Téma: Pillangó

10/10
-greghouse- 2012 dec. 26. - 21:47:34 10/10
(7/127)
Ez a film egy vizuális költemény. Nem is film, hanem képi vers.
Tökéletes kompozíciókkal. A mellékszerepekben is zsenikkel.
De a legjobb, amit tartok továbbra is, a képi kompozíció, a fényképezés.
Bárcsak több ilyen gyönyörû magyar filmet láthatnánk.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 26. - 20:52:17 10/10
(6/127)
Iszonyúan nagy feladat hozzányúlni. Mint mikor a Casablancát, vagy a Psychot próbálták újra feldolgozni.
De ez most szerintem szép lett. Hagyjuk az alapanyagot, a színészeket, a rendezést, mind nagyon jó.
Ami engem megragadott, az a képi világ. Minden kockája önálló poszter lehetne. Lehet, hogy a dramaturgiája nem tökéletes, lehet, hogy a színészi játékban is van hiba (bár Cserhalmi, Reviczky, sõt még az általam egyáltalán nem kedvelt Pindroch Csaba is teljesen jó, nyilván a rendezõ színészvezetése miatt, bár nem gondolom, hogy egy Cserhalmit vagy Reviczkyt vagy akár Ráckevei Annát vezetni kellene..)
......de a képi világa az, ami lenyûgöz. Legjobban talán Kósa Ferenc világához (Tízezer nap) tudnám hasonlítani, de nem érdemes. A színek csodája, az inkább talán Sára Sándor világa. Ahogy a búzamezõ fölött röpködnek a pillangók, ahogy a napraforgó táblát mutatja a kamera, ahogy a nagytotálban sétáló párt mutatják, ez szerintem egy az egyben Sára Sándor...
....hogy mennyire az alaptörténetet adták vissza?
Sohasem az alaptörténetet kell keresni, hanem a szépséget. Ez a film szép.
....Vagy ahogy kedvenc idézetemet mondjam, amikor a szobrász ló-szobrát kritizálták "Ez nem lú. Ez szobor."
Minden kockáját érdemes lenne kinagyítani.
Talán itt van pici aránytévesztése Vitézynek, hogy a képi szépség oltárán feláldoz dramaturgiát, könyvet.
Mert képben gyönyörû, ez talán senki nem tagadja.

...bár a feláldozás kétélû kard.
Hogy egy - férfitársaimhoz talán közelebb esõ példát hozzak - amikor a franciák elõálltak a Renauld Megan-nal, ami minden aerodinamikának és (szerintem) szépségnek is ellentmond, a franciák azt mondták, hogy "feláldoztuk a dinamikát és a hatékonyságot a szépség oltárán".....Namost, õk tudják, szerintük mi a szép, szerintem meg rossz oltáron áldoztak fel mindent, talán a Porscht vagy a Ferrarit kellett volna megkérdezni.
Az autógyártást hagyják a profikra, németekre, olaszokra, japánokra. A franciák festegessenek meg írjanak verseket, de az autóipart hagyják békén.

Ezzel a filmmel is annyi a gond, hogy - ez nem film.
Ez egy gyönyörûen bemutatott diaporáma, fantasztikus képekkel, aláfestõ zenével, de mintha mindig egy fantasztikusan jól fényképezett diaporámát látnék.

De a látvány miatt, szerintem ez egy csoda.
Vizuális élvezet, és nem is akármilyen színészekkel.
Biztos nem vog a plázák mozijaiba kerülni, de aki szereti a szépet..- ajánlom.
Temptress 2012 dec. 26. - 20:41:31
(5/127)
Jó film ez. "szegény ember nem él, az csak van"
atticusworld 2012 dec. 26. - 20:13:38
(4/127)
Szerinted összejott?
My name is Luca 2012 dec. 26. - 20:00:21
(3/127)
Reviczkit és Szirtes Ágit nem is latom a szereposztasban, a fotokon ott van Koncz Gábor, de o sincs a szereplok kozott. Ennyire masok mar a prioritasok, v. ennyire sok nagy nev szerepel. Sztem megerdemelnek a felsorolast egytol egyig a szineszek. Kivancsi vagyok a filmre, vegre Kalomista is vmi maradandot szeretne producerkedni, remelem osszejon.
atticusworld 2012 dec. 25. - 16:39:47
(2/127)
Nagyon fel kell kötni a fehérnemût, hogy - ha nem is felülmúlja - elérje az elõdje színvonalát, melyre nem kisebb garancia volt, mint Venczel Vera és Kozák András.
Valahogy így voltam/vagyok az Üvegcipõvel is, Domján Edit alakítását akár csak megközelíteni is majdhogynem lehetetlen.
Talán ettõl idõtálló, ettõl érték.
adamnagysweetmovie 2012 dec. 22. - 21:46:53
(1/127)
Jé, új magyar film, éljen.
2,5 mFt-vel támogatta az MTVA Vitézy filmjét.
Volt némi fanyalgás, hogy Vitézy Dávid apukája közel áll az MTVA-hoz, de ez sztem relatíve nem sok pénz.
És bízom benne, hogy Esztergályos Károly 1970s évekbeli feldolgozása után autentikus lesz a film Móricz világához. Mert a nyomor, a kiszolgáltatottság hasonló.