Téma: Nyugalom

efes 2008 okt. 06. - 21:14:24 Előzmény mandarinn08
(77/117)
Akkor olvass legalább bele a könyvbe, és akkor megtudnád, Alföldi filmje ahhoz képest egy kifejezetten szemérmes és visszafogott alkotás.

Ha Bartis regénye éppen errõl a beteg anya-fiú viszonyról szól, akkor ha a film éppen ezt nem mutatja meg, akkor az lenne a legnagyobb baj. Mellesleg a "problémás" jelenetek mind magyar, mind nemzetközi viszonylatban igen ízlésesen és esztétikusan vannak megmutatva. Nem ebben hibázik a film (hanem ritmusában, vágásban, dramaturgiában, stb., stb.)
offtopic
komisar 2008 okt. 06. - 21:09:20 Előzmény mandarinn08
(76/117)
Na, majd nézz meg egy jó thrillert (megjegyzem rengeteg van... és érdekes elmék vannak benne).

Vagy:

nézd meg a Rekviem egy álomért c. filmet.: 2 óra csupa nyomorultság... és mégis világhírû film.

De sok film készült skizofrénekrõl, elmebetegekrõl, rengeteg film hátborzongató... és az ilyen filmeket is szórakozás végignézni, és nagyon sok közülük sokra is vitte... persze nem Magyarországon, sok közülük még a szinkronig sem jutott el.

Ha te meg nem szereted, akkor minek nézted meg? Akinek meg tetszik, annak ne "???!!!!" jelekkel reagálj, mer a pofám leszakad.
komisar 2008 okt. 06. - 20:59:13 Előzmény mandarinn08
(75/117)
Oh my god. Pont az a lényeg, hogy eltúlozza a dolgokat, és valószerûtlen legyen, ember.

Egyébként meg amilyen filmeket néz, és zenét hallgat a magyar társadalom... nem csoda, hogy 20x kicserélõdött a nézõtér.

Akciónak kellett volna lennie, vagy unalmas valószerû sztorinak, vagy sablonvígjátéknak... azt nézzük, de megunhatatlanul...

Pont attól különleges a film, amiket te negatívumként felsoroltál... ahogy sok más jó film sem jó Magyarországon... komolyan, amiket szinkronizálnak és moziban leadnak a seggéig sem ér el jó pár más filmnek, csak hát azok "különlegesek", ez az ország meg nem érti meg... íme a példa...
1/10
mandarinn08 2008 szept. 21. - 00:01:12 1/10 Előzmény csirkemájaspizza
(74/117)
Nos, nem a könyvvel van bajom, nem olvastam igaz, de tudtam, hogy az alapján készült. Ettõl függetlenül is lehetett volna más módon vászonra vinni, ez a véleményem, de örülök, hogy azért vannak olyan emberek is akik ilyen "korszakalkotó" filmeket is tudnak élvezni(?!) (beteg[es] elmékrõl, megtébolyodott asszonyokról, nyomorult életekrõl) , mert én nem ilyen kaliberû alkotásokért ülök be (szórakozni?!) egy moziba/színházba ... stb. A megértéssel kapcsolatban pedig bõvebben is kifejthetnéd álláspontodat. Megjegyzem a kor nem fér össze az intelligenciával, ha esetlen erre gondoltál volna, de nem vettem sértésnek, lévén, hogy nem ismerjük egymást.
csirkemájaspizza 2008 szept. 14. - 23:01:33 Előzmény mandarinn08
(73/117)
A film Bartis Attila regénye alapján készült, ebbõl következõen nem Alföldi írta. Nem sértésnek szánom, de nem tudok ennél finomabban fogalmazni a korlátolt hozzászólásod után, de ahogy a könyv, úgy a film értéséhez is némi intelligenciára szükség van.
1/10
serpentfly 2008 szept. 06. - 21:13:55 1/10
(72/117)
Nem tudja valaki, sikerült-e megoldani azt a pedofilos-kiskorúmegrontós feljelentéses botrányt? Remélem nem, és pár évet ráhúznak a kedves "alkotókra"...
Szerintem ez az Alföldi amúgy csak azt élvezi, ha prostitúcióra kényszeríthet másokat.
10/10
joeydarko 2008 aug. 18. - 14:56:23 10/10
(71/117)
Mestermû!
1/10
mandarinn08 2008 júl. 25. - 18:11:16 1/10
(70/117)
Szörnyûû .... :S Tér-Film-Zene fesztivál alkalmával volt "szerencsém" megnézni .. de már bánom, körülöttem a nézõtér vagy 20x lecserélõdött.. én és a barátnõm is csak azért néztük végig, mert ha már belekezdtünk kíváncsiak voltunk a végkifejletre .. hát lehet, hogy kár volt .. :S :S

Na mind1, senkinek se ajánlom .. nem hittem vna, hogy Alföldi ilyen "beteges", mert értem, hogy ennek a filmnek üzenete van, nade kérem .. lehetne szabatosabban is fogalmazni, ugyanis szerintem sok helyen nagyon eltúlozta a dolgokat, és valószerûtlen is volt.

Konyec .. ennyi 10/1
posap 2008 máj. 26. - 22:59:31
(69/117)
Nem önkielégítést végez, hanem elveteti a gyermekét.
7/10
perry 2008 máj. 05. - 14:52:04 7/10
(68/117)
Ha te azt tudnád mivel nem elégítik ki magukat emberek :)
7/10
perry 2008 máj. 04. - 01:36:23 7/10
(67/117)
Legyen meg a te akaratod , miképpen....:)
7/10
perry 2008 máj. 03. - 17:08:30 7/10
(66/117)
Bizony van az úgy mtomes, hogy az élet nem babazsúr és csak úgy undorodunk, hogy ilyen is lehet. Akkor jó igazán élnünk a szépen faragott elefántcsont tornyunkban.
7/10
perry 2008 ápr. 30. - 23:42:28 7/10
(65/117)
Bocs , hogy beleszólok. A szerénység az egy olyan "Ungarische" betegség? Aki nem szerény azzal valami baj lehet. Aki meg büszke , hogy letett valamit az asztalra az legalább is fátyolozza le magát, mivel még meg is erõsíti énképét azzal, hogy tehetséges.
A kiváló mûvészek vagy sztárolva vannak, vagy nem. Ezt már az elsõ médiakommunikáció órán tanítják, hogy jó képesség + létrehozott minõség = kitûnõ média alany.
Ezen kívül kies hazánkban ha tudnád mit fizetnek egy rendezésért, vagy mit hagy ott egy színházi büfében egy színész vagy rendezõ akkor nem írnád "...szerepelnek olyan mûsorokban mint....".
Ez bizony kenyér kereset, mivel ezek az urak és hölgyek sem ambróziával élnek és a manna hullásának ideje sajnálatos módon lejárt.
Volt szerencsém Alföldi színész interjúit vagy Vitray Tamással készült beszélgetést látni, hallani.
Bizony abban volt szerénység, alázat és empátia is.
Azt, hogy mije volt és mije nincs már én ugyan nem tudhatom. Sokakat irritál a személyisége, de hát ott van az a lehetõség , hogy nem kell nézni a munkáit.
Csak azért írtam le mind ezt, mert nem igazán kedvelem azt amikor leírunk valami általánosítót és ezzel elintézünk valakit.
Ez meg az én véleményem. :)
efes 2008 ápr. 20. - 20:03:05
(64/117)
Külföldrõl te ezt nem ítélheted meg, hiszen fogalmad sincs színházi mûködésérõl.
efes 2008 ápr. 20. - 18:11:15
(63/117)
Ha olvastad volna Bartis könyvét, tudhatnád, hogy ahhoz képest Alföldi filmje a Futrinka utca meséi ártatlanságát hordoza... Az, hogy a film promójában a provokációt erõltették, a producer ötlete volt, mi tagadás, túllõtt a célon. Alföldi mûvészi alázatával nincs baj, kevés ember tevékenykedik a mai magyar színházakban nagyobb alázattal, figyelemmel és energiabedobással, mint õ. A film hibája szvsz az arányaiban van, rosszul van vágva, a forgatókönyv se a legjobb. A smink is borzasztó, meg Paganini is (ezen nagyon kiakadtam, miért pont ez a virgás, napfényes, élettõl duzzadó olasz zene?!). De színészvezetéssel, ízléssel nincs baj, fõleg nincs az eredeti regényhez képest.
7/10
perry 2008 ápr. 20. - 16:51:15 7/10
(62/117)
Persze
7/10
perry 2008 ápr. 03. - 20:04:18 7/10 Előzmény Rorirori
(61/117)
Számomra Bartis Attila regénye a lélek rezdülésének bemutatója. Amit a magyar nyelvvel el lehet mondani a magányról, anya és fia viszonyáról az egymásra útaltságról
az a könyvében benne van.
Alföldit szerintem anya és a fia "rítusai" érdekelte igazán. Így a regényhez képest a film arról a szeretet, harc, gyûlölet játékról szól melyel saját napjainkban is folyamatosan találkozunk. Udvaros csendjei, indulatai, tanácstalansága mint egy szertartás folyamatosan ismétlõdnek. Ennek következtében az ismételt mondatok az anya elutasító katatón pillanatai kétségbeesései, színésznõi pillanatai olyanok mint egy jól komponált ária.
Minden snittben képes egy új színt bele csempészni a "pillanatba". Ez természetesen Alföldi jó színészvezetését is dicséri.
Makranczi Zalán eszköztelen játéka, viszafogottsága alatt mindvégig ott sejlik az a visszafojtott indulat mely egy
furcsa, néhol szexuális töltésû gyermekkor indukált.
Sokakat az taszít a filmben , hogy mint szemlélõ intim helyzeteket kell átélni. A négy fal között velünk is történõ helyzetek másokkal közösen megélése neveltetésünk
és társadalmi tabuk belénk idegzõdése miatt szégyen érzetet kelt. Csodálatos epizódszerepek sorjáznak a filmben, nekem Margittai Ági és Lázár Kati pillanatai azok amikor , hogy finoman fejezzem ki magam " angyal száll le"
A nagy kérdés, hogy ez a látszat ellenére regény, kamara dráma, film mirõl is szól? Családi rémálmainkról, a társas vagy a tényleges magányról? A szülõi szeretet, a gyermeki megaláztatás, vagy az ilyenek vagyunk mi magyarok kis képes hegy és vízrajzáról?
A film üzenet a ragaszkodásról és "meztelen" felmutatása a bennünk élõ személyiség torzulásoknak melyet az idõ sem képes gyógyítani mint Weer Rebeka mi sem vagyunk képesek a "fénnyel szembe nézni" köreinkbõl kilépni, szerzett és adott sérüléseink magányra ítéltetnek bennünket.
Számomra is mint efes írta az jön le , hogy némi dramaturgiai vagy vágási "kegyetlenség" el kelt volna a film érdekében. Ami teszett, hogy közel s távol sem láttam ennyire jó színészvezetést.
funfun 2008 ápr. 03. - 14:35:54
(60/117)
Pár napja láttam. Szerintem elég vacak film. A gyerek mûanyag, a vak-jelenetben szinte nevetséges. Elég sok hiba is van a filmben: pl. Dorka hasa alig nõ, de a hónapok teltek el a karácsonyfa állapota szerint. A fõszereplõ Makranczy Zalán meg egyenesen rossz szerintem: jellegtelen, színtelen. Udvaros nagyon tetszett, fõleg az elsõ széken ülõs - várós jelenetben. Na meg persze Lázár Kati (kocsmárosnõ - a Lorában is iszonyúan nagy volt a kis szerepében!!!) és Margittay Ági házmesterként nagyot alakítottak. Kár, hogy ilyen színésznõket csak ici-pici szerepekre hívnak meg. Alföldi nálam filmrendezõként bebukott (mondjuk a színdarabjaitól sem ájulok be, de ez egyéni izlés dolga). Humora se jön be (7i7-ben irritált), de attól még megdicsérném, ha jó lett volna a film.
canis67 2008 márc. 28. - 11:59:34
(59/117)
Eddig is kíváncsi voltam a filmre, de Ti utánatok meg pláne . Én csupán (?) a regényt olvastam (érdemes!), de nem hiszem, hogy annál sokkolóbb, naturálisabb, megrázóbb lehetne bármi is. Az ember óhatatlanul arra kényszerül, hogy megvizsgálja a saját szekrénybe rejtett csontvázait, még akkor is, ha nem rejteget annyit és olyat, mint a Weér család.
10/10
experience 2008 márc. 20. - 14:32:22 10/10
(58/117)
Miért, te nem kennél magadra 20kiló sötét alapozót, hogyha bennt döglessz 15évig egy sötét lyukban...???
Egyébként meg ez a film szerintem jól sikerült, itt a mondanivalójára kell odafigyelni. De kinek a Pap, kinek a pané =)