Téma: Õrangyal

Phoenix16 2010 júl. 05. - 20:48:16 Előzmény RVS
(326/366)
Sziasztok! Most második évadot adnak?
Mert Lulu férjnél van meg még jó pár dolog nem tiszta.
Én ezt most totál nem értem.
Elõzõ héten még 3-dik évad volt most meg ez...
Akkor most mi a helyzet?
Lehet én vesztettem el a fonalat akkor elõre is bocsi.
10/10
RVS 2010 jún. 24. - 13:52:42 10/10
(325/366)
Én nem nagyon kedveltem Lulut, valahogy mindig félreértette Nicket, már amit gondolatátvitellel akart közölni, mert mondani ugye nem mondta. Meg hogy a babának nem adta a nevét, az elég szemét dolog azért.
S.B. amúgy tényleg elég változatos szerepeket vállal, nincs is tán olyan filmje, ahol hasonlítanának a kül. filmbeli karakterei.
10/10
ms0304 2010 jún. 23. - 19:30:47 10/10 Előzmény RVS
(324/366)
Szerintem Is!
Azt (is ) szeretem SB-ben, hogy ezer arca van! Néha nagyon helyes, máskor szinte csúnya. A mosolya pedig...
A másik kedvencem ( a legjobb szerep) Jack Straka.
Egyébként Lulu és Nick jól megtalálták egymást, mint zsák a foltját.
Jó lenne, ha folytatnák a sorozatot! Nagyon sok nyitott esemény, sors, van még, amire épithetnének:
Nick jogsegélyes állása, a kislány fejlõdése, Lulu-Nick kapcsolata, Alvin betegsége, Shannon sorsa ... és még lehetne ötlet.
10/10
RVS 2010 jún. 16. - 10:38:19 10/10
(323/366)
Nicket az egész sorozat alatt egyedül Alvin ismerte meg és értette meg. Kár, hogy ezt Nick csak az utolsó epizódokban kezdte el értékelni.
10/10
ms0304 2010 máj. 22. - 11:41:46 10/10
(322/366)
Úgy tûnik, "fölfedezik" Simon Bakert a magyar csatornák!
Ma este a HBO-n 23:25-kor "Szex és halál kezdõknek", láttam, tetszett.

Máj. 28-án az M2-n 22:05-kor "Férfititkok" 1999-bõl, ausztrál film, láttam, nagyon tetszett!

Junius 4-én a Film+-on 23:30-kor "Az áruló csókja" 1998-ból. Ezt még nem láttam, megnézem!
10/10
ms0304 2010 máj. 22. - 11:10:46 10/10
(321/366)
Simon Baker film lesz vasárnap 23:35-kor a magyar RTL-en.
2000-bõl Sunset Strip - A jövõ útja, amerikai vígjáték.
10/10
mama2008 2010 máj. 16. - 22:07:57 10/10
(320/366)
3 évados
10/10
Helena 8 2010 máj. 16. - 16:59:25 10/10
(319/366)
sziasztok Hány évados ez a film mert csak a 2 évadig van meg. köszi válaszotokat.
10/10
lalilu 2010 máj. 09. - 20:07:22 10/10 Előzmény jeffero
(318/366)
ezt a részt egyszer leadta a hallmark. akkor miért nem cenzúrázták ki?
10/10
RVS 2010 máj. 07. - 15:49:29 10/10
(317/366)
Én is nagyon szeretem ezt a sorozatot. Simon Bakerre a Mentalista óta kattantam rá mint sokan gondolom. Abban nagyon beleszerettem a karakterébe, ilyen izgalmas személyiséget sorozatban még nemigen láttam. A Guardianban meg az tetszik nagyon, hogy a fõszereplõje bár rendkívül zárkózott mégis odaláncolja az embert a tévé elé. Általában sokkal könnyebb lehet egy nyitott személyiséget megformálni, mint olyat aki abszolút nem mutatja ki az érzelmeit. Szóval gondolatébresztõ és okos sorozatnak találom, kiváló jellemábrázolással, sokkal több ilyet szeretnék látni a tévében.
viragkis 2010 máj. 07. - 06:08:06 Előzmény jeffero
(316/366)
Sziasztok,

én nézem a sorozatot (mostanában eléggé nagy Hallmark fan lettem, mert egész sok nézhetõ sorozatot találni).
Azért tetszik, mert én mindig is szerettem az olyan váratlan fordulatokat, amitõl valahogy én is elgondolkodhatom...na ez szép lett:) Tehát szeretem az elgondolkodtató mondanivalót, és ebben a sorozatban bõven akad. Már maga az alapsztori, hogy vajon mit kezd magával egy jól menõ ügyvéd, akinek addig semmi problémája nem volt, ha hirtelen találkoznia kell egy "alsóbb" világgal?
Mindenkinek csak ajánlani tudom, fõleg most, hogy itt az új évad:) Annyira a fonalat egyébként nem lehet elveszíteni, becsatlakozhat nyugodtan az is, aki még egy részt sem látott.
jeffero 2010 máj. 06. - 04:40:50
(315/366)
A sorozat utolsó elõtti részében feltûnik újra az az aranyos kislány, Violet, aki a mostanában sokszor emlegetett le nem adott részben is szerepelt. Ha nem néztem volna meg a héten angolul azt a részt, most nem tudtam volna hova tenni.
Érdekes volt ahogy feltûnt Nick irodájában, késõbb Alvin irodájában nem érezte jól magát, végül Nick átadta Lulunak, hogy vigyázzon rá helyette õ. Rájöttem, hogy ennek a kis jelenetnek rejtett, mondhatni szimbolikus jelentése lehetett ebben a részben, azzal összefüggésben, hogy Nick és Lulu babát várnak, Alvin pedig haldoklik.
jeffero 2010 máj. 04. - 16:41:13
(314/366)
Gondolkoztam, hogy ide bemásolom ennek a kimaradt résznek a most elkészült részletes tartalmát, természetesen spoiler jelzéssel (amelyet az említett angol nyelvû videóforrás alapján jegyzeteltem ki), de mivel a port.hu adatlapokat is bárki elolvashatja, így inkább letettem róla.

Szóval akit érdekel, annak elküldhetem privát üzenetben, vagy pedig megtalálhatjátok az Amy-nek ítélve és Õrangyal fan oldalon. A Google-ben megtalálható az oldal ezeket a kulcsszavakat megadva.

-- spoiler kezd --

A sorozat többi részével összefüggésben (mint pl. a Fallin irodabeli, jogsegély szolgálati ügyek) annyira nem lényeges ez az epizód, szinte teljes egészében Shannon felkutatásáról és a vele történtekkel való megbirkózásról szól.
Lulu és Nick kapcsán csak annyi van benne, hogy "Nick meglepi Lulut azzal, hogy elviszi ahhoz a házhoz, amelyet egy hirdetésbõl nézett ki, és amely nagyon megfogta õt. Lulu értékeli a gesztust, hogy továbbra is fontosnak tartja a közös jövõjüket, annyira, hogy házat vásároljon maguknak, ám azt szeretné, ha elõször a kisebb dolgokat tennék rendbe."

Mondjuk én épp ma a 3. évad 20. része után néztem meg ezt a 17-est, és ez a Nick-Lulu szál, ami ebben volt, annyira nem is hiányzott volna szerintem. Korábban Lulu kezdeményezte a házvásárlást, ami ugye nem jött össze, most meg Nick próbálkozott, gondolom részben engesztelésképp. De Lulu még mindig bizonytalan, 3 résszel késõbb megint eszébe jut a Suzanne Pell-ügy.

Hát nagyon kíváncsi leszek az utolsó 2 részre.

Emellett azt javaslom mégis, hogy aki tudja, nézze meg a 3. évad 17. részét, még ha angolul, akkor is, mert a teljes sorozathoz ez is hozzáad bõven. Tetszett pl. benne ahogy viselkedett a Violet nevû kislánnyal, mint valami igazi õrangyal. Talán ezért is lett ez a címe a sorozatnak. Megfigyelhetjük ahogy az ügyvédi praxisa a jogsegélyes közmunka folytán átalakul valami nemesebb hivatássá. Az egyik részben valaki (asszem az önkénteskedõ Emily nevû új kolleganõ) kérdezi is tõle, hogy melyiket választaná, a Fallin irodát vagy a jogsegély szolgálatot, ha nem lenne fontos, hogy sok pénzt keressen.

-- spoiler vége --
10/10
mama2008 2010 máj. 04. - 08:56:31 10/10 Előzmény fhajnalrita
(313/366)
Igaza van jefferonak, Shannonról szól és valóban még a 18-as karikát is kitehették volna. Ha szeretnél részleteket, írd meg az e-mail címedet és megírom Neked!
fhajnalrita 2010 máj. 01. - 17:13:24
(312/366)
Az engem is nagyon érdekelne, mert azért megoldhatták volna, hogy azt a bizonyos részt csak éjjel adják le, és közzé tesznek hozzá sokszor egy közleményt hogy a tartalma miatt csak éjjel adható...
És fel lehet venni videóra, és visszanézni... De úgy hogy lehet nézni, ha kimarad egy rész??

Ha megtudod a tartalmát, akkor légyszíves írd meg,ha lehet, akkor itt is megírhatod... Ha nem, akkor majd küldök e-mail címet...
jeffero 2010 ápr. 30. - 20:51:09 Előzmény mama2008
(311/366)
Tényleg nem adták le a 3. évad 17. részét ma, eszerint helyes volt az itt a port.hu-n közzétett mûsorrend, tehát szándékosan lett kihagyva, ahogy tavaly novemberben is.

Közben sikerült megtudnom ennek az okát. Köszönet a port.hu-nak, hogy utánajárt a csatornánál.

A lényeg, hogy ebben a bizonyos epizódban olyan tartalom van, ami miatt nem adható le abban az idõsávban, ahol most megy a sorozat. Valószínûleg ha valaha is leadják, csak éjjeli vagy hajnali idõpontban lesz lehetséges, amikor nem lesz ismétlése egy másik, nappali idõpontban, vagyis mondjuk egyik nap leadják 6 órakor, a másik nap ismétlik 5 órakor. Az 1. évad idén ment így, de azután a 2. évadtól már a 6+12 órai párosításban folytatták a sorozatot.

A héten sikerült fellelnem egy külföldi oldalon angol nyelvû változatban ezt a részt, majd a hétvégén megnézem mindenképp, mert nagyon izgat mi lehet benne, amiért az egész epizódot ki kell cenzúrázni.
Az tuti, hogy Shannonnal lehet összefüggésben, hisz ebben szerepel utoljára, és ugye a színész (Amanda Michalka) mindössze 12 éves volt a forgatáskor, így elképzelhetõ, ha a karakterét olyan dologba vitték bele, amelyet Európában különösen tiltanak fõmûsoridõben a tévében (lásd pl. az RTL és a TV2 is mennyi büntetést kapott a népszerû talkshow adásaira), akkor emiatt egy korhatárjelzésre amúgy nem kötelezett, nem magyar székhelyû tévét is bekorlátozhatnak.

Gondolom mivel nem tudták egyszerûen a sorozat epizódból kivágni a nem kívánatos részeket, ezért folyamodtak ilyen nem igazán nézõbarát megoldáshoz.

Egyébként az Erica világa és Clara Sheller sorozatok kapcsán hallottam ilyen vágásokról, amikor a külföldrõl már korábban elérhetõ angol változatokkal összehasonlítva a magyar rövidebb. Filmeknél is elõfordulhat, egynél biztosra tudom, hogy vágott volt, és ez a Szellemkép címû film.

A Hallmark egyébként ilyen esetben követhetné a Zone Romantica csatorna példáját, múlt hétvégén fedeztem fel ott, hogy egy film elõtt figyelmeztetõ feliratot jelenítettek meg: "A következõ film erõszakos jeleneteket tartalmaz."
Amely film vagy sorozat epizód nem minden korosztálynak ajánlott, oda vagy rakjanak figyelmeztetést, vagy más idõsávban adják le.
fhajnalrita 2010 ápr. 30. - 20:39:56
(310/366)
A reklámok is angolul mentek éjjel, de a déli, ahogy belenéztem, amikor hazaértem, hogy visszaállt-e, az már magyarul ment...
offtopic
jeffero 2010 ápr. 30. - 20:15:34 Előzmény fhajnalrita
(309/366)
Szerintem a kábelszolgáltatódnál lehetett a gond, mert én beprogramoztam éjjelre A múltat kutatva c. filmet és az Amy-nek ítélve sorozatot, valamint reggel 6-kor belenéztem az Õrangyal elejébe, hátha mégis leadják a hiányzó részt, végül még 12 órára is beprogramoztam, biztos ami biztos, és mindegyik idõpontban magyarul szólt a csatorna.
Legutóbb ilyen angol hang dolgot A kaliforniaiak c. filmnél tapasztaltam. Akkor biztosan a Hallmarknál lehetett valami, mert a reklámok, ajánlók mind magyarul mentek, a film volt angolul, és csak a film végére állt vissza a magyar hang.

Ha gondolod keress meg privátban, hátha ki tudlak segíteni olyan mûsorral, amirõl lemaradtál a csatornahiba miatt. Egyébként legközelebb ilyen esetben megpróbálhatsz hibabejelentést tenni a kábeltévénél, nem biztos, hogy minden esetben a Hallmark szúrja el a sugárzást, ill. a leadást.
fhajnalrita 2010 ápr. 30. - 06:01:10
(308/366)
Ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Még mindig angolul megy a Hallmark!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Figyeljenek már oda a munkájukra, és kapják össze magukat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fhajnalrita 2010 ápr. 30. - 05:09:12
(307/366)
Aki nézi az Õrangyalt, az figyelje, hogy magyarul megy-e, mert egész éjjel angolul ment a Hallmark, mert voltak olyan trehányak, és nem figyeltek oda a szinkron bekapcsolására...

Ha még mindig angolul megy, akkor jelezze már Valaki a Hallmark felé, mert én nem leszet itthon egész nap...


Trehány egy társaság!!!!

Munkaidejükben dolgozni kellene!!!!