Téma: Noé

koos 2014 júl. 26. - 08:32:31
(213/333)
ez valóban fantasy volt. szégyen, de én bealudtam rajta.
6/10
xardarab 2014 júl. 26. - 01:23:22 6/10
(212/333)
.....Jézus Mária Szent József!

Nézhetõ, de vontatott. Röviden? Nem kell túlspilázni!

"Az a szó, hogy HIT, nem jelent többet, mint amit jelent"!
A többi teória, fikció!

10-6
Keló Scofield 2014 júl. 25. - 21:09:54 Előzmény TheGreatDanton
(211/333)
Eléggé zagyvaságokat írtál, ne haragudj. Nem Noe döntötte el, ki éljen és ki haljon meg, ez azért ennyire nem bonyolult szerintem.
Ma néztem meg, a film elsõ fele olyan 10/5, a második óra viszont 10/10 és igen, ütött a vége.
Ateistáknak nem nagyon ajánlott, mert nem értik, vagy nem akarják megérteni ezt a történetet.
Nagy1A 2014 júl. 25. - 15:15:31
(210/333)
..........azért, mert egyszerûen szar!!! hogy világosan fogalmazzak........mondani valója meg lenne, de ezt olyan nyögvenyelõsen és szájbarágósan adták elõ, amit csak az idióta amerikaiak igényelnek........na most szívjál el egy cigit.......:)))
4/10
Babinéni 2014 júl. 25. - 08:08:00 4/10
(209/333)
nem tetszett... a végén be is aludtam. ahogy a Bibliában sem értek sok dolgot, és nem áll össze az egész, úgy ebben sem... az elején már nevettem - jó, errõl nem a film tehet... ha Ádámnak és Évának három fia lett, akkor hogy lett utána több ember? ezer és ezer kérdés merült fel közben, de mondom, ez nem pusztán a film miatt... megint valami baromi jót akartak és a vége egy nagy mókusvakítás lett... a látványtól sem voltam oda, lehet velem van a baj. 6-ot adtam, jóindulattal...
8/10
robinho1983 2014 júl. 25. - 06:59:21 8/10
(208/333)
Nem tudom miért kell fikázni ezt a filmet. Én mindig úgy döntöm el, mennyire jó egy film, hogy mennyire köt le. És ezt úgy döntöm el, hogy hányszor megyek ki közbe cigizni. Ezen a filmen 2x voltam (tehát 10-2). Nagyon is lefoglalt. Nem unatkoztam. Az utolsó 5 percen kívül végig volt mondanivalója. Azt nyugodtan lenyisszanthatták volna, mikor Noé meg a felesége összesarazza a kezét. Ja igen, az Õrzõk gagyik. A magyar népmesék jutott eszembe róla. (értsd: ha már tudsz csinálni egy Shreket, akkor ne rajzolgass idétlenül mozgó rajzfilmfigurákat.) Sokkal jobban meg lehetett volna õket csinálni a mostani technikával. A 70-es években még elmentek volna, de most... na mind1, ezen a két dolgon kívül nagyon is rendben volt a film, akinek meg nem tetszik, az meg nézegesse a Fekete hattyút vagy a Pi-t. (nekem azok nem jöttek be. (értsd: 5-nél több cigi=kikapcs.) Noé nagyon rendben van. Erõs 7-es, vagy inkább egy gyenge 8-as. (De ha lenne Teremtõ, akkor ezt már többször megcsinálta volna, amit a filmben látunk.:( )
Nagy1A 2014 júl. 25. - 02:04:54
(207/333)
Ez annyira egyéni látásmód, hogy nem volt semmmi köze semmihez!!! A szereplõk teljes erõvel, bánatosan néztek maguk elé, Noé idõnként feldarabolt párszáz rosszembert, mert õ csak a jóembereket akarta a bárkáján elvinni, azért, hogy majd szép lassan egyenként eltemesse az idõsebbeket a fiatalabbja, eközben az egyik két jóemberbõl, az egyik jóember jóembersége abban merült ki, hogy megdugta a másik jóembert, aki egyébként elõzetesen egy vakbélmûtétet utánzó seb miatt steril lett, de Sir Antony Hopkins kézrátétellel meggyógyította, nagy szerencsénkre, mert akkor nem tudott volna osztódással szaporodni és akkor nem tudnék most éppen rosszul lenni attól, hogy mekkora nagy baromság volt ez a filmnek nem nevezhetõ kreálmány, amelyre nagy keserves kínok között sikerült néány kommentelõnek ráhúzni, az élet nagy kérdéseit boncolgató film kitüntetõ jelzõjét!!
8/10
Dávid Mandula 2014 júl. 24. - 09:26:08 8/10
(206/333)
Rendkívül látványos, az egyik legjobb biblai témát feldolgozó film, egyéni látásmóddal és hatalmas mondadnivalóval.
Russell Crowe ismét nagyot alakított, a többi szereplõ hozta a kötelezõt. A film nálam simán 16 karikás néhol felkavaró képekkel és nyomasztó drámai pillanatokkal.
10/8
TheGreatDanton 2014 júl. 24. - 00:45:12
(205/333)
Darren Aronofsky, Russel Crowe és Anthony Hopkins miatt néztem meg a filmet, mert egyébként nem nagyon érdekelt ennek a Bibliai történetnek a megtekintése. Russel Crowe az elmúlt idõben nem szerepelt jó filmekbe és ezt a sorozatát most sem szakítja meg. A látvánnyal nem volt gond, bár az állatokat véleményem szerint nem sikerült élethûre csinálni, viszont a nagy özönvíz elég látványosra sikerült. Régebben olvastam Noé történetét az sem fogott meg igazán, de ez a "felturbózott" történet elég gyengére sikerült. Érzõdött a filmen, hogy valami nagyon nagyot akar adni, ez nekem nagyon nem jött át. A színészek játéka a sírásba és szomorú nézésbe kimerült, kivéve Hopkins és Crowe játékát akik elég jók voltak. A film tanulsága nekem kimerült annyiba, hogy ne öljünk meg két újszülött kisgyereket csak azért, mert valaki hisz valami természetfeletti erõbe!!! És egyébként is hogy lenne meg valakinek a joba ahhoz, hogy eldöntse, hogy ki jó és rossz. Noé megölt több száz ártatlan embert azzal, hogy nem vette fel õket a bárkájára, pedig bõven lett volna hely. Nagyon idegesítõ volt Noé karaktere, mert egy nem létezõ dologba vetett hit miatt hozott teljesen irracionális döntéseket.
6/10
beo71 2014 júl. 21. - 17:24:43 6/10
(204/333)
Ritkán mondok ilyet filmrajongóként : ez a film felesleges.
Ennyi pénzt bele ölni kár volt.Nézhetõ, 6/10, de még a színészeken is látszik, hogy unták....és úgy is játszanak, mint 1 unta !
10/10
androcles 2014 júl. 15. - 09:30:48 10/10 Előzmény nincsfelhasználóinevem
(203/333)
Nagy film, nagy gondolatokkal... Sokáig kellett rá várni, de Russell Crowe végre egy nagyot alakított megint. Ha van gyereked és álltál már életbevágó döntések elõtt, amikor az életedrõl és mások életérõl kellett döntened, miután megtaposott és kiköpött az élet, akkor megérted mit akar neked ez a film mondani. Igen,közhelyesnek hangzik, de ezt a mûalkotást tényleg meg kell érteni, és ami még fontosabb, át kell érezni, anélkül csak a kõbõl készült Transformereket látja az ember az egészbõl, mint ahogy itt, sokan a hozzászólók közül is....
Sz Peter 2014 júl. 14. - 20:52:23
(202/333)
Szövegértésnek hívják egyébként, de mindegy.
Viszont ha valaki ilyet leír: "miért nem mindjárt egy bárkát teremtett oda, miért noénak kellett építéssel szarakodnia", na ott nem a film sztorijával van a gond!
boom48 2014 júl. 14. - 00:37:16
(201/333)
Bele is kötök!
offtopic
Sz Peter 2014 júl. 13. - 19:53:08
(200/333)
Ugyanilyen logikával a Bibliába is beleköthetsz ezer helyen, hogy ez miért így, az miért úgy?! ;)
Sz Peter 2014 júl. 13. - 19:48:02
(199/333)
Hosszú? Nekem pont az volt az érzésem, hogy egy csomó jelenetet kivágtak belõle. :)
Na majd az extended-verziónál meglátjuk.
k11zoltan 2014 júl. 13. - 17:41:20
(198/333)
Túlságosan hosszú.
Nem is tetszett annyira.
Zoltán Zemó 2014 júl. 12. - 00:46:47 Előzmény Senhora
(197/333)
Miért szerencsére? Attól, hogy olvastad a Bibliát nem vagy kevesebb... Mind ezt úgy mondom, hogy nem vagyok vallásos.
7/10
Senhora 2014 júl. 10. - 08:12:43 7/10
(196/333)
Látványos fantasy. Szerencsére nem volt szerencsém a Bibliához, így nem tudhatom, hogy abban mi van leírva Noéról.
Nekem tetszett. Szerintem Emma Watson, Russell Crowe és Jennifer Connelly is jól játszott.
Azért nem adok 8 pontot, mert nem érintett meg kellõen a sztori.
offtopic
cellasto 2014 júl. 10. - 07:30:51
(195/333)
*kellett
offtopic
cellasto 2014 júl. 10. - 07:30:23
(194/333)
ahogy nézem,inkább a negativ értékelések dominálnak.
lehet lellett volna watson kisasszony kezébe egy varázspálcát adni és máris sikerfilm lett volna :)