Téma: Õsi idegenek

offtopic
Gipsz__Jakab 2014 okt. 20. - 05:41:39 Előzmény tombenko
(433/493)
Javaslom, hogy inkább arról írj, amihez értessz. Az elektronikáról inkább ne írj, majd ha lesz 30 év gyakorlatotd benne.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 20. - 05:38:32 Előzmény tombenko
(432/493)
És melyik egyik legfontosabb alapelvével magyarázod?

A foton-t definiálták hogy egyszerre van jelen mindenhol, mert ahelye meghatározhatatlan, mivel mire meghatároznák, addigra már rég nem ott van.
1/10
tombenko 2014 okt. 15. - 23:48:37 1/10 Előzmény Gipsz__Jakab
(431/493)
A kvantummechanika egyik legfontosabb alapelvével magyarázom. Rezonáns energia akkor sem lesz, akármit hablatyolsz össze, mivel az energia CSAK EGY FÜGGVÉNY! A többi meg középiskolás anyag...
offtopic
Gipsz__Jakab 2014 okt. 12. - 21:47:24 Előzmény tombenko
(430/493)
A nullponti energiát azt mivel magyarázod?

A elektromos feszültség két pont közötti elektromos töltések potenciál-külünbsége, az elektromos áram munkavégzõ képessége.

Az elektromos áram a elektromosvezetõben vagy annak felületén áramló negatív elektromos töltések mennyisége, egy idõegység alatt átáramló töltések mennyisége.

Namármost (csúnya egy szó), váltakozó írányú áram esetében, a feszültséghez képes az áram késik, vagy siet, attól függõen, hogy az áramkõr vagy a fogyasztó kapacitív, vagy íntuktív rezisztenciát képvisel. Váltóáramú körök esetében a teljesítményt 2 módon szokták megadni:
1. VA-ben
2. W-ban

Az 1. esetben a VA (Volt*Amper) az egyenáramú csúcsteljesítményt adja meg, míg a 2. esetben a W (Watt) a váltakozó áramú látszólagos teljesítményt adja meg.

Az 1. esetben váltakozó áramú köröknél pld egy 230V-os feszülség esetén a csúcsteljesítnmény számítása:
VA = ( 230V * ( Exp ( Log(2) * (1/2) ) ) + A

Ami legeyszerûsítve:
VA = ( 230V * 1,41 ) * A

A 230V-os váltakozó áramú hálózat csúcsértéke = 324,3V


És akkor most jön az érdekesség:

A villanyórák Q értéke 0,8-ra van gyárilag kalibrálva. Ez azt jelenti, hogy induktív fogyasztó esetében a villanyóra nem a ténylegesen elhasznált elektromos munkát méri, mert az induktív körök esetében az áramkör Q-ja álltalában 0,4-0,6 közötti értéken van, a villanyóra meg 0,8-ra van kalibrálva, tehát az óra többet fog mérni a ténylegesen elhasznált elektromos munkától.

A váltakozó áramú áramkörben, induktív terhelésû fogysztók esetében a feszültség és az áram nincs szinkronban, tehát minden félperiódus idõ alatt, 2 esetben fordul elõ az a helyzet, hogy amikor a feszült nulla, akkor az áram nem nulla, vagy amikor az áram nulla értékû, akkor a feszültség nem nulla.

Ilyenkor szerinted mit mér az óra, és hogyan értelmezed ezt a hleyzetet?
offtopic
Gipsz__Jakab 2014 okt. 12. - 21:11:14 Előzmény tombenko
(429/493)
Nincs rezonáns energia? Nincsenek földönkívûlíek? Persze mert szerinted, amirõl nem tudsz, vagy nem hallottál és nem láttad, azt el sem hiszed! Amíg egy csillagász nem fedezete fel azt hogy a föld kering a nap körül, hogy a csillagok mozgása alaján csak az a valószínû, hogy a föld kering a nap körül és nem fordítva, addig azt hitték hogy a föld lapos, és egy elefánt tartja a hátán, azt is hitték, hogy az aelefántoto meg egy isten tarja, és hogy ha valaki a föld koronjának a szélére meg akkor ott leesik...
1/10
tombenko 2014 okt. 11. - 00:03:47 1/10 Előzmény Gipsz__Jakab
(428/493)
Igen. Ki volt az, mikor végezte a kísérletet, hogyan végezte el, milyen eredménnyel, jegyzõkönyvek, stb és miért nem lett vezetõ hír az összes hírmûsorban?
Még egyszer mondom, olyan, hogy rezonáns energia, nincs.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 08. - 20:56:24
(427/493)
Homokkõ és társai, még jó hogy nem mállott szét a sok savas essõtõl.

Az informatikusok munkaköri leírásában nincs benne hogy a júzereknél tisztitani és takarytani is kell, viszont a júzerekkében benn van, hogy a rá bízott munkaeszközöket ... ilyen munkaeszköz a számítógép munkaállomás és pld a egér, bill, nyomtato, bárkód olvasó és a többi ...
napraforgó 2014 okt. 08. - 04:45:46
(426/493)
A dolog ott sántít, hogy pl. az én számítógép-állomásomat több, mint 10 év alatt egyszer sem tisztították, nemhogy 3 havonta! Bár az igaz, hogy én nem ott dolgoztam, ahol te.

A parlamenten meg nem hobbiból jár körbe az állványzat, hanem mert muszáj. Sajnos nem jó minõségû építõanyagból készült, így akármilyen szép, muszáj állandóan javítgatni.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 08. - 03:51:18 Előzmény boom48
(425/493)
Erre mondják azt, hogy nem ártatlan, de nem bizonyítható bûnössége.

A bíró kérdi a vádlotat:
- Miért lõtte le a szomszédját?

A vádlott azt felelte:
- Lelõttem, nehogy összevesszünk.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 08. - 03:47:57 Előzmény napraforgó
(424/493)
Igen ezt tudom, mert én is emlékszem rá, 47 év alatt az állvány mindíg vándorolt körbe-körbe.

Ez kb olyan 21-esek csapdájának látszott, mitn az, hogy a volt melóhelyemen (mivel rokkant nyugdíjjas vagyok már), kiszámoltuk azt, hogy:

A KMRI Kelet-Pesti Igazgatóságán van kb olyan 1500 számítógép munkaállomás. Egy okos ember (Gépész Mérnök) felvetette, hogy beszereznek tisztitó eszközöket, és majd az informatikusok menne a júzerekhez a gépeket és a számtech eszközöket tisztítani.

A számításom eredménye a következõ:
H 1 informatikus napi 8 órában csak ezzel foglalkozik, csak ebédszünetet tart, és nem megy pld WC-re, és minden munkaállomásra és a tartozékaira 15 perc alatt végez, akkor kb olyan 3 hónapig tart, mire az uccsót is megtisztítja. Mivel ekkor eltelt 3 hónap az elsõ gép tisztításától számítva, azt holt szutykos, és kezdheti elõrõl az egészet.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 08. - 03:41:03 Előzmény boom48
(423/493)
A hárshegyet betárták és az ott éllõket is kiengedték, lassan következik majd más is.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 08. - 03:39:20 Előzmény tombenko
(422/493)
Nem akarok vitatkozni, de a szakarai piramis a rezonáns enegriát továbbította, úgyanúgya ahogy azt Nicolaus Tesla is a kisérleteiben tette. Egy magyar fizikusnak is sikerült ilyen rezonáns energia formájában, vagyis elektromágnesen sugárzás formájában 50 Watt elektromos energiát tobábbítani kb olyan 10 méterre. Gondolom a te véleményed szerint ez is hülyeség.
boom48 2014 okt. 05. - 22:05:51
(421/493)
Azt mondod, egyetlen tudós, jogász, nyomozó sem volt soha megbízható?

Egy gyilkosra nem bizonyítható a gyilkosság ha nem maradt szemtanú és õ maga nem vallja be?

Azt mondod zárjuk be a börtönöket és engedjünki mindenkit?

Sõt, sõt, azt mondod MINDENKI, aki valaha tudománnyal, rendõrségi vagy jogászi munkával foglalkozott, beleértve az esküdteket ahol vannak, mind ÖSSZEESKÜDÖTT egymással?
1/10
tombenko 2014 okt. 05. - 18:30:18 1/10 Előzmény Gipsz__Jakab
(420/493)
"rezonáns energia" Látszik, nem nálam tanultál fizikát, ilyenért buktatok. Az energia egy függvény, a rezonancia pedig rezgõ rendszerek kölcsönhatása...
1/10
tombenko 2014 okt. 05. - 18:28:48 1/10
(419/493)
Jujj, egy kis sci-konteó...
1/10
tombenko 2014 okt. 05. - 18:28:16 1/10 Előzmény Gipsz__Jakab
(418/493)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Homokk%C5%91#Felhaszn.C3.A1l.C3.A1sa
Némelyik homokkõ valóban a savas környezetben mállékony lesz - de nem mindegyik...
svgyula 2014 okt. 05. - 13:48:27 Előzmény boom48
(417/493)
Már ne is haragudj meg de szerinted azok a "tudódok, régészek"(?) ott voltak? Már úgy értem x ezer évvel ezelõtt amikor építették! Ne legyél elfogult azokkal a "szagemberekkel" kapcsolatban! A jelenlegi tudomány állása semmivel sem jobb mint ahogy ez volt 200 évvel ezelõtt!
Senki nem léphet ki annak a kis kõrnek a szorításából akik végletekig ragaszkodnak a pozíciójukhoz!
A másik dolog pedig az a tény, hogy nem közöltek valós adatokat egyik piramisról sem! A "nagyközönség" csak azokat
kapja meg amit lecenzúrázott ez a maroknyi ember! Nézd csak meg a közelmúltat! Hogyan és mit is tanítanak a II világháborúról................ Nekem volt szerencsém ezekrõl olyantól informálódni aki ott volt. A két dolog nagyon üti egymást. De kell egy maszlag az embereknek vagy nevezhetjük gumicsontnak is mert azt a kutyák(mi) rágás közben formálhatják.
napraforgó 2014 okt. 05. - 09:05:09
(416/493)
Ha megnézed az adatlapomat, láthatod, hogy 62 éves vagyok. Mióta emlékszem, a Parlament épülete valahol mindig fel volt állványozva. Oda jártam tanulni a Parlamenti Könyvtárba, de azelõtt és azután is azt láttam, hogy az állványzat állandóan vándorolt körbe-körbe...
Nem is hiszem el, hogy valaha is azt mondták, hogy na most kész, föl van újítva, mert mire körbeértek, lehetett elõlrõl kezdeni...
Most legutóbb azt mondták, hogy a korábbi romlékony homokkõ oromdíszeket kicserélték valami kevésbé málló anyagra az eredeti tervek szerint. Nem tudom, ez milyen anyag, de nem homokkõ, az biztos.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 05. - 07:36:06
(415/493)
A föld is 4,5 milliárd éve áll, és nem esett szét.

A hegy meg a gravitációs mezõtõl áll a helyén, ugyanúgy ahogy a piramis, de a heyget nem emberek építették a piramissal ellentétben.

A gravitációs mezõ meg a tér gõrbületének a következménye ugyanúgy a tömegvonzási energia is, mivel az is a gravitációs mezõ függvénye.
Gipsz__Jakab 2014 okt. 05. - 07:33:20
(414/493)
Komolyan mondom, neked valami bajod van!

A piramisnak nem lakóépület a funkciója, ezért nem is aszerint építették meg.

A szakarai piramis megy rezonáns energiákat is felfogja és több kilóméter távolságba is továbbította a megépítése idelyén.