kocamama 2010 febr. 13. - 23:06:26
(1049/1349)
Kiét?
kocamama 2010 febr. 13. - 23:05:54
(1048/1349)
Biztos a legfõbb ügyész rosszul dolgozott, hogy hagyta a bûnösöket futni 2002 után. pedig Keller és Lamperth rendõrsége mindent megtett.
ondok 2010 febr. 13. - 23:02:43
(1047/1349)
Lásd Orbán ,aki életfogytig minelnökjelölt ,mert saját bevallása szerint ahhoz nagyon ért.Biztos a minelnök iskolában tanulta:)
kocamama 2010 febr. 13. - 23:02:30
(1046/1349)
Történelmi helyzeten múlna? Na persze, akkor ez igaz a szocikra is. Nincs már szovjet világhatalom, ezért hazai képviselõik kénytelenek voltak "demokratizálódni".
ondok 2010 febr. 13. - 23:00:50
(1045/1349)
Igen egy arrogáns diktatórikus kormányzás volt pedig akkor nem nyerték túl magukat.Soroljam:A köztvben abotrányos választási kampányuk ,hogy reggeltõl estig mentek a Fidesz naggyûlések ,és az ellenzék szót sem kapott .Hogy az Alkotmánybíróság határozatát a hetente kell ülésezni a parlamentnek ,kéthetentére fordították le,kétéves költségvetés ,hoyg a vízcsapból is a blöff Széchenyi terv folyt ,ami összesen írd és mond 5 milliárdot tett ki ,azt is ahaveroknak.Maga Orbán mondta ,hogy "ellenzék nélkül is mûködik a parlament" és nyugodtan át lehet hágni atörvényeket ,majd a jogászok kimosnak minket ,oszt jónapot",Hogy "ne mi nyerjük alegtöbbet a pályázaton" Úgy is lett amásodik legtöbbet nyerték .kaja Ibrahim ,Ezüsthajó ,Országimázs ,amikhez képest a Zuschlag elsõáldozó.csak kapásból ,mert nekem nem olyan rövid a memóriám mint kegyednek.
kocamama 2010 febr. 13. - 22:55:46
(1044/1349)
Helló, itt is találkozunk. Szerintem is korlátozni kéne a választójogot.
ondok 2010 febr. 13. - 22:53:28
(1043/1349)
Persze ugyanolyan blöff ez az drága ár ,minta 4-es metró páratlan drága volta.Tessék megnézni ahonlapjukon akonkrét adatokat és nem elhinni a Blikk meg a jobbos média meg Tarlós hazugságait.Az a baj ,hogy attól még ,hogy mszps duma ,sajnos igaz.
kocamama 2010 febr. 13. - 22:52:35
(1042/1349)
Látom aggódsz a demokrácia megmaradasáért. Mi lesz ha a fidesz kormányoz. nyilván 98 és 2002 között diktatúra volt. Egyébként pedig tisztázni kéne mi a demokrácia.
ondok 2010 febr. 13. - 22:50:52
(1041/1349)
Nem rajtuk múlna ,kizárólag a történelmi helyzeten:)
kocamama 2010 febr. 13. - 22:49:11
(1040/1349)
Tetszik ez az mszp-s duma. Ezeknek az autópályáknak az árát még sokáig nyögik majd az emberek. Tetszenek a multiknak nyújtott kedvezmények, támogatások is. Nyilván annyira szegények ezek a cégek, hogy a magyar adófizetõk pénzébõl kell õket támogatni. Lásd Hankook.
ondok 2010 febr. 13. - 22:48:57
(1039/1349)
Hát utána kéne nézni ,hogy a többi rendelkezéssel ezen aterületen mi a helyzet.Meg azért azt se felejtsd el ,hogy amikor levették ,akkor még elötte nem sokkal 1.5 millió munkahely szünt meg és nálunk a környéken rendkívüli munkaügyi központ mûködött..Aztán ugye bevezették az alkalmi munkavállalás lehetõségét ,és a közmunka szintén megnyílt az önkormányzatok számára.
De ettõl eltekintve biztos volt olyan ,amit a Fidesz jól csinált ,mert az csak náluk axióma ,hogy más semmit nem csinálhat jól.
ondok 2010 febr. 13. - 22:44:05
(1038/1349)
Hát én sem vagyok alkotmányjogász ,de azt hiszem ,hogy akkor az egyéni körzetekre adott elsõ forduló az érvénytelen ,de amásodik az érvényes,és mondjuk ha apárt tagjai szavaznának,akkor a Jobbik 35 szavazattal elnyerné az abszolút többséget ill pariban lenne a fidesszel és bevezetné a diktatúrát.Õk mondanák meg ,hogy ki a magyar,felállítanák a csendõrséget stb..A listás szavazásnál pedig már az elsõ forduló is érvényes lenne ,és az is lehet ,hogy egy ember szavazata (mondjuk arokonság részérõl) 5 db mandátumot hozna.Szóval beláthatatlan lenne a következmény.
ondok 2010 febr. 13. - 22:30:02
(1037/1349)
Egy évrõl levették 9 hónapra,azt meg nem tudom ,hogy azóta ,hogy alakult ,mert szerencsére nem voltam érintve.De azt tudom ,hogy ha nem épít az MSZP autópályákat ,akkor pl Kecskemétre sem menne a Mercedes egy csomó munkahelyet teremtve ezzel.Aki munkát akar adni az embereknek ,annak az infrastruktúrát is fejleszteni kell ,és nemcsak a szát jártatni mint a Fidesz a zérus autópályával pl.
ondok 2010 febr. 13. - 22:26:14
(1036/1349)
Ja és ,hogy mennyire nem elvakultság vezet ,elárulom ,hogy voltam Fidesz szavazó is ,amíg nem bizonyította a "kvalitásait" .Engem nem lehet beetetni akomcsizással ,meghogy mindenért a kormány afelelõs ,az egyén semmiért.Pedig elárulom a sok komcsizónak ,hogy soha nem voltam párttag és nem szíveltem a komcsikat ,mert azokon is átláttam.És attól még hogy a módszereiket most egy magát jobbosnak mondó és komcsizó párt használja leginkább, nem szerettem meg azt ,amit régen sem csíptem.
ondok 2010 febr. 13. - 22:16:58
(1035/1349)
Apropo mintha a Fidesz vette volna le a munkanélküli segély idõtartamát,és mintha a foglalkoztatottság az õ idejükben, eltekintve a nem ragisztráltaktól, mégis sokkal alacsonyabb lett volna mint a válság elötti idõkben a szocik alatt.
ondok 2010 febr. 13. - 22:12:20
(1034/1349)
neked minden demagóg,akkor nyilván a 10 parancsolat is.
ondok 2010 febr. 13. - 22:11:10
(1033/1349)
nade a diszkrimináció,hogy mondjuk anõk vagy afeketék nem szavazhatnak v cigányok stb az elfogadhatatlan természetesen.Pedig volt rá példa.
ondok 2010 febr. 13. - 22:07:00
(1032/1349)
Én nagyon remélem ,hogy egyszer kialakul egy kultúrált konzervatív jobboldal,mert arra bármily meglepõ a baloldalnak is szüksége van.Ez most még nincs meg szerintem.Akit említesz Varga ,az a szimpatikusabb ,nem véresszájú érvelõbb fajtát képviseli .Pl nem egy Tarlós vagy Balsay.De azért ha varga igazán karakán lenne ,akkor nem hazudná azt hogy az adatokat eltitkolták pl elõle.és nem retirálna vissza a svéd nyugdíjmodell tekintetében.
És arról mi a véleményed ,hogy az MSZP legalább felvállalja múltját ,míg a jobboldalon csupa az átkosban "üldözött" és annyira megvilágosodott ember van ,hogy pl már a harmadik pártjában szónokol éppen.
Valóban én összevetve a Fidesz teljesítményét ezzel a nyolc évvel ,ami minden ellenkezõ híresztelés dacára pl sokkal nagyobb életszinvonal emelekdést hozott az embereknek ,mint a Fidesz éra (KSH adat) nem szavazok jobbra .De alegdöntõbb érv az ,hogy nem látom garantálva a Fidesz elsöprõ gyõzelme esetén a demokrácia fennmaradását.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 22:00:52
(1031/1349)
Nem is én hoztam elõ az oktatást. Én pontosan azt mondtam, hogy teszt kell, ahol alapvetõ kérdéseket kell megválaszolni. Egy nõ nem lehet férfi. De egy tudatlan embernek van lehetõsége megszerezni a mûveltséget, ebben semmi nem akadályozná. Aki akarna, szavazhatna, de elõbb bizonyítsa, hogy tudja mire szavaz.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 13. - 21:59:05
(1030/1349)
Ugyan. Mindenki egyenlõ. Mindenkinek közel egyenlõ lehetõséget kell biztosítani, hogy megismerje a pártok programját, és tájékozódjon a közéletben.

Ez olyan, hogy én most azt mondom, hogy mindenkinek joga van a kenyérhez. De nem egészen. Mindenkinek joga van a kenyérhez, ha megdolgozik érte.

A jogok kötelezettséggel járnak, a választójog errõl feledkezik meg.