10/10
zsuti 2010 jún. 06. - 03:07:05 10/10
(385/565)
Erõs 10-es!!!
port_boy 2010 jún. 06. - 02:04:15
(384/565)
Nem mindegy? :) Minél rafináltabb egy illat, annál inkább másképp hat mindenkire. Szvsz. :D
Beelax 2010 jún. 06. - 01:54:06
(383/565)
Vajon hány kiló parfümöt kellett leszednie a hölgyekrõl, ahhoz, hogy ez a csodás, ANGYALI illatt létrejöhessen? :)
port_boy 2010 jún. 06. - 01:50:57 Előzmény szingh
(382/565)
Te ínyenc! Spoiler-rõl még nem hallottál? :)
SPOILER
Milyen kéjgyilkosságról írkálsz, mindegyik áldozat ártatlan maradt. :p
8/10
od.gszal 2010 jún. 06. - 01:50:27 8/10
(381/565)
Ezerszer jobb film, mint amiket nyomnak a csatornák általában, így érdemes megnézni. A film szép a szörnyûségében is, de a mondanivalója kevésbé talált el.
További jó szaglást mindenkinek, találja meg barátnõjében / barátjában a végsõ, tizenharmadik illatot! :D
port_boy 2010 jún. 06. - 01:47:34 Előzmény Alastor
(380/565)
Nem értem, hogy akinek nem tetszett, az miér azonnal síkhülye. :o És vajon miért csúcslény azonnal az, aki meg elájult tõle... :oO
port_boy 2010 jún. 06. - 01:42:26 Előzmény Alastor
(379/565)
Nem értem, hogy akinek nem tetszett, az miér azonnal síkhülye. :o És vajon miért csúcslény azonnal az, aki meg elájult tõle... :oO
port_boy 2010 jún. 06. - 01:33:53
(378/565)
xDD
port_boy 2010 jún. 06. - 01:11:53
(377/565)
És hol is dõl el az, hogy valami mûvészfilm-e vagy nem?
Ghanima 2010 jún. 05. - 23:55:56
(376/565)
A könyvet még anno-anno, az angol megjelenésekor elkérincséltem egy ismerõstõl, gyors iramban elolvastam, ámuldozva és ájuldozva... de azóta egyszer sem... annyira hatott rám. A filmet sem "mertem" eddig megnézni. Most rászántam magamat.
Eddig szép képeskönyvnek látom, jó fényképezéssel, jó színészekkel. Még csak "szagolgatom"... :-)
loncsi57 2010 jún. 05. - 23:39:05
(375/565)
"A titkot, amiért egykor titokban
Világra jöttem vérben és mocsokban"

Kedves Szofi, Karinthy Frigyes is undorító? Szerintem nem, csak igaz, és õszinte, mint ez a film.

Igazad van, "De gustibus non est disputandum", azaz, ízlésekrõl nem érdemes vitatkozni.
Amit az iq-ról írtál az is igaz, de akit nem érint meg ez a film, ok ne nézze, de ne próbálja lehúzni azoknak az iq-ját, akik szeretik a mûvészfilmeket.
És az ucsó megjegyzésem, nem kötelezõ itt véleményt alkotni egy filmrõl, de ha már alkotunk próbáljunk meg tényleg hitelesek lenni.
10/10
never4get 2010 jún. 05. - 23:16:51 10/10
(374/565)
Igaz! A film nagyon jó. Viszont ha valaki olvasta a könyvet akkor szerintem a film esti mese. Nekem legalábbis a könyv után a film gyenge volt. Tessék elolvasni a könyvet! nagyon megérti!
szép estét!
lesliew8 2010 jún. 05. - 22:56:27
(373/565)
Csak szeretném itt letisztázni, bár biztos mások is írták, vagy utaltak rá, ennek a filmnek nem véletlenül ilyenek az eszközei...egy mocsokban úszó piacteret nem lehet és nem is szabad sterilnek (túlzok, jó)vagy idillinek ábrázolni, mert miért is kellene? sokan írták itt a hányingert, hát ott a pont, talán mert muszáj néha olyat is csinálni, ami úgy hat az emberi érzékekre, mint ez a film, és ha valaki azt mondja, hogy végig, egyetlen momentum sem okozott élményt, az vagy hazudik, vagy nem látta rendesen a filmet, amit bánhat. (félig nézett filmnek rohadtul semmi értelme..:P)
szóval egy próbát megér, legalább lerántja a leplet a korról is, és kicsit kiszeretünk a történelem nemkicsit kamu "habosmézes"részébõl;)
9/10
player7 2010 jún. 05. - 22:42:28 9/10
(372/565)
Hatalmas film!
sofi 72 2010 jún. 05. - 22:05:51
(371/565)
OFF

Pont, hogy nem. Nem tetszett, mert "gyenge" vagyok hozzá.:))

Attól függetlenül ez nem jelenti azt, hogy a film ROSSZ!!!:))SÕT!!!


ON
offtopic
Deryck 2010 jún. 05. - 21:31:04
(370/565)
off:


A mûvészfilmek miért ilyen eszközökkel akarnak hatást elérni az embereknél?
offtopic
sofi 72 2010 jún. 05. - 21:21:03
(369/565)
OFF

Tisztelt "fröcskölõ" olvasó közönség!!

Muszáj tollat ragadnom, mert úgy érzem meg kell köszönnöm, hogy rövid kis véleménynyílvánításomat ennyien olyan érdekesnek találták, hogy képesek voltak majd egy oldalon elemezni, boncolgatni, és ha úgy tetszik a "hátam mögött" ítélkezni felette.

Köszönöm, köszönöm, köszönöm!!!:D Tényleg igazán megható!
(gyönyörû pilláim alól ömlõ könnyeimtõl alig látom a monitort):))

Szóval...a mûvészeti ágak, mint pl. film, zene,stb..azért vannak, hogy bennünket halandókat szórakoztassanak. Kit így, kit úgy. Mivel minden ember különbözõ ízlésvilággal, háttérrel, élményekkel, IQ-val és értelmi szinttel rendelkezik(szerencsére) ebbõl adódóan a reakciók is különbözõek.

Ez nem baj, sõt!!!! Így szép az élet, mivel nem robotok, hanem érzõ intelligens(jobb esetben) EMBEREK vagyunk. Na.. szóval Én (ismétlem önmagam) csak és kizárólag azt az érzést írtam le, amit belõlem a film anno 100 éve kiváltott. Nem azért, mert nem értettem, hanem egyszerûen negatív, gusztustalan, kegyetlen volt a SZÁMOMRA!!!!

Lapozzunk csak vissza...nocsak-nocsak nem is szidtam a filmet?? Hát ez meg hogy lehet??? Pedig tényleg nem. Nem írtam róla azt, hogy gyenge rendezés, hogy rossz volt a színészi alakítás, és egyszerû volt a forgatókönyv!! Nem, nem!!!

Sõt, ha valaki a tisztelt sziadalmazók és megkövezõk közül kicsit is több, mint 70 IQ-val rendelkezne, akkor kiolvashatta volna a soraimból pont az ellenkezõjét. DE!! Nem errõl írtam, hanem (még 1x ismétlem) az érzésrõl, illetve a hányingerrõl, amit okozott.

Úgy gondolom, ez az oldal ezért van.

Egy kicsit több toleranciát!!!

Erre van egy jó történetem:

Gimis koromban érettségi szünetben elvonultunk a barátokkal a Balcsira, hogy "tanuljunk". Amíg a vonaton zötykölõdtünk, ki-ki elfoglalta magát, ahogy akarta, ahogy tudta. Én egy frissiben kapott könyvvel, aminek a címe: "Hogyan legyünk boldogtalanok"??? Nagyon jól szórakoztam rajta, hangosan és illetlenül kacarásztam a kupéban, mire a többiek megkérdezék, min nevetek. Ezek után hangos felovasást tartottam, aminek egy jó kis vita lett a vége, mert kiderült a könyv nem mindenkinek volt vicces.. Sõt az egyik haverom olyan szinten depibe esett tõle, hogy gyõztük a lelkét helyretenni!
De ezért nem fojtottuk meg, nem mondtuk el mindennek, hanem nyugtáztuk: NEKI ezt jelenti, kész!!

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy MÁSOK vagyunk, mindenkinek mást jelent egy film, egy könyv, egy színdarab, egy zeneszám!! És ezért nem kövezzük meg, hanem elfogadjuk...legalábbis ezt kéne tenni. Én a magam részérõl ezt teszem!!

Szerintem ez az oldal nem arról szól, hogy "Sofi72 véleményének elemzése", hanem a Parfüm címû filmrõl. Nem???

Nem érdemes, ennyit foglalkozni a véleményemmel!! :)
Ja, még valami... Sofi "félék" nincsenek. Belõlem csakis és kizárólag 1, azaz egy létezik, mivel sem klónozva nem vagyok, sem pedig nem vagyok besorolható semmilyen középkategóriás kasztba!! :)))))

Javaslom a habzó szájjal fröcskölõknek, hogy mielõtt újabb támadást intéznének bárki felé, akinek a véleménye, érzései nem egyeznek az Övéivel, elõbb jó alaposan törölgessék le a monitort, és ha kell olvassák el annak véleményét egyszer, kétszer, háromszor... és csak utána, ha értették, hogy mirõl is papol az ismeretlen, akkor írjanak neki, vagy inkább akkor se!!!! :DDDD

ENNYI

ON
Ferrer 2010 jún. 05. - 17:40:32
(368/565)
Baptiste elsõ áldozatánál milyen gyümölcsök azok, amiket pakolgat a kosárba?
far vik 2010 jún. 05. - 17:34:53
(367/565)
Egyszer láttam, úgy fél éve, és a gyönyörûséges nõi testek sem tudnak rávenni, hogy most még egyszer megnézzem.
10/10
gabree 2010 jún. 05. - 15:09:28 10/10
(366/565)
Lehet, hogy egyesek betegnek vagy perverznek fognak titulálni, de nekem az egyik kedvenc filmem. Bármikor képes vagyok megnézni, hihetetlen érzelmeket vált ki belõlem. A szánalom keveredik az undorral és az izgalommal. Tényleg nem mindennapi érzések leszek úrrá rajtam.
A társadalom kritikája ez a film. Néhol el van túlozva, de az ember mégis érti a mondanivalóját. Mögé kell látni. Moziban láttam elõször és el kellett telnie egy kis idõnek a film megnézése után, hogy észrevegyem a mögöttes tartalmat. A másodjára már más szemmel néztem.
A könyvet letenni sem tudtam. Fantasztikus!