Téma: Pánik

4/10
Commodus 2010 aug. 24. - 10:42:47 4/10
(95/135)
Elõzetesben hozzáfûzöm a téma érint, így talán egy kicsit elfogult leszek, és terjengõs!

Hajlamos vagyok, úgy leülni a magyar filmek elé, mint amikor a fociválogatottunk nekifut valami újnak, reménykedek, majd látok biztató jeleket, végül csalódottan felállok, hogy már megint csak ennyi...

Kezdjük a azzal, hogy ez nem romantikus, és nem vígjáték, és ráadásul négy, olyan témával foglakozik, amelyek önmagukban is megérnek egy-egy filmet, a meleg rendõrök, két szemmel láthatóan jómódú, unatkozó asszony csetlés-botlása (az egyetlen valóban vígjátéki téma),a pánikbetegség maga, és egy személyiségzavaros skizofrén fiú vergõdése.

Tilla belekap mindegyikbe, nem mérlegelve azt, hogy ennyi idõn belül, ilyen felszínes forgatókönyvvel, és, ilyen közhelyes filmes eszközzel, a több szálon futtatott cselekménnyel valójában csak a felszínt karcolgatja, de még azt is elég gyengécskén.

Nem olvasok kritikát ha tehetem, de amikor errõl a filmrõl azt írta a krtikus, hogy divattéma, azt hittem rosszul látok.

A Pánikbetegség csak annak divattéma, aki még soha nem élte át és, aki egyátalán nincs tisztában azzal, hogy ez a betegség egy súlyos, szörnyû tünetegyüttes, mely munkaképtelenséghez, a társadalmi élettõl való teljes elzárkózáshoz, és a magánélet, egzisztencia összeomlásához vezethet.

Ebben a filmben a pánikbetegség csak egyetlen emberben jelenik meg, viszont abban remekül, és ha a rendezõ forgatókönyvíró hagyta volna, hogy a film igazi értéke Gubik Ági nagyszerû, hiteles játéka kibontakozhasson, akkor egy sokkal jobb filmet láthattunk volna...Ám nem, kezdõdik a film, egy idétlen semmi tartalommal nem bíró késdobálós, verekedõs jelenettel, ami azt akarta szimbólizálni, hogy Dick, miért nem akar színt vallani.Jó megértettük!

Majd folytatódik szegény jobb sorsa érdemes Bánsági Ildi, tûzoltós hisztijével, számomra talány, hogy egy, ilyen sok színnel bíró kiváló színésznõt miért kényszerítenek bele mindig ebbe a szörnyû megunt klissébe?Egri Márta karaktere százszor jobb volt!

Egyszóval nem ragozván elõjönnek a szokásos, bugyuta, szinte minden magyar filmre jellemzõ felesleges sztereotipiák, és unalomig ismételt jelenetek, miért kell?

Aztán megjelennek a reklámok, vicces hisz azóta már nincs is Danubius rádió, és végül némi öníróniával megjelenik maga az alkotó, ez a kép aranyos, hisz kifugurázza saját magát..csak, olyan avítt.

Ha valaki vígjátékot, akar készíteni a pánikbetegségrõl, ám tegye De Niro Csak egy kis pánik!De, akkor ne komolykodjon, és ne érezze felhatalmazva magát, hogy társadalmi görbe tükröt, állít, mert ehhez még tanulgatni kéne a filmkészítést.

Ez a film görbe tükörnek gyenge, a valóságképe ingatag, romantikusnak aztán egyátalán nem romantikus, hacsak Miss Budapestbank mondatát, hogy "inkább dugjunk" nem annak gondolták?, komolynak, komolytalam, komolytalannak meg komoly.
... és ha szinte véletlenül elkapta a fonalat az alkotó, rögtön el is rontotta...Gubik Ági lassú sétája a kapuhoz, jó, sõt nagyon jó, van ritmusa, ereje, megjelenítõképessége, és akkor szegény Schell Judit két másodpercenként belekiabál, hogy használd a zacskót, Ági pedig hiperventillál is szorgalmasan, a jelenet elrontva, visszasüllyedünk a fotelba.

A befejezést meg hagyjuk, mert az vicc.A pánikbetegség nem nátha, nem fokozatosan kapjuk el, hanem úgy támad, mint egy orgyilkos, hirtelen, alattomosan, kétségbeejtõ tünetekkel, rettenetet és félelmet hagyva maga után, de elmúlni meg végkép nem, így múlik el ...

A szálak összefutnak a reptéren, szörnyû filmes közhely, már-már bántó, és a végén Ági miután pulzust mér szeme felderül, mosoly költözik az arcára, és megindul a szebb jõvõ felé...Borzasztó volt...

Legyen mindenki erõs a pánikszindróma, hûséges jóbarát, soha nem hagy el, mindig veled marad, kitartó társad élethosszon át, csak elbúvik egy sötét sarokba, és akkor jön elõ, mikor nem is gondolnád!

Ez az alkotás egy gyengécske probálkozás, rengeteg filmbõl összeollózva, egy komoly témát komolytalanul boncolgatva, és rengeteg kihasználatlan lehetõséget hagyva maga után, mindenképpen csalódás volt.

Ha már valami skatulyába kéne helyezni, azt mondanám, hogy szatíra, csak annak meg erõtlen...A 4 csillag Gubik Ági-é, õ többet is tehetett volna, de nem hagyták...
10/10
dorysboy 2010 aug. 22. - 23:36:01 10/10
(94/135)
Hát persze, hogy ismerõsen cseng a zenéje! Tövisházi Ambrus szerezte hozzá. Õ volt anno az Amorf Ördögök, ma pedig a Péterfy Bori & Love Band és Erik Sumo Band oszlopos tagja. A vége fõcím elsõ száma speciel az Ópium címû sláger átszerkesztett változata.
10/10
HungarikumBln 2010 aug. 22. - 23:33:11 10/10
(93/135)
Nagyon tetszett. Az elején kicsit félve kezdtem neki, mert nagyon lepontozták és a kommentek sem voltak túl jók.

Annyit hozzá kell tennem, hogy ez nem vígjáték, akkor sem ha volt benne pár poén.
Charles Foster Kane 2010 márc. 20. - 22:14:16
(92/135)
Till Attila véletlenül nem írt a Barátok Köztben dialógokat? Meg van hozzá a tehetsége, én csak bátorítani tudom.

A "félelmetesen gyatra" a leggavallérabb megnyilvánulás részemrõl a filmel kapcsolatban. Ezen még szegény Péterfy Bori sem tud segíteni. Nem érdekel a szokásosnál profibb látványvilág, A Barátok Közt - The Movie sem pörgetne fel, csak mert 35MM-re forog...
6/10
ruszi 2010 jan. 27. - 17:01:17 6/10
(91/135)
Erdekes, masodszorra jobban tetszett. Foleg Schell Judit es Kovacs Lehel. Szerintem a kepi vilaga sem rossz.
1/10
Bodza1022 2010 jan. 26. - 07:26:13 1/10
(90/135)
10/1
Szerintem abszolút nem adja vissza a pánikbetegséget. Ahogy többen leírták inkább az õrületet, a megbolondulást mutatja be. Hogy hogyan lehet megõrülni. De ez nem pánikbetegség! A kettõ nem ugyanaz.
Elõször én is a feléig bírtam, rémes egy film. Ha nézi az ember komolyan megbolondul.
Reméljük a következõ filmje sokkal jobb lesz Tillának.
leho 2010 jan. 16. - 18:16:37
(89/135)
Van újra jó magyar film? Ezt látva, azt mondom, hogy igen.
3/10
Semprini 2010 jan. 16. - 12:32:43 3/10
(88/135)
Vígjátéknak?! Egyetlen értékelhetõ poén nem volt benne. Talán némi vígjátéki mellékszál volt benne a két rendõr na de azok se voltak valami humorosak.
Romantikusnak meg aztán végképp semmi szín alatt nem nevezhetõ a film.
rajongólány 2010 jan. 16. - 12:21:45
(87/135)
Egy laza vígjátéknak elment. De mi ebben a romantikus??
10/10
döme1 2010 jan. 14. - 16:13:55 10/10 Előzmény kamikázebárány
(86/135)
Én is így látom. Jó kis film, persze bizonyos karaktereket jobban ki lehetett volna bontani. Azt gondolom tehetséges film.
enber 2010 jan. 14. - 08:24:13
(85/135)
Nagyon lassan szövõdõ történetépítés, amely nem nagyon vezet sehová. Nem egy idegesítõ figura (Bánsági Ildikó alakította anya, Schell Judit formálta terapeuta, a nõ, akit Ónodi Eszter játszott) fárasztja a nézõt. A színészek nagy része színházi pózokat, technikákat alkalmaz. Képileg maximálisan rendben van, a zenében megelégszik azonban az MR2 mainstreamjének karcolgatásával.
Bizonyára, aki bármilyen szereplõként tapasztalt már pánikbetegséget (habár nekem itt más jellegû szorongások ábrázolása is feltûnt, pl.: a rendõröknél), annak többet mond ez az alkotás.

*** SPOILER *** Furcsa, hogy egy korrajzjellegû szatírához kis túlzással fenékre esõs vígjátékokat idézõ befejezést sikerült keríteni. *** SPOILER VÉGE ***
7/10
kamikázebárány 2010 jan. 13. - 16:21:38 7/10
(84/135)
10/7

mert valós dolgokat mutat be...
hányan de hányan õrülnek bele ha elhagyják õket...és emberek miket meg nem tesznek csak azért hogy figyeljenek rájuk...
na és a melegek...nem hiszem hogy innen akik lehúzták ezt a filmet..valaha is éreztek volna magukon annyi tehert és gondot..mint a filmben a két rendõr.

minden napunkban benne van a pánik és az aggódás.
szerintem
engem meglepett a Till Attila...=)
Cordelia 2010 jan. 13. - 11:25:06
(83/135)
Neked tetszett a Bûnös Város?????????????
10/10
ansifé 2010 jan. 13. - 11:06:08 10/10
(82/135)
Nagyon tetszett!Rég láttam ennyire jó magyar filmet.Imádtam ezt az abszurd világot, amiben néha mégis magamra ismertem.Mondjuk én imádom Almodovar filmjeit és ennek a világa is emlékeztetett néha azokra.Nem is hittem volna ,hogy ilyen jó lesz.Gratulálok!
Cordelia 2010 jan. 13. - 10:14:09
(81/135)
Ha már Valami Amerika.
Tetszett itt valakinek a Bûnös Város?????????????

:)))
Cordelia 2010 jan. 13. - 10:08:33
(80/135)
Sajnálom Till Attilát. Biztos jó filmet akart csinálni. A rossz kritikák után is reménykedve ültem neki megnézni. Azért izlés dolga mi a jó, mi a rossz.

A Valami Amerika-t is sokan nem szeretik. Pedig mekkora különbség. Vagy van az a film, ahol Gáspár Sándor lánya szerepel. No arról se mondanak jót, pedig mennyire nézhetõ, szórakoztató, jópofa film.

Igazán nem hasonlítom össze. Csak olyan kevés jó magyar film van.

Ez a "Pánik" annyira rossz, hogy nem találok szavakat.
1/10
ReignMan 2010 jan. 13. - 08:11:29 1/10
(79/135)
Ennyire tetszett a film? Én a közepébõl kaptam el 5 percet, de 'pánikszerûen' kapcsoltam el. Csak gratulálni tudok Till Attilának, 1/10.
Cordelia 2010 jan. 13. - 07:39:54
(78/135)
Elnézést azoktól, akiknek tetszett. Félórát bírtam ki és szörnyû volt. Unalmas, szétesõ, szörnyû.
Szépen volt fotózva talán...
marie1 2010 jan. 12. - 22:34:34
(77/135)
Összességében nem kifejezetten maradandó filmélmény, viszont szélsõséges túlzásaival jól kifejezi ezt az õrületet, amely ma egyetlen generációt sem kerül el. Idõnként éreztem némi idõzavart a dramaturgiában, viszont a karakterek jók voltak, a film címe pedig nagyon találó. Örültem a kevésbé ismert színészarcoknak.
9/10
gigigelem 2010 jan. 12. - 22:34:13 9/10
(76/135)
Nagyon jó film volt!