Téma: Pasta

dorombka 2013 ápr. 10. - 11:12:38
(267/627)
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy az alaptésztát ki, hol és mikor készíti és fõzi ?
dorombka 2013 ápr. 10. - 10:38:13
(266/627)
offtopic
dorombka 2013 ápr. 10. - 10:28:49
(265/627)
Acu valóban nagyon vontatott volt, de aki végig kitartott mellette és a topikból kiegészítette a látottakat,
az egy nagyon érdekes, felejthetetlen, különös hangulatot ismerhetett meg Japán egy igencsak alapvetõ fordulatának idõszakáról.
A történet látszólag kevés mozgalmasságot láttatott, de bizony a valós élet igencsak forradalmi volt.
A film inkább hangulatában, elfojtott érzelmeiben adta ezt vissza.
De valahogy nekem a japánok úgyis olyan zárkózottak...kívülrõl legalábbis.
Én is sokszor untam, de érdekes, hogy utána az Acu-hangulat napokig hiányzott.

Reméljük, hogy lesz még ázsiai sorozat, én is a koreaira szavazok,
bár egy nem túl mûvészi-avangárd kínait is megnéznék.
offtopic
dorombka 2013 ápr. 10. - 10:18:10
(264/627)
A való életben is sokkal értékesebb a "vad", ha többen megküzdenek érte.:))
Verdzsi_89 2013 ápr. 10. - 10:18:05
(263/627)
Ha jól láttam csak 20 részes...úgyhogy nemsokára vége... :(((
Remélem találnak vmi hasonló jó kis sorozatot, mert elnézést ha vki netán szerette, de az Acu hercegnõ szerintem rémunalmas volt :D
Utoljára ami jó koreai sorozta volt sztem a Palota Ékköve :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 10. - 10:16:45 10/10
(262/627)
:)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 10. - 10:16:24 10/10
(261/627)
Látszólagos sutasága ellenére, nekem is szimpatikus(abb) a tulaj. Annyira nem taszítja a fõhõsnõt sem, ahogy látom, de a fõnökért rajong. :)
10/10
kisGabi 2013 ápr. 10. - 10:12:57 10/10
(260/627)
Nem akármilyen rész volt ez is... :)
Verdzsi_89 2013 ápr. 10. - 10:11:55
(259/627)
Ázsiai sorozatoknál az is megszokott hogy a kis naiv, manipulatív, szûkszavú csetlõ-botló lány beleszeret a kemény, karakán, ellentmondást nem tûrõ férfiba...majd ami elõször ellenszenves mindkettõjükben a másikban, az utána vnzóvá válik.
Ez is amolyan tipik :)
Nekem amúgy a fõnök szimpi,sõt szexinek találom, fõleg mikor fancsali fejjel morcos :)
Milyen szerencsés Seo Yoo-Gyeong,hogy egyszerre két ilyen jó pasi is belé van zúgva :))))
10/10
kisGabi 2013 ápr. 10. - 10:11:04 10/10
(258/627)
Igen, én is ezt tapasztaltam közöttük. Ugyanúgy megvannak a belsõ vívódásaik, mint bárki másnak a világon, de a szülõk, a család tisztelete, a testvérrel való alapvetõen normális viszony teljesen evidens náluk. Engem keresztényként maximálisan elfogadtak, tisztelettel kommunikáltak velem és ez természetesen kölcsönös volt. Az is igaz, hogy a magyarokkal elfogultak, szeretik õket, de a kedvesség nem ennek szólt. Sokféle hátterû, hétköznapi emberrel beszéltem és teljesen tárgyilagosan lehetett beszélgetni velük vallásról, kultúráról, történelemrõl, politikáról, bármirõl; jól érveltek, nem akartak téríteni, gyõzködni. Lényegében az volt, amit leírtál, kulturált párbeszéd, amit kölcsönösen élveztünk.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 10. - 09:53:41 10/10
(257/627)
Igen, õ is szép, nekem is eszkimó arc jutott eszembe. :)
10/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 10. - 01:48:20 10/10
(256/627)
Na, azért ez nem limonádé :) Számomra az egészen mást jelent :) Limonádé (nekem) pl. a "Coctail" Tom Cruissal, vagy ugyanígy Tom-os film "Túl az óperencián", vagy "Dirty Dancing" Patrick Swayze-vel. Sorolhatnám napestig.
Kedvesnek sem mondom, pont a mûfaja miatt, karakterek miatt. Inkább vannak benne talán "kedves" részek, szép pillanatok is..
Az elején, és még egy jó darabig azért eléggé nyomott, rossz hangulatot tudott kölcsönözni, köszönhetõ ez az "új" séf megjelenésének, és kegyetlen, bunkó modorának.
Mára már szelídült a történet, és pont mostanában kezd bennem legalábbis "jobb" érzéseket kelteni. Ettõl függetlenül az elsõ pillanattól érdekesnek találtam az egészet, és nagy rajongója lettem :)

Ha már kedves, és szerintem tényleg szerethetõ figura, akkor az számomra pont a tulajdonos lenne :) Benne tényleg rettentõ sok kedvesség lakozik, abszolút udvarias, mindig a nõt helyezi elõtérbe, és az õ érdekeit nézi. Kellemes a kisugárzása, "hangulat" mellette lenni :)
10/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 10. - 01:33:58 10/10
(255/627)
Egyetértek, az ilyen Dr.Csont, meg Mentalista, Kaméleon, Grace Klinika, és egyéb szarságok, hát meg sem nézném õket :) Utána is kellett nézem pár címnek, mert nem kísérem figyelemmel. Olyannyira rosszak, teljesen nézhetetlenek, abszolút nem kötnek le, mégis minden este ilyen nulla filmek mennek egész héten, két adón is. Meg a többin is, ha ismétlik. Könyökömön jön ki már a cím hallatán is. Ûbergagyesztán mind!
10/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 10. - 01:27:43 10/10
(254/627)
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, egyáltalán nem sablonos. Sosem tudhatod (ha nem látnád az elõrészeket :)/, hogy mi fog történni benne. A benne lévõ karakterek is nagyon jók, sokszor nagyon groteszkek :)
És ahogy ezek a koreaiak tudnak nézni (bambulni), mikor épp csodálkoznak, és más európai már rég beszélne, tenne, cselekedne, akármi, akkor õk csak tátott szájjal ott állnak :) De minden az arcukra van írva :) Hihetetlen az egész :) Egyébként annyira lejön, hogy más kultúra, minden jellegzetessége a népnek benne van :) Sokszor gusztustalan, sokszor kegyetlen is :)
10/10
livennke 2013 ápr. 09. - 22:44:58 10/10
(253/627)
Így van, egyetértek! Mindenkit tettei szerint!

Nos, a bomba felrobbant ebben a részben, megvolt a dráma! Seol volt igazgató nagyot alakított és az õ szinkronhangját el is találták és a film elején az a táncbemutató.....hát nagyon tetszett. Jó nagy kavarodást okozott a szakácsok között, talán õ nem is annyira negatív figura, csak a saját eszközeivel harcol az igazáért. A végén a chef arca volt nagyon beszédes, mondhatjuk, hogy ez a feltétel nélküli szerelem megnyilvánulása volt, mindenesetre, ahogyan felvállalta a lányt és az érzéseit tudva, hogy milyen következményekkel jár, az tiszteletreméltó és csodálatos. Nagyon jó részek vannak még hátra.
dorombka 2013 ápr. 09. - 20:33:23
(252/627)
És MIT TUSZ, szó szerint mit teszel le az asztalra.
Még Szépszakácsnõnknek is elismerték, hogy jó az az alaplé.
Jó jelenetek voltak azok a mindenféle okból szervezett titkos fõzõcskézések.:))
dorombka 2013 ápr. 09. - 20:29:33
(251/627)
Bizony õ is szép, ha nem szebb, mint a Szépszakácsnõ.
És nem csak azért mert szerepe szerint is tiszta és õszinte, hanem számtalan arca van és mind kedves.
Ez persze ízlés dolga.
Szeretem, ha egy színõsznõnek ezer arca van
Valahol azt olvastam a Pastával kapcsolatban , hogy olyan, mint amikor Hamupipõke, megszépül.
Vagy számtalan hasonlat lehetne kiskacsa/hattyú, lepke/pillangó.

Kong Hyo-Jin 1980-as születésû igen népszerû színésznõ.
Egyébként volt köze a divatszakmához is, sõt modellkedett is.
http://asianwiki.com/Kong_Hyo-Jin
10/10
livennke 2013 ápr. 09. - 20:23:38 10/10
(250/627)
Nagyon jó példa Törökország, de bármely más arab ország is, mindegy hogy szegény vagy gazdag, de ez a fajta viselkedés lépten-nyomon tapasztalható. Az idõsebbeknek megadott tisztelet, fõleg az idõsek tisztelete. Anno volt egy török ismerõsöm, itt élt pár évig, nála például az, hogyan beszélt a szüleirõl, a családjáról, hát mélyen elgondolkodtatott, pedig már 40 elmúlt akkor, nem mondhatnám forrófejû lázadó kamasznak. Õ sem volt tökéletes, de az alapok nagyon jók voltak és soha nem akart ránk erõltetni semmit például a vallásával kapcsolatban, ha kérdeztél, válaszolt, ha érdekelt valami, elmondta. Különben ez másokra is igaz volt abból a kultúrából.
10/10
livennke 2013 ápr. 09. - 20:07:24 10/10
(249/627)
Maximálisan egyetértek!!! A filmben is látható, hogy ott vannak a fiatal chefek, akik különbözõ hátterekkel rendelkeznek, lázadnak? igen, elmondják a saját véleményüket? igen, mást akarnak? igen, de minden esetben megadják a tiszteletet a másiknak, legyen az fõnök, elöljáró vagy éppen ellenfél. Igen: nem rombolják/rombolták le a múltjukat, beleépítették a jelenbe és viszik tovább a jövõbe, ráadásul ezt a mentalitást, majd késõbb gondolkodásmódot már egészen pici kortól belenevelik a gyerekekbe. Szemérmesebbek? igen, távolságtartóbbak? igen, de szerintem nyitottak a világ másik végérõl érkezõk felé. Mindegy, hogy honnan jössz, az a fontos, hogy MILYEN EMBER vagy.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 09. - 19:57:48 10/10
(248/627)
Nem, biztosan nem tévedsz, hasonlót tapasztaltam Törökországban is, és mindig nagyon tetszett a modern és a hagyományos egymást kiegészítõ megléte. Az elõtted szólókkal is szóról szóra egyet értek. Egyértelmû, hogy ezek miatt örülünk annyira ennek az egy óra kikapcsolódásnak, fõleg, reklámtól mentesen, ez már túl szép, hogy igaz legyen... :) Ez lenne a normális.