8/10
Böhöm 2021 dec. 28. - 08:30:06 8/10
(1/1)
Ismét egy nagyon erős film keleti szomszédainktól, akik filmjeikkel az utóbbi évtizedben már többször megleptek tőlük eddig szokatlan magas színvonallal. Annak ellenére nagy figyelmet igényel -és érdemel is!- a film és annak értelmezése, hogy a története nagyon egyszerű, talán már kicsit túlzottan is. Az világos, hogy a főszereplő a súlyos pszichés zavarral küzdő lány "végre" sikeres öngyilkossága után hátrahagyott Otto, valamint az ő kálváriája a lényeg, de azért én kicsit hiányoltam valamivel több betekintést a lány előéletébe is. Erre csak homályos utalások vannak a filmben. De lehet, hogy szándékosan van csak a legszükségesebb mértékben megjelenítve a lány, mert ez is a mondanivaló része? Mert mondanivaló, nagyon finom részletek, nagyon szépen kidekázott hangulatok és benyomások azok bőven vannak ebben a filmben. Szerintem nagyon érdemes megnézni, de csak úgy érdemes, ha 100%-kal képesek vagyunk odafigyelni. Ez egy kicsit kérdés még nekem, hogy az a film vagy a néző hibája-e, ha például a záró monológot és az előtte lévő perceket háromszor kellett ahhoz megnéznem, hogy teljesen felfogjam.