andzsin 2009 dec. 05. - 21:33:34
(306/566)
barátom el kéne olvasni a könyvet. sajnos kevés olyan film van, ami jobb lett, mint az eredeti könyv. a filmbõl elég nehéz megérteni a mondanivalót , mert kulcsjelenetek és pont a mondanivaló marad ki. a film önmagában zseniális, kár, hogy nem sikerült a lényeget elmondani, pedig csak a narráción kellett volna változtatni.
fresia 2009 dec. 05. - 21:01:28
(305/566)
A Parfüm c. filmet, holnap, azaz dec. 6 - án az M2- n vetítik, 21 órától.
A könyv után, ami remekmû, tartok tõle, hogy milyen lesz, de azért megnézem....
8/10
rege 2009 nov. 19. - 20:14:31 8/10
(304/566)
Gyönyörûen fényképezett film, elképesztõ, hogy sikerül képi eszközökkel érzékeltetni a szagokat-illatokat, lásd piaci jelenet. Olvastam, hogy Stanley Kubrick azt mondta egyszer, hogy a regény megfilmesíthetelen. Martin Scorcese se tudta adaptálni - ezek után mekkora kihívás lehetett!
10/10
Atti24 2009 aug. 29. - 12:04:07 10/10
(303/566)
Huh...nemrégen lett vége...nem tudom, ki hová néz, mikor azt mondja, vontatott ez a film...én 140 percen át nem tudtma levenni a szemem a képrõl...igazából sosem tudom eldönteni, mi az okosabb...elolvasni elõször könyvben,vagy megnézni filmen.Valamiért mindig az utóbbira esik a választás,de ezt nem leeht kihagyni írott formában sem.Ez az eddig ismeretlen srác remek színész,viszont, egy kis segítséget kérnék valamirõl!Nekem a vége kicsit homály..most mi történt a sráccal?:OKöszi elõre is!
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 13:09:13 10/10
(302/566)
Tartottam ettõl a filmtõl, ettõl a történettõl. De amikor megnéztem, tátva maradt a szám. Gyönyörû film ez, a támájától függetlenül. Késõbb elolvastam a könyvet is, és az is nagyon tetszett. Megbizonyosodtam legalább arról is, hogy annak ellenére, hogy állítólag a könyv rajongói tartottak a megfilmesítéstõl, nagyon jól sikerült vászonra vinni.
Nem olvastam el minden hozzászólást, csak néhány utóbbit. Az egyikkel nagyon egyetértek annyiban, hogy az a jelenet, <SPOILER> melyben Richis felfedezi lánya holttestét nagyon ütõs lett, ezt a remek zene is támogatja. Alan Rickmant egyébként is nagyon szeretem, s ebben a filmben is brillírozott (igen, elfogult vagyok).
Egy másik hozzászóló jobban örült volna némi homoszexuális beütésnek. Õt megvígasztalnám, a könyvben Richis többször szájoncsókolja Grenouille-t, igaz, ezt a jelenetet kihagyták a filmbõl, s nem is igazi homoszexualitásról van szó, ez a parfüm hatása.
Végre egy csodálatos képi világú, remek történetû és kivitelezésû film a tucatmozik tengerében!
10/10
BabyBaba07 2009 aug. 17. - 00:14:42 10/10 Előzmény QT.buff.Lilcsy
(301/566)
A film fantasztikus volt!!! Magával ragadó, mind a történet, mind a kivitelezés és a filmezése is zseniális!!! Nagyon különleges és egyedi, nem tucatfilm, egy igazi UNICUM!!!! 10/10!!!!!!!!
QT.buff.Lilcsy 2009 aug. 12. - 18:46:11 Előzmény UdE
(300/566)
Hát pedig bizony volt mindennek illata...
És hááát... azt mondod a buta közönség csak a széplányoknak érzi szépnek az illatát? Én is így gondoltam elõször, de furcsálnám, ha igaz lenne, mert egy ilyen film nem nézi butának a közönséget.
Nekem a lányok egyhangúságával van a bajom, h egyikse volt igazán szép, csak olyan toppmodell-es.
A homoszexualitás pedig azért lett volna érdekes, mert pl. a férfi izadság szexuális vágyat gerjeszt egy nõben/meleg férfiban és ezzel egy igen érdekes dramaturgiai szálat lehetett volna elindítani.
angelina 2009 aug. 11. - 14:40:26 Előzmény UdE
(299/566)
te szagoltál már meg valaha egy vasdarabot? hogyne lenne illata? csak azzal a szerkezettel nem tudta "befogni".
10/10
UdE 2009 aug. 04. - 21:08:24 10/10 Előzmény QT.buff.Lilcsy
(298/566)
nem igazán figyelted a filmet!
a kõnek, az üvegnek, a fémnek nem volt illata. nem tudta "megõrizni az illatot" Jean-Baptiste Grenouille.
Amúgy azért lettek ilyenek a meggyilkolt lányok, mert a mai ember, ha lát egy nem igazán szép arcú lányt, akkor arról automatikusan, tudat alatt asszociál arra, hogy ennek nem lehet jó illata (mert nem szép), és így nem hisszük el Jean-Baptiste-nak, hogy az jó illat, aminek következménye az lesz, hogy a film végét nem hisszük el, hogy a halpiacon az emberek egy angyalt látnak, akit aztán szó szerint felfalnak.

Homoszexualitás?? Minek? Grenouille-nak köze nincs a testiséghez. Te szerintem nem igazán értetted meg a film lényegét.
QT.buff.Lilcsy 2009 júl. 27. - 14:56:07
(297/566)
Én csak azt nem értem, miért csak a tökéletesen vékony, fiatal lányoknak volt jó az illatuk. Mert szerintem pont az volt az érdekes, h a kõnek, a fémnek, az üvegnek az illatát is jónak találtak, és akkor miért ilyen "mindent a szemnek" lányoknak volt csak finom az illata...
És az is jobban tetszett volna, ha némi homoszexualitást csempésznek a filmbe... de ez már lényegtelen.
Ragnarr 2009 júl. 21. - 01:28:12
(296/566)
Én olvastam a könyvet, és már a legelejétõl kezdve faltam minden sorát. Zseniális történetnek tartom. Éppen ezért kiváncsi vagyok a filmre is, bár azt tudom, hogy egy film (még egy nagyon jó is) sohasem lesz képes felülmúlni a könyvet, hiszen a sorok olvasása közben saját képzeletünk vetíti elénk a képeket, saját "szájíze" szerint, egy film esetében pedig más emberek (stáb,rendezõ) képzetele szüli meg a képi világot.
Az itteni kritikák azonban még inkább megerõsítettek abban hogy megnézzem a filmet. Érdekel hogy a rendezõ hogyan oldott meg (vagy éppen nem) egy-két dolgot a történetben, no meg jó lenne már végre egy normális filmet is látnom ebben az évben, elegem van a Dragonbólos meg Transzformerszes hulladékokból...
Sensuelle 2009 júl. 15. - 09:17:54
(295/566)
Sajnos, valamiért kimoderálták alább a Neroli parfüméria címét - pedig aki igazán szereti a parfümök világát, mindenképp érdemes oda ellátogatnia! A csodás kis parfüméria a pesti belvárosban van, az V. ker. Vitkovics Mihály u. 10. szám alatt. A webes cím mégegyszer: www.parfumneroli.hu
Marcipáncica_ 2009 júl. 07. - 21:33:09
(294/566)
a könyv jó volt. a filmet nem mertem megnézni... :D
TerrorkaxD 2009 júl. 07. - 21:27:55
(293/566)
Ez a film zseniális bár a végét én 1 picit másképp csináltam volna,de még így is nagyon tetszett. Az összes ismerõsöm ki van akadva, hogy milyen szörnyû, én meg tõlük vagyok kiakadva...
Biztos, hogy el fogom olvasni, mert érdekel,hogy úgy milyen.
wiliwonka 2009 júl. 06. - 01:34:51 Előzmény anna002
(292/566)
:)
Sensuelle 2009 júl. 03. - 11:16:21
(291/566)
A történet hidegrázós, viszont gyönyörû képi világú film. Nekem ez mozi keltette fel az érdeklõdésem az illatok, parfümök felé. Így találtam rá egy olyan mekkára, ahol a legcsodásabb illatok rejtõznek: ***moderálva***
9/10
flumenStyx 2009 máj. 31. - 20:42:57 9/10
(290/566)
Ezzel teljesen egyetértek. Addig egy többé-kevésbé történelmileg is hiteles film, jó színészi alakítás, hihetõ sztori (akár...), aztán a végén egy olyan befejezés, aminek semmi realitása. Borzalom.
A könyvet nem olvastam, de arra azért kíváncsi lennék, hogy a könyvben is ilyen befejezés van-e.
9/10
anna002 2009 máj. 31. - 18:11:31 9/10
(289/566)
SPOILER

nekem addig nagyon tetszett amíg azt nem hitték hogy angyal :S
szerintem jobb lett volna ha simán felakasztják
igaz pont a vége lényeges de az valahogy nemjöttbe
7/10
1asokközül 2009 máj. 08. - 10:11:46 7/10
(288/566)
Annyira nem jött be a film mint amire számítottam. Azért a könyvet még egyszer elolvasom.
offtopic
Easy 2009 ápr. 24. - 16:02:37 Előzmény Zoye
(287/566)
Nem is tudtam, hogy ez létezik filmben is. Amikor nem rég olvastam a könyvet el nem tudtam képzelni, hogy bárhogy is lehetséges filmet csinálni belõle. Kíváncsi vagyok.