rrrrzzzz 2006 nov. 07. - 16:20:18
(24/184)
Kösz a választ! Szevasztok!
x-tro 2006 nov. 07. - 14:51:05
(23/184)
Igen, az nagy erény, hogy felvállal egyfajta szemnyitogató, népnevelõ feladatot, és még egyszer mondom, mûfaján belül egyedülálló (fõleg, hogy mint ilyen, üzletileg is sikeres.)

Zenei példákat nehéz mondani, fõleg ha klasszikusokhoz nem lehet nyúlni, hiszen a zene alapvetõen nem dramatikus, kivéve az operát, operettet, musicalt, rockoperát, a zene színpadi mûfajait. Ezekben meg jobbára csak klasszikusok találhatók, a kortárs darabok pedig jobbára csupán üzleti vállalkozások. (De mondjuk hallgasd meg Ligeti Le Grand Macabre-ját... nagy flesh lesz!). Így versenytárs nélkül meg nem nagy érdem "alapvetni". Dalokkal lehetne hasonlítgatni, de az meg oylan, hogy melyik a jobb, a Hamlet vagy a XIV. szonett? Azért gonoszan megjegyzem, véleményem szerint bármelyik Billie Holiday, Nina Simone vagy Edith Piaf számban több szorongás, megtisztulás, katarzis van, mint egy elkényeztetett rocksztár karikaturisztikus köldöknézésében. Szimpla szorongósból meg a rockban is van elég, Nick Cave pl. De, mondom, ez a én borozom, te meg a sütit szereted tipikus esete....
rrrrzzzz 2006 nov. 07. - 11:52:39
(22/184)
Világos, hogy minden mûvész a maga mûfajában alkot maradandót, ha sikerül neki. Az is világos, hogy van, aki olvasni, vagy festményeket nézni, más meg zenét hallgatni szeret jobban. Ki-ki másképp és más-más mértékben tud elmélyedni a különbözõ mûvészetekben. A Pink Floyd közönségének egy része biztos nem jut e film mondanivalójához más módon hozzá, és ez a The Wall értéke.
Mondj zenei példákat is, ami nem klasszikus (opera stb.):)
x-tro 2006 nov. 07. - 08:55:28
(21/184)
Mi tagadás sokszor esem abba a hibába, hogy rajongókkal állok "le" vitázni. Most nem teszem azt.... csak néhány utolsó szó:
Hidd azt, hogy Waters normális. Ha neked így könnyebb, vagy jobb. A dolgon, miszerint A Fal azért mégse egy falrengetõ alapmû, csupán mûfaján belül az, ez nem változtat.
DE MÛFAJÁN, A ROCKZENÉN BELÜL, ALAPMÛ. Azonban nem mérhetõ össze, olyan komolyabb, alaposabb munkákkal, mint pl. Munch, Kokoschka, Otto Dix egy-egy festménye, Kafka, József Attila mûvei, Bergman (fõleg korai) filmjei, hogy csak néhány példát citáljak ide. De az említett példák, az anya, a háborúscinálók, meg a többi, azért szép, szép, de .... olyan naiv. Egyfenekû. Primér. Érted?

De gimis koromban én is azt hittem, hogy ilyen még soha, meg hogy micsoda csoda, stb. Le is fordítottam a teljes szövegkönyvet. Nem szégyellem, de ma már a helyén kezelem e dolgot.
crazydiamond 2006 nov. 06. - 18:52:55
(20/184)
Utolsó mondat,és már itt se vagyok (mielött még ellepném a fórumot a hozzászólásaim tömkelegével...):
Most hadd ne fejtsem ki,kedves X.tro,hogy szerintem mirõl szól a Shine on you crazy diamond....És én inkább úgy fogalmaznék: Kirõl.
Keith Syd Barrettrõl szól.
Na üdv,majd jövök,mert érdekelnek a válaszok!
crazydiamond 2006 nov. 06. - 18:47:26
(19/184)
Tudjátok az a véleményem,hogy mi mind orvosi esetek vagyunk.
Szegény Waters...srácok...jól le lett hordva az ipse....
Emlékszem,apám se tartotta sose normálisnak.
Mindig azt mondta,hogy szerinte idegbeteg...
Beesett szemek,csontvázvékony testalkat (még 30-40 éve) és fekete póló,sötét hangzásvilág.
Ez már sok volt apámnak.
Maradt a népdalok fütyörészésénél...
crazydiamond 2006 nov. 06. - 18:42:07
(18/184)
x-tro fiam,hány éves vagy?
crazydiamond 2006 nov. 06. - 18:40:54
(17/184)
Szerintem értheti.
Persze,hogy értheti.
A háborúcsinálók értik-e?
Mármint akik a bõr karosszékükbõl szivarozva irányítgatnak?
Hát,kötve hiszem,hogy foglalkoznának ilyen témákkal.....sajnos.
crazydiamond 2006 nov. 06. - 18:36:52
(16/184)
De...De....DE....
ÁLLLLJ!
Honnan veszed?
Mármint hol olvastad?
Akirõl tudom,hogy rendes mennyiségû LSD-t és más tudattágítókat szedett,az Syd.
Syd drogozott,Syd lett paranoiás.
Bármennyire is szeretem,el kell róla mondanom.
Honnan veszed,hogy Roger barátunk is mérgezte magát (folyamatosan)?
Az,hogy valaki mániás depresszióban szenved,ahhoz egyáltalán nem kell drogoznia.

És miért mindenki Watersre mutogat?
Miért kakukktojás?
Ilyen alapon Syd is kakukktojás.
rrrrzzzz 2006 nov. 06. - 14:52:33
(15/184)
Ez a különbség a The Wall után: Waters elvontabb, Gilmore populárisabb zenét csinál, és két dudás egy csárdában nem fér meg. És mivel a többi tag Gilmore-ral tart, így Watersnek mennie kell.
Eredeti kérdésem: vajon érti-e pl. az Anya, vagy a tanár szerepének jelentését egy valós ember, aki hasonló a filmbelihez? És a háborúcsinálók???
x-tro 2006 nov. 06. - 09:14:40
(14/184)
Akkor az alapítótag kakukktojás.... viszont akkor az egész csapat kakukkfészek.

Közhely, hogy Pink Floyd agya Waters (és kezdetben Syd Barrett). A többiek a körítés. Mint az ábra is mutatja, a körítés szinte semmi a fõétel nélkül. Szimpla minõségi rockzene, és mint ilyen érdektelen.
rrrrzzzz 2006 nov. 05. - 16:54:30
(13/184)
Waters a Pink Floydban a kakukktojás. A The Wall volt a szétválás felé vezetõ út kezdete. Gilmore és Waters más úton kezdett járni, de ettõl még nem biztos, hogy Waters orvosi eset (X-tro).
rrrrzzzz 2006 nov. 05. - 16:43:20
(12/184)
Én nem Watersre gondoltam, csak úgy általában. Lehet, hogy túl messze nézek...:)
x-tro 2006 nov. 05. - 15:29:30
(11/184)
Hát, a Pink Floydnak a The Wall az egyik legegyértelmûbb projectje amúgy... Nincs itt többértelmûség, legalábbis semmi extrém. Egyszerûen arról van szó, hogy egy alaposan szétcsapott csávó tükörbenéz, és meglátja önmagát. Múltját, jelenét és jövõjét. És nem tetszik neki a kép. Ennél nincs benne több, és meg kell vallani, e témában születtek ennél mélyebb és alaposabb mûvek is. De a Pink Floyd egy rockzenekar Pink pedig rocksztár, és mint ilyen, felületes, bombasztikus és hatásvadász.

De én is szeretem, ezen nõttem fel...:P
x-tro 2006 nov. 05. - 15:23:39
(10/184)
Azért klinikai eset, mert kb 20 évnyi (pszicho)aktív könnyûdrogozás után õ maga is produkálta a súlyos pszichózis, valamint a paranoia és a mániás depresszió szinte összes tünetét.
Az, hogy ezekkel szembe tud nézni és ki is tudja fejezni, ez a zseniális benne. De ettõl még Waters egy beteg ember, vagy legalábbis a Fal írása idején az volt. Nézz, olvass, halgass utána.

Most már csupán egy hatvanéves dósgazdag hajdani rocksztár, aki középszar operák írásával próbálja elcsapni a maradék idõt.

Mellesleg még: a shine on you crazy diamond mirõl szól szerinted? :)
crazydiamond 2006 nov. 05. - 14:33:18
(9/184)

???
Miért lenne klinikai eset?
Csak kimondja,és kifejezi,amit gondol.
Ki mit gondol róla?

Azért tartják sokan ezt a filmet (vagy magát a zenei anyagot) ördöglakatnak,mert sok szempontból nézhetõ.
Sokfelõl meg lehet közelíteni.
Ezért is zseniális
x-tro 2006 nov. 05. - 11:49:54
(8/184)
Hogyne, éppen õ csinálta....
Roger Waters abszolúte klinikai eset, amellett hogy korszakos egyénisége a rockzenének...

Amúgy nem egy ördöglakat ez a film, nem tudom, miért vagytok úgy oda. Anno, a nyolcvanas évek elején még nagyobbat durrant, mert akkor még nem szívesen beszéltek még a dolgokról, valamint a berlini fal melletti koncert is nagyot szólt, mert voltak "áthalások", ugye...
De manapság, amikor a sztárok szennyese fõmûsoridõben látható a nagy kereskedelmi tévékben, igazán nem számít sokat, ha valaki becsavarodik.
rrrrzzzz 2006 nov. 05. - 09:12:46
(7/184)
Vajon nézi és érti-e az ilyen filmeket az, akirõl szól?
italoman1 2006 nov. 04. - 22:43:27
(6/184)
Ahogy mondod, kortalan, talán mert annyira rólunk, emberekrõl szól. Nagyon nagy hatással volt rám megint, és talán még jobban tetszett, mint... hát igen, lassan nekem is 20 éve. Úgy látszik, bizonyos dolgokhoz tényleg nem árt érettebbnek lenni.
rockandrollboy 2006 nov. 04. - 22:05:45
(5/184)
Ez a film és a zene (nem sorrend!) kortalan. Kb. 20 éve láttam elõször, de még mindig megdöbbentõ hatása van. Depressziós? Igen. Sajnos a mondanivalója mindig aktulális.