Téma: Poén Péntek

benyoca 2012 ápr. 13. - 06:40:07
(91/131)
Látom itt sokaknak nehéz felfogni, mi a különbség a SZÓVICC és az ABSZURD HUMOR között, mert sokan azt írjátok, hogy a L'art pour l'art társulat humora szóviccekre alapul... Pedig nem! Az abszurd humor kicsit elvontabb viccekbõl, poénokból áll.Ellenben, míg Galla tag volt, rengeteg szóviccel fûszerezték mûsorukat. Valakinek bejön, valakinek nem. Az is lehet, hogy közre játszik, hogy nem jön be egyeseknek, hogy a társulat nõi tagja, Szászi Móni ír. Abban igazat adok nektek, hogy itt, a tévében nem nagyon megy nekik, pedig nagyon nagy rajongójuk vagyok...Minden színházi estre elmegyek kétszer(kb ennyi alkalommal jönnek Szögödébe) és mindig halálra röhögöm magam!
A kabaré tévésítése tényleg nem jött össze annyira, Bagi-Nacsát meg még nem láttam...Ahogy olvasom, lehet, hogy jobb is.
Jó szórakozást mindenkinek!
zaporosec 2012 márc. 30. - 21:05:50
(90/131)
Hát igen, az Abigél örök kedvenc, és ráadásul nagyon jó film.

Ez viszont... nem is tudom, szomorkodjak, vagy dühöngjek, hogy ilyen szart adnak humor címén, hiszen van az MTV archívumában éppen elég klasszikus kabaré.
Egyszerûen nem bírom elviselni a konzerv-röhögéses "kabarékat". Szánalmas. Laárék 20 éve még jók voltak. Ez már nem.
Bagi-Nacsát meg inkább nem is minõsítem...
8/10
greghouse 2012 márc. 30. - 20:25:21 8/10
(89/131)
Ha már köztévé, akkor SOKKAL INKÁBB az Abigél ebben az idõben.
offtopic
aggodalmas 2012 márc. 23. - 21:21:18
(88/131)
Nem tudom eldönteni, hogy attól kerül egy mûsor a "KÖZ"szolgálatra,
hogy ENNYIRE sz@r, vagy fordítva: azt követõen zuhan a szintje
erre a minõsíthetetlen szintre amint feltûnik a képernyõn...

...ami említésre méltó új ötlete akad ennek a két figurának,
azt egy (fél)kezemen meg tudom számolni – esetünkben ez a
Szomszédok aktuális verziója volt – vagy Iván megírja
a komolykodó könyveiben, de ezt le lehetne (sõt, le
is kellene!) tudni egy tizenöt perces blokkban is.

Az, hogy Olivér burjánzó tokaszerkezete lassan
már az összes általa megformál(ni vágyot)t
karakter esetében hiteltelenné teszi,
azt már említeni sem érdemes...
olahmiki1959 2012 márc. 09. - 04:12:55 Előzmény JonathanSeagull
(87/131)
Teljesen igazad van, ami a régi kabaréjeleneteket illeti. Abszolút szemléletes példa volt erre a "Hófehérke, és a hét elgyötört törpe" c. jelenet, amelyben eredetileg Csala Zsuzsa játszotta Hófehérkét, aki amikor belépett a színpadra, a közönség máris fetrengett a röhögéstõl.
Most meg bejött Szirtes Ági, az egyébként kiváló színmûvésznõ, soványan, mosolytalanul, hamuszürke arccal, és mindenkinek elment a kedve az élettõl. Valami rettenet volt, a többieket is ideértve.
Csala Zsuzsa, Agárdy Gábor, Kern András, Bárdy György, Csákányi László, - elképesztõ névsor, az eredeti jelenet szereplõi, most meg második vonalbeli, senki által nem ismert emberekkel próbálják elõadni a semmit. Poénokat hagynak ki, vagy írnak át, közben a nézõk szóról-szóra ismerik az eredeti szöveget!
Ekkora baklövést hogyan követhetnek el a szerkesztõk? Talán két adást ha megnéztem, becsületbõl, nehogy anélkül mondjak véleményt, hogy láttam a mûsort, de ez borzasztó!
zsoltix 2012 márc. 02. - 21:13:09 Előzmény JonathanSeagull
(86/131)
A kabarés tényleg borzalmasan gyenge az eredetihez képest.
wowow 2012 febr. 24. - 20:25:13
(85/131)
Bagi Iván baromi jól figurázza Fábryt meg Orbán V.-t :D
dantonb 2012 febr. 24. - 19:39:05 Előzmény greghouse
(84/131)
Nagyon tévedsz ,mert pl Fábryt Farkasházy fedezte fel ,nála szerpelt elõször a rádióban .Nekem már akkor is ellenszenvesen nagypofájú unalmasnak tünt.Sándor Gyurit is érdemén felül dicsõitette Farkasházy.Usztics pedig a falusi nyanyán kívül nemigen brillirozik semnmiben ,úgyhogy nem üti meg aszinvonalat annál ,aki igényesebb.úgylátszik Sinkó nem az.
dantonb 2012 febr. 24. - 19:35:10
(83/131)
Fú vazze a bulvárosodás csúcsa hogy nem elég Bagi Nacsa,még jön hozzájuk Király L. Norbi az idiótán ugrándozó bakkecske.A gagyiban mindig jobb lesz akertv ,úgyhogy a köztv ezen iránya bukásra van ítélve ,akármilyen ostoba is a nézõi massza.
JonathanSeagull 2012 febr. 24. - 16:29:25
(82/131)
Az nagyon sirály, hogy a Bagi-Nacsa mûsorhoz odateszik a L'art pour L'art társulat képét, amúgy meg a hozzászólásokban minden egyébrõl is szó van.

Amúgy: a Bagi-Nacsa unalmas, ugyanazok a celeb paródiák állandóan, igaz, azt legalább jól csinálják, kár hogy engem a celebek eredetiben sem érdekelnek, paródiában meg végképp nem, õk amúgy is önmaguk paródiái. A kabaréválogatás is pocsék, aki ismeri az eredeti szereposztással a Rádiókabaréból az eredeti jeleneteket, az sírva fakad a színész válogatás láttán-hallatán. A L'art pour L'art az egyetlen igazi színvonalas humor, kár hogy ebben a mûfajban elõbb-utóbb elõkerül újra egy-egy jelenet, amit már korábban is többször látott az ember, és az már nem annyira humoros, mint elsõre. Bár tény, hogy ebben az abszurd mûfajban nem lehet nagy mennyiségû jelenetet elõállítani, tehát elõbb-utóbb ismételni kell.

A legjobb megoldás lenne 8-tól adni a "Mindenbõl egy van"-t, egyelõre annál jobb nincs a magyar piacon...
has drukker 2012 febr. 10. - 21:50:13
(81/131)
Sajna nem tudom :(. Duna Worldon vasárnap éjjel ( inkább hétfõn ) ismétlik.
Sunny=) 2012 febr. 10. - 21:21:05
(80/131)
nekem is nagyon tetszett a mûsor! :)
mi volt annak a versnek a címe, amivel zárták?? :$ (NBA)
has drukker 2012 febr. 10. - 21:12:05
(79/131)
Nekem tetszett a mûsor. Nagy Bandó fõleg.
8/10
greghouse 2012 febr. 10. - 20:15:09 8/10
(78/131)
Nem tudom....mióta nem Favkasházy a fõszerk, a rádiókabaré is nyitottabb lett, pl. hallhattuk Sándor Györgyöt, sõt, Fábryt, és MÉG SÕTEBB, Usztics Mátyás (Teri néni)t, úgy látszik, Sinkó Péternél ezek mehetnek, Favkasházynál nem mehettek. Littkay Gergõ meg belenõ a szakmába, vagy ahogy akarjuk, jogász, alkalmazkodik....
....Van itt egy dolog, amin talán túl jutott, vagy fog jutni a Rádió/TV kabaré. "Historicizmus" az idegen neve, eredetileg gazdasági fogalom ami azt jelenti, hogy önmagát erõsíti a folyamat. (Röviden, és durván.) Itt ez látszik megszakadni, és a generációváltással talán egy másik stílus jön elõ. Nekem sem tetszik minden ami új, de mintha megújhodni, és ezzel együtt talán jobbulni látszanának a fiúk és lányok.
DjMcMaster 2012 febr. 10. - 16:02:17
(77/131)
Ha jól emléxem, akkor már javasolta valaki, hogy jobb lenne nem a "Poén Péntek"-hez, ehhez a számomra értelmezhetetlen mûsorhalom elnevezéshez társítani a hozzászólásokat, hanem külön külön mûsoronként. Pl.: "BagiNacsa", "IQ csoport", "Ahogyan katasztrófális lett volna a Rádiókabaré" címû mûsorokhoz. Igaz, hogy kissebb nagyobb kivételel ugyanolyan siralmas majdnem mind, de azért mégis jobb tematikusan "értékelni" és az sem árt ha egy újszülött elõre tudja mibe kapcsol(hat) bele...
8/10
greghouse 2012 febr. 03. - 21:12:34 8/10
(76/131)
Szerintem meg kezdenek felnõni ezek a fiúk, nem is rosszak, legalább is a mai adás alapján.
Peti817172M 2012 jan. 26. - 23:41:36 Előzmény robicsek2
(75/131)
Hiába veszik HD-ben, ha a poén péntek adásai nem HD-k
DjMcMaster 2012 jan. 13. - 21:08:29
(74/131)
Ez még mindig olyan, mintha a Lipóton klónózták volna az Addams Family-t...
richi95slipknot4ewer 2012 jan. 13. - 21:06:05
(73/131)
nevét se lehet megjegyezni
richi95slipknot4ewer 2012 jan. 13. - 21:04:19
(72/131)
Ez a la por...Társulatot kitiltanám a tv-bõl.Naon gááááz.