Téma: Overnight

Charles Foster Kane 2010 jan. 12. - 18:51:22
(32/52)
Azt kell mondjam, ez Török legnagyobb mellényúlása. Vagy leglátványosabb? Az is. Egyébként lehet, hogy nem lenne ennyire idegesítõ, ha nem tájékoztatna ennyire félre a reklám. Rohadtul nincs szó errõl a " hogy kerítsük elõ a pénz" témáról. Ez igazából egy mellékszál a filmben. Csak az a baj, hogy nem tudom, mi mellett.

Ez a film tényleg nem szól semmirõl. A szokásos kisrealista létdrámákkal kitöltött szerkezetbõl hol itt, hol ott áll ki egy gerenda, és szinte semelyik oszlopnak nincs szerepe. Még esztétikai sem.

Pedig ebbõl az alapötletbõl egy amolyan "bróker-Babelt" is ki lehetett volna hozni, azt sem lehet mondani, hogy a pénz nem volt meg hozzá.

Nehéz szívvel, de 10/4-nél többet nem tudok erre adni, és ezt is csak néhány indiai jelenet miatt érte el.
10/10
borsneni 2009 nov. 26. - 11:56:58 10/10
(31/52)
Profi a dvd, de a film is, Eszenyi végre valamiben mûködik!
4/10
Rahar 2009 nov. 09. - 17:00:11 4/10
(30/52)
Nekem nem tetszik ez a film, a legjobb kifejezés rá, hogy unalmas. Pedig a képi megvalósítás kiváló, az aláfestõ zenék szintén nagyon jók, a színészek játéka szintén kiváló, de szerintem a történet csapnivaló. Én nem értek egyet azzal, hogy rendkívül bonyolult és mélyenszántó gondolatokat közöl ez a film, a fõszereplõ nagy lelki válsága nekem nem jött át és nem is tudom átérezni, de ez az én véleményem, én nem vagyok elfogult, mert nem ismerem és nem is érdekel, hogy ki rendezte ezt a filmet.
mulao 2009 okt. 08. - 18:08:59
(29/52)
Még Nagy Ervin nevét kikell emelnem, mert õ is nagyon jól játszik, jó a Szezonból áthozott szerepe.(Ha jól értelmeztem.)
mulao 2009 okt. 08. - 17:55:59
(28/52)
Így látván a filmet már könnyen beszélek.Lehet, hogy kicsit elfogult leszek, mert Török a kedvenc magyar rendezõm, ha valóban, akkor elnézést kérek.
Kicsit most is átfutottam a hozzászólásokat, s így már tudom, hogy senki nem értette meg, legalábbis ez jön nekem le.És ezt nem bántásként vagy nagyképûségbõl mondom! Van ami nekem is homályos.
Mindenki azt írja, hogy gyenge a történet.Hát szerintem nem, sokkal több van benne, mint hinnénk, szerintem.
Ami még böki a csõröm, a színészek nem elismerése, ráadásul le "túl józása". A Werkfilmbõl pont kiderûl, hogy a rendezõ visszafogja a színészeket, legalábbis Eszenyit, õ mondja, hogy Török mindig rászól, hogy ne cincogjon meg hasonlók.
Lehet, hogy páran inkább színházi színészek, de ettõl nem értem miért ne játszhatnának jól ebben, vagy más filmben.Tulajdonképpen legszívesebben mindenkit kiemelnék külön, s azt is fogom tenni.
A szereposztás remekek, mindenki illik a szerepére, és egyszerûen parádés a szereposztás, annélkûl, hogy bármelyik színész is sztár lenne, vagy minden második magyar filmben feltünne.Azt nem tudom vajon tudatos volt-e Töröknél, hogy a legtöbb színész sároms legyen.A szép színésznõket jobban értem, és mind tehetséges.
Bodó szerintem jó választás a fõszerepre, nagyon jól játszik, nagyon jó a karakterfejlõdése, szexis a filmben.:) Eszenyi általában krvát vagy romlott nõt játszik filmben, itt is kijut neki ebbõl a szerepbõl, nagyon jól játszik, a Magyar Filmkritikusok, legjobb nõi mellékszereplõje díjat érdemelte ki.Petõ Kata még teljesen újarc, szerintem jó választás volt a szerepére, õ is jól játszik.Máté Gábor tüneményes, szerintem, mint semmit nem tudó fõnök, nagyon jól játszik õ is.Gryllus Dorka végre kapott valami normálisabb szerepet, nagyon jól áll neki, nagyon jól játszott, epizódszerepben is alakított.Ennyire eggyesével nem emelem ki tovább a színészeket, csak így, õk is találó választások, nagyon jól játszanak:Keresztes Tamás, Mészáros Béla (õ remek), Martinovics Dorina, Szõcs Artur, Gyabronka József, Vajdai Vilmos, Elek Feri, Haumann Máté, Rajkai Zoli, mindenki.
A zene krva jó, a fényképezés remek, a látványtervezés is, az egész profi.Nem csak pesten játszódik, hanem Indiában és Berlinben, ami szuper.A folyamatos vonalak értelme rejtély elõtem, biztos annak is megvolt az értelme.Egyszóval szerintem profi, remek szereplõ gárdát felvonultató, nem üres, nem gyenge a történetû, profi munka az Overnight.Arra is van tippem, hogy hogy lesz ez Szezon 2.A vége meg úgy jó, ahogy van, egy Török Feri filmtõl ne várjunk happy endet, nekem nem hiányzott a katarzis a legvégétõl.Remélem mindent leírtam, amit kellett.
Utoljára még annyit, hogy szerintem van esély rá, hogy az alkotók, talán fõleg a színészek olvassák ezeket a véleményeket, szóval nekik üzenve írnám, hogy gratulálok, mert csináltak egy olyan filmet, ami mindeszemszögbõl krva jó!A színészek játékához is gratulálnék, meg a rendezéshez!
Gondoltam megosztom én is a véleményemet.:)
Kipéter 2009 okt. 03. - 14:56:06 Előzmény Savonarola
(27/52)
Bírom a véleményed!
10/10
Pizarro1 2009 máj. 15. - 16:03:03 10/10 Előzmény babalujza
(26/52)
Nagyon jó film ...
A Brókereknél ez tananyagban megy ,de szerintem laikusoknak is nagyon élvezhetõ .
És igen életszerû megint
babalujza 2009 máj. 06. - 19:00:22
(25/52)
Valóságos szenvedés volt végignézni a filmet. Gyenge sztori, és kit érdekelnek a cipõk, falak, lift gombjai ? Ezt a fajta fotózást már láttam valamelyik filmben. Csak utánozás volt...és egy kicsit túlzásba is vitte a kamera a semmi mutogatását. Ezt díjazzák?
mulao 2009 ápr. 16. - 02:07:54
(24/52)
Átfutottam az eddigi hozzászólásokat és nem tudtam megállni, hogy írjak.
Ezért írok: Szeretnék úgymond válaszolni bizonyos felmerûlt kérdésekre.Mint már említettem Török egy trillógiát csinált, Moszkva,Szezon,Overnight.Ezzek a filmek valóban ugyanazt a témát dolgozzák fel, újra és újra, de szerintem attól lesz három különálló film, mert folytatásos, és mind más emberekrõl,élethelyzetrõl szól, ez a lényege.Tehát Török, nem ugyanazt a filmet forgatja örökké.:)Külömbenis már leforgatta.:) Egyébként nekem egyik kedvencem, tud nagyon szerintem.Jó rendezõ.A Moszkva nagyon tetszett a Szezon nagy kedvenc, az Overnight-ot még nem láttam, de rajta vagyok.:)
3/10
Spooner 2009 ápr. 14. - 12:31:46 3/10
(23/52)
Ezt sajna énsem néztem végig, ez nem az én világom..
Ha Török Ferenc akkor Moszkva tér!! =)
8/10
markeksz 2009 márc. 22. - 18:24:45 8/10
(22/52)
Száz filmbõl 99 nem így végzõdött volna. Nekem tetszett és nem volt "uncsi".
kowalsky 2009 febr. 28. - 21:55:24
(21/52)
még most is tanácstalan vagyok, nem ártana, ha a rendezõ elmagyarázná, hogy ezt a filmet minek szánta, hisz a sötét színek és a lassú tempó ellenére nem volt elég nyomasztó film. Mûvészfilmnek egyébként is túl mainstream és túl drága. Közönségfilmnek nem elég bugyuta és nem elég szabályos. Akciófilmnek nem elég szórakoztató és nincs is benne elég történés. Persze az nem baj, ha nem lehet mûfaji kategóriába sorolni, az már nagyobb baj, ha a rendezõ nem tudta, vagy nem hagyták eldönteni. És nem elég világos, hogy most melyik lehetõséggel állunk szemben.
1/10
mogyesztovics 2009 febr. 28. - 20:44:24 1/10
(20/52)
high-techeskedö uncsi...20 percig birtam.
platón 2008 dec. 31. - 15:28:39 Előzmény bandikabandita
(19/52)
Csak egy gondom van a filmmel, hogy a filmben említenek egy ingatlan adásvételi szerzõdést, és azt mindössze 2 tanú írta alá. A hatályos szabályok szerint ügyvédi ellenjegyzés szükséges. Nem világos, hogy a film készítésénél egyébként közremûködõ jogászt miért nem kérdezte meg a rendezõ?
4/10
bandikabandita 2008 okt. 25. - 14:02:22 4/10
(18/52)
A történet megfilmesítése tényleg profiszerû. Viszont a történet elég gyatra, én kifejezetten unatkoztam ezen a filmen.
7/10
Miner79 2008 máj. 28. - 12:43:01 7/10
(17/52)
Úgy érzem, sikerült végre egy színvonalas magyar filmet összehozniuk az alkotóknak. Végig, amíg a filmet néztem, olyan érzésem volt, hogy profik dolgoztak ezen az alkotáson, és ilyet magyar film esetében már régen éreztem. Nagyon tetszett a színekkel való játék, ez a szürkés-kékes árnyalat, a szögletes, éles formák dominanciája... hasonlót a Mel Gibson-féle Visszavágó-ban (metálkék) vagy épp Audrey Tautou-val fémjelzett Amélie-ben (igazi színorgia)tapasztaltam.
Bevallom, hogy nem ismerem olyan jól Török munkásságát, még a Moszkva teret és a Szezont sem láttam, de, azt hiszem, ezek után bátran meg fogom nézni. Engem is zavart egy kicsit a katarzis hiánya, de így "kerek" ez a film.
DRusza 2008 márc. 19. - 01:00:56
(16/52)
Érdekes volt olvasgatni a Török-filmtrilógiáról szóló fejtegetéseket. Annyiban azonban vitatkoznék, hogy a trilógia a Moszkva térrel kezdõdne, szerintem az a film teljesen önálló, és egyelõre Török egyetlen kultfilmje, inkább A pártfogolt címû dokumnetumjátékkal rokon, az ezzel kezdõdõ pályakezdés méltó kiteljesedésének és lezárásának számít. Így a trilógia szvsz a Szenonnal kezdõdik és még nem tudni, hogy az Overnight után mi lesz a 3. darab... A filmben azért valljuk be, hogy elég sematikusan ábrázolják a brókerek életét, a meeting room is belefér ebbe, bár valóban van egy-két agymenés benne (tõzsdenyitás elõtti meditáció, minigolfozó elnök) pedig már túl vagyunk az ütõdött brainstormingos korszakon...a kõ-papír-olló vb viszont nagyon karcos... Akinek meg ez kevés, akinek hiányoznak a hétköznapi brókerek, azok nézzék meg Török doku. filmjét (Bróker leszek). A katarzis benne van, de lagymatag, olyan mint Vas Péter sztárbróker maga, menne õ a nõhöz is, a nõvel is, de inkább bealszik a taxiba...ez egy ilyen való világ katarzis. Eszenyit méltatlanul agygonhallgattátok, pedig nagyon ütõs a manager-ribi szerepében.
efes 2008 márc. 18. - 13:15:12
(15/52)
Igen, Vajdai Vili komoly komikus vénával van megáldva. (Nagyon vicces figurát alakít Almási Márió, a varázsló címû filmjében is.) Igazán kicsusszanhatna valami nagyob siker is neki.
colorstar 2008 márc. 18. - 10:50:15
(14/52)
Bodó Viktor mellett nekem nagyon tetszett Vajdai Vilmos karaktere (tényleg zizzent).

A kameraállások, beállítások, színek és a zene profi. A történet viszont nekem egy kicsit sántít. Azt hittem hülyéskednek, amikor a stáblista bejött, vártam volna valami kerek befejezést.
A rendezõ elõzõ két filmje jobban tetszett, sõt, örök kedvencek, fõleg a Szezon!
jaku 2008 márc. 16. - 13:36:38
(13/52)
Megneztem, nagyon vartam, es nagyon jo.

A szakmaban dolgozom en is amugy.

Az elejen volt par dolog ami idegesitoen hatott, peldaul "Gyertek be a meeting roomba". Igy tuti nem hasznaljak itthon ezt a kifejezest... meeting room?:D

A masik dolog pedig, hogy ha egy ilyen jol meno brokercegrol van szo, akkor az otp, mol es a tobbi lesz a legkevesbe fontos. A kisebb brokercegek is, inkabb a kulfoldi piacokra figyelnek, azaz a reggeli meetingek nem otp-rol szolnak:D

Amugy a film jo, nagyszeruen jeleniti meg azt a feszultseget, ami ezzel a foglalkozassal jar.