Téma: Nyugalom

nézõ1 2008 febr. 26. - 09:22:24
(17/117)
Mostanában ritkán merek magyar filmre beülni, mert elszaporodtak bennük a rosszul "elrejtett" reklámok és a túlspirázott alakítások, melyektõl nehéz beleélni magam a filmbe vagy egyszerûen csak elhinni.(Persze vannak nagyon pozitív élményeim is!) Még olvasgatom kicsit az ide leírtakat, aztán kiderül, hogy bemerészkedjek-e a nézõtérre :-)Az mondjuk rossz elõjel, hogy egy kiskorú szexuális kilengéseivel kell futtatni a produkciót.Persze ez az egyes nézõk hülyesége is lehet, ha csak ilyenre hegyezik a szemüket...
7/10
hhgygy 2008 febr. 22. - 13:52:13 7/10 Előzmény Rorirori
(16/117)
Ezt a verziót a Duna TV adta le (készítette?) vagy egy éve már.
9/10
Rorirori 2008 febr. 21. - 12:47:26 9/10 Előzmény murci
(15/117)
Nem, de nagyon jó hogy szóltál.
Abban
( http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=76582&i_city_id=3372&i_county_id=-1 )
játszik Bartis Attila - nomeg Szirtes Ági is -, ugyhogy nagyon érdekelne! Remélem leadják valahol...
10/10
rumci 2008 febr. 20. - 14:33:00 10/10
(14/117)
Sajnos könyvként (még) nem olvastam, de láttam Anyám, Kleopátra címmel a Nemzeti kisszínpadán (fõszerepben: Udvaros, rendezte: Garas), meg láttam a filmet. A film szerintem gyönyörû, csodaszép, csak felsõfokban tudok róla beszélni -- az arcokkal, a színekkel és a fényekkel való játék világosan követhetõvé, mégis lenyûgözõvé teszi. Biztos megnézem még néhányszor. Hogy mit számít a rendezés, azt mutatta meg nekem, hogy a Garas-féle (aki azért nem kis bölény) után mennyivel többet hozott ki Alföldi Udvarosból. Egyébként Alföldi rendezéseivel elég vegyesen szoktam lenni, a színházi rendezései közül maradéktalanul csak a Tartuffe tetszett, a többi kapcsán, amit láttam (elég sokat láttam), mindig az volt az érzésem, hogy van egy jó alapkoncepció, vannak jó ötletek, de a részletek általában nincsenek igazán kidolgozva. Alföldi filmjei (Micimackó, Kire ütött ez a gyerek?, Nyugalom) számomra lényegesen magasabb minõséget, nagyobb fokú fegyelmet, alaposabb kidolgozottságot jelentenek, mint a színházi rendezései. Színházban jobban szeretem, ha játszik, mert akkor a személyisége, egyénisége, ami számomra nagyon megnyerõ, jobban átjön. Szóval fanyaloghat a kritika kedvére (borítékoltam a film bemutatója elõtt, hogy azt fogja tenni), maradandó alkotás ez a film, de kell hozzá gyomor, tagadhatatlan.
Geeergo 2008 febr. 17. - 17:06:25 Előzmény MansaMusa
(13/117)
Csak - sajnos - nincs sok köze Bartis Attila regényéhez....
10/10
MansaMusa 2008 febr. 06. - 18:40:47 10/10
(12/117)
Egyetértek efes-sel. Egy színész(nõ)nek az a dolga, hogy eljátssza, amit a szerepe szerint el kell. Nem is értem, hogy lehet azon fennakadni, hogy ki mit játszik el.

De az is elgondolkodtató, hogy nagyobb felhördülést vált ki egy-két szexjelent egy ilyen filmben, mint az, amikor egy akciófilmben emberek százai halnak meg. A szex/szopás rosszabb, mint a gyilkosság?

Ez a sok prüdéria sokszor elég vaskos értéktorzulásokhoz tud vezetni, úgyhogy próbáljátok szerintem inkább a filmet magát nézni. Mert szerintem ez egy jó film, amin talán még el is lehetne gondolkodni két álszent szemlesütés között.
murci 2008 febr. 06. - 12:40:16
(11/117)
ja, és bárki összevette már ezzel a feldolgozással?
én spec. nem is hallotam róla, hogy a Bartis regénynek van még eg ymagyar filmes verziója...
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=76582&i_city_id=3372&i_county_id=-1
murci 2008 febr. 06. - 12:36:58
(10/117)
meséljetek, mit csinál pl. Hernádi?
efes 2008 febr. 06. - 12:34:51
(9/117)
és fõleg: játszanak. eljátszák, nem pedig valóban teszik.
efes 2008 febr. 06. - 12:33:54
(8/117)
persze. hiszen színésznõk. ha nem játszanának mindent el, nem lennének színésznõk.

ezenkívül több mint nevetséges ez az álprüdéria, ami megy itt, ott, amott. kínos.
Hicsek 2008 febr. 06. - 12:27:41
(7/117)
Magyar film kedvelõ cimborám hívott el erre a filmre. Dorkán én se csodálkoztam, de Hernádi tényleg meglepetést okozott. Ezek mindent eljátszanak, amit mondanak nekik?
makrai.lilla 2008 febr. 06. - 08:00:58
(6/117)
én speciel szeretem dorkát.bár nekem az elsöszámú legjobb magyar szinésznö onodi eszter,meg Ö aztán itt megis állt a tudomány :)de irt itt vki h ebben is meztelenkedik??hát jah mást nemigen tud játszani vagy mi?és akkor valoban csodálkozik ha mindenki a sex szerepeivel azonositja,amit lássunk be,nemigen volt olyan filmbe amibe nem volt vagy meztelen vagy félmeztelen...
Flóra_kisasszony 2008 febr. 05. - 08:47:43
(5/117)
Mikor fogják megint játszani?
stomper 2008 febr. 04. - 23:58:04
(4/117)
Szerintem Alföldi maradjon a színháznál! Mikor a fej betölti a fél vásznat, nem kell ekkora érzelmi túlcsordulás, de inkább az elõttem szólónak van igaza. Végül is egy színházi embertõl a teátrális húzások várhatóak. De ez más mûfaj.
Udvaros Dorottya nem okoz meglepetést. Profi mint mindig! Baromi jók az átalakulásai. Le a kalappal!
Dorka sem okoz meglepetést. Ha valakit szét kell alázni meg megmutatni a nemiszervét, akkor rá mindig lehet számítani. Aztán csodálkozik, ha beskatulyázzák.
A kisgyerek az élt amúgy, vagy egy zombit szerzõdtettek? Magyar filmbe kisgyereket nem kéne... onnan tolták ahonnan a robotkislányt a SOS szerelembõl?
A zene... tökéletesen eltalálta... mármint az elõzõ hozzászóló. Sokkal sötétebb kellene!
Hernádi Judit meg szerintem pofozza fel magát, bár mindenkinek joga van teljesen lejáratnia magát.
efes 2008 febr. 04. - 21:56:22
(3/117)
alföldi rendelésre készült filmrendezõi debütálása ez, tehát a rosszindulatú híresztelésekkel ellentétben nem õ akart filmet rendezni, hanem õt keresték meg ezzel, amire jóhogy igent mondott. ki mondott volna nemet?

a filmben nem meglepetés egy alapvetõen színházi embertõl az erõsen teátrális effektusok alkalmazása, felkavaró, brutális mozi, jó erõs közepes, így elsõnek. ami miatt nálam nem jó/jeles:
-dramaturgiai bakik (mi van a nõvérrel, a barátnõ jellemének kidolgozatlansága;
-udvaros dorottya elfuserált sminkjei;
-a túl sok napfényes, pozitív, életigenlõ paganini-zene, helyette valami brutáls német romantikust jobb lett volna, mint pl. schubert, brahms, stb., de ebbõl is kevesebb, helyette több csend.
Karolka 2008 jan. 31. - 16:39:52
(2/117)
hát ezt már azért is érdemes megnézni, mert Alföldi rendezte! :D kiváncsi lettem...
9/10
Rorirori 2008 jan. 31. - 09:29:46 9/10
(1/117)
Jól sikerült a film szerintem, kiváncsi lettem a regényre, ami a film alapjául szolgált (Bartis Attila, A nyugalom)