4/10
sipmester 2010 ápr. 02. - 19:56:44 4/10
(14/54)
engem mindig felkavarnak a véres jelenetek, de attól még nem lesz jó egy film. teljesen logikátlan, dramaturgiailag sérült film. meg milyen gagyi, h néha a halálsikoly helyett köszörûgép hallatszik??? am kiváncsi lennék egy nõ véleményére, aki terhesség alatt nézte meg.

SPOILER
a film amúgy be akart vonni egy kis kill billes motívumot "a terhes anya bosszúja", de nyomába se ér. a harmadik rendõr meg (látva két rendõr társa hulláját)ntényleg az elsõ dolga az, h kicserélje a biztosítékot? sztem a csaj két kötõtûvel az egész francia hadsereget legyõzte, aztán elvérzett, de ez már nem fért bele a filmbe.
SPOLIER VÉGE

öncélúan erõszakos, már az elején lehet sejteni a végét. a fûrészhez meg kérem ne hasonlítsuk, mert ott sokkal ütõsebb fordulatok vannak és ott gondolkodni kell. itt meg csak vérfröccsenést kell nézni, de szerencsére csak 80 perces a film. 4/10, de csak azért mert megijesztenek a véres terhes meg foghíjas nõk.

ebben a témakörben sokkal minõségibb film a Hívatlanok (The Strangers), bár felfedeztem hasonló jeleneteket.
zampano 2010 febr. 02. - 00:50:52
(13/54)
Izgalomba sem hozott ez a film. Horrornak nagyon gyenge.
3/10
Zsolty81 2010 jan. 04. - 01:18:15 3/10
(12/54)
Én nem jöttem zavarba az értékelésnél.

Ami jó: ez nem egy tini-amcsi horror. Viszont számomra a mûfaj nem a belezésben merül ki, márpedig ez a film nem több, mint trancsírozás. Tele van értelmetlen hülyeségekkel, "meghalni nem akaró és még mozgó" idiótán viselkedõ szereplõkkel, a valósággal még csak köszönõ viszonyban sincs. A film eleje még nagyon tetszett, majd kezdtem rettegni, de ez is elmúlt, miközben néztem a belezést és az fogalmazott meg bennem, hogy ez egy sz*r.

Akinek a horrorfilm azt jelenti, hogy nyöszörgõ elmebetegek egymást szurkálják, az nyugodtan nézze meg. A többiek kíméljék meg magukat ettõl.

3/10
Túrin 2009 dec. 19. - 14:31:55 Előzmény Hoppancs
(11/54)
Sztem nem is a "csavarra" épül a film. :D

Nekem ott volt a feszültség a vérengzésnél is, de az már más jellegû volt, az kétsgételen.

Mindenesetre az alkotóknak papírjuk lehetne a mentális deficitrõl. :D

Még mindig nem tudom pontozni, mert elég mélyen beleivódik az emberbe, de a megvalósítás 9 pontot megér (a gyilkolások alatti mindenféle gépzajok felejthetetlenek), a történet nyilván szegényes, de nem is volt célja.

Azért az Eden Lake-et jobb filmnek tartom, noha az is hasonló mód erõszakos, de mégis többrõl akar szólni.

Ez pusztán egy nonstop rémálom a társadalmi feszültségek és a terhesség kivetüléseibõl.
Hoppancs 2009 dec. 13. - 23:21:34
(10/54)
Iszonyatos ez a film...Amíg nem kezdõdik el a vérengzés, ott van a feszültség, de az hamarosan eltûnik, helyette öncélú trancsírozássá válik az egész. A "csattanó" meg nagyon kiszámítható.
Túrin 2009 dec. 06. - 18:45:54
(9/54)
Eszeveszett brutalitás, szenvtelen, hideg kegyetlenséggel halad a célja felé.
3 napig rajtam volt tõle a paranoia.

Ugyan a vérengzés még csak meg sem indul ekkor, de az ablak mögött némán, mozdulatlanul álló sziluettet nehéz elfeledni, odakozmál a tudat redõnyére.

Pontoznom sem egyszerû a filmet.
9/10
chyga 2009 okt. 28. - 12:32:22 9/10 Előzmény FRANKO31
(8/54)
Ha horror, legyen brutál, minden, ami belefér -ez a film a határon jár-, de valamiféle logikát ne mellõzzön -ez a szükséges módon logikus és eléggé pörgõs is ahhoz, hogy apróságok ne csípjék az ember szemét. Az a nõ meg ... ! A Nõ!,
SPOILER Ahogy szinte eszköztelenül mutatja a mmonomániás õrültet, és az elején a belsõ monológ, "most már bennem vagy, nem vehet el senki", mellé a kép, a magzat & halála, elõzmény, amit akarsz, de nem hétköznapi terhesség sejlik. Az õrületet mutatja a hisztériás-tehetetlen-dühös-sikítós falat rugdosó jelenet is ... SPOLI VÉGE
az alig-alig mimika, a hihetõ mozdulatok... kíváló. Azért nem szívesen nézném meg mégegyszer, besorol a Katalógusba & a polcra.
8/10
FRANKO31 2009 szept. 18. - 19:09:28 8/10
(7/54)
Ultrabrutál!
Motel és Fürész szintû vérfürdõ,a végletekig fokozott erõszakkal..
Nem hiszem,hogy megnézem mégegyszer!
8/10
offtopic
hakaba 2009 jún. 04. - 00:13:15
(6/54)
a film megjelent dvd-n, A betolakodó címmel.
nektek van ott bent? :)
flitter 2009 jún. 01. - 19:17:33
(5/54)
Az való igaz, amit alattam már írtak páran, hogy a sztori néhány helyen megbicsaklik valószínûségi szinteken, de az az igazság, hogy az a brutális erõszakmennyiség, illetve mindennek teljesen nyílt és direkte nyers tálalása "menet közben" lehetetlenné teszi az ezeken való morfondírozást... Értsd: mire elkezdenék fönnakadni azon, hogy már el kellett volna véreznie, ki szereli meg a villanyt meg hogy, stb., máris jön a következõ döbbenetes snitt, ami simán odébb löki a racionális megközelítést...
Egyszer délután néztem meg a filmet egymagamban, hogy majd sziesztázom menet közben: gyilkolós film, igen, sztori zéró, stb.
HITTEM ÉN!
Szó mi szó, nem pihenés lett belõle, hanem berzenkedõs "atyaúristen"-ezés...
Láttam eddigi életem során jó pár trancsírozós múvit, de ez azért erõsen meglökött...
Minden hibája ellenére abszolút mûködik, ugyanis láthatóan egy célja volt/van, amire kizárólagosan rámentek, hogy taglózzon. És ezt (nálam) maximálisan elérték ellenére annak, mondom, hogy azért már láttam ezt s azt...
7/10
Gy1k 2009 máj. 24. - 12:46:24 7/10
(4/54)
Tényleg egy hülyesség, de azért bevallom ez volt a legbrutálisabb film amit eddig láttam...
Nagyon bírom az ilyen véres filmeket, de ilyen brutálisat még nem láttam, csak ezért tetszett, amúgy teljesen igaza van az elõttem szólónak!!!!
Aki felkapcsolja az áramot az a 3. rendõr, de hogy kel életre amikor fejbe lõte??(legalábbis valószínûsítem)
Én is franciául néztem meg.
Meg az eleje az valami dög unalmas....
So... az az egyetlen jó ebben a filmben hogy kegyetlenül brutális, a többi viszont tényleg hülyeség...
5/10
tzszs 2009 febr. 12. - 09:09:15 5/10 Előzmény grubesa
(3/54)
Elég beteg, meg brutál...Na de ekkora hülyeséget...
Annyi vért veszít a terhes nõ, hogy már a film közepénél halottnak kéne lennie!
Meg nehogy már a gyilkos kinyír mindenkit...3 rendõrrel az élen, mikor náluk fegyver is van...
El lett túlozva az egész...
És amúgy is! Ki az a csávó aki visszakapcsolja az áramot?
4/10
grubesa 2009 jan. 29. - 03:52:33 4/10
(2/54)
Véres horror, már-már annyira sok hülyeséggel és hibával, hogy lekapartam a tapétát!
Ezek miatt meg a zene miatt 4/10.
Tán az amcsik jól megcsinálták volna...
Amúgy franciául láttam.
9/10
FredT 2008 dec. 21. - 19:53:13 9/10
(1/54)
Ez hogy mekkora beteg egy film!
De tetszett...
Swing Karácsony Gájer Bálinttal
Swing Karácsony Gájer Bálinttal

Gájer Bálint először ad koncertet a MÜPÁ-ban december 7-én.

Jegyvásárlás