Téma: Õrangyal

jeffero 2011 okt. 27. - 10:50:02
(346/366)
Bocs, az elõbb rossz epizódsorszámot írtam, közben ellenõriztem, valójában a 3. évad 17. részérõl van szó (A figyelõk / A vigyázók / The Watchers címmel).
jeffero 2011 okt. 27. - 10:47:58
(345/366)
Arra leszek kíváncsi, hogy a 3. évad 18. részével, amelyet a Hallmark utóbb már le sem adott, vajon mit csinál a Viasat3? Valószínûleg leadja, ha már elõször megy náluk a sorozat, de cenzúrázzák-e, mert ugye náluk nincs korhatárjelzõ karika, és nappali mûsoridõben fog menni az ismétléssel együtt. Az lenne az igazi, ha leadnák, de elõtte tennének be valami figyelmeztetõ szöveget, hogy felnõtt nézõinknek ajánljuk, mint ahogyan a Universal szokta. Bár a Universal-nál is láttam már olyat, hogy a piros hátterû figyelmeztetõ ellenére mégis vágottan adták le a filmet.

Ha jól emlékszem, a Universal-on a 3. évadot már nem adták le, egyszer belekezdtek 2010 szeptemberében a sorozatba, de csak 1-2 rész ment le, aztán pár hónap múlva adogatták egy ideig, de mintha levették volna a 2. évad végével, vagy talán le sem ment a teljes évad.
10/10
mama2008 2011 okt. 17. - 08:49:52 10/10 Előzmény jeffero
(344/366)
Ez a szinkron szörnyû,nézhetetlen.
vitkovits 2011 okt. 14. - 14:17:31
(343/366)
Nem volt ez olyan rossz sorozat, néha valósághû-közeli helyzeteket is "elkapott", egészen addig, amíg az Öreg be nem fogadta azt a senkiházi Shannon nevû kislányt. Életszerûtlen cselekedet, a tiniszínész csapnivaló, ráadásul ez a vonulat tönkreteszi az amúgy jó ötletre épülõ sorozatot - egy ideje emiatt nem is nézem.

Pedig volna mit: a Lulut alakító Wendy Moniz ugyan nem bombázó, de minden megnyilvánulása mélyrétegeket mozgat meg...
jeffero 2011 szept. 08. - 21:49:21
(342/366)
Egyébként azon gondolkoztam a napokban, hogy nem mehetett korábban a Hallmarkon és Universalon kívül valahol egy másik csatornán a sorozat?
A Viasatos vetítéshez megadott epizódcímek általában nem egyeznek a Hallmarkos címekkel, és ezek a címek már a Hallmark vetítés alatt is megtalálhatóak voltak itt a port.hu-n.
jeffero 2011 szept. 08. - 21:43:52
(341/366)
Nálatok is eldeformált képpel ment a csütörtök délutáni rész?

Nem szolgáltatói hiba, biztos a Viasat3-tól jöhetett ki rosszul a képarány, mert a csatorna logó, az alsó beugró ajánló csík rendben volt, és a reklámoknál is jól adták a képet. Reggel még jó volt a tegnapi rész ismétlésénél.
jeffero 2011 aug. 20. - 16:25:06 Előzmény jeffero
(340/366)
Szeptember 1-jétõl változtatás:
Beteszik a Chicago Hope kórház idõpontjára, reggel 7:50-re az elõzõ napi Õrangyal epizód ismétlését, és a Chicago Hope 1 órával elõrébb kerül.
jeffero 2011 aug. 18. - 22:57:14
(339/366)
Augusztus 29-étõl sajnos új idõpontba kerül és napi 1 epizódszámra csökken az Õrangyal sorozat vetítése. Úgy tûnik a kereskedelmi csatornáknál a kevésbé ismert, nézett sorozatoknak ez a sorsa, hogy pakolgatják ide-oda. Túl nagy kérés lenne, hogy tartsák meg ugyanabban az idõpontban, ha már egyszer belekezdtek a leadásába?
Remélem azért cserébe megismétlik majd a közeljövõben az elejétõl.

Van egy olyan megérzésem, hogy hamarosan mûsorba kerül náluk a hasonló stílusú Amy-nek ítélve sorozat is, ugyanis augusztus végével lekerül a Universal Channel mûsoráról.
jeffero 2011 aug. 18. - 22:40:31
(338/366)
Kinek hogy tetszik a Viasatos újraszinkronizált változat?

Kérem szavazzatok az alábbi oldalon:
http://www.facebook.com/questions/234267343284910/?qa_ref=qd
camargue 2011 márc. 17. - 22:24:54 Előzmény floydie1980
(337/366)
Megírnád, hol tudtad megnézni a filmeket? Én nem láttam az elsõket, szívesen megnézném. Elõre is köszönöm, Márta
floydie1980 2011 márc. 03. - 15:36:14
(336/366)
Jaj, hogy én ezt a sorozatot eddig mért nem néztem:) Letöltöttem netrõl és végignéztem mind a három évadot. Tegnap néztem meg az utolsó részt, és nagyon sajnálom, hogy vége lett.

Elég sok sorozatot nézek, de ez a kedvencem lett már az elsõ egy-két rész után. Ilyen jó sorozatot már régen láttam. Tényleg van mondanivalója, fontos dolgokról szól és nem utolsó sorban rengeteg jó karakter szerepel benne.

Persze Nick Fallin a fõszereplõ és az õ karaktere a legerõsebb. Valahol olvastam, hogy valaki megkérdezte, mi a jó egy olyan sorozatban, ahol a fõszereplõ 2 mondatot mond az egész epizódban. Hát pont ez a lényege az õ karakterének. Egy visszahúzódó, szótlan, sokak által arrogáns és nagyképûnek tartott ember, aki tényleg jó ügyvéd, okos, de a múltja miatt lett ilyen, és akirõl a film során kiderül, hogy miért ilyen. Ez tényleg csak a felszín, és egyszerûen élvezet nézni, ahogy részrõl részre változik, alakul és formálódik a jelleme. Igazából õ szeretne jó ember lenni, csak nem tudja, hogyan kell, mert nem látott maga elõtt erre példát. De amint bekerül közmunkásként a jogsegély szolgálathoz, máris olyan emberekkel lesz körülvéve, akik napjaikat azzal töltik, hogy rászorulóknak segítenek, tényleg önzetlenül. Azt hiszem ez mindenkire inspirálóan hatna, szóval Nick is bekerül ebbe a körbe, és ezt teljesen megváltoztatja az életét. Kezdetben nem tetszik neki a közmunka, de aztán egyre szenvedélyesebben és eltökélten áll ki védencei mellett, és tényleg mindent megtesz, hogy segítsen nekik. Egy teljesen új élet kezdõdik számára...

Simon Bakerrõl már csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni, szerintem nagyon jó színész. Ennyire két különbözõ karaktert, mint a Mentalista és az Õrangyal ilyen jól megformálta, le a kalappal elõtte. És mondjuk ez minden filmjére igaz. Soha nem látod ugyanazt az arcát, mindig mindenben teljesen más, tökéletesen azonosul a szerepével, és te csak azt veszed észre, hogy elfeledteti veled, hogy õ a mentalista:)

Szóval, aki még nem látta és szereti az olyan sorozatokat, amiknek van mondanivalója, az nézze meg! Csak ajánlani tudom. Minden rész után úgy éreztem, hogy kaptam valamit, nem csak elvett újabb 45 percet az életembõl, hanem hozzáadott. Nekem tényleg inspiráló volt:)

Ha valaki nem tudja honnan lehet letölteni, írjon privit, szívesen megadom a linket:)
offtopic
jeffero 2011 febr. 01. - 08:03:04
(335/366)
Ja, még annyit, hogy a Movies24 csatorna szokta adni A fény felé c. filmet, novembertõl nekem is van ilyen csatornám, de csak most jutottam el odáig, hogy megnézzem.

Sikerült felvennem, így ha esetleg nem ismételnék rövid idõn, valószínûleg az Amy-nek ítélve és Õrangyal magyar fan oldalon majd megtalálja az, akit érdekel. Vagy érdeklõdhettek privát üzenetben is, és megadom a címet.
offtopic
jeffero 2011 febr. 01. - 07:57:47
(334/366)
Az Õrangyal sorozat rajongóinak ajánlom a következõ filmet:
A fény felé (Chasing Freedom) (2004)

Hasonló sztori, mármint a pro bono ügyvédi tevékenységet illetõen, de a hangulata nagyon emlékeztet az Õrangyal-éra.
Eleinte nem érdekli az ügyvédnõt az afgán menekült nõ (Meena) ügye, de késõbb már annyira beleássa magát, és minden erejével küzd, hogy valahogy sikerüljön megmenteni és elkerülni a kitoloncolást, hogy már az ügyvédi irodabeli nagymenõ pénzes ügyeket is elhanyagolja, amiért veszélybe kerül a társsá való elõléptetése.
Juliette Lewis (Libby) szerepében is hasonló fejlõdés látható, mint a Simon Baker által alakított Nick Fallin-ében. Ez jól látszik az ügyet neki kiosztó menekültügyi jogászhoz (Brian Markinson) való viszonyulásán is, a vége fele közeledve egyre jobban társai lesznek egymásnak a munkában.
Egy sorozat epizódhoz képest a filmben csak ez az egy ügy van, mintha egy Õrangyal részt látnánk dupla idõtartamban. Persze informálisan, az ügyvédi munka bemutatásaként más ügyek is feltûnnek, de ez a sorozatban is így van, hogy egy epizód általában egy-két fõ üggyel foglalkozik.
10/10
zora 2010 nov. 04. - 12:54:20 10/10
(333/366)
Az elmult mäsfél honapban letöltöttem és megnéztem mind a 67 részt. Le a kalappal a készitök elött, nagyon jo munkät végeztek. Ahhoz képest, hogy mär 6 éve ment, egyältalän nem idejétmult. Most néztem utäna, hogy a Lulut alakito szinésznö a sajät terhességét jätszotta, az utolso rész utän pär héttel mär szült. En mondjuk nagyon babonäs lennék, nem biztos, hogy belemennék, hogy a valodi terhességgem idején a filmbeli magzatomat Down-szindromäsnak irjäk meg.
Olyan szép volt a végén, mikor a bizottsägnak mondta, hogy igen, ö a fönök. 1500 ora és atalakult az élete. Ha kicsit rosszindulatu akarnék lenni, azt mondanäm, mindezt a drognak köszönheti...
Csillagos ötös sorozat.
10/10
mama2008 2010 szept. 03. - 13:30:38 10/10
(332/366)
SB rajongók: RTL 23óra 20 Smith
diabáz 2010 júl. 28. - 08:35:23 Előzmény diabáz
(331/366)
Szabatinka,
nem jött email.
diabáz 2010 júl. 25. - 19:30:03
(330/366)
cook@citromail.hu

Elõre is kösz szépen!
diabáz 2010 júl. 20. - 14:24:54 Előzmény Phoenix16
(329/366)
Tudja valaki, honnan lehetne letölteni szinkronosan a
3. évadot? Most kezdtem el nézni a sorit, de csak az elsõ
két évad van meg.
Phoenix16 2010 júl. 08. - 12:02:45 Előzmény mama2008
(328/366)
Szóval befejezték a 3-dik évadot és most ismétlés megy...
Pedig még rengeteg szálat lehetett volna kibontani.
Nah mind1 és kösz!
10/10
mama2008 2010 júl. 07. - 09:17:12 10/10 Előzmény Phoenix16
(327/366)
A harmadik évadnak ,s ezzel a sorozatnak vége!
Ez már az ismétlés és nem tudni miért, a második évadtól kezdték!