Téma: Péntek 13

tobywong 2009 aug. 22. - 13:51:15
(42/162)
Megnéztem ezt a filmet, csak mert tetzsett a trailer.
Szerintem egy nagyon gagyi film, csupa képtelenséggel, meg logikátlansággal.
Ez a Jason nem mindennapi fazon. Olyan erõs és gyors, hogy képregénybe illõ.
A film már az elején nem tetszett, mert még 10 percnél sem voltam, már megtörtént az elsõ gyilkolás.
Utána 10 másodpercenként egy.
***SPOILER***
A csajszit igen gyorsan felrakta a fára hálózsákostól. Nem tudom hogyan, de érdekes lenne.

A film végérõl ne is beszéljünk. Szerintem: 3/10.
OMG_SCREAM! 2009 aug. 22. - 13:15:18
(41/162)
nekem ez volt az elsõ péntek13 filmem :o xdd
hát nem tudom. nekem tetszett végülis. úgyanúgy mint a többi jó/szar horrofilmeket szoktam ezt is vagy 10x néztem meg :'DD hiába jó vagy rossz egy film mindig lekötöm vele magam.

elõszõr nem mindig értek pár dolgot..de másodjára vagy esetleg harmadjára már azért megértem... de azt még most sem értem, hogy Jason ennyire beteg vagy tényleg nem fogja fel h már másodjára hal meg eléggé??
bedobják a vízbe maszk nélkül. és utána az anyja nyakláncát.lesüllyed a víz legaljára és egyszer csak elõugrik a maszkban. én ezt tényleg nem értem
meg kiskorában ugye belefulladt utána miért jön elõ? ha meghallt kiskorában? és aztán mégegyszer?
az meg a másik részlet amit nem értek, hogy Whitney-t elkapja... õt miért nem öli meg? :o van valami köze ahhoz, hogy nála van az anyja nyaklánca? vagy miért nem ölte meg õt Jason?
Cullangka 2009 aug. 21. - 18:49:25
(40/162)
hát igen én is pont erre akartam rámutatni:) nekem is ez büki a csõrömet:)

spoielr
de ha figyelted a filmet mikor a csaj meg a csávó bemegy a házba körülnézni (amikor keresik a hugát)ott a polcon díjak vannak és ha jól emlékszek az egyiken egy íjazó emberke van és arany, vagyis az sztem jason-é és még akkor szerezte amikor normálisabb volt:) és sztem ha unatkozik gyakorolxD
1/10
nefelejcs19 2009 aug. 21. - 17:48:51 1/10
(39/162)
szerintem nem hogy horrornak de eleve filmnek is csapnivaló. nem bírom az ilyen értelmetlen filmnek nevezett dolgokat. semmi egyéb nincs benne mint kaszabolás, de még abból sem csináltak túl nagy hatáskeltést. és tipikusan az ilyen "filmekbe" kell a meztelenkedés és szex, hogy legalább valami ébren tartsa néhányak érdeklõdését és ne lankadjon a figyelem. azokat a filmeket és horror filmeket szeretem, amiben tényleg van izgalom, feszültség, késleltetés, és ha még valami mondanivalója is van - mert olyat is láttam már -, azt szívesen végig nézem. Ez olyan Tudom mit tettél nyáron kategória volt, csak számomra még annál is gyengébb. Persze mindenki saját véleményt fogalmaz meg természetesen van akinek tetszett
dekapetra 2009 aug. 21. - 13:33:45
(38/162)
Jo volt a film. Azt kaptam, amit vartam.

Megis lenne egy-ket erdekes eszrevetelem. Kis piszkalodas.
SPOILER****
Jason egy idegbeteg allat. Ennek ellenere szepen tud koncentralni az adott feladatra.

1. Tokeletesen lo nyilvesszovel.
300 meterrol kilotte a partrol a csavot a robogo motorcsonakbol.
2.Ezutan atszurta a csajszi fejet, ugy hogy oda se nezett. Na jo talan a kessel jol banik. :)
3.A film vegen a feka sracnak 20 meterrol pont beledobta a hataba fejszet.
4.A foszereplo csaj 6 het fogvatartas utan egesz jol van. Pont ugyanugy nez ki mint hat hettel azelott. :)
Nincs csimbokokban a haja, nem koszos a ruhaja, nincs legyengulve. Nem fekelyes a bore. Hogy gusztustalanabb dolgokrol ne beszeljek.

Jason tenyleg nagyon gyorsan mozog. Olyan mint egy elo GPS mindig tudja hol kell lennie a megfelelo idoben. :)

A Cadillac Escalade-be nem tudok belekotni. Tokeletes volt. :)
Cullangka 2009 aug. 19. - 21:36:19
(37/162)
engem azért egy kicsit zavar, h ez a jason agybeteg mármint h ilyeneket tesz egy kicsit visszamaradott! de mindig õ az okosabb, mindig õ van ott mindenhol, õ tud ugy lopakodni h senki ne vegye észre ennek ellenére nem is oson:D meg amíg átfutják az erdõt õ elindul rá egy órára azt elöbb ér oda... meg miért olyan erõs? egy kicsit hülyeség de a film egész jó:) horrornak 10/8
mopar 2009 aug. 19. - 21:34:28
(36/162)
Szerintem jól meg van csinálva, élethûek a "kaszabolós" jelenetek.. 8/10
8/10
Dean88 2009 aug. 19. - 15:10:12 8/10
(35/162)
Szerintem aki leül megnézni egy péntek 13 filmet az számithatna rá hogy ezt kapja, és ez szerintem így van jól. Akinek nem tetszik ez a sikongatós menekülõs mûfaj, az ne nézzen ilyen filmeket.
tobywong 2009 aug. 19. - 14:39:34 Előzmény King Diamond
(34/162)
Szinkronosan néztétek?
Mert én most töltöm és állítólag az.
9/10
King Diamond 2009 aug. 17. - 19:52:33 9/10
(33/162)
Látom te sem láttad a többi Péntek 13 részt...hozzászólva amit írtál, ha úgy vesszük, hogy ez egy remake, akkor ki várja azt, hogy valami újat is mutasson? Mert én nem nagyon, csak jól legyen megcsinálva, amit meg is kapunk. Ha meg nem úgy vesszük, hogy remake, hanem, mint egy új Péntek 13 rész, amibõl ugye már akkor ez a 11-ik, akkor szintén, mi újat vársz tõle? Ne egy 10 részes horror sorozat új részétõl várjuk már azt, hogy teljesen más lesz, meg újat fog mutatni, könyörgöm. A vége az pedig azért ez, mert az elsõ és a harmadik rész vége is ugyanilyen, és mivel beszélhetünk remake-rõl, ezért bele kellett tenni...
kocamama 2009 aug. 11. - 16:11:56 Előzmény King Diamond
(32/162)
Valamivel jobb feldolgozás, mint a Halloween. Valamit visszahoz a régi széria hangulatából. A producerek és a forgatókönyvíró kicsit átesett a ló másik oldalára.
10/10
robinho1983 2009 júl. 07. - 12:22:24 10/10 Előzmény reika
(31/162)
Ti tényleg nem értitek mi ezeknek a filmeknek a lényege? Ha gondolkozni akartok, nézzetek thrillert v krimit. Ezeket annak érdemes megnézni, aki vért akar látni. Egyáltalán nem unalmas, hanem brutális, ahogy azt Jasontõl megszoktuk. Nem értem mi bajotok vele. Nálam 10/10. Ja és a Bárányok hallgatnak nagyon messze van a horrortól!
reika 2009 júl. 02. - 17:22:24 Előzmény hoyt seriff
(30/162)
én sokkal jobbra számítottam de már elegem van az olyan rémfilmekbõl amit valami beteg kitalál és csak a vér folyik benne! Lehet egy film félelmetes anélkül is, hogy egy csepp vér elfolyna benne. /pl: bárányok hallgatnak/
Ha valaki látta a többi péntek 13at akkor tudja mire számíthat...
sipka 2009 jún. 20. - 15:58:31
(29/162)
A Kristály-tavi tábor talajállapotához tudnám egyeztetni a legfrissebb Jason vérengzést: Hisz a filmben is találhatóak "kiemelkedõ buckák" amiért kijár az elismerés, vannak "mély gödrök" mely kínos érzeteket hagynak, illetve fellelhetõek a "marihuána növények", amelyek a kedvezõ hangulatért felelnek, és nõttek ki a földbõl. S legvégül az egész környezetre rászáll a jól ismert fehér köd, amely a fásult sablonosság megtestesítõje.
Innen nézve megvalósult a szokásos "Péntek 13 recept" (meztelen hölgyemények, modell testalkatú fiatalok, logikátlan menekülési útvonal stb.), csak sajnos a 21. század hajnalán ez már igen kevéskének bizonyul. De akik igazi Jason fanok (mint jelen esetben én), azok ügyet sem vetnek a jól bevált sémákra, hanem kényelmesen hátradõlve, gyilkos hajlamot nélkülözõ örömmel (s némi laza félelemmel) nézik a hokimaszkos buldózer veszélyes csapásait.
De milyen újdonságot is lehetne elvárni egy remake-tõl? Jason nem cuccolhat át a Lila akác közbe, hogy családapává szocializálódjon!! Neki az a feladata hogy a Kristály-tavi tábor környékén gubbasszon, amíg fel nem tûnik egy sátorozásra készülõdõ csapat. Tudom, hogy fárasztó, de ennyi a "munkája". Legfeljebb a kivitelezés változhat, de nem hinném hogy ez esetben bármiféle hibáról is beszélhetünk, mert a mostani "Péntek 13" jól megkomponált, mind látvány és tempó terén. S végre (a legnagyobb pozitívum a 2009-es változatban) Jason megkapta a gyorsaság képességét, így irgalmatlan erõvel, és lendülettel megy neki az ártatlan kirándulóknak, amely kiváltja a ledöbbent arcokat, és a félelmet. Na, ezért érdemes mindenképp megnézni, mert Jason sose volt ilyen vehemens gyilkoló, mint itt.
Szóval nem volt ez pocsék kezdet, ám nem is volt kolosszális. Másoknak átlagos, a rajongóknak pedig egy újabb Jason-adag a következõ részig.
Drughi 2009 jún. 18. - 23:08:50
(28/162)
Alig vártam hogy vége legyen, nézhetetlen csak idõpocsékolás. Végig lehetett tudni mi fog történni, ki lesz a következõ áldozat stb. A végérõl nem is beszélve, leszúrják, ledarálják és vízbe dobják Jason-t, de azért õ még élve kiugrik....
7/10
anna002 2009 jún. 15. - 21:33:20 7/10
(27/162)
már annyira unalmasak ezek a sztorik. hogy elmegy pár fiatal valahova és ott megölik õket. (viasztestek, texasi láncfûrszészes....)
utolsó 3 másodperc: most mi van? ha már egyszer meghalt maradjon is halott.
10/7
1/10
raptor. 2009 jún. 07. - 12:13:16 1/10
(26/162)
unalmas, ötlettelen, erõltetett történet, ezen a filmen csak aludni lehet
8/10
hoyt seriff 2009 ápr. 13. - 16:43:15 8/10
(25/162)
Egy kicsit csalódtam a filmben, jobbat vártam. Bár az igaz, h ennyi rész után nehéz újat mutatni. Ez elvileg az új generációnak készült, így a történetet tényleg jobban ki kellet volna dolgozni. SPOILER-A baki is sok volt a történetben, hiszen Jason miért 30 évvel anyja halála után találja meg és nyírja ki a termesztõ srácot v. az öregasszonyt a texasi láncfûrészesbõl miért nem bántja, és a hétvégi házban sem járt senki 30 éve?SPOILER vége-
Na mindegy, de a Freddy vs Jason-nél, a Jason X- nél és még pár résznél jobb és ez a lényeg. (Második részt azért remélem nem csinálnak)
9/10
King Diamond 2009 ápr. 12. - 13:50:14 9/10
(24/162)
Nyilván vannak olyan kellékek a Péntek 13 sorozatban, amelyek használata elmaradhatatlan, mint például a hokimaszk, vagy a bozótvágó kés. És mivel nem egy az egyben a harmadik rész remake-jét készítették el, így ki kellett találniuk valamit, hogy itt hogyan találja meg a maszkot. Fel lehet fogni akár az elsõ három rész remake-jeként is ezt az újat, mivel a cselekmény az leginkább azokhoz hasonlít, de szerintem nem az.
3/10
pleb 2009 ápr. 12. - 10:22:03 3/10
(23/162)
de a hokimaszk nem így került rá Jasonre.