Téma: Pandorum

CTU 2010 ápr. 09. - 10:51:30
(64/224)
A Kaptár szerintem pocsék volt! nagy P-vel:D a második és harmadik rész talán jobbra sikerült, de az elsõ valami iszonyat. és hogy miért? néhány jelenet még egész jól is sikerült, de amilyen zenét aláb*sznak az förtelem! mindigis utáltam az olyan filmeket amibe ilyen és hasonló zenéket tesznek a jelenetek alá! (magyar szinkron és hangkeverés POCSÉK)
ha választani kell százszor inkább Pandorum, nekem tetszett!!
SOSE SZABAD ÖSSZEHASONLÍTGATNI EGY FILMET EGY KORÁBBIVAL!! HACSAK NEM ANNAK FOLYTATÁSA!!
PERSZE VANNAK NUTÓRIKUS UTÁNZÓK, DE AZOK ANNYIRA SZÁNALMASAK HOGY NEM IS ÉRDEMELNEK TÖBB SZÓT!!
3/10
Gringabringa 2010 ápr. 09. - 06:33:05 3/10
(63/224)
Te jó ég, szerintem ez a film borzasztóan gagyi!:) Ezek a vonyító lények irritálóak és a legkevésbé sem félelmetesek, nekem õk vitték le a színvonalat,csak nevetni lehet rajtuk. (Tényleg A barlang c. filmben voltak ilyenek.) Ez a film egy Film+-ra való B kategóriás ratyi,moziba be ne fizessen rá senki, a lemezt se éri meg amire kiírnád. Elnézést azoktól akiknek tetszett, de részvétem is az ízlésük miatt. Ha bezártság meg mutánsok akkor már 100x inkább Kaptár.pedig az se volt nagy szám. Dennis Quaid hová süllyed?.....
CTU 2010 márc. 31. - 10:09:33
(62/224)
Tegnap láttam a filmet és nagyon tetszett. Sok újat nagyon nem adott a film, de ami ennél fontosabb, hogy ettõl függetlenül nemis lett elszúrva. A bezártság érzet, a sötét folyosók, az idegen környezet nagyon hatásosra sikerült. Dennis Quaid-et a héten másodszor látom moziba a Légió után:)
Ami igazán kiváncsivá tett az a Pandorum alapötlete, hogy egy új bolygóra való letelepedés milyen veszélyekkel és félelmekkel jár.
szerintem a film 8/10. ja és várom a folytatást!!! remélem lesz:)
8/10
CrucioIsAwesome 2010 márc. 28. - 16:45:11 8/10
(61/224)
Szerintem jó film! nálam 10/8

Amúgy a mutációról annyit, hogy: mondták, h kaptak egy szert a bolygóhoz való alkalmazkodáshoz, sõt még az is kiderült, h megkapták, miután felkeltek, szóval: ezek a hajóhoz alkalmazkodtak, nem a bolygóhoz. Ennyit errõl :) ja és valószinûleg egyesek érzékenyebbek a szerekre (mint a való életben)
10/10
okostodorka 2010 márc. 28. - 01:34:14 10/10
(60/224)
nekem nagyon tetszett.Jó lejött az elszigetelõdés feeling, az ûrhajó feeling és a sztori is érdekes volt szerintem. Persze minden filmben vannak hibák, de én azt mondom az összképet kell nézni, és ez a film a maga kategóriájában egyedi és érdekes.Én biztos legalább még egyszer megnézem majd és nagyon várom a folytatást :) szerintem 10/10
aceofspades 2010 márc. 25. - 23:58:20
(59/224)
Az alapötlet jó , nagy hibát nem követnek el . 7/10
Az a mutáció meg simán lehet olyan mint kaptárban volt a vírus és nem kell neki 10.000 év mint az elõzõ kommantekben írtátok.
Szappan* 2010 márc. 24. - 22:35:02
(58/224)
Elég primitív film. Gyakorlatilag tökmindegy, hogy mirõl szól, ugyanolyan elcsépelt megoldások vannak benne, mint az összes többi ilyen filmben. Nekem rettentõ unalmas volt, kb. mint egy B kategóriás katasztrófafilm, ahol már a párbeszédeket is elõre lehet tudni. Annak a nevetségesen szánalmas mitugrász csajnak a figurája pedig elképesztõen irritáló. Erõs hátszéllel 3/10, és nagyvonalú vagyok.
spermophilus lateralis 2010 márc. 22. - 13:12:31 Előzmény kavasr
(57/224)
nem kicsi, hanem nagy mint az író és arendezõ fejében is teljesen eluralkodott a Chaos és Anarchia
spermophilus lateralis 2010 márc. 22. - 13:11:13 Előzmény yetiahegyrol
(56/224)
???SPOILER???

ez is egy lehetõség... de már oldalakkal elõbb felvetettem hasonlóképpen ugyanezt a kérdést... csak a "bemászást" nem írtam le... bár logikus következménye lehetne az eseménysornak... ugyanakkor a film alatt egyértelmûen kiderül, hogy mutálódtak és nem "kívülrõl másztak" bele az evolúcióba a nuba kanibálok.

rem nam lesz folytatás és egy megismétlés nélküli filmcsuszamlás volt ez a katasztrófa minõségû celuloidhulladék. minden esetre rám ügyfélként ne számítsanak :-D ezt a hibát az ember csak egyszer követi el
kavasr 2010 márc. 21. - 01:55:24
(55/224)
Nekem a filmben csak az idõpontok nem tiszták. Mármint oké, hogy 890 vagy mennyi évet utaztak, DE mióta vannak a bolygón? Lehet, hogy az út csak 500 év volt, és már 400 éve tenger alatt vannak?

És a Föld? Mikor pusztult el? A fõkolompos akkor még fiatal volt, mikor kapták az infot h a Földnek annyi. Ha pedig fiatal volt akkor alig indultak el pár éve... kilõnek az ûrbe és rá egy évre meghal a Föld? Ez így nem tiszta... kicsit idõpont keverések vannak szerintem.
8/10
yetiahegyrol 2010 márc. 20. - 02:23:05 8/10
(54/224)
SPOILER ON

Eddig senkinek se jutott eszébe, hogy a lények igazából a bolygó õslakói lehettek és szó se volt mutálódásról? A bolygó óceánja tele volt élõlényekkel akkor a szárazföldje miért ne lett volna? A gép meg kilógott a vízbõl elég rendesen, hogy be tudjanak jutni, szóval a 2. rész se lesz éppen Disney történet amikor kijutnak a szárazföldre a túlélõk :)

SPOILER OFF
3d 2010 márc. 17. - 03:40:28
(53/224)
Az a baj az emberekkel hogy túl földhöz ragadtan gondolkodnak amikor egy problémát meg kell oldaniuk, ne abból indulj ki ami már létezik hanem abból ami még nem de létezhet.
Szóval hogyan oldják meg a mesterséges gravitációt és a g erõs csillapításokat? Na egye fene elárulom de ne mond el senkinek ;)
Válasz a kvantum fizika.
Szubatomi szinten mesterséges mini ellenõrzött fekete lyukakat hoznak létre a hajó tetején és az aljánál ami által erõs gravitációs hatás keletkezik azért van szükség 2 oldalon létre hozni a gravitációt hogy az utasok ne tapadjanak túlságosan a padlóhoz tehát ki kell egyensúlyozni az erõ hatást úgy hogy pont jó legyen, vagyis a padlónál egy kicsivel több kvantum fekete lyukat kell megnyitni.
Ezt a technikát használják majd idõvel a vadászgép pilóták is a G ruha helyett.Igaz akkor már csészealj formájú lesz a gépük. :)
Amúgy a technologiát a Nasa csak 60 év múlva fogja használni nekem köszönhetõen mivel most hogy itt olvassa majd valaki elmondja nekik és végre megcsinálják :)
Amúgy az összes ufo is ezért képes annyira extrém mozgásokra mivel ezzel a technológiával gyakorlatilag 12G-nél is nyugodtan kártya várat építhetsz a fülkében :)
A Nobel díjat az asztalomra kérem. :)
Remélem a válaszom kielégítõ volt számodra :)
10/10
oszkos 2010 márc. 16. - 23:42:09 10/10
(52/224)
Nekem tetszett! SPOILER!!! Ami nem tiszta nekem az az h 1000 évig h oldották meg a gravitációt? Könnyû azt így mondani h "mesterséges" gravitáció! A súlytalanságban 2 hónap után is fél éves rehabilitáció kell az asztronautáknak h lábra tudjanak állni, elsorvad a csontjuk, izmuk stb... Az ûrhajó formája nem olyan volt h vmi centrifugális erõvel érjék el ezt... A landolás után pedig akkor a "mesterséges" és a bolygó gravitációja is hatott rájuk? 2x? Akkor meg szétszakadtak volna... =) ez nem tiszta, de amúgy tetszett!
Domo43 2010 márc. 15. - 23:01:15
(51/224)
Fasza film, kommenteket olvasva csodálkozom, hogy ilyen sokaknak nem tetszett... 8_/10
3d 2010 márc. 14. - 21:15:13
(50/224)
SPOILER !!!!
Opsz :) Valóban igazad van, de ez már részlet kérdés, akkor helyesbítek nem ûrben hanem ûrhajóban játszódik :)
Bocsi de nekem a 2 attól még ugyanaz a kategória.
Most írtam volna azt hogy tengeralatt járós film, vagy vízalatti ûrhajótöröttes film :))) lehetne ragozni, össze is veszhetünk rajta és lehet igazd is lenne de minek :)
Dickense 2010 márc. 14. - 15:52:22 Előzmény 3d
(49/224)
3D!!
A pandorum nem az ûrben játszódik !! Végig kellett volna nézni...
3d 2010 márc. 13. - 15:53:33
(48/224)
OFF
A Pandorum rendezõjével megnézettem volna elöször a soraim végén linkelt videót mielõtt neki kezd a filméhez.
Szóval valahogy így kellett volna ûrben játszódó filmet rendezni, ez csak az eleje de ízelítõnek nem rossz, tekerd fel a hangerõt mert itt érdemes fõleg a zene miatt.
Senkit ne tévesszen meg ez nem a Pandorumból részlet. :)
Ez a STARGATE UNIVERSUM :)
http://www.youtube.com/watch?v=W6meze0pTYk&NR=1
spermophilus lateralis 2010 márc. 13. - 15:23:39
(47/224)
---***SPOILER***--- // ---***SPOILER***--- // ---***SPOILER***---

add ide a cipõ... a cipõd add ide... ééén a cipõm oddda nem adddddom...
új fekete pákós evergreen?! nem ez a pandorum reality: a pandorum yuhejjj!

most komolyan, induljunk ki abból, hogy a spinének szép nagy lába van a csávónak meg pici mint a nyúlé. akkor az annyit jelent, hogy a csajnak van vagy 41 -es a csávónak meg vagy 43 -as. namármost jönnek ezek a fénylény kanibálok a csaj megszerzi a cipõ... a mokkacukáék sebesek mint a fény, a csaj meg klaffog elõttük a két számmal nagyobb cipõben, mint ami valóban passzolna neki...
szal jaja próbanélkül is jó lesz az! ki mit talál övé, de még a lábán volt ja akkor a lába is az enyém! én megértem, hogy ez nem az elbundy féle cipõszalon, hanem az elyse univerzális lábgyógyszaküzlet, agyilag torzult orthopéd egyéneknek kifejezetten sajátos választékkal. és ezért már nem is kell ám valami puccos highheels gabana jó lesz a mezei ürsiklós style is. ilyen baromságokat belekölteni egy ilyen "remek mûbe", csak egy agymentesített zombi tud. szóval akinek elsõre feltûnnek a baromságok és utánna idegesítik amig el nem fogy a nagyadagos popcorn és meg nem ivott rá vagy 1,5L colát az jobb ha ezt a filmet kihaggya, mert még agyérgörcsöt kap az idegtõl, hogy hülyének nézték már megint és még fizet is érte. nem kell mindennek egy filmben cuppra passzolni, de legalább valami ésszerû átfedés nem árt, ha néha feltûnik a dramaturgiai vonalvezetésben.

---***A SPOILERNEK EZENNEL VÉGE***---
3d 2010 márc. 13. - 14:46:14
(46/224)
OFF.
Nem annyira ide tartozik bár egy kicsit még is, ha valaki elkövette azt a balesetet hogy megnézte és feledtetni akarja ezt a borzalmat akkor ajánlom neki a Stargate Univerzum elsõ részét persze a többit is de azokat még nem láttam :), minimum úgy kéne ûrhajóban mászkálós filmet rendezni mint abban van igaz ez nem horror nem is kergetõzõs de annál izgalmasabb és agysejteket megmozgatóbb. A Pandorumhoz képest egy felüdülés lesz azoknak akik szeretik az ilyen típusú filmeket.
Sõt megmerem kockáztatni hogy az eddigi legjobb rész az összes sg és atlantiszból együtt véve.
Alig várom hogy lássam már a többi részt is.Remélem azok is tartják ezt a szintet.
Itt van az sg univerzumról egy kis elõzetes bár sajnos itthon még nem játsszák de a netten már igen ;)
http://www.youtube.com/watch?v=0HyD3aKFTkA
7/10
Tibet 2010 márc. 13. - 13:59:21 7/10
(45/224)
Hmmm... nem volt ez annyira rossz, de nem is lesz egy klasszikus, az tény. Sajnos ezzel a klausztrofób hangulattal sok helyütt együtt járt az idegesítõ rohangászás, meg a gyors kameramozgások, ez valóban levesz a film élvezhetõségébõl. De az alaptörténet jó volt. A helyszínnel nekem szintén nem volt problémám, megvolt a maga hangulata a filmnek.

Nem vártam sokkal többet ennél, egész tûrhetõ volt. Nálam 7/10 - es. Aki szereti az ijesztgetõs horrorokat annak tudom ajánlani, de egy borzongató kikapcsolódásnál nem nyújt többet.