abisztriczky 2017 nov. 19. - 11:00:41
(234/374)
Ebben a történetben Paulina mindenképp börtönbe kerülne egy idõre, vagy úgy hogy feladja magát, vagy letartóztatják elfogatóparanccsal. Ezt a nagy mártíromkodást, önfeláldozást csak a hatásvadászat miatt írták bele.
1/10
napraforgó 2017 nov. 19. - 06:27:45 1/10
(233/374)
Én viszonylag kevés szappanoperát nézek, de azért legtöbbször azt tapasztalom, hogy a fõhõsnõt (90 %-ban a fõhõsnõt és csak néha a férfi fõhõst) ártatlanul megvádolják és börtönbe csukják. De igazából nem találkoztam még olyan történettel, ahol a fõhõsnõ magától akart bûnhõdni és börtönbe vonulni. (Pláne ártatlanul!....) Ez csak itt, Paulina Martinezzel fordul elõ. Nem tudok mit mondani, talán a Brachok elmebetegsége rá is átragadt. Egy korábban normális, épeszû nõ ilyet csináljon, az nekem túl magas.
Ami még hihetetlen, a megvádoltaknak kell bizonyítaniuk az ártatlanságukat, nem a bûnüldözõ szerveknek a bûnösséget. Nonszensz.
Na igen, a szappanoperák világa egy külön világ, és a valósághoz fikarcnyi köze sincs.
10/10
borzi84 2017 nov. 18. - 19:20:20 10/10
(232/374)
Ez megint csak a szappanoperák egyik sajátossága, a "jó szereplõ" mindenáron való szenvedni akarása!
Paulina ezt mutatja most be, s lesz még erre bõven példa a késõbbiekben is!
A fafejû rendõrfelügyelõrõl is megvan a véleményem, s egyáltalán nem hízelgõ!

SPOILER!!! Paula, a szépen kisminkelt "haldokló"! Ez ugyancsak valószerûtlen elem!
Természetesen nem lesz nehéz rávennie a nõvért, hogy - megfelelõ "jutalom" ellenében - "mûködjön együtt". Ebben sincs semmi meglepõ! SPOILER VÉGE!
10/10
borzi84 2017 nov. 18. - 19:14:45 10/10
(231/374)
Estefaniával kapcsolatban tökéletesen egyetértek Veled!
Furcsa ez az egész!
Mindenesetre összetehetné a kezét, hogy örökbe fogadták, s ezáltal õ is örökössé vált.
Lehetne hálásabb, de ez a folytonos követelõzés...Inkább megköszönné, hogy kaphat valamit is!
Arról már nem is beszélve, hogy nyílegyenesen rohan a vesztébe!
A gyárban nagyon közönségesen viselkedett, így nem lehet semmit elintézni!
Tényleg ugyanolyan, mint Viviana, csak gazdagabb kiadásban!
10/10
borzi84 2017 nov. 18. - 19:09:54 10/10
(230/374)
SPOILER!! Nem, nem Rodrigoról van szó, neki legalább boldog a házassága, szeretik egymást a feleségével, leszámítva azt a tényt, hogy nincs gyermekük.
De: Ez is megváltozik majd, bár szomorú okból kifolyólag! SPOILER VÉGE!

SPOILERT TARTALMAZ! Az már egyszer biztos, hogy az állhatatosság itt ismeretlen fogalom!
Egyértelmûen Carlos Daniel viszi a prímet, aki hirtelen olthatatlan szerelemet kezd táplálni Paulina iránt.
Szegény Leandro! Neki megvan a maga Viviana nevû keresztje, pedig Veronicával ezerszer jobban járna!
Utóbbira visszatérve: Ahogy az sokszor lenni szokott, a végét kissé összecsapták, egyáltalán nem dolgozták ki azt a szálat.
Az embernek olyan érzése volt, hogy a készítõk úgy gondolkodtak: "Õ se maradjon pár nélkül, valakivel össze kell hoznunk".
TomasRosicky 2017 nov. 18. - 18:49:24
(229/374)
Amit Estefania lemûvelt a pénteki részben, kész poén volt, halálra röhögtük magunkat.
1/10
napraforgó 2017 nov. 18. - 03:53:45 1/10
(228/374)
Ezt már én is meg akartam kérdezni, hogy vajon ki festi ki Paulát, a szemét, a száját, Douglas, vagy Braulio? Most meg a kórházban az Elvira nõvér? És soha nem húznak mellé egy vonást sem a szemfestékkel, sem a vérvörös rúzzsal..... A haja is mindig frissen mosott....
Röhejes, hogy talpig sminkben játsza a kataton beteget. Valahogy nem így képzeli el az ember a súlyos agykárosodott betegeket.....
abisztriczky 2017 nov. 17. - 20:50:54
(227/374)
***SPOILER***Az az ápolónõ össze fog játszani Paulával, rájön, hogy tetteti magát. Egyébként azt sem értem, hogy nem tûnik föl senki másnak, hogy úgy fekszik Paula az ágyban, mint egy darab fa, nem reagál, de mindig makulátlan a külseje, a haja, ki van sminkelve, stb.
malvinkicska 2017 nov. 17. - 20:36:26
(226/374)
OFF Szia Amit kérdeztem tõled azt a sorozatot elkezdték fordítani, Tierra de Reyes a Királyok földjén, valóban a Sz l-jai csak ez most más elég pörgõs jó a szerep osztás.
s1u2x3e4l 2017 nov. 17. - 19:09:11
(225/374)
És már felbukkant Azela Robinson karaktere, Elvira is az ápolónö személyében. Kéri Kitty hangjával jobban szeretem, mint Kocsis Mariannéval. Már vártam, az egyik kedvenc szinésznöm a telenovellák világából, szerintem zseniálisan hozza a negativ karaktereket. :)
malvinkicska 2017 nov. 17. - 18:48:56
(224/374)
Estefania nagyon szemét volt ahogy viselkedett, olyan szinten van, mint -Vivi, szóval egyik eb a másik kutya.
Paulinat védik õ meg saját magát akarja bajba sodorni ezt én sem értem miért. A másik a kórházban fekszik, biztos pár rész kórház börtön vagy ki tudja, igaz ez nem hosszú annyira.
1/10
napraforgó 2017 nov. 17. - 18:20:20 1/10
(223/374)
Esküszöm, most már Paulinának is elment az esze, hogy föl akarja adni magát, mert bûnhõdni akar. Az a rendõr, a Merino parancsnok egy barom és még rosszindulatú is. Mi a fenének akarja a kezére adni magát? Cenobia és a barátnõje még mindig börtönben vannak, holott nem kaptak egy vasat sem. Na tuti, hogy ez sem törvényes, hisz nem emeltek vádat ellenük. Akkor meg csak 72 óráig tarthatók benn (ezt õrizetbe vételnek hívják és csak a rendõrségi fogdában szokták végrehajtani). Legalábbis a jogállamokban. De itt a telenovellák világában a piti tolvajokat is beteszik a gyilkosok közé és egy sima kis gyanúval is börtönbe kerül a szereplõ. Ráadásul ítélet sem szükségeltetik....
Most majd jönnek a telenovellák kedvenc helyszínei, Paula kórházban fog szenvedni, Paulina meg a börtönben.
Stefi mûsora is vicces volt. Nem épp úrinõi magatartás, ahogy megtépte, és megrugdosta Vivit.
1/10
napraforgó 2017 nov. 17. - 13:13:14 1/10
(222/374)
Jól tudod. Én is ugyanerrõl beszéltem.
abisztriczky 2017 nov. 17. - 11:35:53
(221/374)
Estefániát örökbe fogadták, ugyanúgy Brachonak számít, mint a 2 férfi, a vagyonból is az 1/3 rész jár neki. Az más kérdés, hogy mi van akkor, ha az örökbehagyó máshogy határozza meg az öröklési arányokat (nem vagyok jogász, lehet hogy nem pontosan fogalmaztam). Az is lehet, hogy kihagyja az egyik gyereket az öröksékbõl (?kitagadja), de mégis jár neki valamiféle kötelezõ rész, vagy perelhet. Nálunk is valami hasonló rendszer van, ha jól tudom.
1/10
napraforgó 2017 nov. 17. - 03:35:47 1/10 Előzmény borzi84
(220/374)
Tudod elég idétlen a történet, ha Fidelina házi cselédként, talán akkor még szobalányként - mondjuk titkolva a terhességét kihordta a gyereket, titokban meg is szülte, aztán meg odatette a saját gazdái házának küszöbére. És a gazdái nem vettek észre ebbõl semmit sem, na errõl is meg van a véleményem. Aztán a talált csecsemõt a gazdagék nem tették be egy árvaházba, hanem keblükre ölelték és rögvest örökbe is fogadták, na ez is hihetetlen.
Én tudom díjazni, hogy egy gazdag család megsajnál és befogad egy gyereket, fölnevel, taníttat, stb., egyszóval jó életet biztosít neki, de azt már nem tudom elfogadni, hogy a saját vér szerinti gyerekeim kárára még örökössé is tegyem.
Ezért nem is értem ezt a cirkuszt, hogy fizessék ki Estefánia részét a vagyonból, mert lehet, hogy az megilleti õt, ha jogszerûen fogadták örökbe, de én a szívem szerint nem adnám oda neki a családi vagyon harmadát. Rendesen neveljék föl, adják férjhez, támogassák késõbb is, ha lány, és ha fiú, akkor szintén taníttassák, vagy adjanak szakmát a kezébe és felnõvén lássák el valami kis indulótõkével és utána boldoguljon.
Egyébként ezt meg is lehet oldani egy végrendeleti intézkedéssel, a nevelt gyerek kap egy szép összeget, de a családi vagyon a vérszerinti örökösökre száll.
Más a helyzet persze, ha szegények az örökbefogadók, mert a semmin osztozkodni nem nagy kunszt.
TomasRosicky 2017 nov. 16. - 22:26:03
(219/374)
Estefania apjáról már sokszor fantáziáltam, már saját történetet is terveztem róla XD
TomasRosicky 2017 nov. 16. - 22:15:08
(218/374)
Estefania egyre idegesitõbb. Hogy lehet ekkora hülye valaki? Jézusom...
malvinkicska 2017 nov. 16. - 17:43:30
(217/374)
Egyenlõre nem tudták letartóztatni Paulinat, mert mindenki azt mondja Paula, akkor lesz gond mikor be lép a másik. Estefania gondolkodhat amit P mondott neki , mert igaza van, Willynek csak a pénze kell egy szemét valaki.
1/10
napraforgó 2017 nov. 16. - 03:35:34 1/10
(216/374)
Remélem nem Rodrigo az, mert neki kedves, helyes felesége van. Bár úgy látom, Rodrigo nagyon jól kijön Veronicával is, de azért nem szeretném, ha Patriciát eltennék az útból csak azért, hogy Veronica megfelelõ férjet találjon.
Azért az nem tetszik, hogy itt úgy szeretnek bele, meg ki egymásból minden gond nélkül, ahogy az hihetetlen. Carlos Daniel is egy év alatt szerelmes volt Paulába, aztán Veronicába, aztán Paulinába, sõt beleolvasva az utolsó részek tartalomismertetõjébe jön még egy új nõ, valami Isabel is.
De Veronica is ugyanígy beleszerett Carlos Danielbe, aztán Leandrótól várja a megváltást, a házasságot, de ezek szerint a végére egy hamadik személy mellett köt ki. Tényleg remélem, hogy nem Rodrigót teszik szabaddá miatta.
10/10
borzi84 2017 nov. 16. - 02:32:11 10/10 Előzmény napraforgó
(215/374)
Szia! SPOILERT TARTALMAZ!!! Pont azért írtam, hogy a "történet jelen állása szerint", mert az illetõ jelenleg egyáltalán nem facér, sõt! Elég messze áll attól!
Tényleg van választék, de nem az általad felsoroltak közül kerül ki Veronica párja.
SPOILER!!! A Leandro - Viviana szál kb. úgy alakul, ahogyan leírtad, nagyon jól tudsz olvasni a sorok között, pedig igyekeztem virágnyelven írni. :-)
Azt én is furcsálltam, hogy az Estefania - szál kissé elvarratlan marad, bár...Ahogyan a sorsa alakul...Annyit mondhatok, Fidelinának lesz miért szipognia a végén!
Már most kíváncsi vagyok, mit szólsz majd ahhoz, ahogyan ezt a szálat alakítják.
Mivel már régen láttam a sorozatot, nem emlékszem pontosan, fény derül-e Paulináék apjának kilétére. (Abban viszont biztos vagyok, hogy semmiféle apafigura nem kerül elõ.) SPOILER VÉGE!!!

Sajnos nagyon igazad van, ma már szinte természetes, hogy a szülõk nem élnek törvényes házasságban!
A magam részérõl egyáltalán nem helyeslem, ezen a téren a konzervatív és maradi vagyok! :-)

Furcsa visszanézni a rég nem látott sorozatot.
Annak idején, még a kezdet kezdetén megnéztem egyet-egyet, ma már nem nagyon kezdek bele hosszú sorozatokba.
Amit Carlitos lábával mûvelnek, egyenesen nevetséges!
Jó, tudom, hogy ez csak egy szappanopera, de ennyire azért nem kellene elrugaszkodni a valóságtól!