fisherman 2006 máj. 13. - 22:06:08
(6/686)
Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önzõ emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága. Áldott legyen az ki az igazságtalanság és a jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert õ valóban testvérének örzõje és az elveszett gyermekek meglelõje. Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentõ haraggal, és amazokra is akik testvéreim ármányos elpusztítására törnek és majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr, mikor szönyû bosszúm lesújt reátok!
10/10
boszme 2006 máj. 11. - 20:03:18 10/10 Előzmény fisherman
(5/686)
Teljes mértékben egyetértek fisherman-nel!
Ez a film alapvetõen meghatározta az egész elmúlt évtized filmes világát és stílust teremtett!
Valaki vagy szereti vagy utálja, nincs köztes állapot, egyszerûen nem lehet elsiklani felette.. Tarantino annyira maradandót alkotott, h a mai napig beszélnek róla az emberek ill. idéznek belõle. És akkor a zenéjérõl még nem is beszéltünk..
Egyszerûen tényleg kötelezõ.
fisherman 2006 ápr. 28. - 09:05:33
(4/686)
Jézusom! Kétségtelenül sok az erõszak ebben a filmben, de még soha nem hallottam senkit, aki errõl panaszkodott volna. A Ponyvaregény filmtörténelem. Lehet szeretni, lehet kritizálni, de akkor is meghatározó darab. Nem a színészek miatt(habár nagyon jól sikerült a válogatás), hanem a rendezésnek és a forgatókönyvnek köszönhetõen.
Nem kell túlmagyarázni, nem kell okoskodni, hanem meg kell nézni!!!
KÖTELEZÕ!!!!
Szani 2006 jan. 08. - 01:28:22
(3/686)
A többi színész is nagyon jó Samuel L. Jacksontól Harvey Keitel-ig.

Amúgy azzal értek egyet, hogy nemcsak a rendezés szélsõségesen abszurd, hanem talán maga a világ is, amit ábrázol... helyenként mindenesetre nekem már már képregényszerû.
Delilahhh 2005 dec. 30. - 19:59:41
(2/686)
Szerintem az emberek többsége még csak el sem gondolkodik ezen a kérdésen, nekik ez csak egy film. Talán nagyobb hatással van rájuk, mint egy átlagos akciófilm, hiszen jó a sztori, hatásos a zene, ismert színészek vannak benne. Nyilván vannak azért, akik ezt az erõszakra való felhatalmazásnak értelmezik, de akkor sem a filmben van a hiba, hanem a világban, amit ábrázol.
10/10
telihold 2005 dec. 30. - 18:39:36 10/10
(1/686)
Ezt a tömény, eltúlzott agressziót már nem lehet reálisnak érezni. Egyébként a film sikere azt bizonyítja, hogy a nézõk többsége groteszknek értelmezi. Különben mit szeretnének annyira benne? Talán a zenét? Vagy a színészeket? Szerintem Travolta és Thurmann nélkül nem lenne ilyen jó.