Téma: Pillangó

5/10
MissAmerika febr. 05. 12:55:06 5/10
(127/127)
Kár, hogy a vége annyira összecsapott lett, picit hiteltelenné teszi a szerelmüket, pedig Adorjáni Bálint rémesen jóképű vőlegény!
bolhaiattila febr. 04. 16:13:10
(126/127)
Ezzel a filmmel Móricz Zsigmond is elégedett lenne!
Izma-el Farad febr. 04. 13:55:23
(125/127)
Székely b Miklós a játszd vissza tutira is játszott mint megborotvalkozott utcasepro!
10/10
erikaczeg 2023 dec. 28. - 15:00:18 10/10
(124/127)
Akkorát nevettem, amikor Koncz Gábor azt mondta Nagy Annára " És én ezt vettem el... " óriási jelent volt .
10/10
ligetiz51 2022 jún. 25. - 09:08:07 10/10
(123/127)
A képi világa gyönyörűséges, a szereplők minden mozzanata, rezdülése lenyűgöző. Csudafilm. Bánovits Vivianna az utóbbi 10-15 év legszebb és legfényesebb magyar filmcsillaga (és semmilyen szar filmekben, sorozatokban nem vállal szerepet). Szerepet vállalt viszont egy hajduböszörményi családi vállalkozásban ( 5 m. ft.-os költségből) készült ötletes Mentés másképp c. filmben ingyért.
9/10
szabzero 2021 dec. 27. - 15:22:54 9/10
(122/127)
A Kozák András féle változatot nem láttam, így csak erről tudok véleményt mondani. Érdekes, igazi "móriczos" történet, jó volt látni a nagy " öreg " színészeket, de a fiatalok is felnőttek a feladathoz. 9 pont
napraforgó 2021 dec. 27. - 12:25:36
(121/127)
A szereposztásból kihagyták Mari anyját, Nagy Annát és magát Maróti Marit is, akit sajnos nem ismerek. Pedig csinos fiatal szinésznő volt.
8/10
Záporeső9 2021 ápr. 30. - 17:37:25 8/10
(120/127)
Szépen feldolgozták a Móricz írását, mégis, Venczel Verával, Kozák Andrással... közelebb ált a szívemhez. Talán azért, mert sokszor láttam, gyerekkoromban is a kedvenceim közé tartozott. A mostani is jól sikerült. Hiteles volt a szülők megformálása is, kiváló színészeink játéka!
5/10
Attila Gacsályi 2019 máj. 09. - 16:45:26 5/10
(119/127)
5 pont, de ebből három a csaj cicije.
10/10
ligetiz51 2018 nov. 26. - 00:10:51 10/10
(118/127)
Sok filmtechnikai elemében kimagasló teljesítmény. Színészi alakítások is lenyűgözőek (1-2 kivétellel). Ami azért igen érdekes, hogy ilyen szép és hasonlóan nívós pld. Márai Sándor filmadaptációk ( Sipos József TV filmjei) az utóbbi években egyáltalán nem készülnek. Úgy látszik Vajna meg a Filmalap nem szereti a magyar klasszikus remekművek megfilmesítését.
nagylabu 2017 ápr. 17. - 21:48:31
(117/127)
Ez a film egyszerûen : FANTASZTIKUS !
Remek operatõri munka, gyönyörû világosítás, nagyszerû színészek.
ÉLMÉNY !!!
Köszönet érte !
Antal Baráth 2016 jan. 21. - 12:46:17
(116/127)
Nagyon tetszik a film,a nyelvezete is rendben van,a színészek i szépen visszaadják a vidéki emberek egyszerûségét.
Készülhetne minden hónapban legalább egy,sztem lenne mit feldolgozni.1000 év alatt történt pár dolog.
9/10
fél X 2015 máj. 17. - 21:37:36 9/10
(115/127)
Remekül sikerült ez is, minél több magyar irót filmesítsenek meg!
Dalmát 2014 dec. 29. - 18:21:37
(114/127)
Egész korrekt tévéfilm volt, nagyszerû szereposztással. Viszont valaki a stábból a kondenzcsíkokat kiszúrhatta volna az égen a zárójelenetnél.
1/10
kistejes23 2014 júl. 23. - 23:38:02 1/10
(113/127)
öncélú az egész film!semmit nem akar nekem adni a rendezõ és az író. nem érdekel!
10/10
pneklara 2013 dec. 28. - 12:40:30 10/10
(112/127)
Érdekes. Bár nem sokat tudok Kozák Andrásról, de én meg mindig a Szabolcs megyében, Vencsellõn született parasztgyereket láttam benne.Bár lehet, hogy édesapja kántortanító volt:)
Éppen Adorján Bálintot nem tartottam erre a szerepre megfelelõnek az elején, különösen, mikor megmosta felsõtestét egy vödör vízben. Vártam, hogy a macsó kockahasán is végigsiklik a kamera, de szerencsére kihagyták a csábítást:)
Én nagyon világfinak láttam a szerepre, holott Jóska egy egyszerû, kicsit faragatlan fiú lehetett. /Már elõkerestem a kisregényt, mert végül is csak a regénybõl ismerhetjük meg, milyen karaktert szánt neki az író./
De mindezek nem vonnak le az adaptáció értékébõl.
filoszemitabélus 2013 dec. 28. - 12:28:35
(111/127)
Végre ki merte valaki mondani, hogy nem szentségtörés, ha jobban tetszik egy második adaptáció egy irodalmi mûbõl. És nagyon jó meglátás, az elsõ költõibb volt, a mostani pedig közelebb állt az eredeti Móricz mûhöz.
Másrészt, bármilyen tehetséges színész volt Kozák András, túlságosan értelmiségi arcberendezése volt ehhez a szerephez, nem passzolt hozzá a figura.
(nem haragudtam én akkor sem Szonya polgártársnõre, csak megfordult a fejemben, hogy moderátor, mert teljesen ártatlan kommentemet törölték, amiben vitatkoztam vele a tévéjátékról)
10/10
-greghouse- 2013 dec. 27. - 20:49:38 10/10
(110/127)
...bizony... õ valahogy az a színész, akirõl el sem hiszed, hogy színész pedig vérprofi. Mintha a szomszéd vasutassal ülnél le beszélgetni. Tökéletes, kösz, hogy megemlítetted, én csak a "nagy bölények" közül firkantottam le párat. Kozák András tényleg zseni volt, de az a feldolgozás inkább a mûvészetet tette elõtérbe. Ez önmagában egyáltalán nem baj.
......Ami ebben az új feldolgozásban tetszik, hogy lírai, szép, és megszeretteti az emberrel az alapmûvet. Olyanok is kapkodnak (otthon vagy a könyvtárban) az alapmunkához, akiknek eszükbe sem jutna egyébként. Ezért (is) csodálatos ez a film.
....És még valami, (egyik vesszõparipám), nem mindig igaz, hogy "az elsõ a jó", és a többi vacak. Itt van rá a példa.
Élmény volt nézni, hallani, elmerülni benne, a színészeket csodálni.
10/10
pneklara 2013 dec. 27. - 20:28:09 10/10
(109/127)
Elnézést Székely B. MIKLÓS-tó!. Megtanulhattam volna a nevét:( Pláne a Woyzeck-ben nyújtott alakítása után.
10/10
pneklara 2013 dec. 27. - 20:20:31 10/10
(108/127)
Elolvastam a Fórum - hozzászólások egy részét, s annyira szélsõséges vélemények születtek az eredeti /Kozák András - Venczel Vera/ és a jelen feldolgozás összevetésébõl, hogy gyorsan megnéztem a "régebbi" filmet, s már 5 perc múlva kezdõdött is Vitézy László munkája. Én is azt hittem, hogy Kozák András alakítását nem lehet felülmúlni, s ezáltal a 2. feldolgozás nem lesz jobb. Pedig sokkal jobb volt, ha nem a színészi alakításokat nézzük - hanem ha azt tartjuk fontosnak, hogy a nézõ értse is meg a történések lényegét,az okokat és okozatokat. A két film között van kb 40 percnyi idõkülönbség, s ez a 40 perc plusz pontosan azt eredményezte, hogy Móricz Zsigmond gondolatai, szavai az utóbbi alkotásban rávilágíthattak a miértekre. Az elsõ feldolgozásban sok minden érthetetlen, váratlan volt számomra./Még nem olvastam a regényt - de pótolom./ Ebben a feldolgozásban is élmény volt hallgatni a mesélõt. Épp a héten láthattuk Székely B. Józsefet, mint mesélõt az A galamb papnéban. Csodálatos orgánuma, gyötört arca azt sejteti, hogy mindent tud az életrõl.De a Szirtes Ági által megformált öregasszony,és a mérnökné szavai is kihagyhatatlanok voltak. Szóval az Esztergályos Károly féle változat csak a felszínen mozgott, a Vitézy László féle a lényeget mutatta meg. Számomra olyan volt a különbség, mint ha az egyik csak olvas, a másik meg értelmezi is a szöveget. Itt értettem meg, miért is tûnt olyan "szeszélyesnek" Zsuzsika, miért olyan faragatlan,bárdolatlan, szinte buta Jóska, mint ahogy a két család gondolkodásmódja is teljesen eltért egymástól..
Nekem a zenével nem volt különösebben gondom, bár szerintem sem magyar népdalokat énekeltek a debreceni cigányzenészek kíséretével, de az elsõ filmben felhangzó Szomorú fûz ága k. orosz népdal jobban visszaadta a katonafiú érzéseit.
Én is csodálkoztam Nagy Anna gyenge alakításán. Nem mertek neki szólni a rendezõk, hogy ebbõl a filmbõl nagyon kilóg ez a színészkedés, úgy beszélt, mint egy falusi színjátszótársulat mûkedvelõje.
Csányi Sándor cipészével kedveztek Zsuzsikának, nem volt olyan visszataszító, mint az elsõ változat cipésze. Még a cserét is megérte volna:) És kidolgozatlan volt az elsõ alkotásban az a rész, amikor a Gáspár Sándor által megformált
mérnök úr megkörnyékezi Zsuzsikát.
Szerintem mindkét alkotás nemes szándékkal készült, de hozzám a második állt közelebb, még akkor is, ha nagyon szerettem Kozák Andrást, és csodáltam a fiatal Venczel Vera tisztaságát.
Ezzel a filmmel nem vallott szégyent az m1 az ünnepi kínálatban. Az érzelmes, érzelgõs amerikai családi filmek mellett nem árt néha hazait is az "asztalra" tenni.És csodálkozni fogunk.