Téma: Õsi idegenek

10/10
Dr.Mouse 2012 nov. 30. - 18:37:07 10/10 Előzmény agarik
(13/493)
Tyû, mekkora szerencse, hogy te mindent tudsz, ott voltál anno - és nem nyelted be az általános parasztvakítást, amit az akadémikus egyhelyben toporgósok állítanak.
Jó zárt elmével létezni?
Nem minden van rendben az infókkal, de sokkal közelebb áll a történelem során lejátszódott eseményekkel, behatásokkal, mint az úgynevezett hivatalos paradigma. De, ha nem hiszed, vágj dioritot rézzel, vagy szállíts egyszerû szánnal ekkora monstrumokat, vagy nyesd le a sziklák tetejét neolit kori szerszámokkal...
Nyithatnál egy rést az elméd vaskos falán, hogy kiláss az elavult és beragadt, bemagolt látásmódodból...
agarik 2012 okt. 30. - 20:37:38
(12/493)
Már az elveszi a kedvem hogy Erich von Dankien ott van a legelején...

De azért lássunk EGY részt belõle: Megmagyarázatlan építmények.

Linda Moulton Howe minden csak nem hivatalos forrás.

Hû, mutatnak egy ókori kõkört. Leghíresebb a Stonehenge, amit volt szerencsém élõben is látni, és õszintén szólva elég nevetséges egy alkotás, aminek a köveit egyszerû szánokkal el lehet húzni.

A narrátor egyész egyszerûen hazudik a komplexum koráról. i.e. 9000-re datálták az építményt, nem i.e. 10000-re. Ha pedig 7000 évvel idõsebb lenne a mezopotámiai kultúráknál, az azt jelentené hogy a sumér-babilóniaia kultúra i.e. 1000-ben jött csak létre, ami egy vicc, hiszen az i.e. 4000-ben már civilizáció volt.
Az összehasonlítás azért is - feltételezhetjük hogy szándékos - hamisítás, mivel a sumér-mezopotámiai kultúra egy egész kiterjedt civilizáció volt, míg a Göbelki Tepe egyetlen templomkomplexumra korlátozódik méretében.

Nem értem mit akar mondani azzal hogy "GT a legõsibb hely a Földön". Letelepedett életmódról leleteink csak mezopotámiiát nézve is i.e. 10000-bõl már vannak, ami ezer évvel idõsebb Göbelki Tepenél.

Az "emberiség történelme" meg nem "duplázódhatott", hiszen ez értelmetlen kijelentés. Kivéve persze ha elutastíjuk kb. az összes tudományág eredményét, és emiatt holmi kreácionizmusnál kötünk ki az evolúció ténye helyett.

Graham Hancock... Õ egy kategória Erich von Danikennel, vagy még roszabb, mert õ elsõsorban new age-író, és csak másodsorban foglalkozik a régészeti eredményekkel.

Az az "érv" meg hogy "a semmibõl bukkantak elõ ezek az építmények" ugyanaz a badarság kategória mint a "miért nincsenek fossziliák a meszes váz megjelenése elõtt" kérdés.

Robert M. Schoch meg szeret fantasztikus kijelentéseket tenni, de csak a "nem tudod megcáfolni" érvelést látom mögötte.

Andrew Collins már egyszerûen egy senki. New Age író, oszt annyi. Aki ráadásul a Bibliát terkinti általános standardnak a civilizáció kialakulásával kapcsolatban, azaz elmehet ám a jó sunyiba.

Azok a kövek elég csálék amúgy, és semmi nincs bennük amit primitív szerszámokkal 8mert akkorra már bõven voltak olyanok) ne lehetne elvégezni.

A faragások a köveken legegyszerûbb módon a "gyûjtsünk össze minden tudást" hipotézissel magyarázhatók. Nem kell ide özönvíz, katasztrófa, meg egyéb komplikáció. Egyszerûen ez volt a korabeli Alexandriai Könyvtár, oszt jónapot.

A területet kb. 2000 évig lakták, és nem volt ott semmilyen "azonnali életmódváltoztatásra volt szükség". (Megjegyzem egy lokális természeti katasztrófánál amúgysem szokás életmódváltoztatást elkövetni, csak újáépíteni ami tönkrement.)

És hogy hogyan maradt érintetlen? Elfelejtkeztek róla és betemetõdött. Rentgetegszer megtörtént.

Philip Coppens egy szenzációhajhász újságíró, aki elõszeretettel írogat "megerõszakoltak az ufók" könyveket. Meh.


Na jó, még csak a9. percnél tarto, de ez a sorozat úgy röhelyes ahogy van.
10/10
rodeokutya 2012 okt. 30. - 18:02:22 10/10 Előzmény DomiG
(11/493)
Fent van you tube-on.Onnan lehúzhatod.Ha nem megy a letöltés, szólj.
yules01 2012 okt. 28. - 10:45:37
(10/493)
Valaki meg tudná írni, hogy csütörtök november 1-én már a következõ "új, III évad", sorozatot kezdik vetíteni?
Mert amilyen káosz van a mûsorújságok közt, lehetetlen kibogozni hogy a régebbi sorozatot ismétlik, vagy elselyétõl már az új sorozatot kezdik szinkronosan.
10/10
Dr.Mouse 2012 júl. 31. - 19:27:00 10/10
(9/493)
...most meg megvan.. ;-)
10/10
Dr.Mouse 2012 júl. 31. - 19:25:08 10/10 Előzmény DomiG
(8/493)
Az elsõ 4 rész - amik 120 percesek, fent vannak pár helyen... (Amúgy anno én nyitottam ezt a topikot, nem értem, miért törölték..)
DomiG 2012 jún. 09. - 22:38:46 Előzmény yules01
(7/493)
Letölteni nem lehet valami módon?
10/10
Redym 2012 máj. 15. - 12:41:29 10/10 Előzmény mesz.zsu
(6/493)
Készülnek a DVD-k :) és a feliratok.
10/10
SandroVM 2012 máj. 02. - 03:36:01 10/10 Előzmény yules01
(5/493)
Mondjuk a "minden rész" az túlzás, azért véletlenül a te csatornádra is rátaláltam és feliratkoztam. A sorozat pedig szuper, minden rész és minden perc lebilincsel, magával ragad és elgondolkodtat. Vannak ugyan NAGYON meredek részek, de talán nem is az a lényeg, hogy mindent elhiszünk-e vagy, hogy minden úgy van-e, ahogyan egyesek állítják. Elég csak belegondolni abba, hogy mi van, ha a legmeredekebb részeknek is van egy bizonyos mértékû igazságtartalma. Az már ÖNMAGÁBAN NAGYON DURVA. Mindenesetre teljesen átformálta a nézeteimet, pedig nem tartom magam naiv embernek, mégis máshogy tekintek a vallásokra. Eddig egy nagyon megkérdõjelezhetõ dolognak tartottam azt, realisztikusan nézve butaságok, fikciók és baromságok tömkelege, kivéve persze, ha hiszünk egy vallásban, de itt és most, ez a sorozat nem hogy egyetlen vallást meg tudott magyarázni, hanem gyakorlatilag az összes hitrendszernek létjogosultságot ad és hihetõvé tesz. A különbözõ és különbözõ helyen létrejött vallások miért hasonlítanak olyan sok ponton egymásra? A megalitikus építészet szintén miért ilyen hasonlatos? És szerintem ezek a hasonlóságok kiszúrják a szemünket. Nagyon is el tudtam hinni egy csomó mindent a sorozatban, annak ellenére hogy megdöbbentõnek, hatásvadásznak és betegnek tûnik. Szinte én is egyfajta paleo-asztronauta (képviselõ) vagy mi lettem. Nem mondom tényleg, hogy mindent elhittem, amirõl szó van, de itt megannyi olyan történet van, ami olyan ambivalenciákat mutat, amikre fel kell figyelnünk és nem mehetünk el csak úgy szó nélkül mellette. Például az új-skóciai történet nagyon durva, de hát sokat megemlíthetnék, de ebbe mondjuk nem tud senki belekötni, azért jó példa. Vagy hogy a Bibliában többes számban elhangzik egy sorban az istenek kifejezés. A lényeg, hogy ezután máshogy szemlélem majd a mítoszokat és az õskori kultúrát és bár már megpróbálkoztam korábban a Bibliával, most igencsak kedvet kaptam rá, ahogy a Bhagavad-gítához is. Mondjuk nem tudom utóbbinak van-e magyar fordítás, gondolom egy ilyen volumenû mûnek biztosan...
10/10
tiramiska 2012 ápr. 03. - 17:55:17 10/10 Előzmény yules01
(4/493)
Érdemes +nézni! Jó a +közelítése a témának.
yules01 2012 márc. 29. - 21:48:08 Előzmény mesz.zsu
(3/493)
Itt minden részt megnézhetsz, saját feltöltés:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLA4E473D4CA4BFDC9
10/10
mesz.zsu 2012 márc. 12. - 15:16:51 10/10 Előzmény Dr.Mouse
(2/493)
Sajnos én nem voltam elég figyelmes, most vettem észre 03.12-én! Nagyon sajnálatos, hogy lemaradtam!!
Szívesen megszerezném magamnak DVD-n! Imádom az ilyen témákat!Szuper!Mindenki, aki csak tudja nézze meg!
Csak superlativusokban lehet róla beszélni!:)Vajon meg lehet szerezni DVD-n?Valaki?
10/10
Dr.Mouse 2012 febr. 05. - 19:54:35 10/10
(1/493)
Akkor én ünnepélyesen megnyitom, eme topic-ot... :-) Nagyon jó, fõként az ezt megelõzõ részek!