Téma: Pappa pia

offtopic
Zsuzsi68 2019 dec. 27. - 14:12:43 Előzmény entouragefan
(96/136)
Akkor ezt most nem nézem meg, ellenben a Táncos a sötétben-t, (azt sem tudtam, hogy létezik) megkeresem, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
10/10
Sanyesz76 2019 dec. 26. - 23:48:09 10/10
(95/136)
Nagyon jó film, nagyon jó szereplőkkel!
beldonbp 2019 dec. 21. - 20:49:53
(94/136)
Nem tudom, miért van ennyire lehúzva. Szerintem szórakoztató, jó zenékkel. Nekem tetszett.
1/10
Mir87 2019 szept. 21. - 20:26:35 1/10
(93/136)
Inkább megnéznék egy Bollywoodi filmet. Az legalább vicces főleg amikor a kommandósok elkezdik a táncot. Ez a film meg csak szimplán szánalmas.
1/10
Mir87 2019 szept. 21. - 20:23:40 1/10
(92/136)
Ez mekkora egy sz...r te jó ég.
1/10
veszelka 2019 jún. 30. - 21:32:15 1/10 Előzmény kinguci18k
(91/136)
Egyetértek.
1/10
entouragefan 2019 jún. 14. - 19:11:09 1/10
(90/136)
Mindenki, aki azzal érvel hogy "jajj ez egy szórakoztató vidám kisfilm" "jajj ez csak egy musical" az nézze meg a zseniális Ének az esőbent, a gyönyörű Cherbourgi esernyőket, a grandiózus Muzsika hangját, az elgondolkodtató Hegedűs a háztetőnt vagy a sokkoló Táncos a sötétbent. Imádom a műfajt ezért is fáj ennyire ez a borzalom. Hogy lehet az, hogy abban a jelenetben, mikor a Nemzet csótánya és unokája együtt mennének külföldre, de Feró rábeszéli Tomikát hogy forduljon vissza egy olyan számot énekel el ami arról szól hogy soha ne nézz vissza?! Imádom a műfajt ezért is fáj annyira ez a borzalom. De hát erre van kereset. Akinek tetszett tudom ajánlani Dobó Kata rendezői debütálását, a Kölcsönlakást!:') Puszi, szép napot!:)))
Többieknek pedig ajánlanám Csupó Gábor előző filmjét, a Hid Terabitiára földjérét, ugyanis az egy csodálatos film.
2/10
Kutyámajom 2019 ápr. 29. - 23:15:21 2/10
(89/136)
Rettenet
9/10
pitbear 2019 ápr. 22. - 19:28:01 9/10
(88/136)
Akinek meg nem tetszett, szerintem nézzen mindennap zombis horrorfilmeket, a szórakoztató filmeket meg hagyja meg nekünk.
9/10
pitbear 2019 ápr. 22. - 19:25:02 9/10
(87/136)
Egy könnyed kis esti baromkodás feróval. Nem volt rossz, elszórakoztam, kuncogtam rajta. A nyugdíjasotthon tetszett a parókás fülhallgatójú lakójával, meg a marihuanas szobanövényével.
1/10
5i 2019 ápr. 17. - 16:34:59 1/10
(86/136)
EZ de GÁZ ez a valami!!!!! :-)
Robzombi 2019 ápr. 16. - 08:45:27 Előzmény kinguci18k
(85/136)
Nem védeni akaróm a filmet, mert eddig nem tudtam rávenni magam hogy megnézzem, de te hozzá szóltál :D Szóval mégis érdemesnek tartod :D
1/10
kinguci18k 2019 ápr. 16. - 08:29:55 1/10
(84/136)
0/10
Arra sem érdemes,hogy bárki bármit hozzászóljon ehhez a moslékhoz.
Vége.
:(
3/10
Trap 416 2019 márc. 07. - 14:21:00 3/10
(83/136)
Ezt a filmet annyira fájdalmas volt végignézni (ráadásul reggel), hogy utána azonnal ki kellett mennem a levegőre. De legalább 2 óráig rajtam maradt még az az agysejtmészárlás, amit ez a magyar borzalom okozott. Ezúttal teljesen egyetértek a kritikusokkal, akik egytől-egyig a földbe állították a filmet. Eleve a musical műfaj nem áll hozzám közel, de itt csúcsra járatták a random dalbetetéteket, amelyek több esetben annyira erőltetetten szólaltak meg, hogy szinte láttam a rendező utasítását, hogy: "na akkor megvolt a két mondat beszélgetés, jöhet a boldogság, gyere haza, vagy a szerelmes vagyok című dalbetét." Egyébként még csak nem is saját zenéje van a filmnek, többnyire retro slágereket hasznosítanak újra. A dalok 90 százalékánál a föld alá süllyedsz szégyenedben (barátnőmmel néztem, minden egyes előadott számnál libabőrös lett, ez a film nem csak nekem okozott depressziót és hányingert). Van 1-2 előadás, ami vállalható, ahogy fellelhető 2-3 működőképes poén is, ami azért elég sovány vigasz egy ilyen tortúra esetében. A történettel, és a szituációkkal elsősorban az a baj, hogy teljesen életszerűtlenek, nem egy jópofa, limonádé filmet, kapsz, hanem egy igénytelen szutykot, amiről ordít, hogy úgy lett összehányva a forgatókönyv (ha egyáltalán volt), az meg külön kínos, amikor a Pappa Pia ezen a rendkívül alacsony színvonalon drámázni is akar, a legelcsépeltebb klisék egymásra halmozásával. Nevetséges. Érdekes egyébként hogy szar film és szar film között is mennyi különbség van. A Cop Mortemmel érdemes összevetni, ami szintén gagyi, de nem lehet rá haragudni és nem bassza fel magát rajta az ember. Igazából ártalmatlan, már-már szerethető, mégha pocsék is. Viszont a Pappa piaról még ez sem mondható el, minden fronton megbukik, a színészi játék is retek, gyakorlatilag kivétel nélkül. 3 pontot tudok rá adni, de ebben van egy nagy adag jóindulat is, bár nem tudom mire.
4/10
Miss Judith 2019 jan. 12. - 19:36:26 4/10
(82/136)
Már a film címének kiválasztásakor elrontották a filmet. Pappa pia? Akkor Nagy Feró egy piás nagypapi. Egyértelmű, hogy a Mamma mia nevéből változtatták át.
Nem tudnék említeni egyetlen kiemelkedő alakítást sem, pedig Szabó Kimmel-t szerettem a Made in Hungáriában. A dalokat inkább az eredeti előadókkal hallgatom meg, és nem ezeket az újrahangszerelt változatokat. Az egyetlen szám, ami némileg tetszett, az "Induljon a banzai", bár ez sem az eredeti Bonanza Banzai verzió, hanem a Kelemen kabátban - féle remix.
3/10
trev 2019 jan. 12. - 11:47:12 3/10 Előzmény operette
(81/136)
"A rosszindulatú, előítéletes fanyalgóknak üzenném, hogy nézzenek bele a tükörbe, majd csináljanak jobbat!"

Belenéztem, és valahogy csak a nézőt látom, a rendezőt nem. :-]
A film giccsnek is gyenge, értelmetlen és hiteltelen katyvasz.
1/10
IDS 2019 jan. 10. - 12:44:37 1/10
(80/136)
Próbáltam félretenni az előítéleteimet. Amikor meghallottam a címét, felállt a szőr a hátamon a borzongástól. Ha már a címe is ilyen gyalázatos egy filmnek, mit várjak a forgatókönyvtől és a színészi játéktól? Azt hiszem egészen új mélységekbe süllyesztette a magyar filmkultúrát ez a valami, de hát Kálomista Gábor neve garancia az ilyen 1/10-es produkciókra. Értékelhetetlen performansz minden területen. Nagy Feró lassan a sárba dönti a hitelét, de van az a pénz amiért elmegy pojácáskodni főzőműsorba vagy bárhová.
6/10
Ferenc Nith 2018 dec. 30. - 20:02:25 6/10 Előzmény Fábríciusz
(79/136)
A csinibabához én is hasonlítanám, de nálam az szinte minden területen veri ezt. Abban a zenék is andalítóak és eredetiek voltak. Volt még abban az egyedi filmes eljárás is, illetve a szokatlan, váratlan történet, ami le is tudja kötni az embert. Az egy emlékezetes, többsz9r nézhető film volt, és kifejezetten népszerű is volt. A pappa pia már sosem lesz az. :P
A zenés-táncos jelentek többsége nagyon idegesítő volt számomra. Volak erőltetett humortalan dolgok is, mint Korda Gyuri bás rész, amik arra utaltak, hogy valami főnök beleugatott a rendezésbe, mert azt hitte, hogy jobban ért hozzá. A többségük nagyon elavult, nem is túl jó zenékből lett összedobálva. Azoknak olyan hangulata volt, mint egy operett előadásnak, ami nekem alapból taszító.
Mindenesetre egy Hollywood-i B kat filmmel felveszi a versenyt, persze csak idehaza. Egyszer nézhető könnyed szórakoztatás. Kimmel és Stohl egész jó, illetve a csajok, az üdítő, hogy nem éreztem rajtuk a gyenge magyar filmes színészek erőlködést.
xdm 2018 dec. 28. - 15:52:44 Előzmény operette
(78/136)
Miért kéne jobbat csinálnia egy nézőnek ennél? Csináljon magyar filmrendező és író jobbat, nekik ez a dolguk a mi milliárdjainkból.
És mi az az összevissza gyilkolászós szar? És miért kéne tükörbenéznie a nézőnek? Nem inkább a rendezőnek meg írónak meg színészeknek kéne?

Hát finom koktél mellett szvsz a kaktusz növése is szórakoztató lehet...van az a mennyiség.
Én 30 fölött vagyok, és ezt kínosnak, és ostobának tartom, még csak nem is limonádénak. Ez valószínüleg azért lehet, mert láttam már életemben színvonalas limcsi filmet, valamint kiváló musicalt is. Ez egy ótvar szar, azokhoz képest. (milliárdból)
10/10
operette 2018 dec. 27. - 13:21:14 10/10
(77/136)
A rosszindulatú, előítéletes fanyalgóknak üzenném, hogy nézzenek bele a tükörbe, majd csináljanak jobbat! Aztán pedig nézzék a sok értelmetlen, amerikai, szuperhősös, meg összevissza gyilkolászós szart!

A film kellemes, könnyed, szórakoztató limonádé. Párban, vagy akár baráti társaságban pár finom koktél mellett teljesen normális szórakozást nyújt. Lehet, nem 20 éveseknek, de az egyáltalán nem mérvadó, a többségük egy másik világban él. 30-tól fölfelé viszont 10/10.