Téma: Pécs 2010

Firenze 2010 jan. 10. - 23:34:55
(4/4)
Nem véletlen, hogy Pécsett Liszt Ferencnek egy gyönyörû szobra található a Bazilikához közel! Drukkolok, hogy ez az év hatalmas sikereket hozzon Magyarország talán legszebb városának!
EZ YO! 2010 jan. 10. - 23:17:52
(3/4)
Én kifejezetten élveztem a közvetítést, és nem hogy nem zavart a narráció, hanem sok újat elmondott Pécsrõl - szerintem még a pécsiek számára is. Az elõttem olvasható hsz. mûfajokat kever: ez nem egy koncertközvetítés volt, ahol nem illik belebeszélni Bachba, hanem egy tévébeszámoló egy megnyitóünnepségrõl, amelyben a kommentátornak igenis az a dolga, hogy a látottakat kiegészítse, kommentálja. Ha Bachot akarok hallgatni, felteszem lemezen... A Bach-toccata itt csak egy idézet volt, nem fõ mûsorszám, - viszont közben megtudhattam, hogy Liszt az Esztergomi Misét eredetileg Pécsnek szánta. Ez olyan kuriózum, amit eddig nem tudtam, köszönet érte a kommentátornak!
Hannibal Lecter 2010 jan. 10. - 19:02:11
(2/4)
Meg az is, hogy gyerek korom óta ez a pasi végig dumál mindent és semmit se lehet hallani a zenébõl, dalokból stb, erre találták ki a mûsorszámokat megszakító felkonferálást, de beledumál Bachba? Kultúúúrális fõváros i.e.2010.
offtopic
Les 2010 jan. 10. - 18:32:42
(1/4)
Igen, kár. Kíváncsi voltam, mit mondott Plácido Domingo. :S