Téma: Poén Péntek

10/10
bodri23 2011 nov. 12. - 07:53:42 10/10
(31/131)
Ez most tetszett, jót nevettem. Csak így tovább.
stampo 2011 nov. 11. - 21:30:25
(30/131)
OV-paródiát nem szabad nyomatni a királyin? Még mindig Fletó a nagy ellenfél? Szánalmas + öngól!
far vik 2011 nov. 11. - 20:27:36
(29/131)
Ez, ma, JÓ!!! BagiNacsa nagyon felszívták magukat! :)
8/10
greghouse 2011 okt. 28. - 22:52:35 8/10
(28/131)
Könyörgöm azért, hogy a Port lehetõvé tegye sorozatoknál az epizódonkénti csillagozást és kumulatív átlagot számoljon (nem nagy varázslat ha valaki egy félév statisztikán átvergõdött), hogy újra lehessen értékelni, és ne az elsõ epizód csillagjait lássam viszont akkor is, mikor már szerintem vacak.
Ez van most. A Bagi Nacsás jó volt, most meg megint a béka feneke. Visszavonom csillagaimat, nem mintha bárkit is érdekelne...
offtopic
DjMcMaster 2011 okt. 22. - 16:06:16
(27/131)
Bocsi az elgépelésekért: ...szigorú...
DjMcMaster 2011 okt. 22. - 16:05:29
(26/131)
Részben OFFTOPIC is !!!
Asszem maradok most is a szigórú kritikus szerepembe: A mûsor címét (amit már hallottam régebben is valahol) elmondták az elõadóknak is ? Mert vizuálisan semmit nem tettek hozzá a dologhoz. Ha kimentem a konyhába és csak a hangot hallottam, egész jónak tûnt az egész, mint egyrádiókabaré, de ha láttam is, akkor borzasztó. Nagyon aranyos volt az a pi*s*nyi vizuális effekt, amit rátettek a színpadra a mûsorszám elõtt, de nagyon kevés. Az utolsóra ne vesztegessünk sok sort mert leírták itt elõttem mi minden volt vele a baj. Többek közt, hogy valakinek az jutott az eszébe, hogy hozzányúljanak. Ezzel nem az járatja le magát aki ezt a hülyeséget kitalálja, hanem az akit rá tudnak arra venni, hogy szerepeljen benne. Ennek a jelenetnek minden szereplõjének a hangja egybeforrt a benne szereplõ mondatokkal. Ahogyan a "ploretár diktatúra" sem mond ma semmit de már akkor is azért röhögtek rajta (próbáltak volna másért) ahogyan Csala Zsuzsa kimondta és ahogyan Bárdy György mondta többek közt a: "...fog(g)-ókat...". Elég borzasztó ahogyan az archívumából szenvedõ "kokárdás" TV-nek már ilyen marhaságok jutnak az eszébe. Mondjuk sok nagy név már nem is maradt ott. Én leheggeszteném az ajtaját, amúgy is szép nagy gyorsszerkezetes fém épület és elindítanám az 1957. április 30.-i adástól az egészet. Ezzel eltengõdhetnének ujjabb 30 évet és még nézõjuk is több lenne mint most.

Hogy akkor miért nézem, ha állandóan lefikázom a "humoros" mûsoraikat ? Mert keservesen keresem a jó szórakoztató mûsorokat és lehetõleg az olyanokat amik nem az egyszemélyes StandUp-ra (kivéve Hofit és Kõhalmit) épûl. A Digi rosszvoltából nincs CC-m mert az ugyebár véleltlenûl sem felosztott antenna piacon eldönthetem, hogy kitõl veszem a jelet. Mindíg Maksa Zoltán jut az eszembe aki minden szereplésekor megemlíti a hazai humor hanyatlását...és a régiek megjelenési lehetõségeinek beszûkülését. Ez van ! Keresek tovább és mint már említettem, addig is marad a YouTube ! Aki megrázkódott pénteken, annak egy kis ajándék: http://www.youtube.com/watch?v=UxPyEJoX5xo
zotya 54-bõl 2011 okt. 22. - 15:12:19
(25/131)
én a 21.-ei mûsorról szeretnék véleményt mondani.
Szörnyû nagy csalódás volt, én úgy értettem az elõzetest,
hogy az eredeti rádiós felvételek némelyikérõl van videó is,
de ez az "ismétlés" borzalom volt, a "csúcs" a hét törpés volt,
ez csak az írás idejében és az akkor élõknek és így nyilvánvalóan,
csak az akkori színészekkel volt jó, a mai fiataloknak,
középkorúaknak érthetetlen volt, tele "ismeretlen" szavakkal.
Nem is tudták jól elõadni. Kérem, mégegyszer ilyet ne !
8/10
greghouse 2011 okt. 22. - 00:11:52 8/10
(24/131)
A végén még lesznek egész jó mûsorok is... (csak Szente Vajk vigyorát tudnám feledni..)
Az a baj, hogy akármennyire is jó lenne, nincs rajtunk kapcsoló, amivel ki lehetne kapcsolni a klasszikus "Hófehérke és a hét törpét", Agárdy, Kern, Csákányi, Bárdy György, Csala Zsuzsa....látom én, hogy szándékosan nem az õ stílusukat veszik fel, nem akarnak versenyezni velük, dehát mit csináljak, nekem õk jutnak eszembe. Mindegy, legalább megpróbálták. VVnél sokkal jobb.
wowow 2011 okt. 21. - 20:35:18
(23/131)
Hát ez a mostani egész jó :D
DjMcMaster 2011 okt. 15. - 16:40:04
(22/131)
Hát, nagyjából ugyanarról beszélünk ! Mint azt mondtam, jöhet az abszurd, "csak ne legyen MAGYAR" ! Amúgy kicsit nyakatekert magyarázatnak tûnik, mert egy akciófilm akkor is akciófilm, ha itthoni vagy külföldi az írója. Inkább egy "ne hasonlítsanak a Monthy-hoz" magyarázatnak érzem. Lehet, hogy nem csak szóviccekre épül az elõadásuk, de 5 percnél tovább sosem bírtam hallgatni/nézni õket, de ahányszor belefutottam, mindíg szavakat forgattak kifele vagy bután grimaszolva néztek a semmibe és várták az autómata alákevert röhögést. De ez az Én véleményem, nem azt mondtam, hogy ördögtõl való akinek ez tetszik vagy nézi ! :)

Ami a Bagiékat illeti Én is meglepõdtem egy kicsit, csak tudják ezt tartani is. Megkövetem magam ! Aztán legfeljebb visszatérünk rá pár mûsorral odébb.
8/10
greghouse 2011 okt. 15. - 03:39:07 8/10
(21/131)
Nem birom Bagi-Nacsát, a Laár Pour Laárt sem (Karinthy: a szóvicc a humor végelgyengülése), nem sok közük van az igazi angol humorhoz (szerencsére a múlt héten a CC elkezdte a Monty Pythonok adását).
DE. Ez kellemes csalódás volt, egészen jó paródiákat adtak elõ, szinte semmi közük nem volt a régi B-N hez, és határozottan jobb volt mint a "nagyágyú" Gálvölgyi unalomig ismert és egyre gyengébb mûsorai. Elismerésem nekik.
Beks 2011 okt. 14. - 19:45:59
(20/131)
Hú, de nem értünk egyet:) De nem is baj.
Én imádom LpL-t, mindig nagyokat tudok röhögni az elõadásaikon:) Szerintem sok az olyan poén is, ami nem szóviccekre épül. Egyébként meg kár összehasonlítani az angol abszurddal. Õk is megmondják, hogy két teljesen különbözõ mûfaj. Egyedit akartak csinálni, nem az angol abszurdra hajazni. Szerintem sikerült is nekik:)
DjMcMaster 2011 okt. 14. - 19:00:51
(19/131)
Nagy rajongója vagyok az abszúrd humornak, csak ne legyen MAGYAR ! A Hollós Színházon is csak addig tudtam röhögni, amíg Monthy bohózatokat fordítottak. Nekem nagyon gyenge volt ez a Besenyõ dolog is mert amikor kifogytak a direkt szóviccekbõl, akkor már jó volt a hangzásban közeli szavak kifordítása is és kb ennyi volt az egész. Hol prózában, hol énekelve, de a gyenge szóviccekre épült/épül az egész. Gondoltam, hogy megnézem a kokárdás TV-n az újrakezdést, de jobb lett volna, ha elkavarja a macsaka a távirányítót. Ami utána következett az sem volt semmi, de az már OFFTOPIC lenne itt és most ! A Bagiéktól sem várok semmit, mert már minden bõrt lehúztak azokról akiket állandóan parodizálni szoktak. Végighivogatták õket jópár tévén és most kezdik az elejérõl. Sajnos a magyar humor sehol sincs már...Pontosabban sokak jóvoltából a Youtube-on !
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 08. - 12:28:16 Előzmény pamgyuri47
(18/131)
LASSAN nincs mit nézni?

Már elég régóta, és sajnos egyre gyorsabban.

De legalább jó drágán szállítják a semmit az emtévéának...

(Persze, nem konkrétan Laárék, hanem úgy általánosságban! ;-)
aggodalmas 2011 okt. 08. - 12:22:44
(17/131)
Elöljáróban be kell valljam, hogy elfogult vagyok mind az elõadókkal, mind az abszurd mûfajával szemben, DE sajnos az elsõ adás után igazat kell adjak a fanyalgóknak... Mondhatnám, hogy minden kezdet nehéz, de ez már nem az elsõ (újra)kezdetük. Mindentõl függetlenül drukkolok Nekik, egyben magunknak, a mûfaj kedvelõinek is! ;-)

Ha a Best UFF szintjét elérik még több zeneiséggel, Leopold-vetítéssel, és klasszikus Besenyõcsaláddal, akkor már sínen leszünk... Bár még jelen állapotában is a fent nevezettek voltak a legjobbak a "hû-de-megújult" kir.tv mûsorán...

Ps. Remélem nem csak nekem tûnt fel a zöreg hiánya! HOL VAN ANTIBÁÁÁ?
aggodalmas 2011 okt. 08. - 12:22:07
(16/131)
Elöljáróban be kell valljam, hogy elfogult vagyok mind az elõadókkal, mind az abszurd mûfajával szemben, DE sajnos az elsõ adás után igazat kell adjak a fanyalgóknak... Mondhatnám, hogy minden kezdet nehéz, de ez már nem az elsõ (újra)kezdetük. Mindentõl függetlenül drukkolok Nekik, egyben magunknak, a mûfaj kedvelõinek is! ;-)

Ha a Best UFF szintjét elérik még több zeneiséggel, Leopold-vetítéssel, és klasszikus Besenyõcsaláddal, akkor már sínen leszünk... Bár még jelen állapotában is a fent nevezettek voltak a legjobbak a "hû-de-megújult" kir.tv mûsorán...

Ps. Remélem nem csak nekem tûnt fel a zöreg hiánya! HOL VAN ANTIBÁÁÁ?
Liba76 2011 okt. 08. - 11:48:41
(15/131)
Régi poénok újratöltve, elég gyengére sikeredett :-(
far vik 2011 okt. 07. - 22:05:24
(14/131)
Hmmm. Igaz, hogy fáradt voltam, de... belealudtam...
far vik 2011 okt. 07. - 19:30:47 Előzmény zotya 54-bõl
(13/131)
Szeretem ezeket a Hülyéket, és nem zavar, ha ezt a szót hasonló értelemben rám alkalmazzák. Szerintem õket sem zavarja. Nagy fejek, tudom. Alig várom, hogy kezdõdjön a mûsor.
zotya 54-bõl 2011 okt. 07. - 18:08:14
(12/131)
Õk nagyon jók, profik, érzékenyek a finom mûvészetre.
És jó Galla Miklós is és Nagy Natália is. Nem baj, hogy nincsenek összenõve.
AZ "irigy mirigyek" szerintem sosem voltak jó színészek, igaz nem is azok,
maradjanak a jópofa szövegek megzenésítésénél, azt jól csinálják. A TV-ben
szakállas viccek képi megjelenítését "végzik", ki mondta Nekik, hogy ez jó?
Az elsõ hozzászólónak üzenem, hogy ne nevezd hülyének a társulatot, Õk inkább
nagyon okosak és intelligensek, csak ilyen képességû emberek tudnak ilyen
mûsort készíteni (igaz van benne ismétlés, de remélem lesz új "szöveg" is).
Biztos vagyok benne, hogy nem az igazi jelentését érted a "hülye" szónak, de akkor is,
mit éreznél ha sokat dolgoznál mások érdekében és viccesen hülyének neveznének?!