Téma: Pasta

10/10
Illiona 2013 ápr. 07. - 15:07:06 10/10
(187/627)
A séf agresszivitása engem nem zavar, különben nem is tudott volna fegyelmet kialakítani-tartani a konyhán. A lány meg pont õt szerette meg, és már többször is tanúságot tett arról, hogy nem "csak úgy" szereti, hanem el fogadja a férfit, annak keménységével együtt. Tetszik ez a nõies besímulás a férfi erõs akaratának. Egyébként a lány apja ilyen kemény fejû, a lány ebben nõtt fel, valószinûleg ezért tudja elfogadni a séfet annak dühkitöréseivel, vagy ahogy Te látod agresszivitásával együtt.
10/10
Illiona 2013 ápr. 07. - 13:53:00 10/10
(186/627)
A koreai nõk sokkal visszafogottabbak egy kapcsolatban, és nem kezdeményeznek, vagyis Yoo Gyeong épp kelllõen volt kedves vele az ottani szokások szerint. Végül is õ ebben a 3 évben csak konyhalány volt, még csak nem is szakács, mégis sokat törõdött Kim Sannal.
Szerintem most sem kedvesebb vele, mint régen, csak ugy tünik, mivel a lány kisugárzása változott meg attól, hogy szerelmes, de mindenki felé sugárzóbb.
A lány ha nincs a séf, akkor sem lett volna szerintem igazán boldog az igazgatóval, mert annak szinte beteges gátlásossága nagyon ellentétes a lány hangos igazságkeresésével és harcosságával.
És pont ezen tulajdonsága miatt illik jobban a séfhez, akivel igazi jó párost alkotnak.
A séf azért is szimpatikusabb szerelmi ügyei terén, mert õ legalább meri szeretni a lányt. Azután, hogy a séf nagyot csalódott a nõkben, és valószinûleg ki is ábrándult és nem kicsit, (bár ezt nem bontják itt ki, de a sorok közt ott van) mégis amikor talált egy igazán kiismerhetõ rendes lányt, akkor fel merte vállalni, és merte szeretni. Kim Sant semmilyen trauma eddigi éltében nem érte, mégsem meri felvállalni az érzéséeit, csak akkor kapkodna, amikor már a lány "elkelt" az orra elõl.
5/10
offtopic
csikosi 2013 ápr. 07. - 11:47:22 5/10 Előzmény Illiona
(185/627)
Hát ez nem csak a koreai filmekben van!
Mindenki mást szeret és mindenki a máséra vágyik.
Nem sorolom, hogy bármelyik sorozatot-filmet nézzük!
Üdv:
reay 2013 ápr. 07. - 10:39:35
(184/627)
Az igazgató vendégként volt jelen három évig,u.m. inkognitóban. Szerintem is sok ez az idõ,kissé érthetetlen számomra is,miért várt ennyit. (Esetleg lesz rá valami magyarázat?) Viszont Yoo-gyeong is elég hûvösen viselkedett vele,a múltban is,amit szintén nem nagyon értek. Talán emiatt a hûvösség miatt várt ennyit az igazgató. Mostanában azonban már kedvesebb a férfival.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 06. - 20:39:36 10/10 Előzmény Illiona
(183/627)
Azt nem tudtam, hogy az igazgató már 3 éve gyötrõdik. Csak a 4.-5. résztõl kezdtem nézni a sorozatot, amikor véletlenül felfedeztem és elõtte ragadtam. Azóta nézem esténként. Így nekem szimpatikusabb Kim San, összehasonlítva az agresszívebb fõnökkel. :) Nem ismerem az elõzményeket, csak azt olvastam, amit a port.hu írt. Ezek szerint, az igazgató is ott dolgozott? De ha úgy van, ahogy írod, akkor egyet értek veled. Ha három év alatt nem jutott semmire, akkor egyértelmû a lány választása.
10/10
Illiona 2013 ápr. 05. - 23:21:15 10/10
(182/627)
Ebben a filmben is elõjön, ami szinte minden kóreai filmnek kötelezõ tartalmi eleme, hogy mindenki másba szerelmes, és egy emberbe ketten, így biztosítják, hogy még véletlenül se lehessen mindenki számára boldog befejezés.
Valóban kétféleképpen szeretik a lányt, de szerelem az csak egy van, és csak egyféle van. Az igazgató ha ennyire gátlásos, hogy 3 év kevés volt ahhoz, hogy közeledjen a lányhoz, akkor most mit is akar? a lány közben minimum 25 év körül lehet, logikus hogy igazi érzelmekre, igazi férfira vágyik. Ha a kémia müködött volna, akkor már léptek volna.
A séf részérõl viszont szimpatikus, hogy mer ujra szeretni egy szakácsot, és mer ujra megbízni egy nõben, nem csámcsog a régi sérelmeken. Benne megmaradt a hit a szerelembe..
10/10
kisGabi 2013 ápr. 05. - 22:37:26 10/10
(181/627)
Ezt elírtam, na még egyszer...
tehát, nem hiszem, hogy olyan dolog hangzott volna el az eredeti szövegben, ami ne lenne normálisan megfeleltethetõ, lefordítható. Ezért is hat morbidnak és komolytalannak és igénytelennek a bundabugyi kifejezés.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 05. - 22:33:47 10/10
(180/627)
Lehetséges, hogy ez nem véletlen és a séf nehezen megnyíló személyiségét akarja kifejezni. Az elõzetes szerint, az igazgató azt állítja majd, hogy szereti a lányt. Nem "kedveli", hanem "szereti", így szólt a szinkron. Szembeszökõ, ahogy a két személy teljesen másképp szereti õt.
10/10
kisGabi 2013 ápr. 05. - 22:30:30 10/10
(179/627)
Ez a "bundabugyi" elég gáz volt. Manapság... vicces. Vagy inkább siralmas. Nem hiszem, hogy normálisan megfeleltethetõ, lefordítható dolog hangzott volna el az eredeti szövegben.
10/10
Illiona 2013 ápr. 05. - 20:01:12 10/10
(178/627)
Volt a korábbi részben is egy lényeges eltérés, amikor a konyhában a séf szerelmet vall a lánynak. A google fordítás szerint azt mondja, "én is szeretlek" a magyar szinkron szerint meg hogy " én is kedvellek"
Hát ez is lényeges különbség.
10/10
Illiona 2013 ápr. 05. - 19:57:52 10/10
(177/627)
Én google fordítással néztem meg elõre, és néha bizony nagyon zanzás volt így a magyar szöveg, de azért értettem a cselekményt.
Viszont a tegnapi részben amikor a séf rányitott a a lányra az öltözõben, utána a a lány azt mondta a google fordítás szerint, hogy "meglátta a harisnyámat" a magyar hivatalon szinkron szerint meg így hangzott: "meglátta a bundabugyimat" Azért ez nagyon nagy különbség. A fõszereplõ igaz hogy egyszerû családból származik, de albérletben lakó modern városi nõ. és a konyha ahol dolgozik munkaidõben biztos van 30-35 fok meleg. Most már kíváncsi lennék tényleg az eredeti szövegben mi szerepel!?
10/10
goodgirl 2013 ápr. 05. - 17:04:45 10/10
(176/627)
Nagyon jó kis filmsorozat. Beleszerettem az elsõ pillanatban. Elõször koreai nyelven angol felirattal láttam, és meg kell, hogy valljam, kissé csalódott voltam a magyar változat miatt. Az eredeti hanggal sokkal dinamikusabb az egész, több érzelem jön át. Az angol felirat és a magyar fordítás között is jó pár helyen találtam különbséget. Angol felirattal sokkal jobban tetszik. Ettõl függetlenül nem mulasztom el ma sem megnézni az m2-n.:)
10/10
cseresznyemag 2013 ápr. 05. - 12:38:40 10/10
(175/627)
Na, azon nagyon nevettem :D
abisztriczky 2013 ápr. 05. - 11:31:30
(174/627)
Hát az nagyon aranyos volt, ahogy édes 3-asban elaludtak a tegnapi rész végén!
dorombka 2013 ápr. 05. - 08:15:49 Előzmény dorombka
(173/627)
És még egy kis életrajz magyarul
No Minu
Édesanyja Japánban dolgozott énekesnõként, húszéves volt, amikor fia megszületett.[2]
No Minu 2004-ben a TRAX rockegyüttes dobosaként debütált Rose mûvésznéven. .....
http://hu.wikipedia.org/wiki/No_Minu

És még punkos idejébõl
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4tUTeX16jIo#!
matyagi 2013 ápr. 04. - 20:07:44 Előzmény andi44
(172/627)
Igen, ezzel maximálisan egyetértek, de azért elég más hangvételû mint a Pasta, ezt is érdemes hozzátenni. Azért a Winter egy kõkemény dráma, és persze romantika. De semmiképp se nézze aki könnyed kikapcsolódásra vágyik. Viszont aki gyönyörûen fotózott, szívmelengetõ zenével ellátott bravúros színészi alakításokat és megható történetet szeretne látni, az semmiképp se hagyja ki. ;)
andi44 2013 ápr. 03. - 23:43:32
(171/627)
Nekem az idei év legjobb sorozata a That Winter, azt érdemes megnézni.

http://www.youtube.com/watch?v=hbEoIyt8PSQ
http://www.youtube.com/watch?v=95gZR80nnfA

és a zenéje is nagyon szép.
9/10
hotiron 2013 ápr. 03. - 23:21:21 9/10 Előzmény matyagi
(170/627)
Hát Te nagyon kedves vagy! Köszi!
Megnézem ezeket az oldalakat és kideritem hogy kell használni :)
matyagi 2013 ápr. 03. - 09:13:27
(169/627)
Igen, van számos kulturális különbség, de ha ezeket megszokja az ember, akkor nagyon jó kis sorozatokat kap cserébe. Ha a torrent letöltés nem riaszt vissza, akkor itt van egy hatalmas kincsesbánya: http://www.d-addicts.com/forum/ vagy ha direkt linket szeretnél akkor mondjuk ez az oldal: http://doramax264.com/
Természetesen sok más helyen is találhatsz sorozatokat, de ezek az egyik legnagyobb oldalak.
Feliratból meg majdnem mindent megtalálsz itt: http://azsiaekkovei.hu/index.php
Nem tudom hogy pontosan milyen típusú filmeket kedvelsz, de ha nem kosztümösbõl ajánlhatok, akkor a Secret Garden elég alapmû, vagy nekem nagyon tetszett a Gentleman's Dignity is. Persze nagyon sok sorozatot tudnék még ajánlani, de nem ismerem a pontos ízlésedet.
9/10
hotiron 2013 ápr. 02. - 23:03:43 9/10 Előzmény roni102
(168/627)
Hogy lehetne megszerezni?? Hol lehet megtalálni?