Téma: Piaf

Mrx1 2007 júl. 31. - 16:17:36
(13/153)
Ilyen tartalmas, és szép filmet régen láttam. Lehet, hogy harmadjára is megnézem. Akinek meg nem tetszik az így járt, lehet Terminátort vagy hasonlóan tartalmas filmet nézni neki.
esztella1 2007 júl. 19. - 12:52:48 Előzmény fzsl
(12/153)
Szerintem a film fantasztikus volt! Marion Cotillard játéka lenyûgözõ! Nekem tetszett, hogy hol 1963ban, hol 1920ban voltunk éppen. Igenis egy csomó mindent elárult róla a film. Bár az tény, hogy a negatív dolgokat nem igazán emelték ki. Pl. amikor nem törõdött a saját gyerekével. Vagy amikor hagyta, hogy drogfüggõ legyen, és kis híján eltékozolta a tehetségét, sikerét. Hát igen. De csak egy igazi mûvészt mondjon valaki, aki nem volt félõrült és nem tette magát (majdnem) teljesen tönkre!
fzsl 2007 júl. 03. - 12:31:39
(11/153)
Sajnos nagy csalódás. Nem is az alakítások miatt, azok teljesen rendben vannak. Csak a filmnek nincs értelme. Uncsi forgatókönyv, nulla rendezés. Az életrajzi filmnek az lenne a lényege, hogy megtudjak valamit az emberrõl, a motivációiról, az emberekkel való viszonyairól. Ezt a Piaf csak nagyon felszínesen tudja nyújtani. És a idõsíkokban való logokátlan ugrálásnak sem látom semmi értelmét. Sõt! Pont azt az élt veszi el, hogy megrendülve tapasztaljuk, hogy mivé lett Piaf. Arról nem is beszélve, hogy a film fele Amerikában játszódik, és párizsi hangulatnak nyoma sincs...
tigramave 2007 júl. 01. - 22:34:52
(10/153)
...eltelt pár óra.Feltettem Piaf összes lemezét, ami itthon van.Ugyanúgy érzem, nagyon szép film.Kritikusék remélem olvassák sorainkat.Ez nem egy dokumentumfilm, ez egy életrajzi mûvészfilm és így jó, ahogy van. A színésznõ tökéletesen azonosul a karakterével.Komoly munka van benne.Egy komoly színésznõ munkája. A francia lélek pontosan ilyen melankólikus, bohém és szabad, kedves prae, népszabi,port és egyéb kis filmbírálók.C'est vraiment la vie en rose, C'est authentique.
zsofijaj 2007 júl. 01. - 21:26:43
(9/153)
a népszabadság kritikusa meg süllyedjen bele a bársonyfotelébe, amiben kitalálja a sz...jait.
zsofijaj 2007 júl. 01. - 21:24:55
(8/153)
HIHETETLEN!!
minden embernek ajánlom, aki színész akar lenni, hogy elõtte nézze meg a filmet. lehet, hogy elbizonytalanodik a saját tehetségét illetõen. A tátogása is lenyûgözõ a fõszerplõnek.
Az egész film rá épül, ami persze nem baj.
Nélküle tényleg semmit nem érne.
És grat a sminkesnek, most valahogy nem idegesítettek a mûráncok és a mûtoka.
Oscart Marion Cotillardnak!
froko 2007 júl. 01. - 20:32:04
(7/153)
Szuperjó!!!!!!!!
tigramave 2007 júl. 01. - 18:22:58
(6/153)
Még valami.Annyira utálom ezeket a sznob, fontoskodó, magasröptû és mélyenszántó filmkritikusokat, hogy az leírhatatlan.Kijövök egy filmrõl, ami megmozgat valamit bennem és elolvasom a kritikát.Na paff! Mûértés magas lóról.
Micsoda perverz, frusztrált boncnokok.ÁÁÁÁ...Bocs, de ezt le kellett írnom.A film jó.Ennyi és ez marha egyszerû.
tigramave 2007 júl. 01. - 18:08:52
(5/153)
Szuper kis film,gyönyörû munka.Remélem megy az Oscar Cotillard-nak.Brilliáns alakítás.Mindenkinek ajánlom.
Bigpapa 2007 jún. 24. - 17:58:06 Előzmény Tücsi
(4/153)
Még nem láttam a filmet, de eddig minden kritika az egekig magasztalta a Marion Cotillard -ot, viszont a rendezõrõl azt írták, hogy nem a legtutibb. Mindenesetre attól félek, hogy nem kap Oscart. Sajna eddig csak a "nézhetetlen" amcsi szarok, vagy azok a filmek kaptak oscart, ahol zsidókat öltek. Valahogy az akadémiát más téma nem köti le.
A filmnek csináltam egy borítót,mert tutira meglesz,és akkor az én munkámmal legyen meg.Ha kell nektek is, az adatlapomon megtaláljátok . A filmet holnap megkuksizom.
Tücsi 2007 jún. 20. - 13:05:32
(3/153)
Egyszerûen lenyûgözõ...
Mindenkinek nagyon ajánlom.Leesett az állam Marion Cotillard alakításától,állítom,hogy a filmtörtének legnagyobbja,mindenféle túlzás nélkül.Nagyon remélem,hogy Oscart kap.Fantasztikus és a film is tényleg nagyon jó.A dramaturgia,az operatõri munka és rendezés egyaránt kiemelkedõ.
gretel 2007 jún. 17. - 21:39:09
(2/153)
Klasszikus eletrajzi film, lattam egy repuloutam alkalmaval, tobbszor is elsirtam magam, egyreszt voltak benne hatasos jelenetek, masreszt a zenek fantasztikusak, a rendezes, a dramaturgia is nagyon bejott, es a foszereplo hihetetlenul hiteles volt, erdemes megnezni annak, aki szereti az eletrajzi filmeket es aki szerei Piaf/ot es zenejet, ram nagy hatassal volt, ne hagyjatok ki!
9/10
morzsa 2007 jún. 17. - 14:42:22 9/10
(1/153)
Edith Piaf és Marion Cotillard. együtt, egy filmben.
ez, ha, nem lenne jó, akkor is jó lenne, mert két ekkora személyiséget egybegyúrni maga a csoda.
amint lehet megnézem. vagy még annál is hamarabb.