Téma: Noé

kukulec 2014 ápr. 04. - 07:27:37
(133/333)
a filmrõl: egy ilyen tehetségû rendezõtõl csalódás. a színészeket az indexen lehúzták, de ez nem helytálló, mert mindenki teljesen korrekt volt; nyilván crowe kitûnõ. a film hibája, hogy fél óra után engem már nem érdekelt az egész. sajnos elveszett benne a dráma, és lapossá lett az egész. nézõpont kérdése: 5 vagy 6 pont a reális értékelése egy 10-es skálán.
kukulec 2014 ápr. 04. - 07:23:31
(132/333)
"A baj azzal van hogy úgy reklámozták mintha a rendezõt érdekelte volna az eredeti történet lényege." - érdekes, én pontosan tudtam, hogy a film nem fogja a bibliai cselekményt 100%-ban lefedni, az összes hír egy más jellegû, nem hagyományos feldolgozásról szólt. nem mellesleg, gondolom hasonlóan fel vagyunk háborodva az ógermán, görög vagy római legendákat kiforgató alkotásokon. mindig a bibliai történeteknél van a leghevesebb ellenállás, pedig ezek pont annyira bizonyítottak, mint bármelyik másik mese.
ZsuDzsee 2014 ápr. 03. - 18:04:48
(131/333)
idézet:
"Vallásos film az alapból várhatóan pocsék lesz, és témája miatt elüldözi az egyre nagyobb számú nemkeresztény közönséget. A keresztény közönség meg nagy valószínûséggel nem ül be rá, mert - lévén szórakoztatóipari termék - nem egyezik a várakozásukkal, vagy egyszerûen a papok tiltják el tõle õket, tovább csökkentve a várható bevételt."

Pont ellenkezõleg. Egy vallásos témájú alkotás biztos pénzügyi siker. Lényegtelen hogy sérti e a hívõket vagy sem.
születtek már nagyon jó alkotások és kevésbé jók is.
Vannak bigott vallási közösségek csekély létszámúak,is de a vallásos közösségek nagy része nem tiltja a hívõknek a mozifilmek megnézését.

Mivel már kis országunkban is sajnos kötelezõ a hittan így a nyugati civilizált ember a fõbb bibliai történeteket ismeri gyerekkorából vagy a saját gyerekei miatt.

A bibliára nincs jogdíj egy egy szereplõt ki lehet választani és tuti hogy nagyobb lesz a célközönség mint mondjuk egy képregény figura esetében.

Pénz a lényeg.
Engem az háborított fel hogy átvertek a Noé filmmel kapcsolatban! Nem szóltam még hozzá itt a fórumon semmihez de most nem bírtam hallgatni!
ZsuDzsee 2014 ápr. 03. - 17:38:37
(130/333)
A film legnagyobb baja hogy becsapja azokat akik úgy várták hogy ez Noé történetét dolgozza fel és bibliai értéket képvisel.
Nyugodtan megírhatták volna hogy ez egy környezetvédelmi propagandával átszõtt mûvészi alkotás bibliai köntösbe csomagolva de teljesen eltér annak a lényegétõl.
Részemrõl nem lennék felháborodva.
Egy ateista rendezõtõl senki nem várt vallásos alkotás.
A baj azzal van hogy úgy reklámozták mintha a rendezõt érdekelte volna az eredeti történet lényege.
Ehelyett egy tébolyodott fõszereplõt kapunk aki nem csak öregkorára részegedett le.
A Fekete hattyú depressziós látomásait idézi. Szûr-reális érzelmi töltetekkel.

A teremtõ pedig nem az embert félti hanem a drágalátos kertecskéjét meg a szegény ártatlan állatokat.

Mi végül az egész film mondanivalója?
Az emberiség a föld rákfenéje de a "szeretet" mindent megold??
Sem a hit sem a lelki mélységekrõl nincs benne egy tiszta kép sem.

Na meg azok a kõóriások. Michael Bay biztos örül hogy egy újabb filmben nyúlták le transformers koncepcióját..



A lenti kommentelõk jó részének se sok fogalma van arról mit jelent a hit és a vallásosság közötti különbség. Tisztelet a kivételnek.
a pápa csupán a Katolikus keresztények feje így õ az õ nevükben nyilatkozik. A további milliók akik nem katolikusok de keresztények függetlenek tõle.
Ráadásul nem csak a Keresztényeket sérti ez a film hanem a Zsidókat és a Muszlimokat is.
a Muszlimok be is tiltották.
tobywong 2014 ápr. 03. - 17:30:51
(129/333)
Nagyon vártam, hogy láthassam a filmet, de nem estem tõle hanyatt. Lényegében a legjobb részek - ahogy lenni szokott - már az elõzetesben megmutatkoztak. Számomra egyszer nézõs film, egy estére nem volt rossz. 6/10
offtopic
zottyo534 2014 ápr. 03. - 17:03:34
(128/333)
Ezt a szívbemarkoló szöveget már kábeltolvajoktól is hallottam a héten.
robicsek2 2014 ápr. 03. - 13:42:55
(127/333)
Igazából nincs gond szerintem a filmmel, csak többet raktak bele mint ami, Noé az akció sztár :)
Ez majdnem olyan mint a Utolsó akcióhõs-ben :) Mikor a kis srác óra alatt elkezd álmodozni :)
Valami bûzlik Dániában, de Hamlet kiszórja a szemetet ! Leni ,vagy nem lenni ? Nem lenni . BOOOOOOMMMM. :)
offtopic
Meklód fia 2014 ápr. 03. - 11:40:14
(126/333)
mi ebben olyan rendkívüli? :)
Tudod a legtöbb pap szegény körülmények között él és nem engedhetik meg azt a luxust, hogy moziba járjanak, mert az adományokból és a temetési beszédekbõl behúzott pénzbõl épphogy csak megélnek.
"Nekik csak a letöltés marad vagy az, hogy valaki meghívja õket esetleg. De van olyan rend ahol ilyet sem lehet.
Tehát egyértelmû, hogy egy ilyen filmet gondok nélkül kéne eljuttatni minden Egyházi szervezethez" így igaz.
borkasztik 2014 ápr. 03. - 09:38:59
(125/333)
Jézuusom mirõl beszélnek azért itt egyesek. Most komolyan az egyháziak az ilyen filmeket töltögetik le és nézik meg és ilyenekrõl beszélgetnek a misék után hogyan lehetne beszerezni a kalózváltozatot a filmbõl? :O Ez most vicc? xd Az most rendben van hogy szórakozásból megnézik meg összevetik hogy mi volt benne jó meg rossz megoldás de akkor is xd Olyan furcsa ezt így olvasni xd
Én teljes mértékben hiszek istenben és járok is ilyen csoportba ahol a keresztelkedésre készítenek fel, de ez annyira túlzás és elvakult már, ahogy komolyan veszik ezt a filmet egyesek :D Azért se szeretem az ilyen elvakult vallása nézeteket, mert annyira megosztó tud lenni az emberekkel. Az rendben van hogy belülrõl normálisan tényleg meg van mindenkinek a maga hite és õszintén egészséges módon ebbõl erõt is tud meríteni, Ez jó én is tapasztalom, de azért elvakultnak se kell lenni, nem kéne már vissza süllyedni a sötét középkor szintjére xd ahol ártatlanokat végeztek ki csak mert más másképpen hitt, és még lehet hogy nagyobb is volt a hite mint azoknak akik csak bemagolva mondták az imákat,meg prédikáltak. xd
Szóval hagyjuk már ezt :D Én a filmet most fogom megnézni hétvégén kíváncsi leszek. ^^
offtopic
zottyo534 2014 ápr. 02. - 17:49:28 Előzmény Meklód fia
(124/333)
Azért annyit igazán elárulhatnál, hogy melyik templomban fohászkodnak magyar nyelvû kalózverziókért.
7/10
offtopic
Attaca 2014 ápr. 02. - 14:34:26 7/10
(123/333)
Amit példaként írtál, azok nem egy bibliai történetet dolgoznak fel (kivéve a Passió). Rengeteg film köthetõ egy-egy bibliai jelképhez, eseményhez, momentumhoz, ettõl ez még nem köthetõ ehhez a kategóriához, amire utaltam.

Ahogy írtam egyébként egyszerûen üzleti oldalról éri meg ilyen témát elõvenni, amivel elég nehéz vitatkozni, a másik linken láthatod a Noé jelenlegi bevételeit, ami még nyilván nõni fog, viszont 2004-ben 30 milliós gyártási költségre hozott 620 milliót a Passió, ez már nem fog változni, de üzleti szempontból elég nyereséges volt.

Tehát az senkit nem érdekel az üzletemberek közül, hogy milyen szellemi hatása van, milyen emberek nézik meg, csak az, hogy mennyit hoz a konyhára. Ennél a filmnél továbbra is fenntartom, hogy az üzleti érdekek miatt kerülhetett a történet Noé köntösébe, hiszen a bibliai történethez elég kevés köze van.

Amúgy a Passió kapcsán nem tudom mire alapozod ezt a véleményed: "a vallásos népek nem nézték, a többiek szerint remek rendezés, senkit nem csábított viszont a vallásba az biztos". Konkrétan tudok olyan vallásos emberrõl, aki az elmúlt 15 évben csak azt a filmet látta moziban, a szellemi hatását általánosan meg elég nehéz lemérni, mindenesetre fórumokon sok fiatal tûnt elgondolkodónak a film után. Istennel való kapcsolatára meg rengeteg hatás éri az embert, ez a film is biztosan hatott sok emberre, egy olyan generáció közepén, amikor egy filmmel sokkal könnyebb elérni egy fiatalt, mint mondjuk egy könyvvel.

Ezek a témák egyébként megmozgatják az emberek fantáziáját, érdekelik, illetve akár tetszik, akár nem, a világ gazdagabbik felének nagy része kulturális szempontból mindenképp a kereszténységhez kötõdik, te is, akár megéli-e a hitet, akár nem, tehát üzleti szempontból olyan témakör ez, mint egy népszerû képregényhõs története, amit mindenki ismer, felkelti az érdeklõdését, ha hall róla.
Amúgy egy gondolkodó ateista is kíváncsi, és meg is nézi, mert õ ebbõl is tud tanulni, és nyitott. Persze a tudomány vallásában "hivõ" ateisták azok nem kíváncsiak ilyesmire, mert szûklátókörûségük sokkal nagyobb a vallásos emberekénél is.
7/10
Attaca 2014 ápr. 02. - 14:09:24 7/10
(122/333)
Persze meg, találkozott Schwarzeneggerel is, tehát a Terminatornak, sem kellene megkérdõjelezni a keresztény tartalmát, nem? :)
offtopic
Meklód fia 2014 ápr. 02. - 13:17:37
(121/333)
szerintem hagyd :D Nem érdemes velük foglalkozni. A legtöbben csak provokációból írnak ide.

Képzeld, hogy voltam a reggeli misén és Zoli atya csalódottan beszélt róla nekem, hogy a nagy várakozása ellenére még mindig nem töltöttek fel egy normális kalóz verziót ami élvezhetõ lenne.
Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem meg azzal kezd tele lenni a tököm, hogy még egy vacak magyar feliratot sem tudtak összedobni a filmhez
2/10
felhasználónév18 2014 ápr. 02. - 08:25:53 2/10
(120/333)
unalmas, kiszámítható, bugyuta. sajnálom az idõt és a pénzt amit kiadtam érte. még különösebben látványosnak sem mondanám. 2 pont.
boom47 2014 ápr. 01. - 21:52:44
(119/333)
Félretéve a Viktátori propaganda kreálta cikkeket, nézuzük mán meg az utóbbi idõkben hogyan is áll a vallás, a vallásos filmtermés!

Ha az egész Földet vesszük, MINDEN vallás visszaesésben van (kivéve az iszlámot, de ott a vallás elhagyásáért lefejezés jár, így ez mégis magyarázható valahol), az ateizmus viszont egyértelmûen nõ (és ennek nagyon jó oka van).

A vallás (értsd: kereszténység) támogatta (nyilván Holywoodi) filmtermés valagy így néz ki:
- 9-es terv a világûrbõl (A Világ Legrosszabb Filmje - bár szerinem a The Amazing Bulk már lenyomja)
- Éli könyve (mélységes bukás)
- Asylum-filmek (na ez egyértelmûen negatív minõség)
- Az Ember Gyermeke (mélységes bukás)
- Omega-kód 1-2 (emlékszik ezekre valaki?)
- Passió (a vallásos népek nem nézték, a többiek szerint remek rendezés, senkit nem csábított viszont a vallásba az biztos)
- Képlet (bárki aki nem eleve buzgó keresztény, egyszerûen hányt a filmtõl)
- Noé (mivel látványfilm beültek rá - ez az év elsõ látványfilmje, a következõ a Godzilla egy újabb remakje lesz -, de a DVD-eladásnál meg fog bukni)

Összegzés:
Vallásos film az alapból várhatóan pocsék lesz, és témája miatt elüldözi az egyre nagyobb számú nemkeresztény közönséget. A keresztény közönség meg nagy valószínûséggel nem ül be rá, mert - lévén szórakoztatóipari termék - nem egyezik a várakozásukkal, vagy egyszerûen a papok tiltják el tõle õket, tovább csökkentve a várható bevételt.
Egyes esetekben, amikor kivételesen nem sértik vérig a hívõket az alkotók a forgatókönyvvel, a film a vallásosságtól FÜGGETLENÜL jól produkálhat, mert mint film lesz jó (pl. A lator, Jézus Kristus Szupersztár, Stigmata).
TERMÉSZETESEN a mitológiai elemek (angyalok, démonok, isten, sátán, mindenféle csodák, Jézus) fel fognak tûnni a filmekben, elvégre a Pókember is megalkotása óta semmit nem cisnál csak May néni nyakán lóg, és Ben bácsi halálán kesereg, miközben néha elugrik a Zöld/Vész/Démon Manót leverni. Azaz már ki vannak találva, és nem kell még a szörnyön is a buksit törni.

Ennyi.
ZsuDzsee 2014 ápr. 01. - 18:30:27
(118/333)
Személy szerint kíváncsian vártam a filmet.

a mai CGI -vel igen látványosan meg lehet oldani egy ilyen méretû katasztrófát.

Maga a stúdió úgy nyilatkozott hogy bár mûvészien értelmezi a bibliát de a keresztény értékeket képviseli.
Na ez egy akkora nagy gyáva és hazug pofátlanságuk volt hogy csak na.
Miért nem vállalják be hogy ez egy szabad alkotás ami nyíltan biblia ellenes. Noét lejáratja és mivel sokan maximum a gyerekkönyvek színvonalán olvasták Noé történetét még el is hiszik hogy ez bárkinek tetszik akik igazán ismeri Noé történetét.

Itt nem szövegi eltérésekrõl van szó, mert az nem érdekel, itt pont a lényeg az ami ellentétes.

kezdjük is
1 eredeti történet szerint Noé évekig építi a bárkát ami az utolsó napig nyitva áll minden ember elõtt.
2 Isten nyíltan és érthetõen beszél és nem csak Noéhoz. De az erõszakos vagy éppen nemtörõdöm emberek nem vesznek róla tudomást.
3 Nem a Földet félti Isten hanem magát az embert. Nem a természetet akarja megmenteni hanem elsõsorban magát az embert. Amíg a filmben olyan mint egy kertjét védõ óriás akinek elszaporodtak a kártevõi.
4 Noé egy halk szavú szelíd ember egyátalán nem erõszakos.
5. A bukott angyalok nem segítik hanem Isten ellen hangolják az emberiséget. Nevetségessé teszik Noét és senki nem veszi komolyan.
6. Isten szövetséget köt az emberrel, amíg a filmben passzív és inkább csak hagyja hogy Noé majdnem megölje az unokáit.
Egy környezetvédelmi propaganda film egy ateista szemszögébõl nézve bibliai történetnek álcázva mert így jobban eladható.

Én nem tiltanám be nézze csak meg aki akarja de aki azt meri nyilatkozni hogy keresztény értéket képvisel az gyáva és hazug is!!
10/10
kenee 2014 ápr. 01. - 18:01:04 10/10
(117/333)
Már nagyon vártam, hogy megjelenjen a film moziban! Én is aggódtam, olvastam a hozzászólásokat, õszintén szólva tényleg elgondolkodtam rajta, hogy érdemes-e moziban látni. Megnéztem és egyáltalán nem bántam meg! :) Nekem nagyon-nagyon tetszett, nem volt unalmas, szép a látványvilág, voltak "nagy" jelenetek!! :)
Nem értem, mit várnak az emberek, mi kéne még... nem lehet minden film akciódús, vagy ha nagyon izgulni akar, nézzen horrort.
(Egyébként én olvastam a Bibliát, de a filmet nem úgy néztem, nem azt kerestem, miben különbözik, mi egyezik, egyszerûen csak úgy néztem, mint bármelyik másikat, ez csak egy FILM. Sokan szidják pl az Attila, Isten ostora c. filmet is, mert semmi köze a valósághoz, amivel nem vitatkozom, de maga a film szerintem egész jól sikerült.)
offtopic
_goldie_ 2014 ápr. 01. - 17:55:11
(116/333)
ezazzzz! :D
sõt..!
a Zoli atya címét nekem is kérd el légyszi! :DD
Meklód fia 2014 ápr. 01. - 17:49:08
(115/333)
"KONKRÉTAN mutasd már meg hol van leírva a Bibliában, hogy Noénak gyilkossági szándékai voltak egy gyermekkel szemben, vagy hol voltak az Õrzök megemlítve?! Hogy csak két dolgot emeljek ki."

nem tudtam hogy ilyen dolgokat is belevittek, mert Orosz szinkronnal nekem máshogy jött le az egész, de így is élvezhetõ volt, mert a bibliának köszönhetõen kitudtam következtetni néha, hogy mirõl beszélhetnek. Egyedül a mondanivalóját sikerült megfelelõképp értelmeznem.
Keló Scofield 2014 ápr. 01. - 17:24:39
(114/333)
Eléggé negatív hozzászólások vannak, pedig vártam ezt a filmet, most már gondolkodom, hogy megnézzem e moziban. Nem 3D-s ugye?