zszoltan 2007 okt. 01. - 22:00:00
(26/686)
Nem egészen sikerült visszafejtenem hozzászólásod tartalmát. (Azt meg pláne nem, hogy miért éppen arra a hozzászólásomra válaszoltál.) De érdekelne, hogy vajon a Ponyvaregény volt az a film, amire gondoltál, amikor olyasmit említettél valahol, hogy Tarantino-nak egyetlen eredeti filmet sikerült csak összehoznia eddig? Ha esetleg nem, akkor az is érdekelne, hogy melyik filmjét találtad eredetinek (és gondolom jónak).
10/10
norton15 2007 júl. 23. - 16:57:42 10/10
(25/686)
Szerintem nem erõszakos. Lehet, te néhány jelenetére értetted, de akkor sem (számomra). Tarantinot megvádolták ezzel, õ csak a vállát vonogatja, nem érdekli.
Nagyon nagy film, ez Tarantino legjobb filmje, aminek szintjét talán sosem fog megközelíteni (azért reménykedek:)). A kritikáddal semmi baj, normális, azt nem szeretem, ha ótvaros bunkó módon gyalázzák a filmet.
zszoltan 2007 júl. 23. - 13:48:37
(24/686)
Nos, ajánlanám én a tizenéveseknek is, de a tokom - nem az eszemé, hanem a DVD-mé - ellenvéleményen van, és ezúttal kénytelen vagyok vele egyetérteni.

Én már sok olyan filmbõl olvastam ki mondanivalót, amiben többek szerint nem volt, így ebbõl is. Voltak apró finomságok (mint például Butch és Marsellus viszonyának alakulása; vagy az 1500$), és voltak elég erõteljesen kibontakoztatott tanulságok (mint például Butch, Jules és Vincent jelleme és sorsa egymás mellé állítva; vagy maga az összevagdalt Ezékiel 25:17).
És zseniálisnak találtam, ahogy az egész történet szerkezete ez utóbbi, egész filmen áthúzódó gondolatok kiemelésének volt alávetve ezzel a mesteri szétvagdalással. Minden pont a helyén hangzott el. De ezzel már nem untatok senkit.

Ami meg a mondanivaló nélküli 10/10-es filmremekeket illeti csak pár példát említenék:
Az elveszett frigyláda fosztogatói, Kelly hõsei, Oscar(az amcsi remake), Az ötödik elem, Hóbortos hétvége, Nagy durranás
Ezek tényleg csak a szórakoztatást szolgálják, de azt 'tökéletesen'.
sipka 2007 júl. 22. - 11:01:53
(23/686)
Nekem a kedvenc jelenetem a filmbõl, mikor a Bruce Willis által alakított karakter visszaemlékezik gyerekkorára amikor is, halott édesapjának a katona társa, elmegy hozzá egy örökséggel. Egy órát ad át neki, amelynek a történetét el is meséli :) Hát azon majd besza#&am, olyan vicces volt ahogy mesélte hogy, a saját seggében õrizte azt az órát, hogy legalább 10-szer megnéztem azt a jelenetet. Amúgy a filmben sok szórakoztató jelenet van, de van bizony olyan jelenet is ami elégé visszataszító. De ettõl függetlenül nagyon jó film csak egy kicsit hosszúra sikeredett :) (Nem hiába jelölték annak idején a legjobb film kategóriába az Oscar díjátadáson.)
zszoltan 2007 júl. 21. - 20:34:06
(22/686)
Amit te leírtál abban is sok igazság van. És ahogy olvastam és hallottam a véleményeket róla úgy tûnik, egyedül maradok a különvéleményemmel: én a szórakoztatás mellett megfontolandó mondanivalót is találtam e hihetetlenül jól elkészített remekmûben.

Az elsõre nagyszerû kivitelezés második megnézésre már csak jónak bizonyult a szememben. A szükségtelenül trágár beszéd számomra kicsit rontotta az élvezhetõségét, bár kétségkívül jól ment a film hangulatához, nyilvánvalóan nem véletlenül volt ilyen.
Külön kiemelném a remek zenéket, és azon törekvést, hogy mindig valami zeneeszközt adjanak a megszólaló számok alá a film történetében (rögtön a fõcím alatt futó zenékkel kezdték), nagyon jó hangulatot teremtve.
A film tartalmi részére pedig nehezen találok szavakat. Egy igazi remekmû! Rengeteg apró figyelmesség van felsorakoztatva benne, és ezek nagy része a mesteri összevagdalással egységbe forr a végére, kiemelve a végsõ ajánlást: "igyekszem, ahogy csak tudok, hogy én legyek a pásztor".
Ha mód van rá, legalább kétszer ajánlanám a megtekintését (pár hét különbséggel), hogy teljes körré állhasson össze az, ami elsõre csak egymásra dobált, független történetszeleteknek tûnhet. Minden huszonévesnek kötelezõ darab.

Forma:3 + Tartalom:5
13/10 (mivel egy 10/10 túl szerénynek tûnik)
FEB1 2007 jún. 26. - 12:18:04
(21/686)
Valahanyszor a majonezzel eszi vki a sultkrumplit, eszembe jut a film eleje.

A masik kedvenc szoveg: It's not a motor, it's a chopper bab'
10/10
norton15 2007 jún. 26. - 10:27:10 10/10
(20/686)
szerintem ez egy mérföldkõ a filmezés történetében, Tarantino legjobb filmje!!!
a zenék nagyon jók benne (flowers on the wall, jungle boogie etc.), a dialógusok nagyon jók, nagyon illenek a környezetbe.
mindenki a legjobb formáját hozza, még Tarantino is.

valaki tudta, ahol a Marsellust megerõszakolják, annak a szobának a neve Old Russel's Room? Russel Tarantino egy régi barátja, ell lehet képzeli...
csigusz92 2007 máj. 07. - 00:31:05
(19/686)
tipikus Quentin tarantino
nagyon immádom eccerre undorító, szórakoztató, brutális és kedves :)
színészgárda jó, szállóigék jók, különösen Samuel játéka tettszett nagyon (iszonyat jó hangja van)
iszonyat jó zene(különösképpen a flowers on the wall)
szadó jelenet nekem egy kicsit már túlbrutál(még mindig kiráz a hideg)
kedvenc
kötelezõ
és ugyancsak KIZÁRÓLAG ENGLISH NYELVEN!!!
Mayborn 2006 dec. 29. - 19:08:57
(18/686)
A film egyértelmûen nagyon jó, már egy párszor láttam!
Azon kevés filmek egyike, ami szinte minden ismerõsömnek tetszett. Elhiszem, h ízlések és pofonok, de kiváncsi lennék, hogy aki ezt a filmet fikázza (mert ok, az még talán belefér,h nem tetszik annyira) annak milyen az ízlésvilága...
Hát nem tudom...
Mindenesetre aki még nem látta, mindenképp nézze meg! Most néztem meg nemrég a Fight club-ot (Harcosok klubja), amit szintén ajánlani tudok, hasonló véleménnyel vagyok arról is.
Jók legyetek és Kellemes Ünnepeket mindenkinek!:)
misskacor 2006 dec. 29. - 18:05:55
(17/686)
Fenomenális!! csak utána az ember beszéde elég vulgáris!.. meg Travolta sorsa nem tetszett..
felhasználónév* 2006 dec. 23. - 21:14:44
(16/686)
nem tudná nekem megmondani hoyg mi anna számnak a cime miko a travolta megy a nigger nöjéhez elöször?? vagy ha valakinek megvan megköszönném ha elküldi: balazskacska@citromail.hu
fisherman 2006 okt. 05. - 12:13:37
(15/686)
Hmm... Ez is egy vélemény. Egyébként szokták volt mondani, hogy kritizálni könnyû, alkotni nehéz.
Mondd csak! Te filmrendezõ vagy? Vagy csak egy elfuserált "filmkritikus"?
fisherman 2006 okt. 05. - 12:11:10 Előzmény Porker
(14/686)
No mondd! Mit rejtett a bõrönd?
TripleB 2006 okt. 05. - 09:10:25
(13/686)
lentebb boszme nagyon jól leírta....:) kinek a pap,kinek a papné.
a Dogmát meg ne nézd,mert abban sokkal,de sokkal több a bibliai vonal és legalább ennyire jó
Porker 2006 aug. 27. - 13:29:45
(12/686)
Ja egyébként tudjátik é mi volt a bõröndben?Segíthetek!
Porker 2006 aug. 27. - 13:28:59 Előzmény fisherman
(11/686)
Ezt eddig csak egy ember élte túl.Már nekünk is megadatik :D ?
rajnaip 2006 júl. 28. - 20:52:29
(10/686)
Bocsánat testvérem, hogy kijavítalak, de Tim Roth (Tökfej) túlélte!!
Skaff 2006 júl. 06. - 14:16:38
(9/686)
Isten ez a film ,egyszerüen Isten:D Ez a film a legjobbak között van szerintem :"Zack a pók fogott két legyet" :D
fisherman 2006 máj. 14. - 01:20:08
(8/686)
Szerintem ebbõl a filmbõl nem illik kiemelni senkit. A szereplõk közül mindenki a legjobbat nyújtotta. Szépen összegyúrták a brigádot.
A visszafordíthatatlan undorító film. Nem is értem mi volt a célja a rendezõnek. Ha csak a botránykeltés, akkor az sikerült. A Memento szerintem csak a vágásban hasonlít. Idõrend felcserélése. A Harcosok klubja meg jó film, de nem túl eredeti az alapötlet, és hasonlítani max az elfogyasztott mûvér mennyiségében hasonlít.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 23:09:14
(7/686)
túl sok erõszak lenne benne? és akkor mi van a Visszafordíthatalannal?

nálam Samuel L. Jackson viszi pálmát :D de marha eredeti a rendezés...a memntón és a harcosok klubján is érzõdik egy talán nem is kicsi ponyvaregényes hatás :))