Téma: Pasta

dorombka 2013 ápr. 09. - 08:43:18
(207/627)
Halottam Elhaym blogjában, hogy Mr Sunyi tulaj, egyébként Alex mûvésznéven futó színésznek igen jó hangja van.És tényleg.
Talán ezzel kellett volna közeledni a hölgyhöz kaktuszmágnesek helyett ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Chu

És akkor halljunk Tõle néhány dalt:
Alex - I Love You [HQ]
http://www.youtube.com/watch?v=4M7xFB6x1Io

Alex Chu - Daisy [Eng. Sub]
http://www.youtube.com/watch?v=u6edkoT4c58
10/10
livennke 2013 ápr. 09. - 07:21:46 10/10
(206/627)
Csatlakozva az elõttem szólóhoz a mostani aktuális részben láttam a chef arcán és viselkedésében azt a felszabadultságot, hogy "igen, akkor én most szerelmes vagyok ebbe a kis nõbe és nem érdekel már semmi". Az esti mûszak végén a chef az irodájában ülve gondolkozik és eldönti, hogy átadja a titkos olaszországi receptfüzetét a lánynak, hiszen annak minden vágya, hogy fõleg a tésztakészítésrõl tanuljon. Az elmélkedésében megzavarja a konkurens bombanõ chef, aki láthatóan még mindig nem tudta elhinni (feldolgozni), hogy volt szerelmének (és orvul általa elárult párjának) a volt konyhalány tetszik, ezért rákérdez. A chef pedig nemes egyszerûséggel megmondja neki, hogy szereti a lányt. Az étterembõl kilépve hívja is, hogy hol van és ekkor tûnik fel a képben a volt igazgató (elnök vagy tulajdonos), most a bosszúra éhes pincér Seol(?). Követi a férfit a buszmegállóig, ahol leselkedni kezd. A kislány még mindig megbántott a sok napi kiabálástól, amit kapott a cheftõl és harcol saját magával (magában), nem tudja különválasztani a fõnököt és a szerelmet (ezt már elmondta a chefnek is valamivel korábban). A férfi ahogyan leül mellé leteszi a fegyvert és a szerelme érdekeit nézve közli vele, hogy mégis odaadja a titkos receptfüzetet a lánynak, sõt a következõ naptól, ha akarja visszaállhat a tésztasorra dolgozni, ha ezt akarja. Itt lép be a lány büszke önérzete és közli a férfival (rá sem nézve), hogy na azt már nem, mert vagy a saját önerejébõl jut vissza elõtte minden mást megtanulva vagy sehogy. Itt a férfi arcát érdemes nézni, hogyan jelenik meg rajta a csodálat a lány iránt és hogyan válik ettõl az érzéstõl teljesen felszabadulttá (szerintem itt röpködött volna a levegõben, ha tud). Talán ez volt az a pont, ahol a férfi végre teljes vállszélességgel fel akarja vállalni a szerelmét, a szerelmet, többször elmondva, hogy következõ nap álljanak ki többiek elé és valljanak színt. A férfi boldogságában új arcát mutatja, azt a nagyon kedveset, ami ha emlékszel megjelent a korábbi részekben egy két múltbéli bejátszásban, amikor még a bombanõ cheffel élt együtt Olaszországban. Többször megcsókolja a lányt, aki szintén meglepõdik a férfi reakcióján. Az epizód végén csavar egyet a leselkedõ Seol, akinek az arcán ördögi vigyor jelenik meg, amely egyben roppantul mulatságos is. Így lesz vége.

Feltétlenül javaslom, hogy legalább az epizód végét nézd meg, fõleg, ha még nem sikerült letölteni a youtubon beírva a Pasta (Korean drama) szót a keresõben elõ fog hozni sok részt, itt egy egy epizód meg van jelölve számmal, mondjuk a tegnapi a 14. és ebbõl van kb 8 kisebb feltöltés sorszámozva, ha jól emlékszem, akkor, amirõl írtam a 7. a sorban. Ha bejött ez a 7., akkor a szövegátírást be tudod állítani megkeresve a magyar feliratot. Igaz, hogy nagyon gyatra a fordítás, de nem is ez az érdekes. Az élmény az eredeti hang miatt szerintem sokkal erõteljesebb lesz.
10/10
Illiona 2013 ápr. 09. - 01:03:47 10/10
(205/627)
Ez az elképedések epizódja volt.
Kim San elmondja a nõvérének, hogy a lány akit szeret, még csak nem is sejti, hogy õ szereti. Ezenmértékû gátlásosságtól a rámenõs nõvér jócskán elképed.
Yoo Gyeong elhivja egy kávézóféle csokoládézóba a séfet, Valentin nap alkalmából, de épp ott lebzsel a háromrettenetesszakácsnõ és elcsípik a szerelmespárt. (Persze a most nyitott üzletükben semmi munka nincs) Közönségesek, mint mindig és ordénáré módon viselkednek velük. Persze egy perc mulva már az egész konyha kettõjük lehetséges románcukról fecseg elképedve.
A séf próbál kemény lenni a lánnyal, hogy ködösítsen, de ez egyre nehezebb mindkettõjüknek.
A pletykát legutoljára a két reménytelenülszerelmes (Kim San, és a szépszakácsnõ) hallja meg egyenesen a volt igazgató,( épp most pincérsegéd ) didalittas tolmácsolásában, amitõl már õk is némán elképedve sejhették meg, hogy a reménytelenülszerelmes állapot az a kettõjük kiváltsága épp.
A sok férfi szakács pedig elkapja yoo gyeongot, és rátámadnak, mint valami kommunában, ahol az egyén érzelmi szuverenitása nem létezik. (Ettõl a kommunás hangvételû elszámoltatástól már én képedtem el!!!)
Azután lépcsõn ülve a séf képedt el azon, hogy az igazgató is bejelentette neki igényét a lányra, így most már a könnyen ölébe hullott szerelmet ha meg akarja tartani, akkor bizony pedáloznia kell, hisz most már van vetélytárs!
mivel a séf keményebb bánásmódja megzavarja mindenki tisztánlátását ez ügyben, igy az ujraigazgatóságrólábrándozó pincérsegéd kémkedésre szánja el magát, és meglesi a buszmegállóban a szerelmespárt és igazán elképedt arccal szembesült azzal, hogy azok csókolóznak!
Erika2536 2013 ápr. 09. - 00:04:37
(204/627)
A mai (04.08.) részrõl sajnos lemaradtam, valaki röviden elmondaná, hogy mit hagytam ki? :(
Elõre is millió köszi!
10/10
livennke 2013 ápr. 08. - 23:51:07 10/10
(203/627)
A 10. résznél kezdtem el nézni úgy, hogy felhívták rá a figyelmemet és azt kell mondanom, hogy régen volt már olyan film, fõleg sorozat, amely ennyire rabul ejtett. Nem bírtam ki és elõször nem letöltöttem, hanem a youtubon kerestem rá. Végignéztem 1-20-ig az egészet elõször az angol fordítóprogrammal, aztán a magyarral, hát ezeket ne részletezzük, a végén már kínomban nevettem a sok melléfogáson, DE tulajdonképpen így is fantasztikus volt, leszámítva a kb 8-10 perces darabokra szabdalt részeket követni. Feltétlenül ajánlom az eredeti nyelven legalább egy résznek a megnézését, hihetetlen, hogy mennyire más, mint a magyar szinkron, de ezt már mások is elmondták elõttem. A fõszereplõ férfi chef magyar szinkronhangja sajnos nem adja vissza Lee sun-gyun alakítását, annyira különbözik egymástól, mint tûz és a víz, de tiszteletére legyen mondva, azért néha meg-megpróbálta. Igaz, hogy a koreai nyelv nekünk furcsa, de érdemes egy próbát tenni. A film zenéje is nagyon tetszik. Talán az fogott meg ebben az egész sorozatban, hogy olyan naivan tiszta és egyszerû és mégis emberi. Eddig nem néztem ázsiai sorozatokat, de most rákerestem és például az ezt a filmet gyártó MBC (ha jól írtam)bõven kínál néznivalót. Gratulálok annak, aki lehetõvé tette, hogy ez a sorozat is magyar képernyõre kerüljön.
dorombka 2013 ápr. 08. - 05:48:50
(202/627)
Szépszakácsnõt a tulaj húga hozta össze a bátyussal.
Ezt õ említette egyszer , amikor hármasban beszélgettek.
Azt nem tudom milyen "mély" kapcsolatig mentek, mert mindkettõ csak exnek, meg barátnak tartja a másikat.
Pedig õk jobban összeillenének, jól látja a hugi.

A tulaj lehet, hogy gátlásos, de nekem ilyennek tûnik gazdasági téren is, vagy ki tuja, az is olyan homályos.
Nem tudom miért, de mindig úgy érzem, hogy egy csomó eltitkolt lépésre készül, és ezért nekem inkább a sunyi karaktert képviseli, amit a külseje , pontosabban az arcmimikája is megerõsít.

Sosem vállalná fel a kis szakácsnõt a világ elõtt szerintem.
Nem lenne vele boldog a lány az tuti.Esetleg a kitartottja , szobadísze lehetne.
Hát micsoda dolog volt az az "elsõ" randevúszerûség: titkon, erõszakosan elrángatva, egy kietlen helyre. Brr.

De legalább tükrözõdtek (=a reménytelen szerelem jelképe a koreai sorozatokban )
10/10
Illiona 2013 ápr. 07. - 21:50:00 10/10
(201/627)
Õk valamikor a film elõtti idõben voltak egy pár. Bár egy ilyen rámenõs nõvel hogyan nem volt Kim San gátlásos, ezt nem értem, de gondolom ez is a film egyik kidolgazatlan szála, több ilyen is van ebben a soriban.
A régi igazgató meg egy olyan karakter aki a humort biztosítja, aki a nagy bukás után próbál a szamárlétra legaljáról visszakapaszkodni, az õ karaktere hiányozna, ha nem volna. Õ alakította az államelnököt a My Princess cimû soriiban, ott pedig nagyon jól "elnökösködött", az pont ellentétes szerep volt.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 21:14:04 10/10
(200/627)
Ennek fényében nem áll össze, mikor alkottak párt Kim San és Oh Sae Young? Errõl is volt szó.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 21:12:45 10/10
(199/627)
Bár nem tudhatjuk, mi rejtõzik benne...
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 21:12:00 10/10
(198/627)
Ebben van valami.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 21:11:17 10/10
(197/627)
Tehát, így került a konyhára, értem, nagyon cseles! :)
A legnagyobb nyomás valóban a séfre nehezedik, az biztos! Persze, könnyebb a dolga az igazgatónak a munka frontján és egyértelmû a szándék, hogy miért támogatta, hogy a volt barátnõ bekerüljön és a többi kis keverése. Majd most színt vall. Úgy látom, már sokan tudják, csak épp az érintett nem is sejti. Tényleg furcsa, hogy ennyire ragaszkodik Yoo-Gyeonghoz, miközben nem lép.
Azt a részt láttam elõször, amikor a régi igazgatót kirúgták, a tojás-ügy miatt (?). Nem nagyon látom a lényeget, miért vette õt vissza Kim San, lehet, hogy csak színesítik a történetet a karakterével. (Azon túl, hogy vissza akarna kapaszkodni, a kirúgott lányaival együtt, amire szerintem, esélye nincs).
10/10
Illiona 2013 ápr. 07. - 20:45:36 10/10
(196/627)
Szerintem ha Kim San megtette volna az elsõ lépést és megszerezte volna a lányt, akkor ott lett volna következõ akadály: tudott volna-e egy ilyen gátlásokkal terhelt ember nyújtani érzékiségben, erotikában egy tapasztalatlan, szûz lánynak?
Szerintem nem.
10/10
Illiona 2013 ápr. 07. - 19:54:12 10/10 Előzmény kisGabi
(195/627)
Kim San akkor ismerte meg a lûányt amikor az felvetette magát dolgozni az étterembe 3 évvel ezelõtt, mégpedig úgy, hogy csinált egy hatalmas számlát a barátnõivel, ettek ittak, amit persze nem tudott kifizetni, és igy le kellett dolgoznia. Amikor kijött az étterembõl, boldogan hogy sikerült bejutnia a konyhára, akkor az utcán a barátnõivel ünnepelt, és ezt már kifigyelte Kim San. Attól kezdve figyeli õt.
Ezek az akkori barátnõk nem ez a 3 szörnyû nõszemély, hanem más lányok voltak!!!
És hát könnyû Kim Sannak rendesebbnek lenni, õ még nem szenvedett el sérelmet más nõtõl, megvan az érzelmi ártatlansága, és nem kell felelni a lány munkájáért, hiszen az még csak most tanulja a szakmát, és rengeteg hibát is vét közben, amikért a séfnek kell felelõsséget vállalnia.
A séfnek nehezebb rendesnek lenni! Õt már egy szakácsnõ csúnyán elárulta, (aki ráadásul most ujra erõszakosan ott liheg bele a nyakába) tanítani a szakmát a lánynak, megvédeni a volt igazgatótól, meg a többi szakácstól, akik egyáltalán nem kíméletesek. És hát van egy erõs "hím" temperantuma, és az önuralom sem mûködik sokszor nála.
De én azéert az õ híve vagyok!!!
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 19:51:42 10/10 Előzmény Illiona
(194/627)
Na, de a lány mellett nem biztos, hogy gátlásos lenne! Sõt.. Csak az elsõ lépést nem tette meg valami miatt. Vagy kiderül miért, vagy nem. Elvégre "elhalászták" az orra elõl, most döntéskényszerbe került.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 19:47:32 10/10 Előzmény reay
(193/627)
Lehet, hogy kiderül valami Kim Sanról, talán jobban kibontják a karakterét. Valami válaszféle jó lenne, hogy miért nem mert lépni eddig.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 19:38:27 10/10
(192/627)
Oh Sae Young csodaszép nõ.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 19:36:58 10/10
(191/627)
Most, hogy tudja, elfogadja mindennel együtt.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 07. - 19:36:00 10/10
(190/627)
Igaz, tényleg vendégként járt oda az igazgató, errõl volt szó többször is. Honnan ismerte a lányt? A házból, ahol laknak? Igen, a séfnek ilyennek kell lenni, értem én a magatartását. Viszont utalt már olyanra Yoo-Gyeong, hogy az igazgató sokkal kedvesebben beszél vele, nem csak leoltja folyton. Bár, akkor még nem is remélte, hogy a séf viszont szereti õt.
10/10
Illiona 2013 ápr. 07. - 16:16:57 10/10
(189/627)
Kim Sant semmilyen trauma nem érte, õ ilyen, viszont a húga meg túlzottan gátlástalan, a kettõjük családi átlaga viszont pont a normális.
reay 2013 ápr. 07. - 15:45:16
(188/627)
"semmilyen trauma eddigi éltében nem érte" Ez biztos? Még arra is gondoltam,hogy esetleg kapcsolatban lehetett más valakivel,és ezért nem lépett a lány felé,de még várom,hátha kiderül róla valami a következõ részekben. Én úgy érzem,hogy kedvesebb vele,közvetlenebb,nem küldi el rögtön,én így látom,elfogadom ha te másként. :) Ahány szem... A séf sokkal jobban kimutatja az érzéseit,mint az igazgatóról,teljesen más a két karakter. Jobban illik a fõnökhöz szerintem is,jelenleg legalábbis.A másik férfi titokzatossága miatt még kérdõjel nálam. Szóval nem zárom ki,hogy másként látom pár rész múlva.