Téma: Poseidon

1/10
nav_x 2007 nov. 11. - 18:29:01 1/10
(30/110)
Hogy lehet ugyanazt a sz..rt négyszer eladni?
Hát így:

A Poseidon katasztrófa (The Poseidon Adventure) (színes magyarul beszélõ amerikai kalandfilm, 117 perc, 1972)
Szilveszter éjfélkor a Poseidon utasszállító tengerjáró balesetet szenved...

A Poszeidon kaland (Beyond the Poseidon Adventure) (színes magyarul beszélõ amerikai kalandfilm, 114 perc, 1979)
A Poseidon óceánjáró hajó, melyet egy hatalmas hullám teljesen felborított, tehetetlenül úszik a tengeren...

A Poszeidon katasztrófa (The Poseidon Adventure) (színes magyarul beszélõ amerikai katasztrófa film, 174 perc, 2005)
A Poszeidon nevû luxushajó szilveszter éjszakáján felrobban...

Poseidon (színes magyarul beszélõ amerikai katasztrófa film, 98 perc, 2006)
Luxushajó szeli az Atlanti-óceán hullámait, ám egy viharban felborul...
Newcastle United 2007 jan. 02. - 12:43:21
(29/110)
Nemrég volt valamelyik ismeretterjesztõ csatornán egy mûsor, amiben valószerûtlen filmes katasztrófákkal foglalkoztak. A Poseidon óriáshullámját is kiemelték, mint nagyon hihetetlen elemet.
Newcastle United 2007 jan. 02. - 12:38:16
(28/110)
SPOLIER
Nem szeretem az ilyen elõre kiszámítható filmeket. Már az elsõ húsz perc után nagy összegban fogadtam volna arra, hogy a végén Kurt Russell fel fogja áldozni magát a lánya barátjáért, tiszta Armageddon...
Turorudi 2007 jan. 01. - 15:28:24
(27/110)
Tényleg nem eredeti az ötlet, mert már jópár éve készült egy ugyanilyen címû film ugyanezzel a sztorival. Én azt is végigizgultam, meg ezt is. Persze nem hittem, hogy sokat fogok épülni belõle, de szórakozni akartam, és az nagyon jól sikerült. :)

Mindamellett el is gondolkoztam az élet nagy kérdéseim: mikor pl. az öreg harcos lerázta magáról a pincért a liftaknában, meg hogy én mikor mentem volna vissza valakiért, és mikor nem? Már amennyire ezt itthonról meg lehet ítélni.

Szóval tényleg azt mondjátok, hogy valóban létezik ilyen óriáshullám?
ReBii 2006 okt. 17. - 19:25:24 Előzmény samycool
(26/110)
Vagy tetszik, vagy nem .. Ööö szerintem elég szélsõségesen fogalmazol egy ilyen filmnél. Az elötted hozzászóló csupán kijelentette, hogy neki tetszik a film és szerinte nagyon jól van megcsinálva. Valószínüleg a te egyik kedvenc, vagy legalábbis szeretett filmeden is találunk kivetnivalót. Szerintem teljesen jó film. Nyilván van sablonalapja, ami lassan minden filmnek van, mert lassan minden téma ki van lõve, de ez természetes. Szóval szerintem nem kéne ennyire kiakadnod, hogy megjegyezte, hogy szerinte jó film. .
.
nekem annyira nem tetszett, semmi különös. Tényleg jók voltak benne az effektek és szerintem a színészek is teljesen jól játszottak benne!
Kamnouze 2006 szept. 04. - 19:11:52 Előzmény samycool
(25/110)
Amúgy tényleg létezik olyan, h óriáshullám, de gondolom, lusta voltál utána olvasni. Ami a megható szövegeket illeti, lefogadom, hogy valami nagy akcióbuzi állat vagy. pedig a filmben kell valaminek lenni, ami az alapot adja. az irányzatot. nézd meg az utolsó szamurájt, aztán mondd, h jo volt e. majd meglátjuk, hogy tényleg igaz e, amint följebb írtam. ha nem, akkor kérek egy nagy bocs.t
Kamnouze 2006 szept. 04. - 19:08:17 Előzmény samycool
(24/110)
tök mindegy, hogy hány éves. Ha esetleg olvasnál róla, akkor tudnád, h mitõl fordul meg a hajó. hány éves is vagy te? tudsz már olvasni? mellesleg ez egy film, és a filmnek az a dolga, h szórakoztasson. márpedig ez szórakoztató. nincsenek benne gagyi jelenetek, ahol nagyon látszana, h ez meg aaz mû, és a színészek is jók benne. mellesleg, le merném fogadni, h minden filmhez, ami nem tetszik ezt írod. csak kicsit megkeverve.
samycool 2006 aug. 14. - 22:11:03 Előzmény Girlcat
(23/110)
Szerinted ez tényleg egy JÓ(!) film? Hány éves is vagy te fiacskám? Hát igen!....valóban..! A sztori...pfuuu..na az egészen hihhetetlen! Nem is tudom, hogy volt képes a forgatókönyv író ilyen szerteágazó, sokoldalú, meglepetésekben gazdag csodafilmet létrehozni! Le a kalappal! Meg aztán itt van az a tomboló vihar is! Óceán közepén cunami? Yah, az gyakori jelenség! És a színészi alakítások...jujj de durván tolják! A kis csapat tényleg nagyon kitett magáért, komolyan mondom a csipkerózsika jobban tolta a mesében...Na és mennyi mélyreható szöveg....elképesztõ.

Naszóval! Tényleg látványos, a programozók10 pontot érdemelnek, a honagok közepesek, a nõk rútak. Sztori nincs, szöveg nincs, díszlet van, makett van, és lavor is játékhajóval..papa kinyiffan, tehát sírni is lehet..Nincs átütõ erõ, tipikus látványra épülõ hálivúdi izgifilm egy mûgizdával. Ennyi.
Girlcat 2006 aug. 11. - 12:47:14
(22/110)
Szerintem iszonyúan jó film, nagyon izgis, látványos, csak kicsit érdekes, hogy az emberek honnan tudják ilyen jól föltalálni magukat egy idegen hajón, hogy merre kell mennijük, hogy kijussanak. Pl. honnan tudták elõre, hogy az a szippantó ki fog nyílni, és ha nem nyílt volna?!?
Wizard 2006 aug. 10. - 15:46:07 Előzmény Szabcsi14
(21/110)
Hát én tegnap néztem meg a filmet,és nekem tetszett!Csak az volt vele a gond,hogy már egyöl a hajón voltak!Szóval nemigazán volt valami jo a történet,de azért tetszett
Szabcsi14 2006 júl. 29. - 11:44:03 Előzmény ZAVI
(20/110)
A filmben ki a szinkronja Kurt Russell-nek és Josh lucas-nak?
ZAVI 2006 júl. 24. - 15:10:03
(19/110)
Én is most néztem meg a filmet, és szerintem jó kis film! Nyílván nem úgy ültem be, hogy most ebben valami nagyon komoly színészi alakítás lesz, vagy bravúros forgatókönyv, hanem egy izgalmas, látványos, a mozilátványt "kihasználó" kikapcsolódásként, szórakoztatásként.
És így nézve elég jó volt, végig izgalmas, pörgõs, látványos.
Mindenképp moziba nézzétek meg, ennél fontos szerintem igazán.
Rootwin 2006 júl. 21. - 14:35:47
(18/110)
Figyeljetek. Ennek a filmnek 3 nagy baja van:
1. Nagyon, de nagyon rossz idõpontban lett bemutatva (a Da Vinci Kód elõtti hét)
2. Teljesen indokulatlanul, s etikátlanul, túl gyakran "feszültségteremtés képpen" mutatnak roncsolt emberi testeket, amitõl még az erõsgyomrú mozinézõknek is megfordul a gyomra, továbbá karakterei annyira "egysikúak", azonosulási-pont képtelenek, hogy az már fájdalmas. Semmit sem teljesít a film, abból, amit az elõzetes megígér...
3. a film tulajdonképpen senkit sem érdekel!
katucee 2006 júl. 21. - 10:21:47
(17/110)
hát láttam már jobb filmet az biztos....sztem ez olyan "megvárom míg kijön dvdn" film, nem volt nagy hatással rám
fisherman 2006 júl. 19. - 18:28:51
(16/110)
Nem egy feltétlenül "hozzászólandó" darab, de akkor is leírom a rövid értékelésemet. Hamár megnéztem. No persze félig az erõszaknak engedtem, mikor elmentem a moziba, de azért mégis.
Szórakoztató. Talán ezzel az egy szóval lehetne jellemezni a filmet, anélkül, hogy túlságosan belemélyednénk a sûrûjébe.
Aki nagyon izgulós, de ennek ellnére le akarja rágni a körmeit, az feltétlen nézze meg. Az ember félelmeit kiélezve(persze csak amennyire kell, illetve szükséges egy 16 karikás filmben), szûk nyílásokon kúsznak, hideg tengervíz alatt úsznak, tûzön átugranak, majd reménytelen helyzetbõl mégis megmenekülnek hõseink. Ahogy egy barátom szokta volt mondani: "Egy jó kis szombat esti film volt!"

(Azért a véres, szétégett vizihullákból lehetett volna kevesebb.)
gerhardg 2006 jún. 30. - 19:29:47
(15/110)
vazzeg azér kicsit hihetõ, hogy van akkora árhullám és ráadásul még felborít egy akkora hajót4:S
Timke 2006 jún. 29. - 21:08:18
(14/110)
Na, én is megnéztem. Rosszabbra számítottam. Szerencsére lekötött, bár néha azért volt egy két durva jelent (egy levegõvétellel egy átlag ember 25 m-t sem tud úszni a víz alatt nyugalmi állapotban, nem hogy így össze-vissza kalimpálva, ruhában). S én akkor is azt mondom, hogy Titanic 2: igaz, nem jéghegy van, s nincs nyálas fõszereplõ, de akkor is hasonló. De meg lehet nézni.:)
BÖRNI 2006 jún. 28. - 12:57:43
(13/110)
KÖSZIKE TIMKE. NAGY SEGÍTSÉG VAGY.
Timke 2006 jún. 28. - 11:12:01
(12/110)
Hm.. nem másolta be a linket... Az Erdei fûrészek c. filmet keresd meg, s ott már láthatod...
Timke 2006 jún. 28. - 11:11:07
(11/110)
Egyszerû. Ha találsz egy olyan filmet, amihez még nincs hozzászólás (port.hu - adott film keresése), akkor rákattintasz a "Szóljon hozzá! Téma indítása" sorra, s máris írhatod. Kerestem egy filmet, amihez még nincs fórum:
<a target="_blank" href="http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&amp;i_film_id=63391&amp;i_city_id=3372&amp;i_county_id=-1" title="http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&amp;i_film_id=63391&amp;i_city_id=3372&amp;i_county_id=-1">port.hu</a>
Itt kell rákattintani. Sok sikert...