10/10
Zizu82 2011 szept. 25. - 18:44:31 10/10 Előzmény vincent hellacopter
(29/49)
A leginteligensebb film, amit az elmúlt 10 évben láttam. Abszolút 10/10!
10/10
vincent hellacopter 2011 márc. 19. - 16:29:06 10/10
(28/49)
Nagyon durván tíz!
Zozi77 2010 okt. 17. - 11:51:41
(27/49)
Sziasztok!

Nagyon szeretnék megnézni ezt a filmet. Honnan tudnám megszerezni? Úgy látom már csak Pesten játsszák és ott is elég ritkán...
Kérlek segítsetek!

Köszi.

Zoli
10/10
a.szombati 2010 ápr. 30. - 12:35:37 10/10 Előzmény Lion_Heart
(26/49)
sikerült megkapnod?
Jucker 2010 ápr. 21. - 00:21:37
(25/49)
minden mozdulat és szó tökéletes.
dickie.greenleaf 2010 márc. 31. - 11:14:19
(24/49)
Nagyon francia,nagyon dráma. Jó!
Lion_Heart 2009 dec. 25. - 15:47:44
(23/49)
Valaki segítsen!
Honnan tudom letölteni ezt a filmet???
8/10
kispalissaci 2009 nov. 18. - 18:00:35 8/10
(22/49)
Nagyon szép film, igazán nehéz bõgés nélkül. A "soha ne ítélj elsõre" alaptézisen nyugszik, egy csöppet hatásvadász is (persze csak amennyire egy ilyen jellegû film megengedheti magának) de kiváló színészi alakításokkal és nagyon szépen kivitelezve. Mindenesetre ne üljünk be rá ha könnyed és derûs téli estét szeretnénk :)
10/10
Akiko 2009 jún. 24. - 17:49:35 10/10
(21/49)
Fantasztikusnak tartom az egészet, egy perc felesleg sincs benne, nagyon megfogott, ráadásul pont a filmhez illõ hangulatom volt, mikor láttam. 10/10

SPOILER

Engem egészen váratlanul ért a vége, egy amerikai filmnél ezt vártam volna, de egy európainál nem, így még nagyobb volt a hatása rám. Film közben végig azt vártam, hogy mikor szakad el a húr és mikor támad rá a gyerekekre Kristin Scott Thomas, igazán örültem, mikor kiderült a valódi ok...
zimzum1111 2009 jún. 09. - 01:12:16
(20/49)
Remek film. 10/10
Nagy dilemma, amit feszeget és szerintem remekül teszi.
BoVi a port kritikusa valóban kicsit mellényúl.

***Spoiler***

Mindennek megvan az oka ebben a filmben. Nem tartottam hosszúnak, de megértem ha valakinek kicsit vontatott a közepe.
Nekem nem volt az, mégpedig azért, mivel kellett a katarzishoz vezetõ kimunkált út.
Bár a felénél éreztem a végét, így még talán jobb volt.
Mindenki börtönben van, mindegy hogy van rács vagy nincs.
Van, aki a rácsmentes „orinoco” börtönt nem is tudja elviselni érzelmileg. Meg kell szöknie – öngyilkos lesz -, mást kiutat nem tud. Jómagam sajnálom – de mint minden öngyilkos, akkor is gyáva.

Van, aki egy életre vállalja a szörnyû tettet, bátorságból, szeretetbõl… Szeretetbõl ölni. Áldozni. Magamat és mindent. A filmbeli áldozatról mi férfiak mit sem tudunk, lévén nem vagyunk – és nem is lehetünk  - anyák. Egy anyának gyermeke elvesztése – mondom, nem tudom elképzelni se – a legnagyobb tragédia lehet.
A filmbéli dráma felfoghatatlan annak, aki nem kerül ilyen helyzetbe. Számomra a fõhõs morális magaslatát, erkölcsi gyõzelmét a tettét követõ bírósági tárgyaláson való szótlansága váltotta ki. Nem szólalt meg. Nem szólalt meg a bírósági tárgyaláson: nem mondta meg miért tette. Nem akarta a vitát, a hiénasajtót, a moralizálást a reflektorfényt. Magával vitte gyermeke szeretetét, és a saját maga áldozatát, szépen csendben – feloldozást, mentséget nem keresve, belsõ lelki börtönbe vonulva. A fõhõsnõ éppen ezért, bár börtönben volt, mégis a legszabadabb, legmagasabb szellemi nívón álló alakja a filmnek. Nem ad magyarázatot mivel fájdalmában senkivel nem akar osztozni. Elvonul 15 évre.
Ilyen sokáig szerethette a börtönben – lelkileg szabadon – gyermekét, gyakorlatilag senkitõl sem zavartatva békében, a legnagyobb fájdalomban (amit nem tudunk elképzelni sem).
A rajta kívül álló külvilág alakjai egyébként a filmben mind mind valaminek a foglyai: az egyik a kövér testének (adminisztrátor), egyik a rossz házasságának és gyermekétõl való elszakadásának (gondozója [nem tartótiszt, jaj]), a diák a rossz eredményeinek (a hugi egyik diákja), a bunkó a saját bunkóságának (munkásinterjú ahonnan kizavarja a fõhõsnõt), mások a viselkedni nem tudásuknak (vacsora jelenet), az iráni orvos és családja a sztereotípiáknak, a hugi saját életének, amit a nõvér határozott meg (örökbefogadás) …

A morális gyõzelem, amit a fõhõsnõ megkap, pedig sok kérdést vet fel, vethet fel. Tényleg megteheti?
Jómagam azt az elvet vallom – számos olvasmányélmény után - az „élettisztelet” a legfontosabb elvi alapja az ember létezésének, csakúgy mint a szabadság, és az ebbõl fakadó gondolat: mindenki maga ad számot az Istennek. Ebben a viszonyrendszerben nem tudok állást foglalni a fõhõsnõ tettén.
De annak a kérdésnek nincs helye – ne tegyétek föl -: te megtennéd? Azért nincs értelme, mert nem tudom. Ha ilyen nehéz helyzetbe kerülök mint Õ, majd megírom. Remélem, nem kell…

Köszönöm, hogy elolvastad a véleményem.
10/10
zsuti 2009 máj. 11. - 00:10:23 10/10 Előzmény tündemamusz
(19/49)
Ugyanazt a kritikát olvastuk? Engem a következõ rész háborított fel, ahol nyelvi megoldásokról nem olvasok:

"A gondolati anyagot Claudel irodalmi szemlélettel próbálta meg filmmé formálni, de a történetet nem sikerült fénybe oltania. Csak illusztrációként használja a képsorokat, játszik a mozgóképes eszközökkel. Ha pedig feltesszük, hogy az alapötletbõl színvonalas regény született volna, akkor azt kell mondanunk: a játékfilmes ábrázolásmód kényszerpályára állította az e terepen gyakorlatlan alkotót. Claudel engedett a játékidõ és a cselekményvezérelt közönségfilm kívánalmainak, sokszor a mondandójához egyáltalán nem illõ formát választott, csak hogy ki ne csússzon a megszabott keretbõl. A téma nem kiáltott filmes feldolgozásért. Az egyértelmû középszerûségtõl Kristin Scott Thomas játékán kívül csak az menti meg a filmet, hogy végig érezhetõ, van mögötte valami. Ha benne nem is, legalább mögötte."

Persze mindnyájan különbözõek vagyunk, de erre értettem, hogy egy kritikusnak talán kellene némi érzelmi intelligenciával rendelkeznie, hisz itt egyértelmûen a témát is lesajnálja. Semmi érzékenység benne.
7/10
tündemamusz 2009 máj. 10. - 01:17:23 7/10 Előzmény zsuti
(18/49)
Röviden annyi, hogy a téma jó, az érzelmek jók, de a filmnyelvi alkalmazások...hááát.....nagyon gyenge
Nem a sztorit szólja le, hanem a filmet. Érted már?
10/10
offtopic
zsuti 2009 máj. 08. - 22:33:57 10/10 Előzmény tündemamusz
(17/49)
Akkor szívesen venném, ha felvilágosítanál...
7/10
tündemamusz 2009 máj. 06. - 15:36:15 7/10
(16/49)
Ki mondta, hogy nem emberi?!
8/10
jamamura szadakó 2009 máj. 06. - 14:22:44 8/10
(15/49)
aham. vérlázító. esõcseppek.

ez a film szerintem fényévekre van hollywoodtól. nincs benne semmi modorosság, semmi színpadiasság, sõt még a történéseket is feláldozza a kapcsolatok, érzések és az ezekben történt változások ábrázolása kedvéért. lehet, hogy a nagy titok nem olyan nagy, de a film ettõl még - vagy talán pont ettõl - marad rendkívül emberi.
7/10
tündemamusz 2009 máj. 06. - 13:01:52 7/10
(14/49)
például a legvégén az esõcseppek az ablakon
8/10
jamamura szadakó 2009 máj. 06. - 10:48:19 8/10 Előzmény tündemamusz
(13/49)
hollywoodi megoldások???
7/10
tündemamusz 2009 máj. 06. - 09:11:54 7/10 Előzmény zsuti
(12/49)
Szerintem te nem egészen értetted BoVi kritikáját...
7/10
tündemamusz 2009 máj. 06. - 09:05:22 7/10
(11/49)
Mi nagy reményekkel ültünk be a moziba, hogy majd mekkora érzelmek lesznek itt, aztán nagyot csalódtunk. A közepén pedig egyenesen unatkoztam. A hollywoodi megoldások elcsépeltek voltak :(
A fõszereplõ játéka vitte a hátán a filmet, semmi egyéb.
A Másik orcád mellett teszem le inkább a voksom.
10/10
zsuti 2009 máj. 02. - 03:50:02 10/10
(10/49)
Szerencsére akik látták a filmet nagyobb érzelmi intelligenciával rendelkeznek, mint a rejtélyes BoVi - legalábbis a pontozásból ez derül ki. Egyszerûen a Port kritikája mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Ez a gyerek vagy csukott szemmel olvasta a feliratot, vagy végig sms-ezett - ahogyan a mostani generáció mozizik. :( Egyszerûen nem hiszem el, hogy ez a csodás alkotás valakit nem hat meg, nem ragadja meg mélyen a lelkében, s még csak nem is érti. (Mert ha valaki azt írja, hogy a rendõr halála a film csúcspontja, az mit sem ért az egészbõl.) Kiket alkalmaznak itt tollforgatóknak? Még jó, hogy a Kultúra.hu -ban emberi érzetûek írnak véleményt.
Ez a film véleményem szerint egy rendkívüli alkotás a maga nemében. Persze, hogy nem kacagtató, hisz kõkemény drámáról van szó, rendkívüli érzelmekkel, sejtelemes hallgatásokkal, arckifejezésekkel.
Csendes, megkapó alkotás.
EMBEREKNEK!
10 pont