Téma: Nevem Sam

10/10
pmv34 2013 jan. 04. - 10:00:28 10/10
(255/275)
Zseniális film!!! 10-bõl 12 pont!!! :)
A színészek is nagyszerûen játszanak benne, kivétel nélkül. (Pedig korábban egyiküknek sem voltam rajongója)
anitav 2013 jan. 03. - 23:38:53 Előzmény anbra
(254/275)
Anbra, te folytattál gyógypedagógiai tanulmányokat? Csak mert amit írsz, az eléggé nélkülözi a szakmai alapokat. Bizarrériák nem csak autizmusban lehetségesek. Penn jól hozza a figurát.
offtopic
Anditos 2013 jan. 03. - 10:41:15
(253/275)
Nekem is sok volt Michelle Pfeiffer alakítása, nagyon túlspilázott volt, ha fele ennyi gõzzel játssza el az ügyvédnõ szerepét, az is elég lett volna.
anbra 2013 jan. 03. - 01:05:04
(252/275)
Aki ezt a filmet írta, rendezte, kitalálta stb. elfelejtett szakirodalmat megnézni fogyatékosságokkal kapcsolatban. Nem ártott volna gyógypedagógiai tanulmányokat folytatni elõtte. ....SPOILER.... Egy enyhén súlyos értelmi fogyatékos képes önálló életvezetésre. Gyakran észre sem vesszük, hogy ki az. Úgy kb. a hatodik osztályt, esetleg a nyolc általánost el tudják végezni. De itt a fõszereplõnek halmozott problémái voltak. Azt állították a filmben, hogy hét évesnek megfelelõ az értelmi képessége, valamint szemmel láthatóan produkált autista tüneteket is. Ezekkel nem lehet önállóan dolgozni és nem tudja magát sem ellátni, nemhogy gyereket nevelni. Szóval ez nem hihetõ. Egy hét éves szinten megrekedt értelmi fogyatékos, autista személy maga is segítségre szorul. .... SPOILER VÉGE.....
Amúgy persze tetszett a film, ezt az autista vonalat kellett volna kihagyni belõle és akkor hihetõbb lett volna. Az ügyvédcsaj nekem erõltetett volt. A kislány viszont valami tüneményes. És nálam a vége is oké, a legideálisabb megoldást választották.
hiden 2013 jan. 02. - 16:49:52
(251/275)
Én már megfogadtam magamnak ,hogy nem nézem meg többször ezt a filmet,mert egyszerûen nem bírom ki ,hogy a felétõl kezdve ne zokogjak szinte...
Egy pár éve azt írtam itt,hogy még soha nem láttam ennél szívszaggatóbb filmet ,és azóta sem.
Számomra elképesztõ ,hogy mennyi szépséget tartogat magában.Nekem simán 10-es.
5/10
csineva-xx 2013 jan. 02. - 15:55:42 5/10
(250/275)
Utólagos vélemény, értékelés, de a biztonság kedvéért *** SPOILER ***, bár itt ilyesmit szó szerint elkövetni nem lehet...
Miután jól kifújtuk az orrunkat és szárazra törölgettük könny-áztatta arcunkat, lássuk be, hogy egy szívszorító mesét láttunk, és biz’ a történet nem volt más, mint a jó és a rossz klasszikus csatározása meseszerû elemekkel, de legalábbis jókora túlzásokkal fûszerezve.
És én biz’ azt is ki merem jelenteni, hogy a téma sokkal több komolyságot és mélységet érdemel, mint amit ez a film elér, szóval minden finomkodás nélkül ki lehet jelenteni, hogy hiteltelen és erõsen felületes, de azért jóindulatú próbálkozás. Hogy ilyen filmekre igény van, az biztos, de hogy szükség is, abban már nem vagyok teljesen bizonyos. Tabutéma ez, és sajna ez a film se lépi át a kereteket.
Nekem személy szerint Rita alakja tetszett a legjobban, már ami a hitelességet illeti – bár egy ilyen történet és egy ilyen színésznõ szerintem mélyebb kidolgozottságot is lehetõvé tenne. De az tény, hogy az õ karaktere ismerõs lehet sokunknak, az õ itt bemutatott jellemfejlõdése ilyen, vagy ehhez hasonló környezetben abszolút elképzelhetõ. Sõt, az õ alakja és története kerek egész. Ezzel szemben az egyébként nagyon kedves és persze tutikasszasikeres adu-ász Lucy, pláne a nagyon is szerethetõ Sam alakja azonban már cseppet sem kifogástalan, erõsen túlzó és hiteltelen, kettejük kapcsolata nem kevésbé, és mindezek tetejébe a történet alappillére, az apa-gyermek kapcsolat gyakorlati és hivatalos megoldására irányuló cselekményszál, a bírósági eljárás menete pedig szintúgy erõsen vitatható. Nem állítom (vagy mégis?), hogy hibás, de azért nagyon-nagyon sok kérdést vet fel, megoldást meg nem nyújt. Azt gondolom, hogy korrektebb lenne a bizonytalan (!) részleteket nyitva hagyni, az egész filmet kicsit – nem szeretem ezt a kifejezést, de itt muszáj használnom – elvontabban, ködösebben megoldani, akár kicsit összecsapni, klip-szerûen összerakni, a hiteltelen részleteket „kihagyni”... A felületesség nem lenne olyan nagy baj, sõt... (de ebbe most nem is akarok belemenni, hosszúúú...), de a valószerûtlenség aláássa a film értékeit, sajnos.
Máshol olvastam a film kapcsán összekeveredni fogalmakat, úgyhogy kicsit idekívánkozik: ugye mindannyian tudjuk, hogy a fogyatékosság, a viselkedészavar és az elmebetegség három különbözõ dolog. Ez oké. Ami viszont nem oké, hogy sajnos nem csak a fejekben van zavar ebben a tekintetben...................................
Azért a káprázatos színészi játék mellett még számos nagyon értékes momentumot felsorakoztat a film, de én ebben a témában háklis vagyok, így csak ötöst adok rá, a zsepikupac ellenére... :)
offtopic
ceia 2013 jan. 02. - 00:17:13
(249/275)
Mióta megjelent, szeretném megnézni. És akkor most elfelejtettem, és már 50 perce megy.. yayy!
Még szerencse, hogy csütörtökön éjjel ismétlik 23:20-tól. Meg az is, hogy délutános leszek :)
A nevem Sam - öreg Sam :D
atticusworld 2013 jan. 01. - 22:07:07
(248/275)
Mellbevágó, szívbemarkoló.
10/10
Attaca 2013 jan. 01. - 15:50:24 10/10
(247/275)
Egyik kedvencem. Hatalmas színészi alakítások, remek történet. 10/10
Kuttyánszki 2013 jan. 01. - 10:00:18
(246/275)
Két zseniális színészi alakítás. Sean Penn és Dakota.
10/10
FPSZ 2013 jan. 01. - 09:58:45 10/10 Előzmény Mester23
(245/275)
Fantasztikusan jó film. 10/10
10/10
Mester23 2012 máj. 02. - 21:48:21 10/10 Előzmény dominoizzy
(244/275)
Detto:D
dominoizzy 2012 márc. 24. - 12:36:40
(243/275)
én is pont ezért tévedtem ennek a filmnek az adatlapjára...a trópusi viharos beszólás miatt. mondjuk azóta már megnéztem a Rain Man-t, de nem volt egy nagy film.
Caca254 2012 jan. 04. - 11:11:35
(242/275)
Mot készülök megnézni a filmet. Dakota Fanning az egyik kedvencem de a pozitiv kritikák miatt Sean Penntõl is sokat várok.
n4poleon 2011 nov. 02. - 12:43:44
(241/275)
Szerintem ilyen lélekemelõ és zseniális alakítás kevés került filmvászonra,mint Sean Penné.
2/10
settembrini 2011 okt. 25. - 16:58:31 2/10 Előzmény generel
(240/275)
Giccses és valószerûtlen. Rossz.
frenchbullie 2011 aug. 06. - 07:06:13
(239/275)
Üdv! Sean Penn-t nagyon jó színésznek tartom, Michelle Pfeiffer-re pedig mindig rácsodálkozom, milyen gyönyörû és elegáns nõ. És jó volt a film is... Spoiler-féle Az egyik legszebb jelenet az volt számomra, amikor a barátok összedobták a pénzt a kislány cipõjére... De ugyanakkor olyan "nagyon amerikai" is volt a film, az én ízlésemnek. Olyan nagyon-nagyon akart hatni az érzelmekre. Zseniális volt Penn alakítása, az üldözési mániást alakító színészé is, de pl. a Down-szindrómás barát sokkal jobban tetszett, õ nem játszott, "csak" adta magát, s ezért minden tiszteletem az övé.
magyar krokodil 2011 júl. 11. - 20:23:36
(238/275)
fantasztikus film. sosem értem, hogy az ilyenek miért nem népszerûek. bezzeg a semmitmondó, hatásvadász Fekete hattyút mindenki ismeri és látta a fél világ.
megkönnyeztem ezt a filmet, óriási tanulság életrõl, szeretetrõl és küzdésrõl.
8/10
generel 2011 júl. 11. - 18:21:39 8/10
(237/275)
Mindamellett, hogy agyon van ajnározva, szerintem elég giccses és a reklámok is elég otrombán szúrják a nézõ szemét. 8/10
7/10
M.Zs.F 2011 máj. 28. - 20:27:30 7/10
(236/275)
Azt hiszem erre lehet azt mondani, hogy ilyen az, amikor egy ember a hátán viszi a filmet-jelen esetben Sean Penn-és nem is akárhogyan.
Csodás dolgot mûvelt ez az ember, pedig soha nem volt nagy kedvencem, sõõõõt! A "Ments meg Uram"-ban is hatalmasat játszik, de ott sem szerettem meg valamiért. Itt viszont ámultam-bámultam, és könnyeztem, és nyeltem nagyokat, és dühöngtem erõsen. Ez legalább egy akkora alakitás, mint Jodie Foster-é a "Nell, a remetelány"-ban. Azt gondolom, hogy egy valójában fogyatékos embernek sem hinném el annyira, hogy fogyatékos, mint amennyire elhittem Sean Penn-nek.
Michelle Pfeiffer játéka nekem ahhoz hasonlitott, mint amit a film elején játszik is. Jól van, csináljuk, tegyünk pontot a végére, aztán haladjunk tovább-kb ennyit éreztem. De talán ez nem olyan nagy probléma egy ilyen másik játék mellett.

És amirõl szól a film, illetve amit bemutat az olyan szinten felháboritott, hogy itt motyogtam magamban és dühöngtem. Hogy komolyan egy embernek, aki 7 éven keresztül a világ legõszintébb szeretetével szereti a vér szerinti lányát, és imádattal neveli, majdhogynem vizsgázni kell hogy tovább nevelhesse a gyerekét???!!! Komolyan egy ilyen világban élünk basszus??? És ilyenkor azért megkérdezem, hogy mi van azokkal, akiket vernek, molesztálnak, bántanak a szüleik? Vagy mi van pl azokkal a tipusú gyerekekkel is mint Michelle Pfeiffer filmbéli fia? Vagy ki figyel ennyire árgus szemekkel a gyermekprostikra? Elszomoritó, hogy ez ma a világ. Azt baszogatják, aki elérhetõ közelségben van, de akiért már kicsit nyújtozkodni kellene azt már hagyják a faszba.

10/7