Téma: Overnight

danab1 2007 okt. 10. - 10:47:50
(12/52)
Hm. Érdekes felvetés! Nekem is hiányzott ez a "katarzis". Lehet, hogy ezzel is azt akarta kifejezni a rendezõ, hogy azok az emberek, akik ebben a szakmában dolgoznak, ennyire machiabellisták. Vagyis csak a cél lebeg elõttük, bármi áron. "A cél szentesíti az eszközt"
Magyrul tök érzéketlenek. Bár szerintem Bodó Viktor karaktere valahol pont nem az akart lenni.
Minden esetre néhány örömkönny valóban jó lett volna!
tarzan 2007 okt. 09. - 14:40:05
(11/52)
csak egy kis akadékoskodás, tegnap láttam a filmet, és nem értettem, hogy miért nincs benne csúcspont(vagy katarzis vagy mi a jó szó ide), szóval arra gondolok, hogy amikor a pénz összejön és a csaj az abortuszra megy az igazán drámai csúcspont(legalábbis elmondva), de a filmben a rendezõnek egyáltalán nem állt szándékában ezt aláhúzni, hogy legalább egy kicsit azt érezzük, hogy valaminek tétje is van... mert hát a szívrohamközeli állapot érzékeltetése kevés vót erre...
valaki elmagyarázhatná miért ilyen ez a film, amilyen, komolyan nem értem...
efes 2007 okt. 08. - 20:32:27
(10/52)
félig nmet ez a film, úgy tudom, tehát érdemes példát venni az új német filmrõl, hogy játszanak azokban a magyaroknál semmivel sem tehetségesebb színészek. kurva jól. mert meg vannak fogva. vagy éppen fel vannak szabadítva, ha arra van szükség, de nincsenek magukra hagyva.
efes 2007 okt. 08. - 20:28:51 Előzmény Savonarola
(9/52)
semmivel nem lett volna jobb, vagy akár rosszabb, ha nem színházi színészek játszanának magyar filmben. ui. a rendezõnek kellene úgy isntruálni a színészeket, hogy vegyél vissza öreg. ez sok, sokkal kevesebbet játssz. ilyenek. színészvezetés. az amatõrök meg addig jók, míg dokumentarista a mozi, ha már stilizálni kezd, az amatõrt is ledobja a vászon. ez van. erõskezû és biztos ízlésû rendezõ kell ide, ez a megoldás.
danab1 2007 okt. 06. - 23:13:36
(8/52)
Hm. Nos a hozzászólásod tükrében eléggé elszégyletem magam a Téged megelõzõ miatt.
Én csak azt éreztem végig, hogy akármennyire is szeretném hinni, hogy ilyen egy bróker élete - merthogy nekem, halandó embernek nincs éles képem errõl a szakmáról és a benne dolgozókról, csak a filmek által elhomályosított - nem ment teljes bizonyossággal.
Igen, talán nem ártana elválasztani a filmes és színpadi színészetet - ahogy más országokban, de én azért bízom annyira a magyar színmûvészekben, hogy feltalálják magukat minden helyzetben - már - ami a filmeket illeti. És azért is szükség van erre, mert nem járnak elegen színházba, így a tehetségeknek maradnak a mozis alkotások, hogy bemutatkozhassanak. De lehet, hogy Máté Gábor, Bodó Viktor, Eszernyi és Nagy Ervin "túl jók" voltak. Nos, ez így sikerült.
Savonarola 2007 okt. 06. - 21:56:20
(7/52)
Egy újabb klisészerû film egy klisészerû témáról:((

Amikor elõször felmerült Török Ferencnél a téma, óva intették, hogy errõl filmet csináljon, mert a lelkesedésébõl érezték sokan, hogy csak egy teljesen felszínes képe van a brókerek világáról(öltöny, yuppiek, nõzés, stb). Sajnos ennek megfelelõen pontosan ezeket a kliséket tette a filmbe. másrészt, bár ez szakmai dolog, de a valóságban nem létezik olyan, hogy hasára üt a gyerek, hogy 25%-os hozamot csinál, miközben azt sem tudja azt hogy csinálja meg. az overnight sem azt jelenti, amit itt a filmben bemutatnak. nade nem is ez a lényeg: nem kell, hogy
szakmailag pontos legyen, de legalább hitelesen mutatta volna be ezeket az embereket, mert így sajnos egy újabb klisészerû öltönyös majomkodás lett.
a másik alapvetõ probléma: a színészek. ez a magyar filmgyártás rákfenéje, hogy színházi színészekkel játszatnak el játékfilmeket. ebbõl nagy ripacskodás lesz: Eszsenyi Enikõ tökéletesen játsik el egy prostituáltat, vagy egy részeg nõt, de egy visszafogott embert már nem. Máté Gáboron látszik hogy színmûvészetis klisékbõl építi fel az üzletembert: senki nem instruálta, hogy mit hogy csináljon. ez a Bodó Viki is egy ilyen: ahelyett, hogy azokat a finom apró jeleket tanulta volna meg ami egy szorongó fiatalemberre jellemzõ.
Maga a történet sem valószerû: annyira, de annyira nem ilyen a brókerek világa! és ez a film most megint elhinti az egyszeri emberekben ezeket a tévhiteket. Plusz: szerintetek mennyire reális ez a terhességi tesztes dolog, és az hogy fogalma sincs hogy kitõl jött:))) nagyon megmosolyogni való gyermetegség ez a film.
Két filmet gyúrt össze ez a Török gyerek: a Stockbroker-t (Michael Douglas) és a Hervadó Virágokat( Jarmusch filmje). Kár érte!
danab1 2007 okt. 06. - 21:10:00
(6/52)
Nos, érdekes film volt! A tõzsdebrókerek világát jól bemutatja. De néhol, az, aki nem elég szakavatott ebben a témában, nem érti mirõl van szól.
Nem túl cselekményes; a konfliktusok leginkább az emberek belsejében játszódnak le - persze ze nem baj.
Tetszett az indiai világ.
Bodó Viktor nagyon ügyesen megoldotta Péter karakterét, aki egyáltalán nem egyszerû figura.
Összességében azért jó volt. Olyan Török Feri-s!:-)
danab1 2007 szept. 30. - 18:02:01
(5/52)
Nos, ebben teljesen igazad van. De ez a "trilógia" kifejezés természetesen csak képletes volt. Nem baj, ha emberek eufémákat használnak.
efes 2007 szept. 30. - 17:42:10
(4/52)
ööö pontosabban: egész életében ugyanazt a filmet forgatja.
efes 2007 szept. 30. - 17:41:07
(3/52)
én nem látok trilógiát. az, hogy valaki a harmadik filmjét készíti, még nem trilógia... még akkor se, ha történetesen hasonló témát feszeget (mi lesz veled emberke?). egy valamirevaló filmrendezõ egész életében ugyanarról a témáról készíti filmjeit (mondta valamelyik nagyon okos híres ember).
danab1 2007 szept. 30. - 14:26:35
(2/52)
Na igen, azok a filmek szerintem is jók voltak. De remélem nem ez a film lesz a befejezés!:-) Vagyis, akkor kezdjen új trilógiát!:-)
danab1 2007 szept. 30. - 12:42:21
(1/52)
Üdv! Én már izgatottan várom ennek a filmnek a bemutatóját, ami úgye október 4-én, azaz csütörtökön lesz. Nagyon ígéretes a történet és Nagy Nevek mûködtek közre benne. Török Ferenc pedig egy kiváló rendezõ, szerintem.
Kíváncsi vagyok mi sült ki ebblõl!:-)