Téma: Piszkos pénz

8/10
kazsagx 2015 okt. 21. - 00:19:54 8/10
(35/55)
Ezt a kisse debilt jol alakitotta Tom.
Nem volt egy pörgös filn,kicsit jobbra szamitottam... Nem a legerösebb filmje Hardynak,de ezt is megoldotta...
Jobb sztorit is kilehetett volna ebböl hozni!
A kutyus cuki volt es kivancsi lettem volna ra,hogy a ket föhösünk kapcsolatabol mi alakul ki. :)
_goldie_ 2015 júl. 28. - 22:36:32
(34/55)
van benne valami..a fõhõsünk bekattant
---spoiler---
rád soha senki se gyanakszik..így van bob? :D
3/10
Rahar 2015 máj. 09. - 10:03:05 3/10
(33/55)
Nem hallgattam az itteni fórumozókra és megnéztem, mert az imdb-n 7 pont feletti átlaggal volt, legalábbis akkor.
Engem nem zavar a lassú cselekményvezetés, viszont a fõszereplõ karaktere igen, ahogy már elõttem másik is megjegyezték, olyan mintha értelmi fogyatékos lenne. Ez például a Forrest Gump-ban nagyon jó volt, itt viszont zavart, idegesített.
5/10
Findzs 2015 márc. 13. - 18:51:06 5/10
(32/55)
az elõzõ "hubie24 jan. 23. 23:12 | 27/36" erre lett volna válasz de valamiért nem úgy dobta
5/10
Findzs 2015 márc. 13. - 18:48:58 5/10
(31/55)
spoiler
most visszatekertem és tényleg nem õ van a tükörben, érdekes
így jobb lett volna a film ahogy írod
de akkor miért nem hozták elõ ezt a dolgot jobban
mondjuk lett volna egy jelenet hogy a csajt megüti de másnap nem emlékszik rá
meg mondjuk egy kóbor kutyát agyonüt vagy a sajátját találja meg a kukában kimúlva
stb.
egy pár perces jelenettel simán belevihették volna hogy skrizó a csapos azért ilyen fura debil
jobb film is lett volna ha ezt kidolgozzák
spoiler
5/10
Findzs 2015 márc. 13. - 18:31:03 5/10
(30/55)
gyenge film semmi extra
ilyen filmek mennek a film mánián

annyira erõltetett volt a csapos szerepe és gyengén játszotta tom
olyan volt mint egy értelmi fogyatékos

nem értem az imdb 7.1 pontját
valószínûleg a gandolfini rajongók pontozták fel mert ez volt az utolsó filmje
10/5 pont jó indulattal
6/10
Viktor6665 2015 febr. 13. - 21:19:33 6/10
(29/55)
Elég fura film volt.
7/10
thegodfather18 2015 febr. 02. - 13:49:34 7/10
(28/55)
Thrillerhez képest elég csendes film. Egyszer nézhetõ, nem sok minden történik, sok a szöveg, kevés az akció jelenet és nincs egy nagy története. A csattanó sem hagy bennünk olyan érzést, hogy "hát ezt nem gondoltam volna". Tom Hardy hozta a szokásos megbántott kisgyerek durcás arcát, Noomi a sérült lány szerepében ragadt, akár csak Gandolfini a bûn megrögzött követõje. Lehet az volt az alap teória, ami más filmenknél és reklámnál megfigyelhetõ, kutyával és gyerekkel mindent el lehet adni. Vontatott és egysíkú, közepes történet.
lotto 2015 jan. 30. - 17:41:18
(27/55)
Na a Drive neked tetszett és többxör is megnéztem. Ott viszont telibetalálták Gosling figuráját. A legjobb vt vmiben, a vezetésben és ezt ki is használta, helyén volt a mimikája mindenhol, határozott, keveset beszélõ, inkább cselekszik, de ha kell ugyanilyen határozottan bedurvul. Ott is lassú volt a cselekmény, némelyek számára unalmas, viszont a hangulata, a feelingje megvolt a movienak, nemúgy, mint ennek. Tom Hardy itt lehet hogy erõlködve elõakart adni valamilyen pozitív figurát, ami sajna szerintem nem sikerült neki, erõlködve sem. Hozzáteszem a 'Warrior - A végsõ menet' baromira bírtam a fejét!!!
ics401 2015 jan. 29. - 16:42:14
(26/55)
Ez egy igazán remek mozi. Nagyszerû, a sablonokat szétfeszítõ karakterekkel. Mindenki a maximumot hozza: Hardy egészen rendkívüli, Gandolfini, Rapace, Schoenaerts, Aronov és a többiek is nagyon jók.
Tény, hogy nem egy pörgõs adrenalinmozi, helyette viszont sokkal érdekesebbek, összetettebbek a karakterek.
Aki szereti a jó színészi játékot, és a nap végén nem valami Tesco-gazdaságos tanulsággal akar gazdagodni, annak nagyon ajánlom.
8/10
r0t0 2015 jan. 25. - 13:31:36 8/10
(25/55)
Azért juthatott eszedbe a Drive, mert hasonló a fõhõs karaktere. Egyértelmû, hogy Tom Hardy nélkül csak egy középszerû film lenne, de ezzel a filmzenével, Hardy és Gandolfini kiváló párosával már magasan átlag feletti. Hardy nagyszerûen játszik, még a mozgását is érdemes megfigyelni: annyira visszaadja a karaktert, hogy a járását is megváltoztatta az adott szerephez.
Valaki nem értette itt, hogy miért került bele a kutya a sztoriba, erõltetettnek érezte. Pedig nem kellene hozzá sok ész, hogy átlássa az ember... akinek nincs, az maradjon inkább a transzformersznél.
3/10
NADALFAN 2015 jan. 24. - 22:13:15 3/10
(24/55)
Ez egy idegesítõen gyenge film mint a fõhõs karaktere. Most ez az új trend, hogy ilyen debileknek áll a világ ?
3/10
hubie24 2015 jan. 23. - 23:12:31
(23/55)
A hozzászólásokat elolvasva felmerült bennem, hogy hülye vagyok, de nem akartam elfogadni, hogy a film olyan kiszámítható, amilyennek tûnik. Szóval lenne egy felvetésem/kérdésem, ami viszont magyarázatra szorul (innen vagy onnan), mert nem áll össze.

SPOILER

Szóval nekem felmerült az, hogy mi van akkor ha Tom Hardy tulajdonképpen az a személy, akit a végén lelõ, míg Naomi R pedig a kutya. Elõbbire bizonyíték lenne egyrészt a korábbi gyilkosság (amirõl csak élõbeszédben hallunk), illetve az utolsó gyilkosság (sajnos nem jut eszembe a neve), ami után Tom Hardy a tükörbe néz és nem magát látja. A másodikre pedig maga a nyaksérülés lehet a bizonyíték. Rendben, hogy a nõ elüti azzal, hogy hámozóval vágta meg magát, de egyrészt nem olyan a seb, másrészt a korábbi barátja is folyton azt simogatja. Amikor a pénzt kéri, a chIip említésére nem tudja mirõl van szó. Szóval adva van egy nõ, aki nem bír elszakadni az erõszakoskodó barátjától, aki érzékenyebben reagál az ezt firtató kérdésekre. Illetve a film utolsó képkockája is mintha valami hasonlóra utalna. Persze mindezt meg lehet cáfolni és lehet, hogy valóban egy egysíkú filmrõl van szó (ami nem Lehanéra utalna).

Spolier vége

Kit mit gondol??????
lotto 2015 jan. 22. - 15:45:36 Előzmény blacknet
(22/55)
Egyetértek! A film lassúsága egyáltalán nem lenne gáz önmagában, ez simán jó irányba fordítható dolog lenne, de Tom Hardy tényleg tényleg úgy viselkedik és úgy beszél mint egy buta debil. Nem igazán lett eltalálva a figurája szerintem.
blacknet 2015 jan. 19. - 21:59:55
(21/55)
A lassúsága nem is zavarna, az életszerûtlen, bugyuta dialógusok annál inkább. Túl debilre lett véve a figura, néha már én éreztem magam kényelmetlenül a szereplõk helyett. A sutaság még elfér, sõt, színezi, de átesett a ló túlsó oldalára a film e tekintetben, és olykor nagyon bárgyúvá válik.
Miközben a lassúsága még segít is, hagy processzoridõt számunkra, mert bõven lehet kombinálni, ki kivel van, ki kit árul el, ki kivel szövetkezik. Aztán a végére kiderül, hogy a legegyszerûbb változat az igazi.
blacknet 2015 jan. 19. - 21:53:12 Előzmény gabeyramone
(20/55)
Spoiler!

Ezeket mondjuk nem túl nehéz kisakkozni. Nyilván a csecsen üzent a levágott karral, és túl nagy erõfeszítésébe sem került képbe kerülnie, miután a karórával simán be lehetett azonosítani a tagot, onnan meg egyenes út vezet addig, hogy kinek dolgozott.
Ami hibádzott viszont, és meg lehet próbálni véletlennek eladni, de akkor is sántít, hogy a zsaru pont azután és pont ott bukkan fel, miután a beledobja a folyóba a levágott kart, és hogy-hogynem, épp a sporttáska felõl faggatózik. Ez a jelenet feszültségfokozásnak lett bepakolva, de a sztori szempontjából sehogysem mûködik, kiszakad a narratívából.
blacknet 2015 jan. 19. - 21:44:34
(19/55)
Elég sokan kockáztatnának egy kutyáért is akár, és nem is csak abban az értelemben, hogy bármelyik többer ér, mint egy szarember, akik kiteszik társadalmunk hetven százalékát, de rendesen a szívünkhöz is nõhet egy ilyen vakarcs, nem véletlenül válnak igazi családtaggá.
Itt azonban többrõl volt szó, a párbaj jelképe lett. Elõször csak a kettõjük közti huzavona, majd aztán még nagyobb lett a tét, a tíz ronggyal a csajt is megváltotta volna.
gabeyramone 2015 jan. 11. - 14:48:20
(18/55)
Spoiler!

Nem értem, hogy a levágott kezet rajta a megállt órával meg a véres pénzt tartalmazó zacskót ki hagyta ott nekik a kuka mellett?

Illetve a csecsen fõnök honnan tudta, hogy Gandolfini árulja el õt?
6/10
Atis88 2015 jan. 06. - 19:32:38 6/10
(17/55)
A történet nem rossz, de sok helyen sablonos és vontatott. Másfél óra is elég lett volna. A vége viszont nekem kifejezetten tetszett, és a színészek legalább kiválóak. Így leginkább arról lesz emlékezetes, hogy Gandolfini utolsó filmje. Nálam egyszer nézõs kategória, de egyszer mindenképp! 7/10.
9/10
Morten 2015 jan. 06. - 15:56:08 9/10
(16/55)
Az európai filmeket szeretõknek tetszeni fog...
akik hálivúd emlõin nevelkedtek azoknak nem nagyon...