Téma: Noé

boom47 2014 márc. 24. - 22:52:23
(53/333)
Gyermekem, ha vezetékes vizet iszol, akkor már nem "jóéstermészetes" cuccal, hanem "ördögipraktikákorvossággal mérgezedmagad". A városi köztisztasági szolgáltatásokról (pl. csatornázás, rovarírtó permetezés stb.) nem is szólva.

Azt se nagyon hiszem hogy születéskor nem kaptál oltást.


Válás amúgy az anglikán egyházalapítás óta van, addig gyakorlatilag nem létezett (a fehér ember világában - a többi meg most nem érdekel). Az meg mi, 400 éve volt?
Az "érdekházasság" meg még tovább tartotta magát (talán az 1800-as évek közepe? 1900-as évek eleje?), általában 12-13 évesen adták össze a jónépet, amit a szülõk gyakran már születés elõtt eldöntöttek. Megjegyzem Indiában még most is dívik az ilyen gyakorlat. Példának okáért. Mert egyedi esetekkel nem foglalkozunk (így nem érdekel ha te személy szerint mondjuk kézzel mosol; a ház végében a kiskert meg nem számít földmûvelésnek).


Egyéb:
- melyik "Isten"? Itt következetesen mondjuk szvsz a keresztény (bibliai) istenségrõl volt szó (kinek neve Féltékenység).
- nem érintettem egyházakat. Egyenesen a Bibliára hivatkoztam részemrõl.
- népbutítás: csak NYISD KI, elsõ oldal a Bibliában: a Föld lapos, a Világegyetem 400 éves, a csillagok kis kavicsok az égen, az ég szilárd kupola... Folytassam? Tényleg. Csak az elsõ oldalt. Olvasd már el.
- ha illetõ dolog nem létezik, akkor definició szerint nem kaphatsz tõle választ sem.


De hogy maradjunk Noénál, lássuk mi/ki halt meg a Vízözönben, mert BÛNÖS volt:
<----- Egyértelmûen gonosz!
boom47 2014 márc. 24. - 21:30:51
(52/333)
De bizony kevesebbet és könnyebben dolgozol. Próbálj csak meg kézzel mosni, vagy lemenni a folyóra vízért. Esetleg kapálj minden nap a kert végében.

Arra is felhívnám figyelmed, hogy ha lett volna télen hó, a görögnek aki egyszál f*szban rohangált Heurékát kiáltozva, lefagyott volna a szerszáma, ha van télen hó.
És ha jól emlékszem, olyan 150,000 évvel ezelõttig az Antarktiszon (értsd: a sarkokon) egyáltalán nem volt (állandó) jégréteg.



De tudod mit? Ne menj többet orvoshoz, és dögölj meg az elsõ komolyabb megfázástól. Lécci ne zabáljad a jó kis fagyasztott kajámat, ne használjad a jó kis internyetemet, ha már annyira megveted õket, menj inkább Afrikába, és halj bele holnapra a maláriába.
boom47 2014 márc. 24. - 17:28:35
(51/333)
Milyen "édes" is volt az az élet a "Zaranykorban"...

Napi 10-12 óra kemény fizikai munka a megélhetésért.
Napi többórás kemény fizikai munka volt a házimunka is (vízért menni is volt legalább napi 1 óra idõtöltés).

Vagy az évi kétszeri garantált járvány, amibe a fél ismertségi köröd belehalt, megrokkant, deformálódott.

A szabadnapok teljes hiánya, jó esetben egy-fél nap hétvége a két nap helyett.

Az évi legalább egy hadjárat, ami elvitte minden tartalékodat, amiben a férfiakat megölték/megcsonkították, a nõket megerõszakolták...

Amikor a legapróbb seb is jó eséllyel elfertõzõdött, következményeként végtagjaid szörnyû kínok között lerohadtak, végül meghaltál - és ezen a helyi szentember ruhájának szegélye, köpete sem segített a legkisebb mértékben sem. Sem a jó drága áldozatok.
Oh, a gyönyörû kor, mikor Jefte elégette saját lányát...
boom47 2014 márc. 24. - 17:21:17
(50/333)
Oh, igazi bibliai erkölcs: nemi erõszakra való felbújtás!

Azért mellékesen: miért is érdekelnének pont a nõk?
Nem mintha halottan, vagy agyoncsonkítva sokat tudnál kezdeni velük...
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 24. - 14:29:44
(49/333)
az a akkori 30 év felért 80-al, a mostani 80 felér kb. 20-al.
Spártában pl. egy férfi az alatt a 30 év alatt mindennap arra mászhatott rá akire akart, nem kellett foglalkoznia a nõi visszautasítással, mert törvény írta elõ hogy bármelyik nõt megdughatja akit leteper.
És még az az izgalom is megvolt akkoriban, hogy bármelyik nap meghalhattak egy harcban.
boom47 2014 márc. 24. - 13:10:47
(48/333)
A hit soha nem lehet elég.
boom47 2014 márc. 24. - 13:09:45
(47/333)
Így van!

Amikormég a "jó kaján és jó boron" tengõdtünk, volt is a várható élettartamunk 30 év.

Most, a sátáni, ellenõrizetlen, ártalmas gyógyszereket beszedve 60-70 évig élünk.

Ebbõl is látszik milyen jó volt akkor.
boom47 2014 márc. 24. - 13:07:46
(46/333)
Ha az eredetet akarod megismerni, akkor kultúrtörténészi módszereket kell alkalmaznod, azaz megnézni hol volt elterjedt a történet (ami egyértelmûen baromság), majd megnézni idõben visszafelé hol volt elterjedt, hol vannak amirõl másolták a másolatok másolatainak másolatait.

Noé esetében eljutsz végül egy Babilóniai áradáshoz, amit egy babilóniai király átvészelt, és megénekelt(etett), majd ezt a sztorit átvették sokan, köztük a zsidó/héber/judaista (vagy bárminek is nevezze magát ez a vallás) kultúra is, ami persze szintén saját világnézetébe olvasztotta bele a történetet.
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 24. - 12:46:25
(45/333)
hát ez az, hogyha többször vizsgálnak meg valamit radikorbannal, az mindig más eredményt hoz ki. Szóval az ilyen magukat meghazudtoló tudósoknak a szavára miért adjunk?
Õk nyilván az ördög emberei és a szentírást akarják bemocskolni.
Én máris legyõztem a körülöttem lévõ ördögöket az erõs hitemmel, de a legtöbb embert sajnos már megfertõzték.
Meklód fia 2014 márc. 24. - 11:22:46
(44/333)
így van, ezek a filmek annyira hihetõek, hogy bõven megteszik bizonyítéknak, nekem elég csak hinni benne és heti egyszer templomba járni
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 24. - 11:06:32
(43/333)
valamiben láttam, hogy ez egy véget nem érõ körfolyamat, szóval mindennek van valami teremtõje.
Gondolom valami hasonlót kell elképzelni mint a Prometheus-ban, hogy minket is az Ufók teremtettek, az Ufókat meg szintén megteremtette elõtte valami.
Hogy hol kezdõdött ez az egész, azzal értelmetlen lenne foglalkozni, mert az állandó körforgás miatt nem lenne visszavezethetõ hogy ki mikor csöppent bele.
Meklód fia 2014 márc. 24. - 08:26:03 Előzmény tik1
(42/333)
8 ember nem, de akkor Ádám és Éva, akik mindössze ketten voltak, nekik hogy sikerült?
offtopic
Towner 2014 márc. 23. - 23:45:35 Előzmény tik1
(41/333)
8 ember simán benépesíti a földet. Mondjuk mai Indiai léptékkel 4 párnak 10 gyerkõc az máris: 40. és így tovább, (hatványozódás, nem ragozom) figyelembe véve hogy (mit tesz a véletlen vagy mit tesz Isten) ahol nem szabályozzák a születést ott minden országra stimmel a 105-106 megyszületett fiú 100 lányra. (lányok ellenállóbak, tovább élnek, stb)
spekimen 2014 márc. 23. - 14:42:46
(40/333)
Nagyon egyet értek veled. Szerintem is a régmúlt emberei az istenekkel magyarázták azt amit nem értettek. Elõször több volt belõle aztán meg lett egy :-D. Már ez önmagában ellentmondás. Azért erre egyre többen jönnek rá, bár manapság is sokan hisznek sokfélében és még mindig sok embertõl várják a megváltást.
Nincs a hittel semmi baj, ha azt nem öncélúan használják fel, bár erre sajnos kevés a példa a történelemben.
És nincs addig se amíg ez "kielégíti" a hívõt. Én egyszerûen csak a felfoghatatlannal a megfoghatatlannal nem tudok mit kezdeni. Lehet, hogy van, de én itt "anyagként" élem rövid létem és az anyagból akarom kihozni a legtöbbet.
csgyurko 2014 márc. 23. - 14:17:25
(39/333)
Én nagyon kíváncsi vagyok mit hoztak ki ebbõl a Bibliai történetbõl! Nyilván a bibliai marad az alap hiteles a számomra, de egyfajta elképzelésnek biztos szuper lesz. Fõleg a vizualitása miatt is!
8/10
Smonika 2014 márc. 23. - 13:00:47 8/10
(38/333)
Úgy gondolom, hogy a Bibliát nem szabad szó szerint értelmezni. Az abban leírtak az akkori emberek szemszögébõl ábrázolták a történéseket, minden bizonnyal kicsit - vagy nem kicsit - hozzátéve ahhoz. Minden vallásnak megvan a maga szent könyve, maga szentjei, mint Buddha, Siva, Allah, ókori görög, római egyiptomi istenek, stb. A valóságtartalma az õket övezõ legendáknak kb ugyanannyi, mint Jézusé.
Minden hitvallás istensége az emberek fejében létezik. Az emberek hozták létre saját maguknak, hogy magyarázni "megérteni" tudják a számukra felfoghatatlant is. Mint pl egy súlyos özönvizet, vagy a járványokat.
Az, hogy mára ez mivé nõtte ki magát, jól látszik az egyes vallások köré épített rendszerrõl, és arról, hogy ma is szó szerint értelmezik sokan a saját vallásuk bibliáját.
tik1 2014 márc. 23. - 12:15:21
(37/333)
nyilván 8 ember nem tudja benépesíteni a földet
cellasto 2014 márc. 21. - 19:52:20
(36/333)
megnéztem ki rendezte..
hát köszönöm szépen,nem nézem meg még egyszer egy elmebeteg filmjét..
a fekete fattyú untig elég volt.sõt.
Stellar 2014 márc. 20. - 18:24:49 Előzmény Meklód fia
(35/333)
Ezt én is így gondolom! Az a film elképesztõen jól sikerült! Lenyûgözõ!
Meklód fia 2014 márc. 18. - 19:08:41
(34/333)
találgatás vagy sem, teszem fel ha csak Noéék maradtak életben, még akkor is ott voltak 8-an, szóval egy csomó verzió volt, hogy ki-kivel d*gjon. Simán betudták népesíteni a földet.