Téma: Õrangyal

10/10
ms0304 2009 júl. 15. - 21:02:07 10/10 Előzmény Skultetyko
(226/366)
Folytathatjuk az idõk végezetéig, én mindig azt mondom, hogy nagyon tetszik, te pedig azt, hogy nem. Meddõ vita. (Éppen most kezdõdik,)Szia!
1/10
elcamino 2009 júl. 15. - 13:43:34 1/10 Előzmény lidezsu
(225/366)
Nem láttam különösebb indulatokat, csak elfogult rajongást, feltételezem, a Simon Baker-fan club részérõl,
valamint jól megfogalmazott, kultúrált kritikát mások részérõl.
Tény, hogy a csatorna kedvelõi számára kiábrándító, hogy ez a sorozat fõ mûsoridõben megy, szinte ránk kényszerítve magát, míg a valóban nagyon színvonalas, tanulságos sorozatok napközben vagy késõ este.
10/10
lidezsu 2009 júl. 14. - 22:00:37 10/10
(224/366)
Ha valaki képtelen kicsit kívülrõl nézni egy filmet és ennyi indulatot dajkál egy vagy több szereplõ viselkedésével szemben, akik a forgatókönyvíró és a film alkotói által kitalált szerepet játszanak, nos.... ez érdekes. Az is érdekes, hogy ha már a szituációknál tartunk, hogy egy szülõk nélküli kamaszt, aki támasz hiányában elkallódna, koloncnak titulál valaki, miközben az empátiát hiányolja...És még a szituációkról: aki ismeri ezt a fajta munkát, tudja, hogy kicsit mindig kívül kell maradni, különböben nem lehet tárgyilagos döntést hozni, és még a saját élete is rámehet. És dönteni kell, nap mint nap. Az élethelyzetek, pl. válás után a gyerek elhelyezése - ha csak valaki nem üvegburokban él - egyáltalán nem szélsõségek, sajnos, mindennapjaink része. Megjegyzem, ezen kívül még számtalan film van különbözõ kategóriákban, amit lehet és érdemes megnézni...
2/10
Skultetyko 2009 júl. 14. - 16:52:11 2/10 Előzmény ms0304
(223/366)
Sajnos a film legnagyobb hiányossága éppen az, hogy ezekben a szélsõséges élethelyzetekben a hivatásukra teljesen alkatmatlan emberek rossz reakcióit mutatja be. Az "elkényeztetett" Nick egyáltalán nem tanulja meg, hol lakik az Úristen, hiszen a 20. eset után is ugyanolyan közömbös, kívülálló, szenvtelen, és az egész társaságból, ahogy belõle is, hiányzik minden, ami ehhez a munkához szükséges: empátia, bölcsesség, elhivatottság.
Ha tudnám, hogy ez a film egy kifejezetten ügyvédellenes, lejárató kampány része, akkor dícsérném, mert annak a célnak kiválóan megfelel.
Ez a Shannon-sztori is teljesen hiteltelen - ki vesz a nyakába egy ilyen koloncot, aki csak bajt hoz rá?
10/10
ms0304 2009 júl. 07. - 20:03:56 10/10 Előzmény Skultetyko
(222/366)
Szerintem ne vitatkozzunk! Van elég film, lehet válogatni.
Nekem tetszik a sori: a puritánsága, a szinészek visszafogottsága, témája. Nem is lehetne másképp megoldani, a sokszor kegyetlen történet miatt.
Ha megengeded, egy példa: Nicknek gyámolítani, képviselni kell egy kisfiút, akinek a depressziós (egyébként plasztikai sebész) apja a gyerek szeme láttára lelövi az anyját. A börtönbüntetést kiszabják, közben fellebbezés...Az orvosi vélemények, a törvény, a nagyszülõk, a gyámhatóság, az iskola... stb figyelembevételével kell a gyerek kivánságát teljesíteni. A legjobb indulat, empátia mellett is rosszul döntenek. A gyerek szeretne az apjával élni, de bebizonyosodik, hogy az alkalmatlan a feladatra. Mindenki vesztes. Ez nem egy ihaj-csuhaj téma, nem kell zene, látvány. A többi 60-70 eset is hasonló, vagy még borzasztóbb. Az elkényeztetett Nick megtudja, hol lakik az Úristen.
Bocs, és üdv.
2/10
Skultetyko 2009 júl. 06. - 23:02:10 2/10 Előzmény ms0304
(221/366)
Sajnálom, ha valakinek sérti az érzéseit, hogy nem mindenki osztozik az ízlésében. Amit írtam - az elõttem szólóval összhangban -, az viszont korántsem volt "fikázás", hanem csak vélemény, amely kultúráltan volt megfogalmazva. "Fikázás" az a szélsõséges, primitív sárdobálás, indoklás nélkül, amit egyesek mûvelnek, de rám nem jellemzõ, úgyhogy vissza is utasítom. (Maga a szó is jellemzõ a használójára.)
A Hallmark-kal kapcsolatban pedig félreértettél valamit: kedvencem a csatorna, minden mûsora színvonalas, ezért volt meglepõ ez a korábban az AXN csatornán futott, és inkább odaillõ filmsorozat.
EH87 2009 júl. 03. - 06:45:46
(220/366)
Nekem nagyon is tetszik a sorozat. Az elõttem szólóknak igazuk van, hogy akinek nem tetszik ne nézze. Tartalmas szórakozást nyújt az már biztos. Addig jó nekünk nézõknek, amíg van egy ilyen csatorna a többi kereskedelmi adóval ellentétben -tisztelet a kivételnek-, amely színvonalas mûsor kínálattal rendelkezik, nem pedig a "reszkessetek agysejtek" kifejezéssel illethetõ mûsorokkal.
10/10
ms0304 2009 júl. 02. - 08:53:37 10/10 Előzmény lizsu
(219/366)
Üdv.
Kösz, hogy megszólaltál a sori védelmében. Mostanában a fanyalgók (nem értem, miért tanyáznak itt, ha a film nem tetszik) fejtették ki inkább a véleményüket. Az Õrangyal történetben tetszik, hogy minden szereplõ hosszú utat jár be. Nick az önzéstõl, a felelõtlenségtõl a segítségre szorulók iránt vállalt kötelességig, Lulu a sodródástól az önálló határozott döntésig, Burton a mindent kézbentartástól annak elfogadásáig, hogy megöregedett, ideje pihenni...stb..
A tegnap délután leadott (ma este ismétli) részben fogalmazódott meg Nick részérõl: Azért, mert nem látszik rajtam, hogy érdekel, mert nem adom ki az érzéseimet, nem jelenti azt, hogy nincsenek. Engem is megérint, megvisel mások sorsa. Ezt a "mögöttes" aggódást nagyon jól játssza SB. Csak oda kell figyelni! Ez nem egy háttérfilm, amibe bármikor bele lehet nézni. Legtöbb változás a szereplõk jellemében következik be. Mégegyszer: kösz.
lizsu 2009 júl. 01. - 22:16:10
(218/366)
Akinek nem tetszik, ne nézze, nincs ezzel semmi gond, értelmes vélemény jöhet, fikázni meg mást és máshol.. Szóval, nem egy csöpi-csöpi film, ez realista. Nagyon jó háttérképet mutat az amcsi társadalom egy nem elhanyagolható részérõl; jók a karakterek, élet van a szitukban. Néha kissé borotvaélen egyensúlyoz, de eddig még nem esett bele a szirupba, szerintem. Ezen a filmen nem sírni kell, de el lehet rajta gondolkodni, ami néha nem hátrány...Egy ilyen filmet el tudnék képzelni a magyar jogsegély mûködésérõl is. Megjegyzem, én nem azért nézek filmet, hogy a fõhõs férfiasságát kétségbe vonjam.
10/10
ms0304 2009 júl. 01. - 21:43:38 10/10 Előzmény Skultetyko
(217/366)
Utolsó szó jogán:
A Hallmark kizárólag színvonalas, Golden, Emmy díjazott-jelölt sorozatokat vetít. Azt elfogadom, hogy valami nem tetszik, de a fikázás.....érthetetlen. Mindenesetre nem lehetek egyedül a tetszésemmel, mert több szinten díjazták, és a csatorna 3-szor leadta. End.
2/10
Skultetyko 2009 jún. 30. - 20:46:58 2/10 Előzmény oncogito
(216/366)
Szívembõl szóltál; a legértékesebb sorozat az Amynek ítélve. színészi bravúrral, elgondolkodtató emberi/társadalmi problémákkal, a realitás talaján!
De az Örangyal a többi Hallmark-os sorozat színvonalát is mélyen alulmúlja, a fõszereplõ egy tartás nélküli, szenvtelen fiú (mégcsak nem is férfi). Mivel a színész más filmekben jó, a filmbeli karakterrel lehet a gond.
Nem tudom, mennyire életszerû, hogy az ügyvédek mind drogosok, perverzek, vagy gyilkosok.
Aki vérszomjas, nézheti a Law&Order sorozatot, sajnos az is életszerû, de érdekfeszítõ és az igazság keresését és érvényesítését célozza.
10/10
ms0304 2009 jún. 28. - 20:12:22 10/10
(215/366)
Aki azt várja, hogy a részek folytatásai legyenek az elõzõnek, csalódik.
Ebben a soriban minden rész egy új élet, vagy annak a kezdete, vége, de nem folytatása. Mint egy képeslap-sorozet.Naponta meg kell küzdeni új tragédiákkal, ítéletekkel, érzelmekkel, lehetõségekkel. Nekem éppen ez tetszik, elgondolkoztat. Azt hiszem, a szinészek is ezért játsszák távolságtartással a szerepüket.
10/10
mama2008 2009 jún. 27. - 08:43:32 10/10 Előzmény lalilu
(214/366)
nem
10/10
lalilu 2009 jún. 26. - 14:40:48 10/10
(213/366)
abban a részben, amikor betörtek Lulu házába, kiderült, h ki volt az? Mert a vége fele elkezdtem kapcsolgatni...
3/10
oncogito 2009 jún. 24. - 08:56:45 3/10 Előzmény ms0304
(212/366)
Semmi bajom a színésszel, nekem a sorozat nem tetszik.
3/10
oncogito 2009 jún. 24. - 08:54:49 3/10 Előzmény ms0304
(211/366)
Bocs, hogy csak most válaszolok, de a sorozatot tényleg nem nézem.
Harminc részen keresztül fejlõdjön egy egyén -- ez nem hiszem, hogy szerencsés idõtöltés.
Szerintem nagyságrendekkel jobb idõtöltés és tartalmasabb sorozat a Hollmarkon az Amynek ítélve.
Életszerûsége mellett van benne emberség, szeretet, elgondolkodtató - szóval számomra inkább ez jelenti a valódi felüdülést.
Nem akarok senkit megbántani, akinek tetszik, nézze csak az Õrangyalt, én abbahagytam.
10/10
ms0304 2009 jún. 19. - 21:22:34 10/10
(210/366)
Ha nem szereted Nick Fallint, akkor nézd tovább Jack Straka miatt. Raphael Sbarge briliánsan játssza Nick ellentétét, aki ...SPOILER...: alulról jött, bármi áron -akár saját "megerõszakolása" árán is - megszerzi, amit akar. (azt viszont nagyonis akarja...) Megtanulja a nagyfiúktól, hogyan kell érvényesülni, jól nõsülni, egész életet végighazudni a pénzért. Nick egyre emberibb, Jack egyre keményebb, cinikusabb, önzõbb lesz. Bocs! Nem kínozlak tovább, ezzel befejezem a dicshimnuszt. Üdv.
10/10
ms0304 2009 jún. 19. - 21:08:01 10/10 Előzmény oncogito
(209/366)
"A fõszereplõ hihetetlenül cinikus, érzéketlen az elé kerülõ megrázó tragédiákkal szemben.
Olyan ártatlan nagy szemekkel néz a frissen meggyilkolt kisgyerek anyja szemébe, vagy a kollégájára, akinek unokaöccsét brutálisan meggyilkoltak, mintha azt kérdezné cukrot, vagy tejet kérsz a kávédba.
Aztán ha a megkérdezett õrjöngeni kezd, akkor értetlenül otthagyja."

Mégegyszer elolvastam a véleményedet. Szerintem nézd tovább a sorozatot. Az idézett rész pontosan visszaadta Nick Fallin "jogsegély elõtti" viselkedését, a problémákkal szembeni értetlenségét, a mindenkire "ártatlan nagy szemekkel" nézõ cinikus, apuka egyszem fiacskáját.
Már elõbújik néha a jó szive - ami ki tudja hol volt eddig. Talán a szülei válása, az anyja halála, az utána intézetben töltött évei miatt vált ennyire szûkszavúvá. A cinizmusa pedig álarc, mint az késõbb ki is derül.
10/10
ms0304 2009 jún. 19. - 20:49:39 10/10 Előzmény oncogito
(208/366)
Bocs, hogy nem vártam meg a választ.
Ha így érzed, akkor a sori elérte a célját, szerintem ezért jó. Nick Fallin egy cinikus, elkényeztetett, kábszerfüggõ (volt). Ezért ítélték 1500 óra ingyen közmunkára, amitól nagyon berágott, csak a börtöntõl való félelem és az apja miatt fogadta el.
A film 67 részes. Tegnap volt a 31. Még a felénél sem tart. Az elején teher volt neki a feladat, hogy szegény, vagy idióta, vagy hajléktalan emberen kellett segíteni, hiszen megszokta, hogy amibõl nem lesz minimum 20 % haszon, azért egy lépést sem kell tennie, sõt meg sem kell szólalnia. A nagyságrendek pedig millió dollárosak voltak, nem is szólva az elegáns irodáról, a felsõ körökbe tartozó nõkrõl, a névrõl, ami miatt nem zárták börtönbe a kábszerbirtoklás miatt... stb.
Ebbõl már kiderült, hogy - Veled ellentétben - én szeretem a sorozatot, a sok gagyi között felüdülést jelent.
Minden színész jó. Simon Baker Emmy-t kapott az elsõ rész után, sõt Golden Globe-ra is jelölték. A bevezetõ zene is díjazott és szuper. (Számomra!!!)
10/10
ms0304 2009 jún. 19. - 20:26:16 10/10
(207/366)
Szabad megkérdezni, hogy mióta nézed?