Téma: Nyugalom

9/10
Krivosein 2009 jún. 16. - 02:42:08 9/10
(97/117)
Rendkívül "hangulatos" film! (már a maga értelmében). Hasonló hatást nálam eddig a Rekviem egy álomért ért el, de az nagyon ütött.
Nagyon meg van csinálva ez a film, de engem az anya karaktere kicsit zavart. Talán csak Udvaros Dorottya nem illett számomra a képbe, de igazi okokat és miérteket sem találtam sokszor egy egy pillanatra. Tudom hogy nem azt kell keresni, mégis valahogy igénylem még egy mûvészfilmben is a háttérinfókat. Valamint a
SPOILER
kifejezetten sok aktus jelenet is zavart. Tudom, hogy hozzájárul a film nyomasztó mivoltához, engem valahogy mégis kizökkentett néha...
De ezeket leszámítva 10/9 simán megvan!
7/10
kiscarac 2009 máj. 14. - 19:47:52 7/10
(96/117)
Na sikerült fennmaradnom, számomra abszolút megérte. Nekem a színészi alakítások közül különösen Gryllus Dorkáé tetszett. A film teljesen érthetetlen kettészedése elég zavaró volt, szerintem meg kéne néznem újra, egybe, bár talán inkább a könyvet fogom elolvasni szivesebben. :) Összeségében szerintem nem rossz film, a vége megrázó volt, mindenki értse úgy, ahogyan szeretné. :)
10/10
Lululány 2009 máj. 14. - 00:24:15 10/10
(95/117)
Zseniális!
7/10
kiscarac 2009 máj. 13. - 23:33:58 7/10
(94/117)
Én hétfõ este teljesen véletlenül kapcsoltam az m1re amikor azt az anyagot adták, hogyan készült a film. Felkeltette az érdeklõdésem, Alföldit is szeretem szóval tegnap megnéztem az elsõ részét, és ma várom a folytatást. De ez kiborított, hogy egyáltalán mi a jó fenéért szednek szét pont egy ilyen filmet, amit szerintem egyben lehet és érdemes megnézni, már csak a hangulata miatt is. Szerintem fontos, hogy fokozatosan belemélyedj a filmbe, mire ez teljesen megtörtént, kiirják, hogy holnap folytatjuk, hát anyátok...a legnagyobb poén az egészben az, hogy tegnap negyed 12töl adták negyed 1ig, utána vége volt az aznapi müsornak, erre ma meg éjjel negyed 1kor kezdik...felmerült bennem a kérdés, hogy ha már úgy is negyed 1kor folytatják ma, akkor tegnap mi a f***ért nem adták tovább negyed 1töl egybe az egészet???!!!gratulálok a fantasztikus müsörszerkesztéshez. még a filmröl igy az '1.rész' után annyit, hogy érdekesnek tûnik, de mivel egy film az elejétõl a végéig alkot egy mûvet , elõre nem mondanék többet.
zandrs 2009 máj. 13. - 17:44:15 Előzmény MosEisley
(93/117)
Szerettem volna megnézni ezt a filmet, érdekel:
a keddi részt nem sikerült idõben elkezdeni felvenni (mert nem akkor kezdték..)
de hogy 2 részletben adják le, ez már az én értelmi színvonalamat meghaladja....
csak gratulálnék...
8/10
MosEisley 2009 máj. 12. - 20:10:43 8/10
(92/117)
Ez a film egyszerre sötét, nyomasztó és szép. Az a fajta, amit nem lehet csak úgy tessék-lássék nézni: oda kell figyelni rá. Van,akinek nem veszi be a gyomra, ez tény. Nem lesz jó a kedvünk tõle, mindenesetre aki teheti és nem idegenkedik a lélektani drámáktól, nyugodtan tehet egy próbát vele.
öregSam 2009 máj. 12. - 19:23:53
(91/117)
mert a nem tömeg film az szar film szerintük, akit érdekel maradjon fenn nézze meg,csak azt felejtik el ezeknek a filmeknek is van közönsége, ja és a reklámokat sem nézik annyian
ködszúrkáló 2009 máj. 12. - 18:10:46 Előzmény reebeeslee
(90/117)
tényleg miért rakják az értékelhetõ filmeket 23 és 04 közé???
Wrong 2009 máj. 12. - 16:39:17 Előzmény funfun
(89/117)
A kisgyerek élt és nem zombit szerzõdtettek. Szerintem nagyon is hitelesen játszotta el a tõle elvárt figurát. A vak jelenet pedig véleményem szerint a legjobb. Ha valakinek már volt szerencséje skizofrén emberrel találkozni, netalán együtt élni, akkor nem ilyen felfogással nézi a filmet. A fórumot olvasva úgy vélem, nagyon sokan úgy nézték meg a filmet, hogy fogalmuk sem volt mit látnak, mi történt éppen. Próbálják meg még egyszer-kétszer...
Nyálon lõtt vágy 2009 máj. 12. - 12:37:27
(88/117)
Azért nagyon fárasztó lehet ilyen teherrel utálkozni.
Nyálon lõtt vágy 2009 máj. 12. - 12:36:34 Előzmény masterjohnny
(87/117)
Neked tényleg idõ pazarlás volt megnézni
reebeeslee 2009 máj. 12. - 10:26:26
(86/117)
Egyszerûen nem értem hogy miért lehet csak ilyen embertelen idõpontokra tenni a megnézni való filmeket ?
Miért találták ki hogy 20.00-23.00-ig csak gagyit lehet vetíteni.Most már kezdem én is feladni, nem bírom az éjszakázást, pedig szeretném megnézni...
drfaj 2009 máj. 12. - 09:39:13 Előzmény masterjohnny
(85/117)
737-es Boeing van? Nincs? Akkor ez nem Alföldi produkció! Alföldi úrnak talán mással kellene próbálkoznia. Mondjuk dohány termesztéssel... Ja, hogy ahhoz ész is kell? Nem baj! Megoldja, mint a Nemzeti Színház vezérigazgatását....
4/10
masterjohnny 2009 márc. 29. - 01:37:51 4/10
(84/117)
Makranczi Zalán élethû!
Udvaros Dorottya gyenge!
Gryllus Dorkát szokás szerint megb....k mint minden filmjében.
Összességében nem érdemes rá idõt pazarolni!
mulao 2009 márc. 25. - 15:32:55
(83/117)
Szerintem nem volt rossz film,jó volt,csak:

-Udvaros Dorottya játéka szerintem nem volt jó,kritika szerint viszont, drámai hitelességgel játszik.

-Makranczi Zalán szerintem, jól hozza a szerepét.Kritika szerint õ is drámai hitelességgel játszik.Amit én nem éreztem,hogy jó az összjátékuk, jól kiegésszítí egymást.
Én inkább két másik színészt éreztem volna jobbnak a fõszerepekre,de a kritika,jobban ért hozzá,mint én.

-Gryllus Dorkát szinte már, öröm volt nekem látnom,hogy teljesen eltérõ karaktert játszik,mint eddig. És szerintem, abszolúlt nagyon jól játszott,õt mondanám a legjobbnak is.

-Kissebb szerepekben még jó alakításokkal találkozunk,szerintem.Pl.: Lázár Kati,Hernádi,Kis Mari (vagy hogy hívják).

-Alföldi helyett én eltudtam volna képzelni, egy tapasztalt filmrendezõt,de nem hinném,hogy rosszul csináta volna.Jó ahogy sötét,zárt terekbe rakja a színészeit,kritika szerint megis hálálják ezt.

-A könyv lehetett a jó,mert szerintem a sztori az jó.Azt olvastam,hogy a könyv az utóbbi évek legmerrázóbb nyelviereejével vezetett könyvve,amit már több nyelvre is lefordítottak.Lehet el is olvasom majd valamikor.

Azt hiszem ennyi.Nekem tetszett,bár a végére már kissé unalmas volt,nem is nézném meg újra.A hangulata is, csak a film elején jöttát nekem.
Soledad 2008 nov. 26. - 17:41:04
(82/117)
Sziasztok!

December 2-án jelenik meg a film DVD-n, úgyhogy aki lemaradt róla, bepótolhatja!:)
lambton 2008 nov. 12. - 19:35:15
(81/117)
az alábbiak olvasása elõtt is fájlaltam, hogy lemaradtam a filmrõl, de biz' isten bepótolom...
szóval elõször a darabot láttam,amitõl még utána két napig lúdbõrös voltam...
természetesen muszáj volt elolvasnom a könyvet, és nem bántam a másságokat, mindkét élmény örökre szól, amit meg is írtam a szerzõnek egy rövidke, elfogódott, ám fanyarnak álcázott mélben. megköszönte.
eddigi életutamban nem lelhetõ fel a történetben megjelenõ "mocsok", mégis azt gondolom, teljesen emberi, igaz, semmilyen kitaláció nem múlhatja felül a valóságot, bár ez is csak klisé.
ennyit a kispolgári neveltetésrõl :)
ja, csak súgva merem mondani, hogy egy alkotás megítélésének teljesen függetlennek kellene lennie az alkotó személyétõl, én legalábbis igyekszem az "elkövetõ" magánéletét nem ráhúzni a produktumra, elismerem, nem mindig sikerül (már általánosban is utáltam, hogy a verseket a költõ hátterének ismerete nélkül nem lehetett megközelíteni)
csók
offtopic
efes 2008 okt. 06. - 21:21:38
(80/117)
..Mondjuk csak offban utalnék pl. Ingmar Bergman Suttogások és sikolyok címû klasszikusára, melyben volt az a pohárcserepes vaginavagdosásos jelenet. Mondjuk, az is kiverte a biztosítékot, pedig akkor még hatvanas-hetvenes éveket írtuk... Alföldi a karácsonyfadísszel szvsz erre a filmre is utalt.
efes 2008 okt. 06. - 21:17:36
(79/117)
...és éppen ennek a beteg viszonynak a betegességét kell megmutatnia.
offtopic
efes 2008 okt. 06. - 21:16:45
(78/117)
Eh, közbecsörgött a telefon, így gondoltam: "Bartis regénye éppen errõl a beteg anya-fiú viszonyról szól és ha a film éppen ezt nem mutatja meg, akkor ez lenne a legnagyobb baj."