Téma: Poirot

10/10
gladiolus 2014 márc. 27. - 22:21:46 10/10
(202/502)
Köszi a Poirot zene kibõvített változatát, Ez is olyan, mint a Kisvárosi gyilkosságok esetében, hgyo a zenének csak a felét játsszák le mindig, és az izgalmasabb része lamarad.
Szerintem Edmond Dantesbõl is elég sok verzió született, és mondd, neked is feltûnt már a szoros párhuzam Sándor Mátyással? Csak azért van némi eltérés, mert az egyik Dumas, a másik Verne, de kísértetiesen hasonlít a két fõhõs sorsa. Vízbe ugrálnak a börtönbõl, 20 év áll rendelkezésre a bosszúállásra,és ott van a mágikus négyes szám, ha az ellenségek számát kell felderítenünk, meg a titokzatos gyógyítási képességek. És gyakorlatilag a végén megvan mindkét sztoriban a fiatalabb nõ, aki végülis pótolni látszik a korábbi elvesztett nõt.
Már csak Mersedes nem stimmel, mert õ nem hal meg úgy, mint Sándor Matyi felesége. :-)
10/10
gladiolus 2014 márc. 27. - 22:15:44 10/10
(201/502)
Igen, ez nekem is rémlik, hogy Hastings végül megnõsült, és volt egy olyan felesége, mint Columbónak, akit sosem látott senki. Mert Hastings idõnként bûbájosan eltûnt a Dél-amerikai tájak világában, és mindig onnan tért vissza Poirothoz egy kis szakszerû nyomozásra. :-)
A Függönyben pedig elég markáns fõszerepet kap a lánya, Judit. Már nem emlékszem, de valóban, mintha lenne utalás arra, hogy több gyermeke is van, de nem bocsátom meg, hogy nem Lemont vette el.
Az Eden lake-et én is láttam, jó durva film, Fassbenderrel játszotta az általad is említett színésznõ. A Cipruskoporsó nekem is szívügyem, de valójában én is úgy érzem, hogy csak a doki, és a gazdag Mrs Welmann volt a helyén. Nekik van egy szenzációsan aranyos jelenetük, amikor is Dr. Lord Eleanor-t lesi az ablakból, mert titokban már régóta tetszik neki, és ezt az öreglány le is veszi egybõl, és azt mondja, hogy meg kellene már nõsülnie. De ezzel párhuzamosan arra is megkéri a dokit, hogy segítse õt a halálba. Mire a doki közli, hogy rendben, de elõtte irassa rá a vagyonát. Mindezt nagyon kedélyesen, évõdve beszélik meg, és közben a doki egy jól irányzott mozdulattal bedug egy hõmérõt a nõ szájába. És persze vigyorognak. :-)
Az Eleanor Carlisle-t játszó színésznõ sem volt a helyén szerinted? Mert abban tökéletesen egyetértek, hogy Mary Gerard nem volt szimpi, és nem volt igazán vonzó sem, de Eleanor egy kicsit klasszikusabb szépség volt, és szerintem nagyon passzoltak egymáshoz a dokival.
10/10
gladiolus 2014 márc. 27. - 22:04:45 10/10
(200/502)
Jó kis képecske, de ugye ez mûsoron kívül készült? Már úgy értem, nem játszottak együtt epizódban, csak poénból lefényképezték õket együtt, ugye?
Az a véleményem Suchet-rõl, hogy ha nem Poirot-ot játssza, akkor van benne némi férfias vonzerõ is. Nekem nem ideálom, mert aprócska és kicsit hátracsúszott már a homloka, de amikor nincs Poirot bajsza, akkor határozottan vonzó. Poirotként viszont szerintem töméseket visel, mert iszony púpos a háta, és szerintem Suchet-nek nincsnek pópjai, eredetileg. Tuti, hgoy kapott egy kis tevepúpot. :-)
Edmond Dantes 2014 márc. 27. - 15:03:35
(199/502)
Aha. De vigyázat! A Függöny el is készült 1940-ben, csak egy széfben "pihentette" további 35 évig, h közben még jóóó sok Poirot-t írhasson :)
Edmond Dantes 2014 márc. 27. - 14:57:28
(198/502)
A készülõ Poirot-opuszról valóban ír a honlapján, utolsó mondat itt:
http://www.sophiehannah.com/about-sophie/
Edmond Dantes 2014 márc. 27. - 14:50:15
(197/502)
Hastings a számtalan reménytelen szerelme után, valahol, két regény "között" elkel(t), sõt el is özvegyül, közben négy gyermeke lestt/van, az egyik fõszereplõ is (akárcsak Hastings) az életmûvet záró Függöny-opuszban. Nem spoilerezem, mert a regény szempontjából a Hastings-"családfa" nem titok és nincs jelentõsége, "csak" érdekes.
Edmond Dantes 2014 márc. 27. - 14:45:03
(196/502)
Én úgy emlékszem, a kitûzõ -ki mástól- Rossakoff grófnõtõl van, csak nem emlékszem, melyik "kanyarban"/epizódban adta/kapta.
Edmond Dantes 2014 márc. 27. - 14:43:21
(195/502)
Én mind2 hõsünket mondjuk így, aszexuálisnak gondolnám, már ha ez egyáltalán számít. A családon kívüliség sztem a függetlenség/szabad mozgás miatt fontos, ahogy Lemon és Hastings is szingli/k. Marple-ról, fõleg ha Joan Hickson játssza, el se tudom képzelni h ágymelegítõ palackon kívül valaha is hált volna mással :) bár tudom J.Hickson éppen hogy férjezett volt + 2 gyerek. Ám ettõl még v épp ezért (is) volt olyan jó Marple-nak. Poirot bonyolultabb dolog, egy férfi esetében vannak ugye egyebek is...nem folytatom. Mindenesetre Rossakoff grófnõ után epekedni egy (több) életen át, nos az egy tuti fedezék/alibi: "vagy õ vagy senki"...azaz senki. Érdekes. Ami Hastingst illeti, nos õ is "gondoskodik" róla h mindig reménytelen-eset/nem kapható, foglalt, olykor bûnös stb. hölgyekért epekedjen azaz õ meg amolyan mûmacsó fajta, ám mint kiderül, csak-csak elkel, persze tudjuk, az sem jelent semmit...
A szexológia órának ma vége, köszönöm a figyelmet! :o)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 27. - 14:31:14 10/10
(194/502)
:-)

Akkor megint magamat fogom idézni, talán úgy a legegyszerûbb. :) ; http://spengernews.blogspot.hu/2013/09/poirot-37-ev-utan-visszater-az.html

Az ötlet pedig kiváló. :D Én megnézném / elolvasnám. ;)
Edmond Dantes 2014 márc. 27. - 14:22:44
(193/502)
Örömmel s hogy teljes legyen a kollekció, ha még nincs meg + ebben a topikban fõleg ennek van helye:
http://www.youtube.com/watch?v=j66wfqj0esQ
A (nick)névválasztás több mint "némi rokonszenv": kedvenc regény, kedvenc regényhõs...jaaaj és ezt pont itt vallom be...na jóóó, holtverseny Poirot-val :o)...de utóbbinak könnyebb a dolga, mert belõle több tucat van.
LexH 2014 márc. 27. - 14:08:24
(192/502)
Errõl inkább többet szeretnél megtudni - tõled.

Addig is elõállok egy Poirot-regény ötletével:

Holttest a vasúti csomagmegõrzõben
(A bûbájos dél-angliai városka vasúti csomagmegõrzõjének bõröndjében megtalálják a helybéli lelkész brutálisan meggyilkolt és feldarabolt feleségének testrészeit.)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 27. - 13:55:42 10/10
(191/502)
Aranyos ötlet, bár Mrs. Oliver nem hinném, hogy lenne olyan sikeres a bûnügyek felderítésében, mint Marple vagy Poirot. A regényeiben is rendszerint követ el butaságokat és Poirot - ha jól emlékszem - meg tudja állapítani a tettes kilétét, nem okoz számára túl nagy fejfájást úgy, mint a fõhõsnek, Sven Hjersonnak. :) Bár Mrs. Oliver állandó segítõtársként tényleg nagyszerû lenne.

Ha már elõkerültek a szerzõi jogok és a "milyen jó lett volna, ha / mi lett volna, ha", akkor kérdezem: ki mit szól az új, készülõ Poirot-regényhez? Idén nyárra/õszre ígérik a megjelenését. Én kíváncsi vagyok rá, hátha tud újat mutatni az írónõ, Sophie Hannah.
LexH 2014 márc. 27. - 13:49:17
(190/502)
Petrapetrus

Köszönöm! A hölgy akár szerepelhetne valamelyik Poirot-filmben is.

frenchbullie

Igen, Argentínában hagyta az asszonyt.

A korábbi ötletekhez: szerintem frenetikus lett volna, ha Hastings és Miss Lemon hogy úgy mondjam "összejönnek".
A Poirot-A. Oliver duó mindig remek. Szerintem is a krimiírónõnek szerepelnie kellett volna sz összes Poirot-filmben. Bár szerzõi jogokat érint, de valaki feltalálhatna egy Miss Oliver-sorozatot is. Én vevõ lennék rá!
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 27. - 13:46:12 10/10
(189/502)
18. perc 15. másodpercétõl tessék nézni, van még itt bõvebben is... :) : http://www.youtube.com/watch?v=fvKPXEOIWNI
frenchbullie 2014 márc. 27. - 13:31:32
(188/502)
Üdv!

Ahogy olvasgattam a Poirot-os hozzászólásokat, Poirot, Miss Marple, Hasting "szerelmeivel" kapcsolatban, Hastings-rõl jutott eszembe valami. Úgy rémlik, hogy az ABC gyilkosságok elején - a könyvben - szó esik arról, hogy Hastings nõs. Talán csak egy sor, arról, hogy amikor a férfiú átrándul Angliába, az asszony otthon marad, hogy irányítsa a farmot. Vagy rosszul emlékszem?
Más. Tegnap este Eden Lake-et néztem, és a fõszereplõ nõ, Kelly Reilly miatt eszembe jutott a Poirot-sorozat. Ugyanis Reilly alakítja a Cipruskoporsóban Mary Gerrard-ot. Szerintem ez a szerep egyáltalán nem illik Reilly-hez, mert az õ arca különös-különleges, egzotikus, de nem az az ártatlan,angyali szõkeség, aki elvarázsolja Roddy-t. (A regényben egyébként nem Winter, hanem Welman, azt csak a forgatókönyvíró tudja, miért a névváltoztatás.??) Persze, arra, hogy mennyire szép Reilly, talán inkább egy férfi tudna válaszolni, lehet, hogy én nõi szemmel rosszul látom:-)
De éppen emiatt, hogy nem vagyok megelégedve a cipruskoporsós szereplõválasztásokkal - mert Elinor és Roddy alakja sem tetszik - egyedül Suchet Poirot alakítása teszi élvezetessé számomra ezt a feldolgozást. Ami könyvben egyébként a kedvenceim között van. Érdekes módon nem ez az egyetlen epizód, amit Suchet "ment meg".
Magyar hang tekintetében én Balázs Péter szinkronjára szavazok, tetszik ahogy kidomborítja a francia akcentust, a finom(kodó), de Poirot-hoz tökéletesen illõ beszédmodort. Ahogy Suchet Poirot, ugyanúgy tökéletes választás Balázs Péter magyar hangnak. Legalábbis számomra.
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 27. - 13:19:17 10/10 Előzmény gladiolus
(187/502)
Akartam már reagálni erre, mert van hozzá kis érdekességem, de akkor most megteszem, mielõtt ismét elfeledkeznék róla. Említetted, mi lett volna, ha Miss Marple és Poirot találkozott volna. Nos, találkoztak. Errõl is van fotó-bizonyíték. :)

Hercule gáláns, mint mindig. :)
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 27. - 13:12:06 10/10
(186/502)
Így van, akitõl kapta a kis kitûzõjét, amit mindig visel, más-más színû virágokkal. :) A hölgy A csokoládés doboz történetében tûnik fel, s valóban sikerült az ifjú Poirot szívét megdobogtatnia. A sztori végén újra találkoznak és kiderül, hogy Poirot egy barátjához ment férjhez, valamint, hogy egyik fiát Hercule névre keresztelték - nyilván utána. :)

Itt van róluk egy közös fotó is. Poirot és Virginie Mesnard (akit Anna Chancellor játszott).
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 27. - 13:06:51 10/10
(185/502)
Nagyon szívesen. :)

Hoztam egy közös képet Laura Thompsonról és Mr. Suchetrõl. (Ha már ennyit emlegettük a hölgyet. :))
LexH 2014 márc. 27. - 01:40:47
(184/502)
Petrapetrus

Köszi a linket, elmentettem! Jó az, ha egy blogon az információkat is osztják, nemcsak az észt...
Amit Suchet hétköznapi viselkedésérõl írsz, az éppen a legnagyobb színészekre jellemzõ. Õk maguk döntik el, hogy aznap éppen akarják-e, hogy észrevegyük õket vagy sem. (A jelentéktelen színészek viszont minden hétköznapi helyzetben fel akarják hívni magukra a figyelmet.)


gladiolus

Mind Poirot, mind Marple szempontjából lényeges tulajdonság a családon kívüliség állapota. Itt a kommentek között azt is olvastam, hogy Poirot b.zi. Lehet, mindenesetre folyton kiderül róla, hogy jobban ismeri a nõket, mint a maszkulin Hastings, aki állandóan reménytelenül szerelmes.
Ebbõl a szempontból elgondolkodtató, hogy vajon Marple leszbikus-e. Szerintem nyilvánvalóan nem, de a forgatókönyvírók talán épp azért találták ki számára a fiatalkori szerelmi szálat, hogy ezt egyértelmûvé tegyék. (Ha megfigyeled, õ pontosan olyan jól ismeri a férfiakat, mint Poirot a nõket, s mindketten meglátják a fiatalokban, ha összeillenek. Akkor is, ha azok még nem is tudnak róla...)
10/10
gladiolus 2014 márc. 26. - 22:40:10 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(183/502)
Köszönöm szépen a zenéket Kedves Edmond :-), nagyon örvendetes volt újra hallani õket.
Névválasztásod esetleg némi rokonszenvre utal Monte Christo grófjával? Vagy csak remek hangzása miatt választottad? :-)