Téma: Poirot

10/10
offtopic
Petrapetrus 2015 jan. 12. - 11:57:17 10/10
(322/502)
Sajnos mégsem dobta piacra a FantasyFilm a befejezõ évadot DVD-n. :( Ráadásul kerülik a kiadást firtató kérdéseket, nem reagálnak rá... :( Most vagy fogalmuk sincs, mikor jelenik meg, vagy nem is fog... :( Pedig még tavaly õsszel az egyik nagy DVD-árusító webáruháznak azt mondták, hogy Karácsonyig kijön. :(
offtopic
temi3 2015 jan. 05. - 17:17:55
(321/502)
Kedves mûsorszerkesztõk, vagy aki kiteszi a netre a filmek adatait!!! Rengeteg pontatlanságot írnak, ennél már a semmi is jobb, nem félrevezetõ.
Ez a film 2008-ban készült, rendezõje David Moore, a fõszereplõ valóban David Suchet. Tudom, egyszerûbb betenni a teljes Poirot sablont, mint utánanézni, ez a film melyik feldolgozás.
A nemrég leadott Gyilkosság az Orient expresszen film is teljesen kusza információkat adott. És ez újabban minden Poirot filmnél így van. Mivel ezeknek a filmeknek több feldolgozása is készült, ez a pontatlanság nagyon zavaró.
LexH 2014 nov. 13. - 17:25:10
(320/502)
Igen. Két szálon fut a cselekmény. Az egyik része 1913-ban (fejbõl írom), a másik az általad pontosított idõpontban. Poirot ez utóbbiban jelenik meg.
Az angol tévéfeldolgozások Hastings kapitányt Poirot csatolt részeként kezelik, s valóban feltûnik olyan történetekben is, amelyekbõl AC kihagyta. Nemrég beszéltünk itt a jellemérõl, naivitásáról. Hannah írónõ mellõzi a személyét, helyette egy kezdõ nyomozót alkalmaz narrátornak, aki viszont olyan idegesítõen lassú és felkészületlen, hogy talán még a leggyanútlanabb olvasó is három négy körrel jár elõtte a bûnügy felderítésében.
Edmond Dantes 2014 nov. 13. - 14:47:53
(319/502)
Kösz, szóval még "ante is datálta"... :)
Most megnéztem, tényleg: http://www.europakiado.hu/konyv/737222/a-monogramos-gyilkossagok/ (1929-re)
Egyelõre kivárok..
Egyébként mintha H kapitány több filmben jelenne meg mint regényben, nem? Ahogy Miss Lemon is, de belõle (meg Kútvölgyi hangjából) sosem elég.
LexH 2014 nov. 13. - 11:38:49
(318/502)
Igen, igazi Poirot nevû detektív a fõszereplõ. Maga Poirot 1927-ben, ahogyan azt Petrapetrus jelezte. Hastings helyett viszont egy olyan rezonõr szerepel aki tényleg egy komplett idióta.
Edmond Dantes 2014 nov. 13. - 10:32:37
(317/502)
Jól értem-e, Hannah regényében is egy "igazi" Poirot nevû detektív van? Érdekes lehet, ha igen (és hogy hogyan lehetséges szerzõi jogilag stb, de lehet h már megírták korábban itt)...ha meg nem (mint a francia sorozatban Lampion), akkor miért is csinálná Suchet. Õ AC Poirot-ja volt-van-lesz :o) és olyan becses kordokumentum, amit (azaz a dvdket) házak alapozásánál szokás fémhengerben elhelyezni :)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 nov. 13. - 09:47:16 10/10
(316/502)
:)

David egyébként biztosan nem vállalja a szerepet, mert már megkérdezték tõle és határozottan elutasította. :)
frenchbullie 2014 nov. 13. - 09:27:27
(315/502)
Üdv! Ha újabb filmesítések adódnának, Toby Jones-t esetleg el tudnám képzelni fiatalabb Poirot-ként... Amellett természetesen, hogy David Suchet Poirot-ja örök:-)
LexH 2014 nov. 13. - 07:07:49 Előzmény Petrapetrus
(314/502)
Igazad van, Suchet a maga részérõl lezárta a sorozatot a Függöny megfilmesítésekor. Nem hinném, hogy újra fel lehetne kérni a szerepre. Ugyanakkor a sorozat készítõi bajban vannak, mert nincs olyan alternatív Poirot, mint amilyen könnyen találtak új Miss Marple-okat. Pedig a sztori jól megfilmesíthetõ. Nem csak a szállodai jelenetek erõsek, de a vidéki couleur locale is.
Nemrég improvizáltam ide egy rövid AC-típusú szinopszist, melyben a dél-angliai városka lelkészének feleségét találják meg holtan egy vasúti csomagmegõrzõ utazóládájában, s meghökkenve szembesültem a regény lapjain azzal, hogy Hannah írónõ is valami hasonló szörnyûséget ötlött ki - csak még sokkal szörnyûbbet.
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 nov. 12. - 09:44:00 10/10
(313/502)
"A sztori jól megfilmesíthetõ, alighanem el is készítik hamarosan a feldolgozását."

Ez szinte borítékolható. Viszont nagyon szokatlan lesz Suchet nélkül. Õ ugyanis nem vállalja el a karaktert, de ha vállalná is, furcsa lenne kicsit, mert ugye visszaugrik a könyv a "kezdetek" közelébe, David pedig már nem a negyvenes éveiben jár, mint akkor, amikor ezt az idõszakot leforgatta. :)
LexH 2014 nov. 11. - 07:30:00 Előzmény Petrapetrus
(312/502)
Kedves Petrapetrus!

Elolvastam Sophie Hannah Poirot-regényét, a Monogramos gyilkosságokat. Agatha Christie többször leírja, hogy szerinte milyen egy bûnügyi regény megfelelõ terjedelme, s ez annál pontosan kétszer hosszabb - de arról gyõz meg, hogy a kérdésben AC-nek volt igaza. Simán meg lehetett volna húzni a felére. Ugyanakkor értékeltem a viszonylag sok szereplõ lépcsõzetes felvezetését. AC az ilyesmit néha egyetlen lapon elintézte, erõs memóriagyakorlatra késztetve vele az olvasókat. Nekem a Hannah-féle módszer jobban tetszik.
A történet is tetszett, bár néha olyan érzésem volt, hogy Poirot nélkül is megállná a helyét. Egyszerûen be kéne helyettesíteni a nevét egy másik nyomozóéval, s kihagyni belõle Poirot modorosságait. Az is felmerült bennem, hogy az egész utólag lett átszabva Poirot-ra és AC-re.
A sztori jól megfilmesíthetõ, alighanem el is készítik hamarosan a feldolgozását.
10/10
zetorka 2014 nov. 03. - 16:03:23 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(311/502)
hát köszi, de anyu elég antitalentum ami a technikát illeti, szóval neki csak a videó lenne alternatíva, én meg semmilyen szinten nem akarok TV-t, örülök, hogy megszabadultam tõle
frenchbullie 2014 okt. 21. - 06:36:06
(310/502)
Üdv! Mikor meglátom Poirot huncut joviális mosolyát, (itt éppen egy fiatal hölgyre mosolyog, atyaian:-)), egybõl jókedvre derülök. Ezt a bajuszát pedig különösen kedvelem, mert ez a leginkább Poirot-os, szerintem.
Edmond Dantes 2014 okt. 03. - 10:23:42
(309/502)
Igen, a feltámadás nem szerencsés kifejezés.
Inkább mondanám: nyugodjék békében...de nem mondom, mert úgyse nyugszik õ se, de az õ kis szürke agysejtjei aztán pláne sosem, nagy szerencsénkre és örömünkre :)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 okt. 03. - 10:01:35 10/10
(308/502)
Igen. Már láttam pár cikket a könyvrõl és mindben ez áll: "feltámadt". Valahol már a címben is visszaköszön ez a kifejezés. Külön szomorú, hogy emlékeim szerint maga az Európa Kiadó is élt ezzel a kifejezéssel a saját oldalán. Pedig ha valakinek, akkor nekik illene tudni, hogy errõl szó sincs.

Hehe, ha nem veszem túl komolyan - és nem is kell - akkor tetszik az újrahasznosítós kifejezés. :) Még mindig több igazság van benne, mint a feltámasztásban. :)
Edmond Dantes 2014 okt. 03. - 09:58:07
(307/502)
Ezt írják? Nem olvastam.
Nekem van jobb ötletem, nem biztos h szeretni fogod: Poirot újrahasznosítva :)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 okt. 03. - 09:49:34 10/10
(306/502)
Nem tudom, hogy csak én tépem-e a hajamat ettõl, de nagyon zavaró, hogy minden egyes magyar nyelvû cikkben (tisztelet a kevés kivételnek), ami foglalkozik Sophie könyvével azzal jön, hogy "Poirot feltámadt", holott az írónõ már a munkálatok legelején közölte, hogy szó sincs feltámasztásról... Meg eleve a könyv is olyan, hogy idõben elõrébb játszódik... Nagyon gáz a magyar média, de tényleg... Ennyire nem tudnak mást kitalálni..? :P

A FantasyFilm meg igazán kiírhatna végre egy konkrét DVD-megjelenést végre. Lóg a levegõben, hogy év végéig kijön az utolsó évad. Köszi, de ez azért olyan sokat nem mond még most sem... :)
LexH 2014 szept. 24. - 05:52:11
(305/502)
Kedves Petrapetrus és Edmond Dantes!


Valóban, többször beszélgettünk errõl, híreket és linkeket is cseréltünk. Én el fogom olvasni Sophie Hannah könyvét, mert AC-rajongó vagyok, és õszintén remélem, hogy amit írt, az inkább "hommage", mint utánzat. Az viszont, hogy AC örökösei ebbõl közvetetten profitálni akarnak, számomra visszataszító.
10/10
Petrapetrus 2014 szept. 23. - 12:33:56 10/10
(304/502)
Így van. És David Suchet könyve is, a Poirot és én. :)
Edmond Dantes 2014 szept. 23. - 12:27:54
(303/502)
Igen, igen, volt róla szó, azért is linkeltem be h megjelent :o)
Nem is plágiumra gondoltam igazán, hanem a "brand" jogosulatlan v (család által) "jogosított" használatára.
A cím ill az alcím: "A monogramos gyilkosságok - Hercule Poirot új esete" megtévesztõ lehet a nem-figyelmes=író nevét nem nézõ olvasó számára. Na persze nem a mi számunkra :o)
És megjelent a "Miss Marple-összes" is, ez:

http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Agatha_Christie_Miss_Marple&id=272758&type=22