Missioni 2011 dec. 12. - 14:49:50
(10/70)
Brad Pitt miatt érdemes megnézni, egyébként valóban csak annak ajánlanám, aki érti és szereti a baseballt.
cikláman 2011 dec. 11. - 11:13:55
(9/70)
Sziasztok!

Legyetek kedvesek bespoilerezni nekem vagy privátban elárulni, hogy mirõl beszélnek az utolsó meccsel kapcsolatban a film végén. Volt egy kulcsmondat, amirõl azt hiszem, lemaradtam, amikor a kiömlõ kukoricát takarítottam :-(
Köszönöm!
C.
lippije 2011 dec. 08. - 17:37:03 Előzmény Hidetoshi Nakata
(8/70)
Olyan sportfilm, ami nem sportfilm,és Brad tényleg jó benne, mindenképpen ajánlott. Spoilermentes kritika: http://www.filmkocka.hu/2011/12/penzcsinalo-moneyball/
Ford Mustang 2011 dec. 02. - 02:32:42
(7/70)
A pénzcsináló lefogyott
Jonah Hill nevét mindenképpen érdemes megjegyezni: a menõ kamaszvígjátékok után leforgatott egy vad komédiát, amelynek - végre - õ az abszolút fõszereplõje: A bébisintért. Közben készül egy akcióvígjáték, amelynek írója és producere is, saját komédiasorozata van a tévében, és mindennek a tetejében szokásos mûfaján is nagy sikerrel merészkedett túl: Brad Pitt oldalán játszik a Pénzcsináló címû filmben, amelyet a legjobb film és legjobb színész kategóriában is az Oscar-díj egyik nagy esélyesének neveznek.
Akad azonban egy kis bökkenõ: senki nem ismeri fel. A túlsúlyos színész ugyanis éppen híressé válása után meghökkentõen lefogyott: a legszerényebb számítások szerint is minimum húsz kilót dobott le legfeljebb egy hónap alatt - így az összes mostani filmjében még kerekdeden, a bemutatókhoz tartozó promóciós megjelenéseken viszont jóva soványabban jelenik meg.
- Nem a film kedvéért csináltam - nyilatkozta Hill. - A pályám szempontjából lehet, hogy nem is hasznos ez a fogyás, már épp kezdtek megszokni mint vicces dagit. Még csak jó fogyási tippeket sem tudok adni, hiszen egyszerûen csak elkezdtem egészségesen enni és meglepõen sokat mozogni. És hirtelen ez lett belõlem, amit most látnak. Ha azt akarnám, hogy a filmrajongók megismerjenek az utcán, kénytelen volnék kispárnát dugni az ingem alá.
Ford Mustang 2011 nov. 03. - 01:52:39
(6/70)
Brad Pitt és a pénzcsinálás
- A baseballról keveset tudok, leszámítva, hogy a gimnáziumban kaptam egy nagyot a képemre, és 18 öltéssel varrtak össze utána.
Brad Pitt nyilatkozata azért is különleges, mert igen nagy az esélye az Oscar-díjra, méghozzá a baseballjátékosból lett sportszakember megformálásáért. A rangos Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon zajló bemutatója óta egyre több szaklap írja, hogy a Pénzcsináló az év Oscar-nyertese lehet.
Bár a történet egy különleges módszereket alkalmazó szakvezetõrõl szól, aki nagy kockázatot vállalva elhanyagolt játékosokból szervez új csapatot, a szakírók sok közöset találnak a Pénzcsináló és a tavalyi nagy Oscar nyertes, a Social Network között. A közösségi háló két producere, Scott Rudin és Michael De Luca mûködött közre e film elkészítésében, Aaron Sorkin forgatókönyvíró (aki a netes film megírásáért kapott Oscart) is a stáb tagja volt, és végül, de nem utolsósorban ugyanaz a stúdió az évnek ugyanabban a hetében tartja a premiert.
Brad Pitt a nyilatkozatai szerint nem az Oscar-díjra hajt, bár örül a sikernek. A film történetének helyszínén, Oaklandben tartott gálavetítésen és utána jelét is adta elégedettségének: a bejáratnál engedelmesen pózolt a rajongóival, idõs hölgyekkel ölelkezett egy-egy kép kedvéért, azután a partin boldogan táncolt és pezsgõzött.
Ford Mustang 2011 okt. 30. - 02:39:37
(5/70)
Billy Beane (Brad Pitt) fiatalkorában egy tehetséges baseball játékos volt, de a sors számár nem hozta össze az álmokat. Kiöregedve a játékoséletbõl edzõként folytatja munkáját. Egy kispénzû oaklandi csapatot vezet, ahol ha sikerül is egy tehetséges játékost kinevelni, azt a nagy egyesületek mind elszipkázzák. Billy összeismerkedik egy fiatal matematikussal (Jonah Hill), akinek van egy kidolgozott képlete azokra a játékosokra, akik valamiért nem váltak be egy csapatba, de mégis rejtõzik bennük a baseball szelleme.

DVD és BD megjelenése áprilisra várható.

<---- promokép
Hidetoshi Nakata 2011 okt. 28. - 01:06:31
(4/70)
úgy néz ki többen látták premier elõtt:)
Hidetoshi Nakata 2011 okt. 28. - 00:58:06 Előzmény Ford Mustang
(3/70)
nincs nagyon felpontozva.eddig.
Ford Mustang 2011 szept. 22. - 15:22:11
(2/70)
Magyar címe 'Pénzcsináló'
Hazai premier november 10.
Ford Mustang 2011 aug. 23. - 11:52:42
(1/70)
Kíváncsi leszek erre a filmre, Pitt hogyan alakít majd.