Téma: Poseidon

10/10
gimbiikeeh 2010 febr. 03. - 22:43:35 10/10
(70/110)
nincs igazatok !
nagyoon jó film. :)
10/10
5/10
RoKKfish 2010 jan. 21. - 19:47:09 5/10
(69/110)
Egyszerûen nem fér a fejembe. hogyan volt képes Petersen eljutni eddig a Poseidon-gyalázatig. Nem hiszem el, hogy ez ugyanaz a zseni, aki annak idején a Tengeralattjárót megcsinálta. Döbbenet.
Még egy ember, akit tönkretett a hollywoodi filmipar. Szomorú.
SlyCool 2010 jan. 17. - 20:59:41
(68/110)
Mar az eretedi filmnel sem ertettem, hogy


*** SPOILER SPOILER SPOILER ****

Attol miert hal meg a pap bacsi, hogy beesik a vizbe..???
Na mindegy, a feldolgozasban még nagyobb hulyesegek voltak, total zsengellér...
judybee 2010 jan. 17. - 20:44:18
(67/110)
Na az biztos, hogy nem ez megy most az RTL-en. Nem tudom honnan vette a Port, de egész héten a Káoszt reklámozták Wesley Snipesszal ésJason Stathammel és az is megy :-(
Rahel 2009 máj. 28. - 19:10:39
(66/110)
-Én a rendezõt süllyesztettem volna el!!!:DD
csincsilla72 2009 máj. 28. - 18:54:14 Előzmény Rahel
(65/110)
Életem legrosszabb filmje. Az alább felsoroltakon kívül csak olyan apóságok bosszantottak még, mint az örökké elcsatangoló kiskölyök és a hisztérikus latin lányka.
Rahel 2008 nov. 10. - 17:46:34 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(64/110)
-Te jó ég!!!!!!!!!!:((((((((((((((

-Siralmas!!!
-Egyszerûen borzasztó!!!

-És ez a kis Emmy is csak állandóan nyávogott!:((
-Ezt a csajt csak ilyen sírós szerepekre találták ki???:PPP
Karolka 2008 okt. 28. - 20:29:50
(63/110)
hááát, nekem nem igazán jött be! Elég gyenge eresztés volt! Még a szellemhajó majdnem jobb volt! Percekig víz alatt, mentõcsónak ... :S
idõjós1010 2008 okt. 26. - 16:05:07
(62/110)
Teljesen korrektül meg lett csinálva a film.
Úgy egyébként nem rajongok különösebben a mûfajért, de ez most tényleg jól sikerült. Nálam 7,5 pont, de csak a negatív mûfaj miatt. Amúgy meglehetõsen látványos volt, látszott hogy nem spóroltak ki semmit a filmbõl.
AvatáR Gil Maerth 2008 okt. 12. - 11:27:50
(61/110)
"Meglepett engem, mint a Shadowrun Nintendón" :)

Lássuk az elõzõ résztõl való eltéréseket:
1,
az a 70-es években volt, a hangulata is, a technika is. és Gene Hackmen nyomult benne :)

2,
ott az óriáshullámnak óriási vihar volt az elõzménye -itt a semmibõl jött.

3, az eredeti tényleg megtörtént, és 11 órán át maradtak a felszínen.

4,
itt a végén teljesen hiteltelenné válik a dolog:
Kapnak gumicsónakot - csak azt nem ábrázolják amikor kilökik :)

Kapnak evezõket - pont 6 személyre.
Az is benne van a gumicsónakba !
:D

Aztán van nekik riasztópisztoly is. Ami szintén elõzmény nélkül jutott oda - ahova :)

TÖK ÉGÕ!

Jobb lett volna, ha simán felkapja õket a repülõ amikor a hajó alján állnak.

hísz a hajó örvényének lehúzását így is megérhették volna.

szóval... 6/10
bourne 2008 aug. 29. - 10:57:16 Előzmény Anditos
(60/110)
mindig is furcsa volt nekem az a Columbo ... lassú víz partot most ... :))))

spoiler

Kurt meghal ... és ezért mondom, h ez a feldolgozás kicsit gyengébbre sikerült, mert én személy szerint nem tudtam sajnálni ... bocs mindenkitõl, de így van ...
kekcsillag 2008 aug. 29. - 08:28:51
(59/110)
..Spoiler...

Õ, Igen:-(
offtopic
Anditos 2008 aug. 29. - 08:19:16
(58/110)
Nem, a szobám akkoriban nem úgy nézett ki, ahogy szerettem volna. Most néz ki úgy..:-)Chamberlain sosem lehet a falamon, ahogy Alain Delon sem, vagy Brad Pitt. Amúgy nekem Columbo volt az "elsõ". :-)

***spoiler***
Most nem emlékszem, ebben az új feldolgozásban meghal a végén a fõhõs közül valamelyik? Kurt Russell pl?
offtopic
bourne 2008 aug. 29. - 07:39:10
(57/110)
tényleg, most már beugrott ... õ volt az, aki pár évvel ezelõtt hunyt el ... ha jól emlékszem ...
no, akkor a Te szobád is kinézhetett valahogy??!! :))) Richard Chamberlain is ott volt ??? :))))
offtopic
Anditos 2008 aug. 28. - 23:14:33
(56/110)
Shelly Winters játszotta, nagyon szimpatikusan, de hát abban a filmben mindenki az volt. És igen, ifjúkori szerelem volt Hackman, mint a többi száz másik színész is..:-)
bourne 2008 aug. 28. - 19:57:34 Előzmény Anditos
(55/110)
no tessék ... ifjúkori rajongás???
az eredetiben nekem az idõs néni tetszett nagyon, ahogy elmeséli, h annak idején milyen úszóbajnok volt, satöbbi ...
ebben a mostani feldolgozásban talán nem volt olyan karakter, akiért izgultam volna ... már az elején lehetett tudni h ki fogja túlélni ... az eredetiben azért nem volt ennyire egyértelmû a felállás ... szerintem ...
offtopic
Anditos 2008 aug. 28. - 17:37:51
(54/110)
Hát elég drámaira sikeredett az a jelenet, az már igaz. :-) Én sem emlékszem, hogy az eredeti filmben lett volna ilyen jellegû 'dilemma'. ***spoiler***
Bár... nekem az nagy csapás volt, és végtelenül igazságtalannak tartottam, hogy a végén Gene Hackman feláldozza magát és meghal a többiekért. Kicsi voltam, amikor láttam, és megsirattam a papot. Naná, mert halálosan beleszerettem. :-)
bourne 2008 aug. 28. - 16:36:18 Előzmény Anditos
(53/110)
no tessék ... most néztem meg éppen a filmet :)))) az általad említett jelenet - szerintem inkább csak a dráma súlyát volt hivatott nehezíteni ...
és bár én még sosem voltam ilyen hajókatasztrófában, azért nekem sem volt elég kerek az a rész ... mondjuk nem csak ez ...
de érdekes h az eredeti nézése közben ilyenek fel sem tûntek ... /mondjuk ha jól emlékszem, ott nem is volt ennyire kiélezett helyzet /
bourne 2008 aug. 28. - 14:57:25
(52/110)
az eredeti sokkal jobb volt ... igaz h ez látványosabb meg minden, de én sem tudtam annyira izgulni a szereplõkért, mint ott ...
orgyen 2008 aug. 21. - 23:50:50 Előzmény iwanttobelive
(51/110)
QUEEN MARY:
- 311m hosszu, 36m szeles, 55m magas, ebbol 12m a merules.
- 60km/h max sebesseg, ami vizen oriasi, tekintve hogy 82.000t a sulya (a Titanic csak 46.000t volt), 160.000LE-s fo hajtomu repiti a vizen.
- szemelyzet 1101 fo, utasok 2139 fo, ami egyuttesen is csak 260t, vagyis az osszsuly 0,3%-a.
- a II. Vilaghaboru kitoresekor USA-ban tartozkodott, Ausztraliaba iranyitottak, Ausztral es új-zelandi csapatszallitasokra.
- tengeralattjarokkal el akartak sulyeszteni, de a 60km/h sebessege miatt nem tudtak utolerni.
- 1942 okt.: osszeutkozott a Curacoa britt cirkaloval amit elsulyesztett, a halyotorottek halalat okozva mivel megtiltottak a megallasat.
- 1942 dec.: 23m magas vizfal kapta oldalba (valoszinu ott gyakori cunami volt), ami megbillentette, ("majdnem" elsulyedt) mikozben 15.000 katonat szallitott.
- a "majdnem" ujsagiroi szohasznalat akiknek fogalmuk sincs a hajoepitesrol es a hajozasrol, a 15.000 katona csak 1.200t ami a szemelyzettel egyutt is csak az osszsuly 1.5%-a. Tehat nem volt tulterhelve.

HAJOK:
- sok hajo kulonbozo okok miatt sulyedt el, de nem talaltam adatot hogy nyilt tengeren valaha is felborult volna. Erre valo a tokesuly (mar a föniciaiak es a görögök is hasznaltak miota tengerre mereszkedtek).
- a hajokat az Okortol kezdve ugy tervezik hogy hacsak a tokesuly el nem mozdul (nem tud!) NEM tud felborulni, annyira lent van a sulypontjuk a vizvonal alatt.
- A vitorlashajok sem borultak fel soha pedig a klipperek hatalmas vitorlaerdovel rendelkeztek es igy kerultek meg a mindig viharos Horn es Joremenyseg fokokat. meg viharban is csak kurtitottak ami azt jelenti hogy csak a csucsvitorlat hagytak fent hogy a hajo kormanyozhato maradjon.
- Kinaban a XI. sz.-tol, Europaban a XIX. sz. 2. feletol (Great Eastern volt az elso) vizhatlan rekeszekre bontjak amelyek a palankozat magassagaig huzodnak semmilyen nyilas (pld. ajto) nem lehet rajtuk es olyan vastagok mint a kulso palankozat.
Pld. mar csak ezert sem lehetett hatra vonulni a felborult hajoban.

Azonkivul a hajo aljan nincs nyilas (a fotengely mellett sem).
A film amugy is a hatasvadasz kepi effektek miatt tele van keptelensegekkel: pld. kiszakad az uzemanyag tartaly, belul minden eg megsem fulladnak meg, a hajtomu fotengelyenel nincs nem is lehet nyilas a vizbe.
Ez csak egy a szokasos latvany katasztrofa filmek kozul.

Csak ket felborult hajot tudok megemliteni:
- egy balatoni kirandulohajot ahol mindenki az egyik oldalra todult hogy lassa a vitorlas versenyt. (tokesuly nelkuli hajo).
- a Pearl Harbour-i kikotoben horgonyzo Arizona, amelyen a japan bombak kiszakitottak a lovegtornyot ami oldalra kilogva felboritotta a hajot. Hiaba volt kikotoben, a rovid ideig tarto bombazas utan sem tudtak kimenteni senkit sem.

A Queen Mary jelenleg a kaliforniai Long Beach-en horgonyoz es szalloda, valamint a Poszeidon-katasztrófa címû filmet részben a Queen Mary fedélzetén vették fel és speciális effektusokban használt Poszeidon-felvételekhez a Queen Mary modelljét használták fel. Az S.O.S. Titanic címû 1979-es film bizonyos részeit szintén a Queen Mary-n vették fel.