Téma: Nevem Sam

RedLadder 2010 jan. 05. - 13:39:03
(175/275)
100%-ig biztos vagyok benne,hogy nem azért jelölték Oscarra mert fogyatékost játszott. Ha láttad a filmet,akkor az is feltûnhetett volna,hogy az a színészi teljesítmény,amit nyújtott benne fantasztikus.
Bartuc 2010 jan. 05. - 12:03:45
(174/275)
Ahogy elolvastam az ismertetõt, rögtön mondtam magamban, hogy a fõszereplõt ezért biztos oscarra jelölték. És láss csodát tényleg. Hiába, hálás dolog fogyatékost játszani.

Egyébként meg "Sam agya vissza akarja kapni lányát"?! Ez mit jelent?
garfielde 2010 jan. 05. - 10:04:40
(173/275)
szia!
jól letámadtak az írásod miatt. de sajnos neked kell igazat adnom.jó a gondolatmeneted de nem jól írtad le amit szerettél volna.nem kell õket meg semmisíteni vagy elzárni csupán nem szabadna hogy génjeiket tovább adják.mert valljuk be a természet az évezredek során mindig szelektált ezáltal maradtunk fenn.de mivel ezt mostanság nem teszi mert tettünk ellen, így kicsit billentünk és kezdünk egy puhány faj lenni.és ezt nem rosszaságból írom le,de ez tény.
Hannibal Lecter 2010 jan. 05. - 09:41:22 Előzmény encsi09
(172/275)
oscar bácsi nem jött :D
10/10
Thobiashu 2010 jan. 05. - 08:44:05 10/10
(171/275)
Tényleg nehezen tudom elképzelni, hogy egy ennyire fogyatékos fel tudna nevelni egy gyereket, vagy akár csak magát el tudná látni.
Szerintem a film inkább arról szól, hogy mennyire fontos a szeretet. A szeretet, a gondoskodási vágy, a másoknak jót tenni akarás az ami élvezhetõvé teszi az életet.
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 jan. 03. - 23:28:44 10/10
(170/275)
És aki egészségesnek születik? Te teljesen normális vagy? Úgy felhúztam magam a hozzászólásodon, hogy az egekbe ugrott a vérnyomásom! Te mit csinálnál, ha neked születne fogyatékos gyereked? Keresnél egy helyes kis sziklát és ledobnád? Vagy ha szellemileg ép és csak testi fogyatékos? Akkor sem kéne?
encsi09 2010 jan. 03. - 23:06:07
(169/275)
én csakannyit fûznék hozzá, (h ugyan nem kívánom senkinek) de te mit tennél abban az esetben ha a te gyereked szenvedne ilyen betegségben vagy vmilyen más fogyatékosságban... mennyire lennél emberséges, vagy mennyire lennél anya... mer hamár az embereket és emberi lényeket felhoztad, az nem ember aki nem érez emberséget a másik iránt, vagy ne legyen igazam, esetleg anya létére eldobná gyerekét, mert más... nahh esetleg õk lehetnek csupán emberi lények!
offtopic
ernesztin 2010 jan. 02. - 14:16:15
(168/275)
A taigetoszi gyakorlat tökéletesen érthetõ: semmiféle anyagi erõforrás nem létezett a korlátlan szaporodásra, az afféle szociális hálóra, ami csak az elmúlt pár évtizedben alakulhatott ki.
Valóban vannak emiatt anomáliák, ez igaz. De régen is anomália volt az, hogy képtelenek voltak ellátni a nyomorék, rászoruló, beteg embereket, és kénytelenek voltak elpusztítani vagy legalábbis sorsukra hagyni õket.
Ebben a kérdésben nincs jó megoldás, (a jó megoldás naná hogy az volna, hogy minden ember örökre egészségesen, gyönyörûen, fiatalon, gazdagon és boldogan éljen); csak lehetséges vagy elérhetõ megoldások vannak.

Talán a különbözõ felsõoktatási típusokra utal ez:
a hagyományos, természeti szaporodási rdsz. a bemenet felé engedékeny volt, utána viszont kegyetlenül szelektált.
A mai modell viszont a bemenet felé elitista és zárt, de aki egyszer bejut, az nagyon nehezen bukik ki.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 jan. 02. - 13:04:10
(167/275)
De látod, téged is életben hagytak, így valóban megfontolandóak a szavaid.
10/10
Gabriella54 2009 dec. 14. - 17:30:33 10/10
(166/275)
Ezek szerint végre láttad? És mi a véleményed róla?
offtopic
feketevipera 2009 okt. 06. - 20:58:25
(165/275)
Azért hihetetlen, mert hiteltelen. :))
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 okt. 06. - 20:48:21 10/10
(164/275)
Természetesen "nagyon"-t akartam írni a "nem" helyett, csak felhúztál a hülyeségeiddel...
10/10
Gabriella54 2009 okt. 06. - 20:47:05 10/10
(163/275)
Ízlések és pofonok - neked nem tetszett, többünknek meg nem.
Nem gáz, hogy úgy érzed magad, mint egy focimeccsen a partjelzõ egy téves beintés után? Mindenki más másképp látja a filmet, téged kivéve...
10/10
Gabriella54 2009 okt. 03. - 17:57:58 10/10
(162/275)
Ha véleményre vagy kíváncsi, olvasd el az elõzõ hozzászólásokat (az utánad következõt még arra is méltatlannak tartom, hogy kritizáljam)
Ha nyitott vagy és fogékony a témára, biztosan nem fogsz csalódni...
10/10
offtopic
borsõrmester 2009 aug. 01. - 02:40:04 10/10
(161/275)
Akarom mondani rlt klub :D. Bár szerintem oly mindegy. És tényleg nem reklámozták, "lehet látni hol tart a társadalom". Nem akarok és nem is tudok okosnak tûnni 15 éves fejjel, de itthon is arra tanítottak úgymond, hogy ne legyen vicces a balászsó és társai, talán szerencsésnek is mondhatom magam, tudva és tapasztalva hogy milyen buta is egy csomó ember..

Mondjuk már nem adnak balázs show-t (rtlen legalábbis), de azért remélem tudjuk milyen mûsorokra gondolok/nak még páran innen is. (Csakhogy nehogy már valaki belémkössön :D)
10/10
borsõrmester 2009 aug. 01. - 01:38:37 10/10
(160/275)
Hát, én csak annyit tudok mondani, hogy néha tényleg love is all you need. Mármint persze a valóéletben tényleg nehéz lenne elképzelni egy fogyatékos apát egyedül nevelni a lányát, de eltekintve az ilyenektõl, szerintem isteni film. A film csak ráébreszt arra, hogy õk is tudnak érezni, és õk is emberek. A világot szerintem nem lehet megváltani, mindig lesznek olyan emberek, akik nevetnek rajtuk ahelyett, hogy normálisan kezelnék õket, mert szerintem õk is azt akarják, mert õk is normálisak, Igazából nekünk kéne tanulnunk sok esetben tõlük, mint ahogy a filmben az ügyvédnõ is :)
Arról ne is beszéljünk, hogy a Beatles-t pedig imádom, amikor véletlen odakapcsoltam anno a tv2-re és hallottam, hogy a Lucy in the sky with diamonds megy, akkor már gondoltam hogy nem lehet rossz film :P És igazam is lett, szerintem :)
feketevipera 2009 júl. 20. - 10:16:04
(159/275)
Érdekes film volt, kicsit hihetetlen sztorival. Az odáig rendben van, hogy Sam szeretõ apa volt, de õszintén szólva nem hinném, hogy egy hétéves gyerek értelmi szintjén álló ember tökéletesen tudna gondoskodni a lányáról. (És persze az sem 100%, hogy egy értelmileg is felnõtt ember képes pontosan ellátni az apai feladatait, mert erre is láthatunk számtalan ellenpéldát.) Ezzel nem lebecsülni akarom a sérült embereket, mert maximális tiszteletet érzek irántuk, csak szerintem õk önmagukban nem tudják ellátni a gyerekük felügyeletét. Ezzel együtt jó volt Sean Penn alakítása, szerintem õ olyan színész, aki bárkit és bármit képes lenne eljátszani. Samet is úgy formálta meg, hogy ha nem ismerném, komolyan azt hittem volna, hogy egy tényleg sérült ember játssza a fõszereplõt.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 júl. 08. - 17:26:48 10/10
(158/275)
Teljesen jogos, ezért is vallom, hogy tényleg tanítani kéne a velük való foglalkozást - ráadásul úgy, hogy az õ méltóságuk se szenvedjen csorbát! Valószínûleg sokat segítene, ha legalább a mozgáskorlátozottakkal együtt járnának iskolába a gyerekek, hiszen ebben a korban sokkal jobban rögzülnek a szokások, viselkedési formák, mint késõbb.
10/10
minerva9 2009 júl. 08. - 17:11:10 10/10 Előzmény Gabriella54
(157/275)
Félre nem érteni,de úgy gondolom hogy a fogyatékosokhoz nagyon sok türelem és kitartás kell,és elsösorban idegzet hogy mindvégig nyugodtak tudjunk maradni mikor velük foglalkozunk,az emberek többsége ezért nem mer belevágni ebbe,hisz igazából nem lehet kiszámitani hogy milyen reakciókat vált majd ki a törödésünk és a figyelmességünk ezeknél az embereknél,mert ha nem éppen úgy reagál ránk ahogy mi elvárnánk,akkor minket is csalódás ér,és elgondolkozunk hogy megéri-e végigcsinálni avagy mégsem.
10/10
Gabriella54 2009 júl. 08. - 01:34:56 10/10 Előzmény Almost Easy
(156/275)
Az a baj, hogy egyszerûen nem tanulunk meg együttélni a fogyatékosokkal (és ebbõl a szempontból mindegy, hogy szellemi vagy fizikai korlátaik vannak). Ma, amikor még azt is elítélik, akinek olyan mentális problémái vannak (depresszió, különféle fóbiák), hogyne lenne ez még nagyobb gond.
Szerintem az nem megoldás, ha elfordítjuk a fejünket, empatikusabbnak és segítõkészebbnek kéne lennünk...És attól, aki szereti a gyerekét, nem elvenni kéne, hanem minden segítséget megadni neki!