Téma: Pandorum

spermophilus lateralis 2010 márc. 13. - 13:14:08
(44/224)
ha a filmet úgy nézed te vagy a fõhõs a baszarásig nyomasztó, érzed bakker innen aztán nincs kiút (legjobb, ha leülsz a sarokban aztán csendben sirdogálsz). ha viszont filmként nézed ezt az egyetemes mûvet, akkor a rendezõt legszivesebben a tech. és egyéb stábbal szépen sorba akasztanád a kolbászfüstölõben (hogy jó tartósak legyenek, mint a filmben, csak hát ilyen bizbaszok még nincsenek, amiben ekkorákat lehetne álmodni, így marad pl. az elõzõ általam felvetett megoldás). az avatar -nál azért mégis jobb volt, nálam nem nehéz mert onnan indul (utóbbihoz: utálom a cukrozott turhát - bocs a kifejezésért, csak szemléltetés végett - pont olyan volt mint könnyezõ indiánlány, amelyik szomorú füzek alatt térdig áll a lágyan ringó tó vizében és a selymesen világló hold fényében -amelyik csatamezõn hõsi halált halt szerelme arcát tükrözi- keservesen sirdogál -egyébként is mi mást- mindez megfestve fullmagenta, zöld és kék színekben - majdnem elfelejtettem az üvöltõ farkas fejet, pedig az azért kell még).

a film logikátlan baromság és így több szálon is vérzik, a rikoltozás nem is zavart annyira, mint itt sokan másokat. de azt hogy egy kukkot sem látni az elsõ fél órában az már igen (kapcsold be a rádiót tedd AM -re és tekerd a gombot oda, ahol csak az étert hallod, úgy hogy erõteljesen bezavar néha a helyi vasútállomás hangosbemondója, vagy a taxisok brékóbrékózása. tegyél fel még egy lógó fülû mickeymouse -t is azt állitsd maxra a hangerõt, közben meg nézd a kikapcsolt képernyõt, de úgy hogy le kapcsolod közben a szobában villanyt így az utcáról beszûrõdõ fényben az élmény ugyanannyira lesz szórakoztató, mint a film elsõ fél órája, fõleg ha fúj a szél és fák vanak a ház elõtt, amik a vihartól kaszálnak össze vissza és ez tükrözõdik a képernyõn. a hangulat fokozása érdekében tekerhetsz még egy bicikli belsõt is a nyakadra, amíg jó alaposan el nem szorulnak az erek -szerintem pumpáld közben-. jó szórakozást kívánok).

demimoore: jajaja (ha a commented filmkritixre von. volna ryan helyett)
filmkritix: kölcsönözz ki néhány klasszikust, ami tényleg jó.
luke ryan: szerintem is iagzad van
offcore: én is úgy látom mint te - ***SPOILER*** tényleg voltak egyáltalán zombik

középszerû film 10/5,1
nyomasztó klausztrofób hangulat
klasszikus zombifilm
erõs idegzetûeknek való mozi, bár ha jobban figyelsz, akkor láthatod, hogy csak erõteljes huhogás az egész (nem csak a sound értelmében véve)
inkább idegesítõ, vagy idegborzoló, mint izgalmas

kölcsönzõ kat., ha már egyszer valakinek mindenképpen muszály, de jobb a RIP, vagy aludni egyet helyette. a hangulata nekem egy olyan jó kis szaftos rémálomhoz hasonlított csatornákkal, alagutakkal és néger törszekkel (dinkák, bakubák, nubák vagy valami más délszudáni, belsõ afrikai nemzettség - fõleg ha jobb radikális vagy és elképzeled, hogy most õk hajkurásznak téged, nem te õket, mint menekülteket molotovval a tábor körül) meg minden.

---***SPOILER***---
a rossebb sem akarna túlélni, aztán klasz lesz a beszántatlan vidéken éhezni egy életen át az elsõ generációnak, mi van ha nem érik be az elsõ adag búza, és berohad a kukorica (mindenki rémesen hallucinálni fog a penészgombától és mivel a másik biztos egy rém szintén egymást zabálják majd fel), vagy betegség tör ki persze vannak orvosok is a fedélzeten biztos. azt mivel fogják oltogatni egymást anyatejjel, mérges és ismeretlen vad állatok/lények/mittudoménmik felzabálják egyenként õket, mibõl termesztenek az atom/sugár egyéb meghajtású reaktor által elpusztult õsmagokból. ja itt is kellett vagy 10e év növény kultiválás, ahhoz hogy a termés mennyiségében is érdemlegesnek nevezhetõ legyen és egyáltalán ehetõ, de szöcske van biztos elég, mer az olyan jó protein szállító bon apetit -én is megenném mondjuk, van ennél rosszabb is, mint pl. a filmbeli feka kaja, tejbe mûzliként nem is lehet olyan rossz a sáska-.

az indián kertészt persze, mint tényleg tökös nagy harcost és egyetlen normális embert az egész storyban. hát persze, hogy nem hagyhatták életben, persze hogy bele kellett klasszul sétálnia a legegyszerûbb és legolcsóbb filmpoénba - fújj de gagyi - ezt szinte egy film sem tudja kihagyni, pedig ha valami elcsépelt már, akkor ez az.

feka jó volt, csak a végén cseszte el (mint misike az új mobillal, elsõ nap a két hetes iskolástáborban a nagyfiúknál) minden tudása ellenére, mint egy törõdésre vágyó babyfóka a szibériai ruszki csáklyájába úgy kellett belesétálnia a szakálas fecskendõjébe és hát hova máshova, mint csípõbõl pont a szemgödrön keresztúl potty az agyba... jajaja


kellemes lehetett bajúsz felettig úszkálni a hullákkal teli iszapban. és senki nem rókázik, milyen szaguk lehetett utánna?! képzeld csak el, hogy milyen jól kiázik a nemi szerved. de feltehetõleg õk sem gyõzték nyaldosni a szájukról a ráragadt iszapot, ahhoz hogy végre ne húzza a kocsonya csücsörire össze száradáskor.

szerencsére a végén nem bukkant fel egy ûrmanó, mert akkor kitéptem volna a hajam - szokásos elõjátszása a következõ résznek - így van még remény, hogy ez egy megismétlés nélküli remekmû marad!

szerintem életidegen lenne a helyzet, ha ilyen kreatúrák valamikor is létezhetnének, semmi szépség, semmi derû csak a zaba, különeben meg élünk, mint a disznók és jól meghalunk (jó meleg lehetett a reaktor mellett). az evolució az ilyeneket szerintem semmiképpen nem hagyná meg. szerintem az egész zombizmus kialakulás úgy történt, hogy egyszer valami ötlettelen rendezõ lent kallódott már valami nagyvárosi alagsorba és végignézett a többi hajléktalanokon, aztán jött az ihlet és megszületett az elsõ zombigyerek.
---***VÉGE***---

volt még valami érdemleges?! szerintem nem felejtettem el semmit - jó szórakozást mindenkinek, de a megspórolt mozijegy árából a McD -ben jól laksz vagy részegre ihatod magadat a sarki restiben, mindenesetre egyik sem fáj jobban, mint ez a film.
csucsok 2010 márc. 12. - 12:37:48 Előzmény Hörcsögg
(43/224)
Töltsd le megfelelõ helyrõl.
Tippet nem adok. DVD rip van (igen külföldön 4 hónapja megy már). Felirat szintén.

Amúgy se nem rossz se nem jó ez a vélemény marad a számomra. Csaj jó benne. :) Asszem ez az elsõ filmje neki?
3d 2010 márc. 12. - 04:31:50
(42/224)
kés élen táncolt a film nagyon számomra.
Az elsõ 30 percben erõsen gondolkodtam hogy kimegyek a francba aztán adtam még a filmnek 20 percet hát ha abbamarad a non stop sötét folyóson kergetõzés amibõl semmit nem látsz a gyors kamera mozgások vágások miatt ellenben a hangot maxon nyomják a füledbe ami így a béna képi flashek hiányában elég idegesítõ volt.
Késõbb ahogy közeledik a film a végéhez egyre jobban leköt, ez abban nyilvánult nekem meg hogy már a felétõl nem jutott eszembe hogy ki akarok menni :)
Alapjában a story ötlet nem rossz de szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni a filmbõl.
A vége fele ahogy kiderülnek a dolgok talán még egy kicsit el is gondolkoztat.


pontszámokat szét osztom. A szövegben néhol van egy két lightos """SPOILER"""

elsõ 30 perc 0/10 harmad osztályú alienes kergetõzés a hideg rázott annyira béna volt
30-60 perc 2/10 végre elkezdõdik valami történet kibontakozni
60-80 perc 4/10 kezd jobban kibontakozni
80-108 perc 7/10 buuummm egy kis csattanó ami tényleg jó.


Szóval ezek után én nem merem senkinek ajánlani de lebeszélni sem talán annyit hogy fanatikus ilyesztegetõ scifi funok ne hagyják ki, de nyugi nem félelmetes egyáltalán inkább csak hangos.
Hörcsögg 2010 márc. 11. - 20:41:22
(41/224)
Ezt a filmet sem adják a debreceni mozik :(
Szar itt szopni vidéken.
10/10
offcore 2010 márc. 11. - 18:07:31 10/10
(40/224)
Ja és a nyomasztó hangulat elõidézése remekül sikerült Az alienhez semmi köze, erõltetett mindenféle összehasonlítás. Teljesen más a sztori, az üzenet stb., és nem az a lényeg benne hogy "áááá szörny! megesz", mert az alien kb. ennyi, annak ellenére, hogy kultfilm.

Az utóbbi idõben ez a legjobb scifi, amúgy nagyon kényes vagyok a gagyi tartalomra, ugyhogy elõítéletekkel kezdtem el megnézni, de pozitívan csalódtam. Ezek szerint van még remény, hogy nem csak infantilis sztorikkal töltenek meg scifi tematikájú filmeket (mint pl. Avatar).
10/10
offcore 2010 márc. 11. - 17:59:59 10/10
(39/224)
Szerintem jó film volt, de úgy tûnik nem úgy értelmeztem, mint sokan.

SPOILER

Szerintem nem volt "fõgonosz" (az ilyen fõgonoszos filmeket amúgy sem lehet komolyan venni). A végébõl számomra az derült ki, hogy mindenki számára zavarosak voltak a dolgok, mindenki picit elmeroggyant volt, így mindenki csak parázott, hogy a másik gonosz, meg akarja ölni, támadni stb. Payton is csak simán õrült volt. A mutánsok talán nem is léteztek, csak képzelték (de talán nem is lényeges, ami jó, mert tetszõlegesen értelmezhetõ), és a végkifejlethez is csupán az vezetett, hogy az elmezavarukkal (pandorummal) küzdöttek. Nyilván azt sem tudni, hogy egyedül, vagy kollektíve.
A film számomra ennek fényében volt érdekes, illetve így nyert értelmet a mondanivalója: az emberek, tapasztalnak dolgokat, de ki tudja, hogy valóságos-e, vagy az elme játszik. Ennek ellenére mégis kiderülnek dolgok, vannak fogódzók, amik ki- vagy legalábbis kijjebb vezethetnek. Azt már az elején lehetett tudni, hogy ebben a scifiben is összemosódik a szereplõk által megélt fikció és a valóság a pandorum-ra való utalással.

SPOILER vége
10/10
Ricsko87 2010 márc. 01. - 17:34:00 10/10
(38/224)
Úgy bírom azokat akik az alapkán ítélik meg a filmeket,hogy nem is látták.Én kb. 2-3 honapja láttam de pozítivan csalódtam a filmben.:D
Zsücc 2010 febr. 27. - 18:58:33 Előzmény Roberte
(37/224)
Szerintem szörnyen gyenge film... Iszonyatosan. Dannis Quaid mostanság csak ilyenekhez adja a nevét. És tényleg nem lesz bevétel, mert aki akarta, már letöltötte, aki meg nem látta még, az ne is nézze meg, ha nem kíváncsi a páncélos gollamokra és az összezavaró, erõltetett utalásokra.
Véleményem szerint borzasztó sz*r volt.
6/10
Demimoor 2010 febr. 27. - 00:13:23 6/10 Előzmény Luke Ryan
(36/224)
ugye ezt nem komolyan mondtad?
FilmkritX 2010 febr. 22. - 18:52:54
(35/224)
Kiváló film. Én az ilyen típusú Sci-Fi/horror egyvelegeknél már azt is nagyra értékelem ha nem jövök rá a fordulatra félidõnél. És ennél bizony meglepõdtem a végén. :) A mûfaj kedvelõi nem fognak csalódni. Még a logikai szál is hibátlannak mondható. A látvány 9/10.
Luke Ryan 2010 febr. 21. - 12:46:53
(34/224)
ez meg fogja kapni 18-as karikát...
Wilde 2010 febr. 16. - 14:57:31
(33/224)
Az "idétlen" szörnyeket leszámítva, egész hangulatos sci-fi!:))
9/10
Roberte 2010 febr. 16. - 13:11:57 9/10
(32/224)
Most láttam,hogy ez márciusban jön a mozikba.És majd csodálkoznak,hogy nem lesz bevétel mert már mindenki látta hála a torrentnek.:D
8/10
Keba 2010 febr. 09. - 00:59:54 8/10
(31/224)
Nekem tetszett, nagyjából azt kaptam a filmtõl amit vártam. Tök jó az alapötlet és a kivitelezéssel sincs gond különösebben, bár a mutánsvonal nélkül is jó sztorit lehetett volna kihozni belõle, csakhát azt hiszik ma ez kell a népnek:)
A vége különösen tetszett, sci-fi rajongóknak mindenképp ajánlatos megtekintésre. Összességében szerintem jó film, az elején felvázolt jövõkép pedig simán reális. (8p)
7/10
Hungarorum 2010 febr. 07. - 23:37:42 7/10
(30/224)
Hol vannak: - pont ott
Hogy kerültek oda? - oda mentek
Miért õ a fõgonosz? - mert csúnya, rossz, õrült ember.

A Hófehérke még érthetõ? Ez sem bonyolultabb film sokkal. Nekem tetszett, sõt a vége is. Végre egy jó sci-fi, már elég rég vártam erre.
Niceday 2010 jan. 29. - 15:41:02
(29/224)
A két okostojásnak:
... már a példaként általatok említett tv mûsorok is elrettentenek attól, hogy leálljak veletek vitatkozni (a hangsúly, a helyhatározó ragon van...) rémisztõ, hogy más nem is jut eszetekbe, persze nem a ti hibátok teljesen, hiszen ezen nõtök fel.
Megjegyzésként csak annyit, hogy elvárnám, hogy nem kioktató, lekezelõ, tudálékos stílusban kell ám válaszolni - ahogyan egyikõtök legtöbbször teszi is - hanem legfeljebb a kérdés tónusában... tudjátok ez olyan elemi dolog. Mondhatnám, hogy ha ezerszer járnátok ki az általános iskolát, akkor sem értenétek, hogy mirõl beszélek.
Végezetül, önjelölt "csakazajóamiténmondok" uraim, figyelmetekbe ajánlanék, 1-2 idegennyelvû fórumot is - ennél persze magvasabb gondolatokat boncolgatót - ahol is, ugyanezen kérdéseket boncolgatták... jééé, mégsem ti vagytok a nap...?
pacica 2010 jan. 28. - 14:43:15
(28/224)
az alap jó de a végét elrontották sajnabajna
10/10
thomass31 2010 jan. 28. - 12:16:16 10/10
(27/224)
SPOILER !
10/10
thomass31 2010 jan. 28. - 12:14:50 10/10
(26/224)
***SPOILER PÓTOLVA***

Azt is elmondták mi okozta a mutációt. Amikor a csaj menhelyén ("Noé bárkája") vannak. Mégpedig azt mondja volt az ûrhajón egy "gyorsító" ami az új bolygó körülményeihez alkalmazkodást segíti, csak valamiért a "mutánsok" a hajó körülményeihez alkalmazkodtak.

A tippem az hogy Payton csinálta az általa felébresztett emberekkel. :)


Ja és szerintem is egész jó film. Legalább 8/10.
Avatarnál pl nekem jobban tetszett... :D
6/10
cincinatus 2010 jan. 28. - 01:25:36 6/10 Előzmény Metallica19
(25/224)
SPOILER

Tudod bejártam történelem meg biológia órákra az iskolában...

Ehhez azért nem kell biológusnak lenni.

Ilyen mérvû mutációhoz több tízezer év (ha nem több) kell.

SPOILER vége