Téma: Pasta

offtopic
mioka1 2013 márc. 25. - 19:56:38
(127/627)
ja, és elõtte a Waczak szálló van, magyarul:)

sose tudtam angolul felfogni idõben a poénokat, legalább most megnézem
mioka1 2013 márc. 25. - 19:53:10 Előzmény zenepalota
(126/627)
Valaki ezt írta elõttem.Tényleg,2010,január-március , most néztem a hancinemán http://www.hancinema.net/korean_drama_Pasta.php ---파스타. Jé, Majdnem pontosan kiejtés szerint írják:)csak az sz betû alá becsempésztek egy ü-t

Hirtelen megöregedett a papa, vagy most nagyon elsminkelték öregebbnek

Különben, azt az egyet meg lehet tanulni a mai koreai filmekbõl, hogy mennyire fontos a család. Nem tudom, igaz-e ez, vagy csak felnagyítják

Errõl eszembe jutott a milliomos miss Kim, Judit tudja, pontosan, mi a címe, az ugyan már jó régi, de az is jó lett volna kezdésnek, nagyon aranyos kis film JJH-val, én akkor láttam elõször mai koreai családi életet, két fiatal küzd benne a megélhetésért, és mindenféle munkát elvállalnak, az jó körkép is egyúttal.

Bár lehet, hogy a pasztánál arra megy ki a mondanivaló, hogy küzdenek meg a koreaiak az olasz konyhával:), vagyis, hogy fogadják be az idegen dolgokat
mioka1 2013 márc. 25. - 19:28:22
(125/627)
igen:) mindenki szép, ha mosolyog..különben tényleg feljavult, biztos az lesz, hogy a végére kialakul majd egy jó csapat a konyhában...

nem tudtam, hogy ennyit kell vacakolni egy tésztával..de próbáltam a pozitív képeket utánozni, csak én szójaszószt tettem rá az egyszerûség kedvéért, és tényleg sokkal finomabb lett, csak én nem dobáltam, csak egy lapáttal állandóan forgattam, elvégre nekem csak egy serpenyõt kell kezelni:)

az viszont érdekes, hogy azzal meg nem foglalkoznak, hogy milyen az alaptészta..pedig az is nagyon fontos, egyszer voltunk Ravennában egy igazi házi Mamma pasta kis étteremben, ott mindent helyben csináltak, és persze, teljesen más volt-- ég és föld a különbség
vondermonarchi 2013 márc. 25. - 18:49:03
(124/627)
Nem baj ha nem mosolyog, morcosan jobb :))
hanguktaekwondooo 2013 márc. 25. - 17:40:27 Előzmény vondermonarchi
(123/627)
Az ilyen hányavetin, meggondolatlanul
szétszórt
szavak készséggel engedik, hogy mögéjük lássunk.
És ottan tanyázik maga az ember.
Erõtlenség kerülgeti, ezért
erõszakos.
Elnyomástól szenved, ezért
kiabál.
Kétségbeesésében úgy vacog, hogy még a tüzet is eltapossa.
Senki rá ne jöjjön,
mennyire fázik.
Fél.
Önmagától
omama2 2013 márc. 25. - 14:03:10
(122/627)
Üdvözlet minden Pasta és ázsiai film rajongónak! A morcos fõnök bizony tud mosolyogni már több filmben láttam és ott vidám szerepeket játszott!
dorombka 2013 márc. 25. - 12:02:28
(121/627)
Én a sorozatra gondoltam.Még nincs kedvencem.Úgy általában aranyosak :))
http://asianwiki.com/Pasta_-_Korean_Drama

A kedvedért kerestem a fõszereplõrõl egy mosolygós képet, tán más is örül neki. :)
http://asianwiki.com/Lee_Sun-Kyun
reay 2013 márc. 25. - 11:43:27 Előzmény dorombka
(120/627)
Ugye? :) Csak mindig elég feszült,gondolom majd mosolyogni is fog valamikor. ;)
offtopic
dorombka 2013 márc. 24. - 16:54:08 Előzmény vondermonarchi
(119/627)
Kezd nekem is tetszeni. :))
10/10
Illiona 2013 márc. 24. - 11:30:17 10/10
(118/627)
Az East of Eden nekem is nagy kedvencem. Talán egyszer leadja valamelyik magyar adó.
Az lenne jó, ha már mindenképp kell a nézõk többségének a szinkron, de legalább az ismétléseket eredeti hanggal, feliratosan adnák. Igy mindkét tábor igényeinek megfelelnének.
Most a pénteki Pasta epizódban, amikor a fõszereplõ séf olaszul beszélt a telefonban, akkor az eredeti hangján szólt. Mint itt már írtátok, tényleg különleges, mély hangja van. A két fõszereplõ szinkronhangja nem egy jó választás lett, nagyon torzítja a személyiséget szerintem.
roni102 2013 márc. 24. - 09:02:23
(117/627)
Én eleinte csak ilyen kosztümösöket néztem, aztán egy nap úgy döntöttem egyefene legyen egy a napjainból és mondjuk nekem szerencsém volt mert olyat néztem 1.nek ami nagyon szerethetõ volt

én szívesen látnám késõbb az M1 en az East of Eden 50 részes , igaz nem kosztümös és már 4 éves de a karakterek, és a fõszereplõ nagyon jóó :)
AKi teheti nézze meg, ajánlom :)
9/10
Vimár 2013 márc. 23. - 20:18:02 9/10 Előzmény csikosi
(116/627)
Csak most néztem meg az üzeneteket. Visszatérve az Acura azt én nem bírtam megnézni, két részt láttam belõle,nekem bõven elég is volt. Azért írtam, hogy már alig vártam, hogy befejezzék és adjanak valami nézhetõbbet.
Egy kicsit ez a sorozat is nehezen indult de a második rész után már vártam a harmadikat.Most már tetszik. Igaz a fõszereplõ karaktere nekem sem tetszik igazán, de ettõl függetlenül szerethetõ. Bár nekem nem feltétlenül csak a pozitív hõsök tetszenek. Nem baj, ha egy kicsit rossz valaki.
omama2 2013 márc. 23. - 17:19:24
(115/627)
judy 62! Mióta a film megy azóta a klubtársaim és én is felkutattuk Alex zeneszámait és végighallgattuk, imádjuk a hangját. Végigolvastam az elõzõ hsz-eket, furcsa vitafórummá alakulnak itt a dolgok. Nem is nagyon szólok hozzá csak olvasgatok inkább. Sok régi ismerõs van itt is, más fórumról ( KNG fórum, Jumong, Silla stb) jó látni. A Pastáról az a véleményem, hogy még nem kell lehúzni, nagyon az elején vagyunk! Egy biztos le fogom tölteni amint kész a fordítása és megnézem eredeti hanggal Hiányzik a koreai nyelv......:)
Jó szórakozást mindenkinek!
10/10
Illiona 2013 márc. 23. - 14:50:52 10/10
(114/627)
Nekem nagyon tetszik ez a sorozat. Tény hogy tele van kisebb hibákkal, de hát ez csak egy film, és a tökéletesség utáni elvárás épp azt tenné tönkre, ami a legfontosabb, hogy szórakoztasson.
Ez a film egy kicsit más mint az általam látott többi koreai sorozat, de magán viseli azokat a jellegzetességeket, ami minden kóreai filmet jellemez: a fizikai érintkezés elfogadhatatlansága, és a boldogtalan, viszonzatlan szerelem.

Ami viszont tényleg nagyon zavar, az a 3 kirúgott szakácsnõ személye. Lehet hogy az alkotó célja az volt hogy a nõi egyenlõség mellett tegye le a voksát, és majd a fõszereplõ séfet álláspontja megváltoztatására kényszeríti a további események segítségével, de ez a 3 nõ szerintem erre a célra alkalmatlan, és nem tudom elképzelni hogy egy menõ étteremben a szakácsok nemtõl függetlenül is ilyen kicsinyesek, és közönségesek legyenek. Ezekkel a csajokkal én sem dolgoznék egy pillanatig sem együtt.
reay 2013 márc. 23. - 09:37:01 Előzmény vondermonarchi
(113/627)
Szia! Igen,rá. Fincsi. :D
vondermonarchi 2013 márc. 23. - 02:35:40
(112/627)
Alakul a sorozat :)
offtopic
Texas Bill 2013 márc. 22. - 17:20:27
(111/627)
Ázsia-i nem azonos azzal, hogy ázsiai.
vondermonarchi 2013 márc. 22. - 16:21:24
(110/627)
Vegyél be nyugtatót, jó sokat, hátha jobban viseled :)))))))
vondermonarchi 2013 márc. 22. - 16:19:03
(109/627)
:))

Rá gondoltál?
vondermonarchi 2013 márc. 22. - 16:14:44
(108/627)
Most hogy megjelentél, tényleg megváltozott a társaság összetétele :))))
Az a te bajod, ha olyan igénytelen vagy önmagaddal szemben hogy elolvasol minden katyvaszt :))

És mielõtt bárki azt hinné, hogy nekünk nincs közös elõéletünk, csak így osszuk egymást elsõre, elmondom hogy lelkes kritizálója voltam a hisztérikus fordítóknak ( minden tiszteletem az emberi fordítóké, melyekbõl szerencsére akad jópár!) melyet mara60 nem viselt el, így természetes hogy most is megtalált :))