1/10
21Vick 2020 jún. 30. - 22:21:38 1/10
(19/19)
Dögunalom
Ákos Varga 2020 jan. 04. - 09:16:11 Előzmény szaraz.laszlo2
(18/19)
Legalább tudnád miről beszélsz, de így marad a sötétség... Mihránsokról beszélsz, és az egykori szovjet alvú ügynököket hozod fel példának. Ha nem tudnád, ők nem migránsok voltak, hanem éveken keresztül tanulták a nyelvet - a tájszólást is - és felkészültek, hogy egy rokonság nélküli amerikai életét átvegyék. Természetesen annak eltávolítása (megölése) után. Szó sincs migránsokról, csak szimpla beépülésről. Amúgy ezeknek az alvó ügynököknél - nem mindegyiknél - atombomba is volt.
8/10
InteriorLulu 2018 ápr. 28. - 10:17:56 8/10
(17/19)
A sablonos, buta magyar címtől érdemes elvonatkoztatni, ez ugyanis egy nagyon jó thriller (és amúgy nem krimi, nem akciófilm). Figyelni kell közben, mert - szerencsére - elég összetett a cselekmény, mert szavaknak és akár apró mozdulatoknak is jelentőségük van, továbbá mert az első felében-kétharmadában változnak az arab merénylő-jelölt (Ash) életét kísérő idősíkok is (jelen, 6 évvel korábban, 3 évvel korábban). A végén minden a helyére kerül.
Érthetetlen, miért nem vetítették az itthoni mozik, talán mert Sean Beant kevésnek ítélték meg egyedüli húzónévként, vagy talán mert egyértelműen 18-as karikás film.
iemjoy 2018 márc. 22. - 21:31:23
(16/19)
Szerintem nagyon jó film, nem az ami elé bármikor bármilyen hangulatban letudsz ülni és azonosulni tudsz a szereplőkkel, de mikor ki vagy kapcsolva és könnyen bele tudod élni magad élethelyzetekbe el tud vinni magával és sok kérdésre talán választ lehet kapni. én ajánlom
ondok 2016 szept. 21. - 23:37:00 Előzmény tortura
(15/19)
sajnos semmi sem biztos csak az emberi hülyeség örök volta ahogy kb Einstein is fogalmazott.
tortura 2016 aug. 19. - 18:10:44 Előzmény ondok
(14/19)
Arról nem is beszélve, hogy azért nem szeretnék egy tök elzárt, szinte már beltenyészetben élni, ahol se ki se be. És hogy kit engedünk be? Senkit? Ki dönti el, hogy ki a terrorista és ki nem? Ki az, aki olyan okos, felkészült, szerencsés, hogy ezt meg tudja mondani?
Egyébként a filmet látva az a szomorú, hogy egy tök normális srácról szól - legalábbis eleinte. Neki se tetszett a dolog, amit a hazaszeretet és vallás "jegyében" csináltattak vele. Igazándiból nem is õt hibáztatom, hanem azokat az idiótákat, akik erre õt rávették. Szomorú ez nagyon, hisz õelõtte is lehetett volna egy szép élet. Nem is értem ezeket az embereket. Ott élnek, nyugtuk van, mindenük megvan. Miért kell robogatni? Ha nem jó nyugaton, haza kell menni oda, ahonnan jöttek. Ha meg itt vannak, mert ide vágytak, akkor illeszkedjenek be. Gyakorolják a vallásukat, de ne bántsanak senkit, ne okozzanak kárt senkit. És a legfontosabb: fogadják el a többieket, hisz õket is elfogadták valamilyen szinten, ha ott élhettek. Még akkor is, ha sokan beszólogatnak nekik. Nagyon összetett dolog ez. Nem is tudom, megoldódik-e valaha, vagy csak az emberiség kihalásával.
ondok 2016 jan. 19. - 00:00:18 Előzmény Cisco
(13/19)
Hát én erre a helyedben nem lennék büszke,ugyanis Lajta kollega nagy butaságot írkált(nem elõször).Egy országot nem lehet hermetikusan lezárni,és a terrorista sokkal egyszerübb módon be tud szivárogni, ha akar, mint hogy migráns legyen.és mi van az echte nyugati terroristákkal,akiknek nincs és nem volt soha arab gyökerük?ld vörös brigádok ,IRA, Eta stb stb.
Viszont az remekül látható hogy sokan beveszik a vezér demagóg dumáját, amivel hatalomban tartja magát,és eltereli pl a lopásairól a figyelmet.Remélhetõleg nem lesz moderálva hozzászólásom ha mán itt Lajta úr és társai aktuálpolitizálgattak,mert ha igen, az is bizonyíték valamire.
olahmiki1959 2016 jan. 18. - 17:41:18 Előzmény szaraz.laszlo2
(12/19)
Szerintem az 1977-ben készült, "Telefon" címû, nagyon izgalmas politikai thrillerre gondolsz, amiben Charles Bronson a fõszereplõ, és az a feladata, hogy megállítsa ezeket az amerikai életbe évtizedek óta beilleszkedõ, "idõzített bombákat", akik egy telefonhívásra aktivizálódnak, és indulnak el gyilkolni, robbantani.
szaraz.laszlo2 2015 nov. 27. - 21:39:46 Előzmény LajtaJ
(11/19)
Tökéletesen igazad van ! Sajnos nem emlékszem a film címére, de abban a történetben orosz "emigránsok" illeszkedtek be az amerikai életmódba, akár autószerelõként, szakácsként , mérnökként stb. Amikor kapnak egy központi utasítást, pl. robbantson valahol, akár öngyilkos merõnyléként, a parancsot teljesítik. A filmben ez nem igazán jön össze, meghiusúl, de mi vár ránk, gyermekeinkre, unokáainkra , ha ezeket a kezdetben békés, alkalmazkodónak látszó idegeneket tömegesen befogadjuk és ezek csak ugy, mert valami nem tetszik nekik, vagy utasítást kapnak elkezdenek robbantgatni. Életerõs emberek miért nem a saját hazájuk felépítésén, életük jobbá tétetelén fáraoznak, minthogy több szászezer forintból zudúlnak hozzánk. Mibõl telik nekik? Gyanus ez az egész, én már vettem egy légpisztolyt. Üdv.Laci
Cisco 2015 jún. 30. - 22:29:50 Előzmény LajtaJ
(10/19)
Teljes mértékben igazad van LajtaJ, abszolút egyetértek veled.
LajtaJ 2015 máj. 08. - 03:43:23
(9/19)
"brit születésû ázsiai öngyilkos merénylõ"

Ebben a mondatban rejlik a lényeg, azaz olyan alvó arab terroristáról van szó, akinek még a nagyszülei, szülei vándoroltak be annak idején Angliába, majd a gyerek valamilyen vallási fanatikus õrült hatása alá kerülve átalakul iszlám terroristává (akárcsak a Charlie Hebdo gyilkosok Párizsban).

A nyugati országok akkor követték el a legnagyobb hibát amikor beengedték országaikba, sõt még állampolgárságot is adtak az ázsia, afrikai idegeneknek. Ezeknek bármelyike, vagy bármely családtagja, leszármazottja ketyegõ bombát jelent a befogadó ország számára, amely bármikor felrobbanhat.

Hát ezért kell hazánk határait hermetikusan lezárni az idegen vallási kultúrát hordozó idegenek elõtt, ezért nem szabad senkit sem beengednünk, egyetlen magát "menekültnek" hazudó hibernált terroristát sem, hogy se most, se 30-40 év múlva se kelljen az iszlám terrorizmus veszélyeivel ilyen módon találkoznunk. (Ilyen értelemben is nagyon idõszerû és helyénvaló a most induló nemzeti konzultáció a bevándorlás kérdésrõl.)
9/10
Schrader 2014 okt. 11. - 14:10:46 9/10
(8/19)
Tipikusan az a fajta akciófilm, aminek elég az elsõ, és utolsó negyedóráját megnézni, hogy képben legyünk.És persze a szokott beetetés: Sean Bean abszolút fõszereplõként megjelenítve, a Dvd borítón is egyedül õ szerepel.

Spoiler


Miközben egy nem különösebben szimpatikus, vagy jóképû, vagy értelmes arab terrorista lelki meghasonulását nézzük másfél órán keresztül, mire végre jön Sean és lezárja a dolgokat.
olahmiki1959 2014 máj. 23. - 06:19:16
(7/19)
Jól induló film, amely az utóbbi idõk trendjét követve, egy idõ után veszít a lendületébõl, az idõsíkokban való elõre-hátra ugrálás nem teszi átláthatóbbá a történetet, az akciójelenetek szokás szerint annyira el vannak kapkodva, hogy gyakorlatilag alig látni valamit, ezeken felül még néhány logikai hiba és elvarratlan szál teszi teljessé azt a rossz szájízt, amit ennek a filmnek a megtekintése után érezhetünk.
Kár...
6/10
kazama90 2014 febr. 21. - 18:07:43 6/10 Előzmény Rahar
(6/19)
átlagos vontatott unalmas arab terrosristás/ügynökös film,a szokásos érzelmes bemutatással amit már láttunk számtalan más filmben +az akciók is lehettek volna jobbak/több.az utolsó 20 perc jó volt .10/6
3/10
Rahar 2014 jan. 04. - 18:12:44 3/10 Előzmény kleavenae
(5/19)
Osztom a véleményedet, a cselekményvezetés egyszerûen unalmas.
Koczy85 2014 jan. 01. - 10:01:08
(4/19)
Én még 2012. márciusában Londonban láttam ezt a filmet moziban. De egyébként ha jól tudom, már 2010-ben leforgatták csak sokáig kérdéses volt, hogy bemutatják-e egyáltalán mert nem volt pénz a forgalmazásra.

Szerintem egyébként nem rossz film, egynek bõven elmegy.

Én azért (is) néztem meg mert tudtam, hogy egyik kedvenc színésznõm, Michelle Ryan is feltûnik benne, de aztán kiderült, hogy neki csak egy 1 perces cameo jelenete van a film elején.
2/10
kleavenae 2013 dec. 29. - 04:33:51 2/10
(3/19)
A karakterek jól ki voltak dolgozva, a színészek jól játszottak, de maga a film semmi nem volt. Komolytalan.
7/10
xardarab 2013 dec. 22. - 23:20:52 7/10
(2/19)
Jó film... nézzétek!
Gagyi és sallang jelentektõl mentes akciófilm, életszerûen bemutatva.

10-7
magicvoice 2013 dec. 21. - 15:41:54
(1/19)
[SPOILER] Ewan (Sean Bean) a brit titkosszolgálat ügynöke, aki néhány éve egy terrortámadásban elveszítette a feleségét, ezért bosszúból bármilyen feladatra hajlandó. Beépített ügynökként dolgozik egy fegyvernepper testõreként. A neppert egy szálloda halljában lelövik és a nála lévõ nagy mennyiségû robbanószert megszerzik arab terroristák, amivel rövidesen egy öngyilkos merényletet hajtanak végre és továbbiakat is terveznek. Ewan és új társa azt a feladatot kapja a titkosszolgálattól, hogy akadályozza meg a támadásokat, de a nyomok váratlanul a titkosszolgálat legfelsõ vezetéséhez vezetnek, és a saját élete is veszélybe kerül... [/SPOILER]