Edit17 2008 márc. 19. - 13:20:52 Előzmény Mákostonhal
(3/23)
Én egyszer megnéztem, meg is van DVD-n, de nem értettem belõle semmit. Nem tudott lekötni a film és rávenni, hogy figyeljek rá. Valószínûleg nem az én stílusom... De attól még lehet jó film.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 27. - 05:22:37 8/10
(2/23)
A 80-as évek tucat akció és gengszter-film áradatának talán útolsó, és egyben talán egyetlen értékelhetõ képviselõje, terméke ez a film. Bemutatja egy erõs alvilági személyiség újjászületésszerû visszatérését, ami által kõ kövön nem marad, sem az alvilágban, sem a városban, a rendõrség soraiban, de még a közéletben sem. De vajon Frank túlélheti-e önmagát? Vagy vajon mi, túlélhetjük ezt a filmet? A válasz majdnem egyöntetû igen. Jajj, most megbicsaklott a kezem egy picit. A szépen lassan kibontakozó hangulat remek derítõ színárnyalataival, változatos, éppen elég színdús díszleteivel, változatos, kreatív helyszíneivel, és romlott karaktereivel a ponyvák, neo-noir-ok és tucat-gengszterfilmek attitûdjeit idézi, néhol meglepõen jól, bemutatva a szinte összes létezõ bûnös élvezetet. Frank figurája is abszolút megtalál minket Christopher Walken tolmácsolásában, akinek talán ez a legjobb alakítása a Szarvasvadász óta. Egyszerûen frenetikus, mindenkit lejátszik egy szempillantás alatt. Ha a film erõsebb lenne, megkockáztatom, hogy a figura ma külön kultuszt képezne, neki köszönhetõen. Abel Ferrera itt még nem rendez olyan hatásosan, és jól, mint a 6 évvel késõbbi Temetés címû filmjében, azonban így is õ menti meg a filmet attól, hogy darabjaira essen szét. Sõt, azoknál a jeleneteknél, ahol Christopher Walken-t instruálta, olyan hihetetlenül jók, hogy egyenesen a szarból csinál aranyat. Így is egész hatásosan rendez, ráadásul úgy, hogy nem is hatásvadász, és még kevésbé manipulatív. Az ugyan igaz, hogy van a filmben néhány akciójelenet, amik John Woo-tól átvett, szintén mostanra erõsen B-filmes sallangként kezelhetõ gun-fu-tûzpárbajok. Itt azonban elsõsorban nem látványosak, hanem banálisak, vagy néhány helyen egyenesen röhejesek. Azért van a filmben egy két egész jó, szépen fényképezett lövöldözés is. Érdekes megfigyelni, hogy Walken játéka viszi el a hátán igazán a filmet, mert vannak részek, amiket sajnos még Abel Ferrera sem tud megmenteni, elkúrja azokat, és a film visszavált A-ból B-kategóriába. Akik azonban igazán rosszak a filmben, azok Laurence Fishburne, aki nagydumás, dupla pityus, fuxos, kalapos feka gangsta-csávót játszik, nem mindenhol ripacs, és irritáló, tud szimplán gyenge is lenni én azonban már alíg vártam, hogy végre lelõje valaki. Wesley Snipes és David Caruso, ha összeszedik magukat, akkor se lesznek soha jó színészek, de legalább az átlagos szintet el kéne érni valahogy, nekik azonban az sem megy. Kár, hogy Steve Buscemi csak egy jelenetben van benne. A New York királya valahogy mégsem nevezhetõ rossz filmnek, inkább nagyon ingadozónak. A minõségi-szint össze-vissza ugrálása miatt azt javaslom, egyszer nézze meg akinek kedve van hozzá, majd ha mégegyszer kedvet kap, akkor csak azokat a részeket nézze meg, ahol a fõszereplõ brillírozik. Ez a tanácsom. A film becsületére legyen szólva, hogy egészen egyedi katyvaszt hoz létre, ami többé teszi a tucatgengszterfilmeknél. 74%
Zolkó 2007 aug. 23. - 18:10:47
(1/23)
Kitûnõ színészek és alakítások. Nagyon jó hangulatú film, jó történet. Érdemes megnézni.