Téma: Pandorum

10/10
loki2000 2015 jan. 18. - 22:14:13 10/10 Előzmény gabrix81
(195/215)
Ez a kulcsa az egésznek, felesleges magyarázni aki nem érti az igy sem fogja.
Spoiler
Itt egy evoluciós folyamatról van szó,ezek a lények a sötétséghez és a "mirelt" kajához szoktak, mármint a hibernált emberekhez.
gabrix81 2014 dec. 08. - 23:22:43
(194/215)
Ha a végén megnézitek hogy hány éve voltak úton az néhány dologra választ ad.
8/10
petikee69 2014 okt. 12. - 11:54:24 8/10
(193/215)
Korrekt film, aki nem valami túlbonyolított, csak egy egyszerû, egyszer nézõs, élvezhetõ, pörgõs, sci-fi-horrorra vágyik, annak bátran tudom ajánlani. A sztorival semmi probléma nincs, sõt, kicsit agyalni is lehet rajta és utána az értelmezésérõl lehet vitatkozni egy sort, ami nálam pozitívum. Izgalmas, kisebb csavarokkal, így leköti az embert, bár nyilván nem az évezred forgatókönyve.

***SPOILER***
A "lények" eredetét viszont valóban jobban ki lehetett volna dolgozni...értem én, hogy az õrült csávó istennek gondolta magát és "játszadozott", meg valami génrõl hadovált a csajszi, de ez nem kellõ magyarázat...számomra.
***SPOILER VÉGE***

A látvánnyal viszont minden rendben van, összességében nem rossz. Ja és végre reális a pontozás ezen az oldalon :P
8/10
Johann Weismuller 2014 szept. 20. - 18:34:10 Előzmény olahmiki1959
(192/215)
"maga megbolondult, hogy mindent kétszer mond, mindent kétszer mond?" és hamár akkor ildomos,hogy írd oda szerényen, hogy szerintem, tudod, Bástya et. is ezt szerette magában a legjobban, mármint a szerénységet
olahmiki1959 2014 aug. 07. - 01:16:22
(191/215)
A sci-fi filmek történetének egyik legrosszabb darabja.
8/10
kisokka 2014 júl. 23. - 13:05:43 8/10
(190/215)
***SPOILER***

Gondolom a fõszereplõ azért mondja, hogy nem az õ hadnagya, mert idõközben eszébe jutott.

Szerintem nem volt rossz film, egy negatívum van, az maga az "idegen" lény lenne. Teljesen ötlettelen volt, lényegében csak találgatásokból lehet csak "rájönni", hogy kik is õk. Feltételezik a lehetségest. Arról nem is beszélve, hogy nyúltak a Predator és az Alien szériákból(erre ráadás, hogy 1-2 hangot is loptak). Nem tudták eldönteni, hogy most sportvadászok legyenek(indiánnak odadobja a fegyvert), vagy kannibálok(mindenkit megettek, még a sajátjukat is), esetleg sportvadász-kannibálok(ilyen meg nincs). Kár érte, ezen még kellett volna egy kicsit agyalni. A Predator koppintás az indián törzsfõben is erõsen megjelenik.
De egyébként tetszett a film, olyan hatalmas csavarok nem voltak benne, az is érezhetõ volt, hogy több száz év az, amit a "hadnagy" és a tizedes 8-nak gondol, de hangulatban jó volt az egész. Kicsit féltem tõle, hogy átcsapnak romantikába, amikor megjelent a csaj, de még a végén sem volt ilyen, ez egy plusz pont.

***SPOILER VÉGE***

Ha lesz második része(amiben kételkedek), akkor mindenképpen megnézem. Ez is egy egyszer nézõs, de egész jó darab volt. 8/10
8/10
-NOMAD- 2014 júl. 04. - 22:20:28 8/10 Előzmény fenrir
(189/215)
+1, bár nekem erõsen túlnyújtottnak tûnt menekülõs jelenetek terén. Már-már unalmasba kezdett átmenni, de megérte végignézni. Egyedi történet, szép kivitelezés, de még is ott motoszkál bennem a hiányérzet ... A drámai jeleneteket elkapkodták -.- Inkább húztak volna le egy kicsit a horror-menekülõs-csépelõs/zabálós jelenetekbõl.
Számomra kicsit olyan Alienes érzés volt, ha horror részrõl nézzük, de a történet és a pszichológiai momentum említésre méltó.
Egyszer bõven nézhetõ. 8/10
barna pólós 2014 júl. 04. - 09:38:47
(188/215)
Azt én sem értem, hogy miért mondja egyszercsak a fõszereplõ, hogy nem az én hadnagyom. A dárdát azért dobja oda a filippínónak a szörny, gondolom, mert annyival erõsebb nála, hogy nem lenne kihívás neki.

SPOILER
De az hogy lehet, hogy az õrült az 5-ös és a 2-es csoport tagja is egyszerre?
1/10
Nezo_nezo 2014 júl. 04. - 02:53:06 1/10 Előzmény fraktál
(187/215)
Egyetértek!
9/10
Újvállalkozó 2014 máj. 29. - 19:26:53 9/10
(186/215)
8/10

Nagyon jó kis scifi!
7/10
Blazsovszky Péter 2014 márc. 22. - 20:26:36 7/10
(185/215)
Sajnos egy igazán remek alapsztorit "sikerült" középsz*rrá rendezni... A forgatókönyvön szerintem, nem múlt a dolog. Amúgy egyszer szerintem érdemes megnézni már csak emiatt is.
6/10
g1672 2014 márc. 20. - 13:25:34 6/10
(184/215)
A hangulata fogott meg leginkább a filmnek, kicsit groteszknek és már-már parodisztikusnak éreztem egy-egy jelenet miatt (pl. a már említett harc a fõgonosz és "földmûvelõ" között, a szörnyek túlzottan hatni akaró mozgása és viselkedése miatt). Vannak filmek, amelyeknél nem tudom eldönteni, hogy valami bénaság vagy inkább önirónia, humor. Mindegy, a befejezése úgy-ahogy helyre hozta a filmet, vagyis hogy a paranoia végül is beigazolódott.
5/10
kofak 2014 márc. 17. - 12:59:36 5/10 Előzmény idonotknow
(183/215)
Ez az egyik legnagyobb tévedés, még a leghulladékabb filmek is érdemelnek kritikát. Fogalmazd meg mi nem tetszett benne, hogy mások legalább reagálni tudjanak a felvetett dolgokra.
5/10
kofak 2014 márc. 17. - 12:57:30 5/10 Előzmény kofak
(182/215)
Spoilert nem sajnálva: No, befejeztem, csak elfelejtettem írni. :D Hát-hát, nem is tudom. Ugye elsõdlegesen ez egy horror, fõleg a jumpscare-re mennek talán pont úgy a 35-40. percig, ami eléggé undorító és idegesítõ. Bár ebbõl mintha kevesebb lenne késõbb. Viszont ezekkel az idegen lényekkel nem nagyon tudtak mit kezdeni, õk csak üvöltöznek és futkároznak, szóval a végére eléggé "eltûnt a varázs" (ha lehet ilyet mondani ezzel a filmmel kapcsolatban).

Voltak szerintem egyenesen szánalmas jelenetek is, pl. mikor a végén párbajozik a pali a nagyfõnökkel. Eddig szétszedtek mindenkit azonnal, még ki sem jött a kapszulából, de már zabálták, itt meg fegyvert dob neki 1v1-hez. Na mindegy. A másik szál végig érzõdött, hogy nem a valóság, hanem az elméjében van zavar, az volt a kérdés, hogy akkor mirõl lehet szó. Az egyedüli meglepetés, hogy õ tette ezt az egészet, igaz ez sem akkora, mert úgy a közepétõl egyre gyanúsabb az egész helyzet. Az pedig, hogy kiderül hol vannak, szintén nem nevezném hatalmas wtf pillanatnak, mert semmilyen utalás nem volt rá, semmilyen felvezetés, csak hirtelen megkaptuk.

Összességében egyszer meglehet nézni, fõleg ebben a kategóriában. Közepesnek mondanám.
5/10
kofak 2014 márc. 15. - 16:06:09 5/10
(181/215)
A 35. percnél tartok. A hangulat tetszik, a sztori nem tûnik rossznak horrorhoz képest, de ezek a folyamatos, undorító jumpscare-ek már nagyon idegesítenek. Remélem nem ebbõl fog állni a film.
6/10
alien1976 2014 márc. 05. - 22:00:03 6/10
(180/215)
Hú de nagy lelkesedéssel ültem neki. Hisz a sztori nagyon jónak tûnt elolvasva. De sajna egy kicsit csalódnom kellett. A történet jó volt, de valahogy az egész hibázott. A hibernált bácsik, nénik ébresztéskor leesnek egybõl. Miért nem lehetett fekve hibernálni? Talán nem lett volna olyan látványos az ébredés? Lehetne még sok ilyet mondani, de inkább kihagyom. Voltak benne fura jelenetek amit nem tudtam hova tenni. Az egészet olyan kapkodónak találtam. A végét ügyesen behozták, de ennyi.
6/10
tesz-vesz 2014 febr. 02. - 00:59:20 6/10
(179/215)
egész jó scifi, nagyon tetszett a lézeres borotva
pár klisét (szem kinyílik azonnal) meg az amazonka kungfu harcát ki kellett volna hagyni.
meg a bolond tizedest a végén redukálni; meg a szörnyeteg ernõt, aki lovaiasan odadobja a párbaj elõtt a dárdát, szóval ilyeneket ki kellett volna hagyni,
azt mondja a szörnyre a csaj, hogy ne öljék meg mert még gyerek, hát azt hittem kitépem a hajam, ugye ez a csaj volt az, aki mindig kungfuzott a film elején beszélgetés helyett.
- hol van a hadnagyod?
- õ nem az én hadnagyom (??? valamirõl lemaradtam megint, miért is utálja hirtelen a srác? ja mert én azt hittem a feleségét találta meg a frigóban, mivel vmi családi részlegbe voltak)

szóval nagyon jól indul a film, de kicsit-nagyon idiotizmus lesz belõle a végére, szerencsére a legeslegvége nagyon jó
de még így is jobb, mint a prométeusz.
1/10
fraktál 2013 dec. 13. - 20:13:27 1/10
(178/215)
Ez a film csúcssz*r! Ha lehetne mínusz pontot adni, akkor mínusz 10-et adnék.
k11zoltan 2013 nov. 20. - 21:55:59
(177/215)
Nem rossz film, de olyan egyszernézõs féle. Nem azért mert nem jó, de ha már tudod a végét akkor nem olyan érdekes.
3/10
idonotknow 2013 nov. 15. - 22:56:37 3/10
(176/215)
Az alapötlet igencsak érdekes, kreatív és tele van potenciállal. DDDDDDDDDDE!

Ez a film valami borzalom. Egyszerûen lusta vagyok leírni hogy mennyi minden rengeteg dolog miatt kap ez a film 3 pontot. Nem, nem érdemli meg hogy rendes kritikát kapjon. Senkinek nem ajánlom, idõpocsékolás...