Téma: Piaf

mulao 2009 ápr. 11. - 07:58:34
(73/153)
Az elején tetszett a film, szórakoztató volt.De aztán kezdett laposodni, egész unalmas lett. Marion C.-t nem rajongok, de tényleg nagyszerû alakítás tõle, szerintem természetes, a kisújjából hozza a szerepét.Talán még izgalmasis a nézõnek, figyelnie kell õt.Megérdemelte az Oscart.A többi színész is tetszett, valahogy természetes a játékuk, a kislány is nagyon jó szerintem.
Az énekis nagyon jó.De valahogy a végeleõtt már, eléggé vártam,hogy legyen vége.Talán Marion viszi el a hátán,de még attól se lesz kellõen jó film.Talán 6/10-re tudom végûl értékelni.
7/10
Zempy 2009 ápr. 08. - 00:59:05 7/10
(72/153)
Megnéztem újra... hát Marion megint elbûvölt, még száz díjat neki ezért a szerepért! :) Lélegzetelállító. Kár, hogy a film maga nem jó, akkor talán többször megnézném. Így inkább csak Marion leglátványosabb jeleneteit pörgetem végig :)
Charles Foster Kane 2009 márc. 30. - 21:10:43 Előzmény missildike
(71/153)
Tökéletesen egyet értek a hozzászólásod elsõ felével és a másodikkal is. Nem is fûznék hozzá semmit.
missildike 2009 márc. 29. - 01:44:35
(70/153)
Bár már lehet hogy azok az emberek nem olvassák már ezt a fórumot akik korábban zavarosnak és érthetetlenek találták,hogy a filmben párszor felcserélõdtek az idõ rendek. A válasz egyszerû aki nem érti nem is nézte igazán a filmet. A filmben Piaf már "öreg" aki a halálos ágyán az életére emlékezik vissza és akkor hangzik el a kulcs mondat amit a gondozójának mond Simon-nak hogy "Elvesztem az emlékezetem az nagy baj az agyam összezavarodott, próbálok emlékezni de nem megy. Más képek jönnek elõ nem azok amiket látni akarok."
Szerintem remek mûvész volt akár ki akár mit mond. A mai korunk énekes nõi nem lesznek annyira elismertek mint amilyen Edith volt.
Pedig már 46 éve halott még is többen ismerik a világon mint bármely énekes nõcskét akit a viván vagy bármely zenei csatornán látsz pedig Piafot nem is vették körül piáros szakemberek akik az image-t fényezték volna.
Vikke 2009 febr. 10. - 10:09:02 Előzmény UhHuhHer
(69/153)
Így van, teljesen igazad van.
10/10
UhHuhHer 2008 dec. 23. - 22:57:13 10/10 Előzmény Lizzyke
(68/153)
a szinésznö nagyon jol játszott étség nem fér hozzá. én kicsit a film közepét untam meg, de az eleje és a vége nagyon nagyon jó volt!!! mindent egybevetve nagyon tetszett!
7/10
Lizzyke 2008 dec. 06. - 19:37:55 7/10 Előzmény Manda
(67/153)
A fõszereplõnõ alakítása valóban fergeteges, méltán megérdemli az Oscar-díját! Ha azonban magáról a filmrõl kéne véleményt mondanom: számomra kicsit vontatott volt, vártam már a végkifejletet, és nem mindig tudta lekötni a figyelmemet! De alapvetõen tetszett!
sirkomirko 2008 szept. 15. - 13:56:05 Előzmény Manda
(66/153)
Szerintem cs semmi baj az ugrálásokkal.Az egyik legjobb film a világon!ninc
9/10
Manda 2008 szept. 14. - 14:58:24 9/10
(65/153)
Szép, felkavaró film. Egy kissé mondjuk elvont; szerintem feleannyi idõsíkbeli ugrálás is elég lett volna. Az életrajzi filmeknél elég gyakran elkövetik azt a hibát, hogy annyira keverik-kavarják a dolgokat, hogy a végeredményt már csak az érti meg 100%-osan, aki nagyon képben van, és már eleve mindent tud a fõhõsrõl. Ennek ellenére élvezhetõ ez a film, és persze Marion Cotillard is zseniális! Egész eszméletlen, milyen átalakuláson ment keresztül, modnjuk az is igaz, hogy rengeteg sminkes dolgozott pl. a haldokló Piaf-maszkon.. No de akkor is!! És nagyszerûek voltak az alávágott eredeti Piaf sanzonok is; ahogy a rendezõ is mondta, így Edith is bekerülhetett a filmbe: a hangján keresztül.
Gingen 2008 júl. 23. - 10:58:29
(64/153)
Ahhoz képest elég sok mindent bezsebelt legjobb nõi alakítás/színésznõ címszó alatt: BAFTA? Oscar, Golden Globe, Európai Filmakadémia díját... ezen én elgondolkodnék, ja és persze miért ne legyen Piafos, ha egyszer õt kellett utánoznia, nem értem, miért kéne elvonatkoztatnia a fr. hölgytõl???! Ezt megmagyarázhatnátok..
nofrit 2008 jún. 27. - 09:53:53
(63/153)
Én csak hallgatni szoktam. :)
Én is megnéztem a youtube-on, s amit leírtál az elõadás módjával kapcsolatban, igaz, teljes mértékben egyetértek, hogy nem tudott elvonatkoztatni Piaftól (azt se cáfolom meg, hogy el kellett volna).
De még mindig fenntartom azt az állításom, hogy jobban szeretem azt hallgatni, mint az eredetit.
nofrit 2008 jún. 22. - 22:31:46
(62/153)
Félreértesz. Nem kövezem meg, nem ítélem el.Õ így élte az életét, legyen, hiszen az õ választása volt. De ettõl nem lesz kedves a szívemnek. Ember volt, emberként viselkedett, de úgy, ami nekem nem pozitívum a szememben. A hangja csodálatos volt, a chansonjai szívbemarkolóak - köszönhetõen a zeneszerzõknek. A kedvencem a Padam, padam, s be kell vallanom, jobban meghallgatom Nolwenn Leroy-tól, mind Piaftól. mert számomra tisztább a hangja, nem annyira rekedtes.
waterdrag 2008 jún. 19. - 23:10:28
(61/153)
Cotillard egyszerûen frenetikus volt!több filmben is láttam,mindegyikben imádtam,rendkívûl tehetséges.persze a film többi alkkotóját is mély tisztelet illeti,szépen felvázolt életút,gyönyörû kép,remek szereplõ gárda,hihtetlen smink.na és persze piaf hangja örök..aki tud franciául,annak még adhatott egy kis pluszt a film..
nofrit 2008 jún. 19. - 21:44:09
(60/153)
Hmmm, én azért kíváncsi lennék, hogy milyen lehetett valójában, amit nem takar el a showbiznisz máza. A film, a róla szóló könyvek, de még a saját önéletrajza is valószínûleg arra törekedtek, hogy eladhatóak legyenek, mások elolvassák, felfigyeljenek rájuk, megfizethetõek legyenek. Mind-mind felszínesség... Megszeretni valakit annál sokkal mélyebb, hogy elolvasok róla rengeteg írást. kell egy plusz, például egy mondat, amit Piaf leírt, s a lelked mélyéig hatolt, vagy egy chansonja, amitõl összeszorul a szíved, de sok más dolog is érinthet mélyen, hogy megszeresd. Viszont, ahhoz, hogy ellenszenvesnek találd, egy rossz PR anyag is elég... Egy biztos, engem nem sikerült megfognia.
nofrit 2008 jún. 19. - 09:19:06
(59/153)
Azért szimpatikus, mert több könyvet is olvastál róla? Nem fordítva? :)Nem tehetek róla, de minél több infót megtudok ról, annál unszimpatikusabb :$
nofrit 2008 jún. 16. - 18:30:25
(58/153)
Én se szeretem Piafot. néhány chansont dúdolok, többször meghallgatok, élvezem Piaf fantasztikus hangját, de maga a nõ nem jön be. Mint személyiség és nem mint énekesnõ.
Marion pedig fantasztikus átéléssel mutatta be, milyen is volt ez a kisveréb. A szinésznõ elõtt fejet hajtok, de nem lett szimpatikusabb Edith egy csöppet se.
June87 2008 jún. 10. - 11:59:18 Előzmény yourangelofmusic
(57/153)
hát mondjuk az, hogy egy film kap-e oscart vagy nem egyre kevésbé számít, sok nagyszerû alkotás nem kapott, sok kevésbé kiemelkedõ kapott (színészek szintén)...
a Piaf nekem is nagyon tetszik, én se nagyon ismertem az életét a filme elõtt, de annyira remek ez a film, de tényleg! és a dalok...lenyûgözõ tényleg!
yourangelofmusic 2008 jún. 06. - 17:55:59
(56/153)
Igazából nem nagyon értem, hogy olyan sokan miért fikázzák a filmet. A kritikák sem éppen valami kedvesek róla. És ha belegondolunk, valószínûleg nem is olyan igazak, mert azért ez a film nem véletlenül lett Oscar díjas. Az azért igenis jelent valamit. És a filmakadémiánál is van néhány kritikus, de mindegy... Számomra felemelõ érzés volt megnézni a filmet. Igaz, nem ismertem Edith életét és a dalaiból is csak néhányat. Persze a film után egybõl utánanéztem, és rajongó lettem. Amúgy is szeretek énekelni, és zenebolond vagyok, és így kiszélesíthettem az érdeklõdési területem. Vissza a filmre: szerintem nagyon szép filmes megoldások vannak benne, igaz néha érthetetlen a hirtelen ugrálás az idõsíkok közt, de a végére tisztázódik. Igaz, néha talán egy kicsit túlzásba estek asminknél, de nem hiába: aki látott régi felvételeket Piafról, tudhatja, hogy a végén már egyáltalán nem annyinak nézett ki, mint amennyi idõs volt.. A filmzene jó volt, és Cotillon játéka is tökéletes. Szerintem.
8/10
efes 2008 jún. 03. - 19:06:47 8/10
(55/153)
Szerintem is tökéletes félreértés a "tenyérbemászó" jelzõ. Piaf egy szinte földöntúlian jólelkû, kedves és egyszerû teremtés volt, még akkor is, amikor világsztár lett. Nem véletlen, hogy a legnagyobb szerelem egy mûveletlen, egyszerû bunyóshoz fûzte.
waterdrag 2008 ápr. 29. - 15:25:53 Előzmény mlmoni
(54/153)
egyetértek,a farniáknak tényleg a mindenük piaf kivûlrõl betlve tudnak óla mindent nameg az összes chanson-t..és hát cotillard..eszméltlen z a nõ..másik filmekben is nagyon szerettem,de ezzel tette fel a pontot az i-re...na meg persze piaf-ot is imádom..az a hang...